У Києві пройшов концерт ізраїльського музиканта Аві Авіталя

Аві Авіталь сучасний ізраїльський мандолиніст, композитор і виконавець. У 2010 році він став першим виконавцем на мандоліні, номінованим на «Греммі» в номінації «Кращий інструментальний соліст».
Аві Авіталь народився в Беер-Шеві в 1978 році, в 8 років почав навчання гри на мандоліні і незабаром приєднався до оркестру під керівництвом Симхи Натанзона. Пізніше Аві закінчив Музичну академію в Єрусалимі і консерваторію ім. Чезаре Поллини в Італії. Музикант працює в декількох стилях – від клезмерських мелодій до музики бароко і сучасної класики.
Аві Авіталь виступає в найкращих залах світу таких як Карнегі-Хол, Лінкольн Центр в Нью-Йорку, Вігмор-Хол в Лондоні, Берлінська філармонія та інші.
New Era Orchestra – оркестр, у репертуарі якого переважає сучасна академічна музика. Цей колектив – постійний учасник головних музичних подій в Україні, де завоював репутацію самого стильного оркестру. В репертуарі New Era Orchestra твору Філіпа Гласса, Джона Тавенера, Джовані Солима, Добриника Табакова, Гії Канчелі, Джона Вільямса та інших.
У програмі вечора прозвучали твори Антоніо Вівальді, Авнера Дормана, Вітольда Лютославського, Артура Маскатса. Багато музичні твори прозвучали у Києві вперше, в тому числі Концерт ля мінор для скрипки з оркестром Вівальді, перекладений для мандоліни самим Аві.
Головному редактору OUTLOOK Дарії Корякіній пощастило поспілкуватися з віртуозом Аві Авіталем, далі пропонуємо вашій увазі інтерв'ю музиканта:
Пане Аві, як так сталося, що вибір упав на мандоліну, як на основний інструмент у Вашому музичному творчості?
Це, знаєте, такий щасливий збіг обставин. Я познайомився зі звучанням цього інструменту в досить ранньому віці. Мені було лише 8. Так сталося, що на мандоліні грав мій сусід. Звуки, які доносилися з його квартири мені дуже імпонували. Я з задоволенням піднімався нагору до нього і його великої родини коли він репетирував і заслуховувався. З часом і умовив своїх батьків купити мені мандоліну.
Як мені здається, вибір такого досить специфічного інструменту не властиво маленьким хлопчикам. Було б не так дивно якщо Ваш вибір припав на барабани, наприклад.
Ой, як Ви праві. До речі, доля звела мене і з барабанами трохи пізніше вже в інститутські роки. Також закохався в електрогітару. А любов до мандоліни вона в мене ще й пов'язана з наступним. Дивіться, в дитинстві цей інструмент дуже комфортний для дитини навіть чисто з точки зору розміру. Мандоліна дуже компакта і її зручно використовувати. Це зовсім інша історія, ніж з флейтою або віолончеллю, наприклад.
Аві, яку музику Ви обираєте для душі?
Я велелюбний в музиці (СМІЄТЬСЯ). З особливим пієтетом ставлюся до джазу, латино, босанова балканської та африканської музики.
Як Ви собі уявляли концерт у Києві. Очікування виправдалися?
Це дуже хороше питання. Чесно кажучи, я взагалі не уявляв, як же це станеться. Трохи переживав. Мене вразило те, як зал сприйняв досить складні музичні твори, що аудиторія була дійсно дуже молодою. Ще велике задоволення працювати з оркестром. Я кожен раз надихаюся роботою з новими людьми, це дає можливість вчитися і переймати досвід для наступного концерту. Нескінченний процес
Якщо б Ви не були музикантом, який професійний шлях б вибрали?
Швидше за все я був би артистом і пов'язав життя з кінематографом. Це точно щось пов'язане з мистецтвом.
Це бажання виступати перед публікою?
Не зовсім так. Це не із-за задоволення бажання бачити перед собою аудиторію. Це більше з-за процесу взаємозв'язку з публікою. Коли я виходжу на сцену я нічого не роблю для себе, я роблю для людей. Глядачі приходять не побачити артиста, а почути музику, яку він грає. Тому я по суті, служу людям за допомогою мистецтва, яке просто необхідно для душевної гармонії, для людства загалом. Я не можу жити без цього служіння і сприймаю це як великий привілей, даний мені згори.
Я так розумію знайомство зі столицею вже сталося. З якою музикою у Вас асоціюється Київ і як довго Ви плануєте пробути тут?
Пробуду в Києві всього три дні. Київ це мікс традиційної народної музики, з глибоким корінням і надсучасних вібрацій. Місто дуже живе й пульсуюче. Модерновість і традиції йдуть пліч о пліч.
Про те, як пройшов концерт Аві Авіталя в Києві дивіться в нашій новій галереї: