RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  Хен Цимбаліста: "Концерт - це енергія, яка витає в просторі між сценою і залом"

Хен Цимбаліста: "Концерт - це енергія, яка витає в просторі між сценою і залом"

Автор: 23.02.2015 | мистецтво, Ізраїль
На запрошення Національного камерного ансамблю «Київські солісти» та особисто головного диригента всесвітньо відомого віолончеліста Дмитра Яблонського, видатний віртуоз виконав для київської публіки як класичні композиції (Бах і Вівальді) так і твори сучасних композиторів (Розаріо П'яццолли).

Його програма - справжній вибух емоцій, що складається з класичних, джазових та етнічних творів. Його музика - енергія імпульсів і ударів - не піддається класифікації. Відомий на весь світ король ритму, Хен Цимбаліста заворожує глядачів усього світу масивом художніх звуків, які народжуються під його руками в процесі гри більш ніж на сорока музичних інструментах.

За словами самого музиканта, дуже цікаво - виконувати один і той же твір кількома різними способами. Змінювати темп, ритм, висоту. Грати музику Баха, написану для клавіру, на маримбі та інших ударних інструментах, та ще й у супроводі оркестру.

Цимбаліста - лауреат кількох міжнародних конкурсів, в тому числі - конкурсу Франсуа Шапіро. Крім іншого Хен грав в Кеннеді-центрі, на музичних фестивалях Шлезвіг-Гольдштейн і Стреза. Віртуоз-маримбист працював в концертах з Детройтським симфонічним оркестром, Ізраїльським філармонічним оркестром, Jupiter Symphony Chamber Players в Нью-Йорку, камерним оркестром Chamber Orchestra of Eu і багатьма оркестрами Ізраїлю.

OUTLOOK вдалося поспілкуватися з Хеном Цимбаліста та дізнатися більше про його творчість:

OUTLOOK: Сьогоднішній концерт показав повною мірою, що Ваш виступ це не тільки демонстрація професійних навичок. Що ж для Вас концерт?

Хен Цимбаліста: Однією з важливих складових мого виступу є встановлення взаємозв'язку з аудиторією. Я працюю з публікою на протязі всього вступу. Надихаюся, коли бачу посмішки на обличчях людей, і зовсім не важливо ти виконуєш твори Баха, Чайковського або народні мотиви, важливо одне - які емоції ти викликаєш у глядача! Я дуже ретельно відбираю матеріал для своїх програм і завжди вибудовую особливий порядок композицій, продумую, що прозвучить на початку і в кінці. Я люблю те, що роблю і ніколи не виступаю з творами, які мені не імпонують. Концерт для мене - це енергія, яка витає в просторі між сценою і залом і ті емоції, які я посилаю, повертаються мені у відповідь по наростаючій.

OUTLOOK: Ви щойно згадали, що не граєте мелодії, які не торкнулися Вашої душі. Так які ж твори є Вашими фаворитами?

Хен Цимбаліста: Серед улюбленої музики завжди присутній Бах. Багато композитори створюють твори особисто для моїх соло. Сьогодні, наприклад, в програмі звучали Євген Левітас і Беньямін Юсупов. Наша співпраця полягає в тому, що я кажу їм, що я зараз відчуваю і що б хотілося виконати. Хочу зазначити, що намагаюся однаково наповнити емоціями і класичну та етно музику . Приміром, той факт, що посеред виконання Вівальді зал почав аплодувати - це для мене знак, що обмін почуттів стався. І я в захваті від цього, адже сенс полягає не просто в отриманні овацій, а в тому - що б мене відчули. Сьогодні така кількість негативних подій відбувається у світі, зокрема в Ізраїлі та Україні, що хочеться за допомогою музики допомагати людям боротися з апатією, не концентруватися лише на війнах, грошах і роботі. І як би нам не було важко, навколо все ж багато прекрасного. Я намагаюся частіше говорити людям: "Друзі, ви ще пам'ятаєте, що таке любов, яскраві фарби?!!".

OUTLOOK: Пан Цимбаліста, і ще одне питання, розкажіть як до Вас прийшло бажання оволодіти грою саме на цих музичних інструментах?

Хен Цимбаліста: Як і будь-хлопчик я дуже хотів грати на барабанах... Мені пощастило, що в один момент мама відвела мене в консерваторію і наполягла на тому, щоб я спочатку освоїв фортепіано і флейту, а потім вже ударні. Три роки я навчався грі на флейті, з надією, що скоро отримаю "дозвіл" на інструмент, про який мрію. І незабаром я почав поєднувати гру на фортепіано і на барабанах. Потім, я потрапив у групу, де один мій колега з Ізраїльської філармонії познайомив мене з маримбою. Мені тоді було 14 і я потрапив в полон цього звуку. На маримбі досить важко грати, кожен раз це своєрідний виклик, але я люблю виклики...

OUTLOOK: Спасибі Вам велике за інтерв'ю і цей приголомшливий концерт!

Про те, як пройшов концерт видатного музиканта - дивіться в нашій новій галереї:

Вам это будет интересно:
Зліпи собі хобі. Історія гончарства
У краєзнавчий музей якої країни не зайди, неодмінно помітиш схожі археологічні знахідки – уламки глиняних виробів. Гончарне ремесло, що народилося кілька тисячоліть тому, однак існує й сьогодні, по праву може вважатися одним із найбільш довговічних.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Крок за межу: магічне мистецтво уїчолі
Сліпучі сполохи давнього знання в різнобарвних переливах бісеру і пряжі на мозаїках індіанців уїчолі спрямовують фантазію у безкінечну подорож гілками світового древа. Духовні образи набувають плоті у вигадливих орнаментах, що супроводжують селянина-мексиканця на всіх етапах життєвого шляху.
Камасан: Поселення із шедеврами на Балі
Балі – одне з найпопулярніших місць для зимівлі. Океан, вулкани, чудова природа й екзотичні фрукти... Але є ще одна причина, про яку мало хто знає – унікальне арт-село Камасан, що дало початок однойменному балійському живопису. Про нього ми і розкажемо сьогодні на сторінках OUTLOOK.
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
У Києві відкрилась виставка азербайджанського художника-килимаря Ельдара Гаджиєва
24 грудня за ініціативою та за підтримки Посольства Азербайджанської Республіки в Україні у Національному музеї Тараса Шевченка відкрилась виставка робіт відомого азербайджанського художника-килимаря Ельдара Гаджиєва. Серед гостей були присутні заступник міністра культури України Ростислав Карандеєв...
Скляний handmade
Ексклюзивні скляні вази та ялинкові іграшки, наявні всього в одному-двох екземплярах, окрім високої ціни, найчастіше об’єднує ще й унікальна технологія виготовлення, якою володіють представники рідкісної професії – склодуви. Історія цього ремесла триває вже протягом кількох тисячоліть, а деякі старі таємниці handmade-виробництва досі зберігаються під грифом секретності.
Ручна робота: персидські килими
У ті часи, коли перським воїнам не було рівних, а їхній силі підкорилися Римська імперія та Аравійський півострів, з-під пальців майстринь народу-переможця вийшов перший шедевр. «Весняний килим» став найдорожчим в історії людства. Він символізував владу і міць персів, а його краса оповідала про божественне походження царя Хосрова І.
ФОТОПРОЕКТ: Голодним не втечеш. Барвисті базари Ізраїлю
За підтримки Представництва Міністерства туризму Ізраїлю в Україні OUTLOOK побував у цій неймовірній країні. Сьогодні ми ділимося з Вами яскравими фото з міських ринків! Місцевий колорит навіть крізь знімки на екрані дозволяє поринути у цю автентичну і неймовірно "смачну" атмосферу! Насолоджуйтесь!
Перфекціонізм – справа ювелірна
Сумні очі старого за вікном уважно стежили за революційною пожежею, яка охопила Петроград. Вогонь поширився на справу всього його життя – гордовита чотириповерхова будівля задихалася від крикливих комісарів і матросів, присутність яких здавалась грубим жартом після попередніх відвідувачів.
Усе велике починається з малого: Арт-проекти ентузіастів
Багато місць, відомих сьогодні на весь світ, було створено купкою ентузіастів без грошей і сторонньої допомоги. Ці люди жили ідеями і робили все, щоб втілити їх у реальність. Офіційною датою появи стріт-арту вважається 1942 рік, розпал Другої світової війни. Саме тоді один креативний працівник детройтської фабрики на прізвище Кілрой почав писати фразу «Kilroy was here»
Тіні в раю: Як сучасне мистецтво дивує любителів оригінального
Грань між тінню і світлом така ж контрастна, як між сном і дійсністю. Тому художники використовують обидві речі, щоб досягти балансу в картині. Пейзажі, портрети, натюрморти… ніщо не обходиться без боротьби протилежностей. Утім, є особливо хитрі майстри своєї справи, котрим світло не потрібне. Достатньо самої тіні.
Кабукі: тернистий шлях квітки
Традиційний японський театр кабукі завжди лишався загадкою для європейського менталітету: зрозуміти спектакль без підказок гіда може хіба що спеціаліст з культури Країни вранішнього сонця. Слово «кабукі» у перекладі значить «майстерність пісні і танцю». Чому не оперета? Суть постановки не зводиться до музичної вистави...
На ходу. Вулична їжа в різних країнах світу. Частина 2
Ви, бува, не зголодніли? Ну й чудово, адже ми продовжуємо нашу розповідь про найпопулярнішу вуличну їжу з усього світу. Налітай, поки гаряче! Почнемо з південно-азійської країни Сінгапур - багаті на вітаміни і мінерали морепродукти займають ключове місце в раціоні жителів ...
Мистецтво Патрика Кабрала: папір як символ крихкості світу
Незалежний художник родом із Філіппін Патрик Кабрал завойовує світ своїми незвичними арт-роботами. Його творіння – це новаторство, що поєднує в собі вікові традиціїкаліграфії й суперсучасні 3D-технології. Його мистецтво - спосіб змінити світ на краще як за допомогою естетики, так і шляхом виконання соціальної місії.
Рисові поля: Злаки неземної краси
- Чи не хочете покуштувати рису? - таким питанням зустрічають гостей в Китаї. А якщо господарі виявляться ще і фермерами, вони можуть запросити вас на незвичайну екскурсію і покажуть шедевр природного мистецтва. Рис, який ми часто вживаємо в їжу, не замислюючись про його естетику, в момент вирощування нагадує ковдру, виткану з різнокольорових клаптиків...
Цукровий живопис Китаю: мистецтво з ложки
Квіти і дерева, тварини і птахи, дракони і герої казок – словом, все, що тільки спаде на думку, може тут перетворитися на об’єкт… їстівного мистецтва. Дивовижною технікою малювання гарячим цукром володіють китайські майстри із провінції Сичуань. Картини, виконані практично карамеллю, не можуть бути ні "відредаговані", ні перемальовані наново.
Історія однієї вулиці: Дизенгоф
Прогулюючись вулицею Дізенгоф у самісінькому центрі Тель-Авіва, можна спіймати себе на думці, що це не вулиця, а якийсь телепорт, адже тут змішалося все: торгові ряди, практична та лаконічна архітектура баугаус, модні шоуруми, котрі не поступаються міланським. Проте все це нагромадження аж ніяк не надмірне, а цілком природне, тому пройдімося вулицею.
Єрусалим: місто, яке постало з попелу
У кам'яні стіни Єрусалима, обведені золотим контуром, вкарбувалися колоритні легенди і релігійні вірування. Їх пожвавлюють гучні розмови торговців, котрі розмістилися біля Яффських воріт Старого міста. OUTLOOK розповість вам про п'ять місць, що їх обов'язково потрібно відвідати в Єрусалимі.
Фаду: ніжність і глибина португальських романсів
Дванадцятиструнна гітара, напівтемрява португальських ночей, свічки і пронизливий голос ... Драматичні мотиви романсу фаду розповідають про нерозділене кохання. Йому не судилося збутись, але це не заважає почуттям втілюватися в зворушливі звуки португальських романсів.
Закрыть
Outlook facebook page