RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Скоро лопнуть: міста, що виступають проти туризму

Скоро лопнуть: міста, що виступають проти туризму

Автор: 21.09.2019 | подорожі
Ми багато пишемо про подорожі і нестандартний туризм, розповідаємо, куди поїхати за екзотикою, і як з користю витратити 10 доларів у різних містах світу, але рідко замислюємося про те, що туризм має і зворотний бік. Цього разу ми вирішили поглянути на юрби туристів очима місцевих жителів і розповісти про проблеми, що спіткали найбільш відвідувані міста планети.

Незважаючи на те, що туризм приносить Барселоні, Амстердаму і Берліну до 35% загального доходу, в останні роки їхні жителі дедалі частіше виходять на вулиці з транспарантами “Tourist go home”. Здавалося б, парадокс, але в цьому є й раціональне зерно. На прикладі найпопулярніших міст Європи OUTLOOK розбирається, чому, незважаючи на очевидні вигоди, місцеві не так охоче приймають у себе туристів.

Венеція

Щодня острівну, читай «з пам’ятками», Венецію відвідують близько 70 тисяч людей, що на п’ятнадцять тисяч більше за її населення. Місто починає функціонувати на користь туристів і проти місцевих жителів: росте орендна плата, продуктові ятки поступаються місцем сувенірним, бари для місцевих перетворюються на дорогі ресторани з меню десятьма мовами.venice-grand-canal-1500-850__2_.jpgФото getyourguide.ru

Останни рокі, не витримуючи натиску туристів, тисячі людей виходили на вулиці з транспарантами «Поверніть нам місто». Жителі виступали проти туристів, котрі приїжджають у Венецію на один день (здебільшого це мандрівники на круїзних лайнерах та екскурсійні групи, котрих привозять у місто на півдня в рамках туру), бродять юрбами по центральних вулицях і нічого не вносять в економіку. Саме такі гості найбільше досаждають місцевим і найсильніше спливають на інфраструктуру.

Загалом же венеціанці не проти туристів і виступають за мандрівників, котрі збираються провести у місті кілька днів, а не зробити пару селфі на площі Сан Марко і на мості Ріальто. Влада підтримує ініціативу містян не тільки словом, а й ділом. Наприклад, у Венеції є лічильники контролю туристів, діє заборона на відкриття нових точок зі стріт-фудом і законопроект із заборони на ліцензування нового житла в оренду. Також передбачені великі штрафи для туристів.

Барселона

Венеціанський марш протесту викликав великий резонанс у пресі і дуже швидко естафету перехопили інші переповнені туристами міста. Другою була Барселона. Місто настільки стомилося від туристів, що майже одностайно проголосувало за мера, котра значною мірою будувала свою передвиборну кампанію на програмі зі звільнення столиці Каталонії від непроханих гостей.best-fountains-in-europe-national-museum-in-barcelona-placa-de-espanya-spain-copyright-brian-kinney-european-best-destinations.jpgФото europeanbestdestinations.com

В Іспанії, як і в Італії, люди дуже шанують сім’ю і традиції. Вони ходять в один і той же ресторан десятиліттями, прив’язуються до улюблених ринків і продуктових яток, підтримують дружні стосунки із сусідами і дуже ними дорожать. Тому потік туристів (а торік Барселону відвідало рекордних 75 мільйонів людей), здатний перетворити цей звичний і милий каталонцям порядок речей, сприймається ними негативно і навіть вороже. Але є й більш раціональні причини. Подобова здача виявилася більш вигідною, ніж довгострокова, тому сьогодні знайти в центрі Барселони квартиру для тривалої оренди за помірні гроші практично неможливо. До того ж доводиться терпіти п’яні вечірки під вікнами, високі ціни в центральних ресторанах і постійні сигвейні тури, котрі займають весь тротуар і заважають пересуватися пішоходам. Ці проблеми мер Барселони Ада Колау намагається вирішувати радикально. Вона без вагань запровадила мораторій на будівництво нових готелів і видачу ліцензій на здачу апартаментів туристам і врегулювала правила користування сигвеями.

Амстердам

Хвиля протестів докотилася й до Амстердама. Там основні марші пройшли під гаслом «Не хочемо перетворюватися на північну Венецію», а проблему вирішили ще більш радикально, ніж у Барселоні. Влада Амстердама дійшла висновку, що хороший турист – багатий турист, і підвищила податок на перебування у місті до 10 євро за ніч, відсіявши тим самим ту непривабливу чверть гостей, котрі зупиняються у бюджетних готелях і хостелах.amsterdam-1.jpgФото invasion.com

Тепер ніч в Амстердамі обійдеться туристові не менш ніж у 50 євро, а це значить, що багатьом хостелам доведеться закритися, центр міста бодай мінімально очиститься, і місцеві знову зможуть дихати на повні груди. Тим більше, що в хостелах зупиняються здебільшого студенти і школярі, які вирвалися в Амстердам, щоб відірватися в клубах і кофешопах. Саме вони найчастіше влаштовують під вікнами галасливі вечірки і не дають місцевим спати.

До запровадження податку Амстердам відвідували близько 20 мільйонів людей на рік. Тільки одні зупиняються в хороших готелях, витрачають гроші на музеї і ресторани, а інші харчуються фалафелем і живуть у загальних кімнатах хостелів. Тепер же влада зробила ставку на тільки на першу категорію і за допомогою податку сподівається скоротити число туристів на чверть, залишивши дохід від туризму на попередньому рівні.

Берлін

У протестах Берлін не брав участі, але проблема туризму спіткала його задовго до цього. Ще 2011 року у місті почали влаштовувати мітинги проти мандрівників, котрі не роблять внесок в економіку міста, але руйнівно впливають на його інфраструктуру. Фото guruturizma.ru

Через свою відносну дешевизну Берлін став популярним у студентів і європейської молоді. Вони юрбами приїжджають сюди на уїк-енд, п’ють дешеве пиво і їдять донери в забігайлівках Кройцберга і Фрідріхсхайна, а також відвідують численні рейви. Але навіть такі шукачі бюджетного відпочинку неабияк вплинули на ціна та орендну плату. Так, наприклад, через великий наплив туристів колись дешеві Кройцберг, Фрідригсхайн і Нойкельн перетворилися на модні хіпстерські райони, і ціни на оренду житла різко виросли. Місцеві змушені з’їжджати зі своїх обжитих орендованих квартир і вирушати на пошуки нових, вже не таких привабливих, але більш бюджетних. Міська влада з огляду на проблему зробила більш жорсткими правила здачі подобового житла через сервіси оренди на кшталт Airbnb. Тепер знайти у місті житло дешевше за 50 євро майже неможливо. Хоча очікується деяке послаблення у правилах, але як воно буде насправді, поки незрозуміло.Фото farm3.staticflickr.com

Чего чекати туристам?

Загалом місцеві не проти туристів. Вони прекрасно розуміють, яку суму у бюджет ті привносять, і наскільки вона важлива для розвитку міста. Але ідеальний турист у розумінні місцевих – людина багата, культурна, що не шкодує грошей на дорогі готелі і ресторани, тобто такий, що особливо і не потрапляє на очі місцевим на вулицях, в недорогих закладах і не претендує на оренду квартир. Це означає, що так чи інакше в місті, переповненому гостями, будуть підвищувати ціну на перебування там. Із цим нічого не вдієш, і якщо вже сильно хочеться побачити Барселону і Берлін, доведеться викласти за це чималу суму. Тим більше, що юрби на вулицях, черги до пам’яток і у популярні ресторани напружують туристів не менше, ніж місцевих. А за комфорт і зручності треба платити. Ну а якщо хочеться бюджетно, для цього є й інші, не менш цікаві, але менш розкручені міста. Поки що менш розкручені…

Головне фото matadornetwork.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Коста-Рика: причини щастя
У пошуках ідеального пункту призначення можна користатися різними критеріями. Керуючись бажанням пізнати, як живуть люди, що випромінюють світло від насолоди, вирушайте в Коста-Рику. Ця країна – лідер за показником Всесвітнього індексу щастя (The Happy Planet Index).
Ми там були: Прага
Прага… Вона, романтична і декадансна, сумна і весела, піднесена і духовна, відбивається у помахах крил відгодованих чайок на Карловому мосту, в дзеркальних калюжах Влтави… Такої думки креативний копірайтер Маша Гольдман, котра якось провела там кілька днів.
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні OUTLOOK подорожує по найцікавішим з точки зору географії та адміністративного управління містам і країнам, які є анклавами, повністю розташовуючись на територіях інших держав.
Закрыть
Outlook facebook page