RU  UK  EN
Статьи  >  Насолодись  >  Знай наших: Анатолій Кокуш

Знай наших: Анатолій Кокуш

Кіно – либонь, найбільш «технічний» вид мистецтва, котрий придумало людство. Скільки б таланту, фантазії і енергії не було у творців будь-якого фільму, практично всі стадії виробництва так чи інакше спираються на техніку, без якої ідеї так і залишаться всього лиш ідеями.

Сьогодні OUTLOOK розповідає про, напевно, найбільш відомого «технаря» із світу кіно – володаря двох заповітних «Оскарів» Анатолія Кокуша.

Кіноінженери і кіномеханіки не просто лишаються поза кадром, вони ще й в рази менш відомі і впізнавані для кіноманів, ніж режисери, оператори і сценаристи, присутність яких на екрані можна вгадати хоча б за тими чи іншими творчими прийомами чи початковими титрами. При цьому професійна тусовка не просто знає своїх «невідомих» героїв в обличчя, вона ними захоплюється. У чергу до українського майстра, творця унікальних операторських кранів і систем стабілізації Анатолія Кокуша уже понад двадцять років вишиковуються всі «топи» фабрики мрій, починаючи від Стівена Спілберга і закінчуючи Рідлі Скоттом. Усе тому, що унікальні машини, розроблені уродженцем Керчі і його компанією «Фільмтехнік», дають змогу авторам фільмів робити з камерою практично все і навіть більше, знімаючи зірок у немислимих ракурсах і на будь-якій висоті, часто навіть порушуючи закони фізики.

Кокуш народився в Криму 1951 року, і, як багато справді великих людей у своїй сфері, неймовірно скромний і чарівний чоловік, називає себе «допоміжним інструментом» справжніх митців. Звісно, це не так хоча б тому, що без фантазії і неординарного інтелекту просто неможливо сконструювати і створити такі крани і системи, як у нього. «Авторобот» і «Каскад», напевно, два найбільш відомі його творіння, саме за їхньою допомогою знято всі екшн-сцени в таких хітах, як «Місія нездійсненна», «Люди-Х», «Титанік», «Війна світів», «Гаррі Поттер»… Повірте, цей перелік можна продовжувати не на одну сторінку.Anatoliy-Kokush-оскар.jpgФото delo.ua

А починалося ж усе з куди більш скромних проектів, ще на радянських кіностудіях – імені Довженка і «Ленфільмі», де молодий інженер робив свої перші кроки як конструктор. Пізніше Анатолій признавався, що чимало проектів він придумав ще тоді, підпільно, оскільки радянська система кіновиробництва просто не давала можливостей для яких-небудь не тільки творчих, але й технічних експериментів. Утім, робота в тих умовах – це все одно безцінний досвід, адже доводилося буквально з нічого створювати системи стабілізації і прообрази своїх майбутніх кранів, паралельно вивчаючи потреби операторів і режисерів.

Коли СРСР, а разом із ним і його кінематографічна галузь руйнувалися на зломі 1980-1990-х, Кокуш ризикнув і пішов з київської кіностудії, щоб не тільки творити але й стати бізнесменом, заснувавши власну компанію «Фільмтехнік». У ті кризові роки її офіс і штат були просто крихітними, внутрішні замовлень практично ніхто не робив: народу було не до кіно. Але вже через десять років компанія мала представництва у багатьох країнах. Вільна економіка, здорова конкуренція і можливість завойовувати міжнародні ринки – все це дало змогу Кокушу, що називається, вийти з підпілля і продемонструвати всьому світові весь свій потенціал. Кіно хоч і велика сфера, та в ній все одно так чи інакше всі одне одного знають. Тому не дивно, що народний телеграф дуже швидко розніс новини про феноменальні операторські крани з Києва, котрі особливо порадували голлівудських фільммейкерів.

Сьогодні в головному офісі разом з Анатолієм працюють понад 70 професіоналів своєї справи. Заробивши серйозний капітал, «Фільмтехнік», за словами його незмінного керівника, продовжує вкладати більш як 80% прибутку у свої нові розробки. Адже, якщо хочеш встояти на місці, бігти треба щодуху. Саме цим гаслом і керується Кокуш, котрий ще 2006 року отримав відразу два унікальних технічних «Оскари», а потім привіз заповітні статуетки на Батьківщину. Незважаючи на можливість жити у будь-якій точці світу, геніальний інженер й успішний бізнесмен проводить більшу частину часу в Україні, не лише працюючи тут, але й допомагаючи місцевій кінематографії, котра в останні роки почала підніматися, надаючи вітчизняним продакшенам і фірмам свої розробки за символічну ціну чи й узагалі безкоштовно. Як кажуть в його компанії, велике щастя працювати з голлівудськими майстрами, та куди приємніше, коли твої ідеї і продукти праці потрібні і вдома. Хочеться вірити, що саме такі спеціалісти як Кокуш допоможуть українським фільмам вийти на новий рівень. Ну а вже зараз ми можемо слідкувати за міжнародними проектами «Фільмтехніка», що прославляють і наше кіно, і нашу інженерію.

Головне фото vgik.info

Вам это будет интересно:
Перфекціонізм – справа ювелірна
Сумні очі старого за вікном уважно стежили за революційною пожежею, яка охопила Петроград. Вогонь поширився на справу всього його життя – гордовита чотириповерхова будівля задихалася від крикливих комісарів і матросів, присутність яких здавалась грубим жартом після попередніх відвідувачів.
Мистецтво Патрика Кабрала: папір як символ крихкості світу
Незалежний художник родом із Філіппін Патрик Кабрал завойовує світ своїми незвичними арт-роботами. Його творіння – це новаторство, що поєднує в собі вікові традиціїкаліграфії й суперсучасні 3D-технології. Його мистецтво - спосіб змінити світ на краще як за допомогою естетики, так і шляхом виконання соціальної місії.
Не вежею єдиною. ТОП кращих творінь Густава Ейфеля
Кажуть, Гі де Мопассан ненавидів Ейфелеву вежу. Знаменитий письменник вважав, що вона спотворює Париж і не приносить місту ніякої користі. Проте його частенько можна було зустріти в затишному кафе на вершині конструкції. У таких випадках автор «Любого друга» говорив, що «тільки тут клята вежа не трапляється йому на очі...»
Історія бренду: Жан Пату
Йому вдалося вловити зухвалий дух початку двадцятого століття і передати ідеали епохи в модних новаціях. Радість, швидкість і легкість – якщо емоції допомагають продавати, то враження, пов'язані з брендом Жана Пату, будуть саме такими.
Прийшов, побачив, збудував. Шедеври Джованні Лоренцо Берніні
Буває, подивишся на листівку із зображенням міста й одразу розумієш, що на ній Київ, Париж, Рим або рідне селище. І це зовсім не заслуга твоєї вчительки географії, а непосильна праця майстрів, руками яких створювалися знайомі всім шедеври архітектури. Сьогодні ми згадуємо італійського підкорювача мармуру Лоренцо Берніні.
Спрингфілдська родина
«Чотири пальці – це круто, адже п'ять – лише у Бога!» Якщо ви одразу зрозуміли, про що мова, то у нас спільне свято – найзнаменитіша телевізійна сімейка, легендарні Сімпсони в грудні відзначають річницю в ефірі. 31 рік тому на американському каналі FOX з’явився перший епізод культового серіалу.
Квіти по-українському. Катерина Білокур
Сьогодні виповнюється 120 років з дня народження відомої української художниці - Катерини Білокур. Її талант був визнаний за життя, її роботами захоплювався Пабло Пікассо, а в наші дні її картини виставлені у музеях, а Google присвячує їй свій дудл. А розпочиналось все за тоталітарних часів, коли всі сфери людського життя контролювались...
Пальчики оближеш: Що на вас чекає за кулісами найкращих кухонь світу
Давайте пригадаємо найбільш незвичну страву, котру вам випало скуштувати? Що це буде за їжа, вам вирішувати. Небагато екзотики; ті самі комахи, котрих ми слабо можемо уявити як інгредієнт; дивний напій із гіркуватим присмаком; несподіване поєднання гіркого і кислого… у кожного є свій незабутній досвід щодо цього.
Кіно по-нігерійськи
Більшості людей Нігерія відома як країна з величезними запасами нафти і перманентними економічними і політичними проблемами. При цьому мало хто за межами Африки знає про потужну кіноіндустрію в цій державі, розмах і оборот якої вражають. Ми з головою пішли в цю тему і спробували зрозуміти, що таке «Ноллівуд»?
Пабло Пікассо: Поет для своєї епохи
Про Пікассо як про самобутнього художника, графіка та скульптора нам так чи інакше відомо все або майже все, тоді як інші його іпостасі опинилися на другому плані. Ілля Еренбург одного разу дуже коротко описав відносини Пабло Пікассо зі своєю епохою: «ХХ століття знайшло в ньому власного експерта-динаміта, філософа та поета».
На екскурсію – до кінотеатру!
Подорожі світом дедалі більше манять нас, і як прикро буває, коли на шляху до їхньої реалізації виникають всілякі перешкоди. OUTLOOK пропонує вам не зневірюватись, якщо вирушити у мандри не випадає. Краще надихніться фільмами, де самі міста грають не менше, ніж актори. Ми розповімо про п'ять кінокартин, які, маючи беззаперечну художню вартість, ще й слугують непоганими гідами.
25-та сходинка тріумфу чекає переможців!
Організатори програми «Людина року» передають вітання партнерам, лауреатам, поважним гостям, а також режисерсько-постановочній групі, підрядникам, виконавцям та багатьом іншим помічникам. Вони висловлюють щирі сподівання, що скоро матимуть змогу спілкуватись та обмінюватись творчою наснагою та енергетикою...
Великі криві Фріденсрайха Гундертвассера
Він вигадав своє ім’я, щоб не бути схожим ні на кого іншого. Бунт його індивідуальності став основою для величезної творчої спадщини, а архітектура – продемонструвала можливість поєднувати екологічність і сучасні технології.
Точка на карті: музей Ілани Гур
Складання маршрутів для сучасних туристів вже давно виходять за межі класичного розуміння поїздок за кордон. Мандрівники сьогодні є настільки вибагливими, що стандартний набір — історичні місця та крамниці з сувенірами скоро турагенціям пропонувати буде нікому, адже попит зростає не на традиційні екскурсії, а на отримання емоцій.
Знай наших: Ежен Деслав
У рубриці «Знай наших» ми зазвичай розповідаємо про видатних українців, котрі досягли значного успіху в тій чи тій сфері. Однак нашого сьогоднішнього героя – Ежена Деслава, або Євгена Слабченка – важко вписати в певні рамки, оскільки він досяг висот одразу в кількох сферах, будучи не тільки справжньою Людиною епохи Відродження XX століття, але й патріотом своєї України.
Знай наших: Христя Фріланд
У сьогоднішньому продовженні нашої рубрики про знаменитих українців, що змінюють світ тут і зараз, ми розкажемо про неймовірно енергійну Христю Фріланд – журналіста, письменника, а тепер вже й успішного політика. Етнічна українка, що відмінно володіє «рідною мовою», – чудовий приклад того, що людина, якщо вона сама того хоче, може розвиватися у багатьох сферах.
Знай наших: Серж Лифар
Знаменитий француз українського походження в дитинстві був блакитнооким мрійником. Згодом усі його жадання стали реальністю. Хай би чого він прагнув, усе давалося легко, немов удача назавше зробила його своїм улюбленцем. Спів у хорі, артистичний талант і, нарешті, балет. Серж Лифар не тільки підкорив світові сцени та здобув заслужену славу. Він відродив французький балет як такий і ввів поняття, котрі стали основою неокласицизму.
На валізах: Олег Борщевський
Олег Борщевський – відомий режисер, сценарист і кліпмейкер. З-поміж його робіт – кліпи для «Потапа і Насті», гурту «НеАнгели». «Бумбокс», NIKITA, Тоні Матвієнко і багатьох інших. У милій бесіді він згадав найбільш цікаві місця на карті світу, в котрих побував, поміркував про таїнства подорожей і розповів про особисті розчарування.
ЕКСКЛЮЗИВНЕ ІНТЕРВ'Ю: Пітер Хьоґ: «Немає ніякого дна, є тільки вічне падіння»
Пітер Хьоґ – данський письменник, філософ-лірик. Його називають відлюдником, адже на світських заходах він з'являється вкрай рідко, щоб представити нову книгу. Через усамітнений спосіб життя образ Пітера Хьоґа оповитий легендами. В інтерв'ю OUTLOOK Пітер Хьоґ розповів про те, як пише нові твори, що ховається за його аскетизмом, і поділився уявленнями про світ і людину.
Знай наших: ДахаБраха
Їхня пісня Sho Z-Pod Duba звучить у серіалі «Фарго» і рекламному ролику з Девідом Бекхемом, тайські школярки вчать «Колискову» на уроці музики, а концерти гурту з нетерпінням чекають по всьому світу. Продовжуючи серію надихаючих історій про талановитих українців у рубриці «Знай наших», Outlook розповідає про найбільш самобутній і популярний за кордоном український колектив «ДахаБраха».
Закрыть
Outlook facebook page