RU  UK  EN
Статьи  >  Напиши  >  На валізах: Олег Борщевський

На валізах: Олег Борщевський

Олег Борщевський – відомий режисер, сценарист і кліпмейкер. З-поміж його робіт – кліпи для «Потапа і Насті», гурту «НеАнгели». «Бумбокс», NIKITA, Тоні Матвієнко і багатьох інших. У милій бесіді він згадав найбільш цікаві місця на карті світу, в котрих побував, поміркував про таїнства подорожей і розповів про особисті розчарування.

Я відвідав 12 країн.

Це Польща, Словаччина, Словенія, Угорщина, Австрія, Нідерланди, Бельгія, Франція, Англія, Іспанія, Італія, Туреччина.

Мені до вподоби змінювати картинку, тому що в Києві ми ходимо одними й тими ж місцями і перестаємо бачити ті красоти, котрі може помітити іноземець. Я мандрую, щоб відірватися від нашої реальності і побачити нові місця. Я люблю ходити пішки незнайомими красивими містами і фотографувати. Зазвичай я виїжджаю у поїздки із сім’єю, але доводилося поїздити світом і по роботі.

Так от з рідними ми спочатку поїздили за «стандартними туристичними маршрутами»: Барселона, Амстердам, Відень, Будапешт. Потім зрозуміли, що всі європейські міста плюс-мінус схожі одне на одне. У кожному, звісно, є своя архітектурна чи атмосферна фішка, але загалом вимальовується типове обличчя європейського міста. Це зроблений павутинкою центральний район, музеї – ну і що ще? Навіть Флоренцію я б назвав середньостатистичним містом Європи. Тому остання поїздка у нас була присвячена маловідомим красивим містечкам.

Перший мій закордон – Барселона.

Ми пробули там 10 днів, але тоді здавалося, що навіть цього замало. Ясна річ, Барселона справила на мене дуже сильне враження. Адже це було моє перше закордонне місто, на яке я захоплено дивився широко розплющеними очима туриста із зовсім іншої країни.

ispan-2.jpgФото sakhalife.ru

Барселона – це насправді моє перше кохання… Я б туди повертався, якби не було інших місць, котрі потрібно відвідати. Вона еклектична: у ній є готика, і мегахмарочоси, багато Гауді, багато від Пікассо. Там є і класика, а є і дуже незвична сучасна архітектура. Можна просто йти Барселоною і побачити неймовірну будівлю із швелерів – ось вам скульптура. Це місто постійно дивує: в різних районах різні відчуття. Наприклад, дуже старий район Ешампле особливий тим, що в ньому абсолютно всі квартали однакові зі скошеними кутами – красивий квадратно-гніздовий район. А це зроблено для того, щоб більше світла з’являлося на вулицях, адже кути перекривають сонячні промені. Але через це незручно ходити.

Ось таке її естетичне різноманіття дуже мене приваблює. Плюс там же ще й море неймовірне – немов завішане перламутром.

Трійка «must see places»

Мій улюблений об’єкт – Манарола. Я був тут двічі. Це гранично маленьке, але чарівно красиве місто, і тут так відчувається дух Італії… Будинки розміщені просто на пагорбах. Крихітні ресторанчики, котрих там насправді всього штук 5, пара закусочних і 4 магазини. Тут практично неможливо зняти квартиру, а всі готелі домашнього типу.

Безымянный.jpgФото telegraph.co.uk

Це місто на західному узбережжі – сонце сідає прямо в море і дарує неймовірний захід. Ти плаваєш, пірнаєш прямо зі скель, насолоджуєшся справжньою італійською атмосферою в камерному форматі. Мені здається, тут люди вміють насолоджуватися моментом, тому що немає жодної метушні.

Є відчуття, нібито ти перебуваєш в якомусь райському містечку, але у порівнянні з іншими містами Манарола не дуже доглянута. Либонь, через постійний потік туристів місцеві не встигають його утримувати в ідеальному стані. Воно таке – трохи пошарпане. Утім, вся Італія така – напівзруйнована. Манарола не має вигляд вихолощеної. Це таке безумне чарівне нашарування будиночків, вузьких сходів, що роздвоюються, і рослинності.

Другий об’єкт – Амстердам. Це хоч і банальне туристичне місто, але там присутній такий своєрідний молодіжний дух легкості. Це місто художників, танцюристів, що виконують на вулицях капоейру – загалом створюється класна атмосфера, я б сказав, молода. До того ж, як я зауважив, це найбільш продумане для велосипедистів місто. Беріть велосипед – і вирушайте подалі від центру. Окрім розпіарених пряникових будиночків, тут ще багато чого варто побачити: це шикарне велике місто. Квартали із хмарочосами, напівострівні райончики, в яких вікна і сходи невеликих таунхаузів виходять прямо до води… Це практично затоки-півострови.

casas-barco-amsterdam.jpgФото civitatis.com

І третій – це, звичайно ж, Барселона.

Я більше ніколи не поїду в…

Дуже дивне відчуття від Стамбула, тому що багато знайомих співали йому дифірамби. Відповідно, коли у вас стояло завдання зняти кліп зі східним колоритом, ми вирішили, що там його можна прекрасно вирішити. Але коли ми туди поїхали, у мене протягом трьох днів був шок: я взагалі не розумів, за що можна любити це місто. Дуже брудно, немає притомної архітектури, безпробудні пробки, бруд, жахлива їжа… Щоправда, днів через 6 я почав відчувати Стамбул, і він мені навіть сподобався.

istanbul-Galata-Tower-1112x630.jpgФото a1on.mk

А от моє найбільше розчарування – це Прага.

Моєю другою домівкою могла б стати…

Либонь, зупинився б на Барселоні. Дуже «творче» місто.

Пляжно-готельний відпочинок сподобався в Туреччині.

Ми відпочивали в турецьких готелях кілька разів, коли дитина була ще маленька. Спеціально підбирали місця, де дитині буде цікаво. Це ідеальний сімейний відпочинок.

Найбільш незвична страва…

Моя на цей час найбільш дивна страва – це кебаб у Стамбулі у вуличному рекомендованому друзями ресторанчику. Це тоненький шар м’яса у двошаровому товстому лаваші з майонезом, і більше жодних інгредієнтів – дуже несмачно. Наша київська шаурма – верх кулінарного мистецтва. Надя, моя дружина, подорожує багато по роботі, вона виділяє такі цікаві страви: морозиво з помідорів у Парижі і салат із квітами в Чехії.

kobs0gkijz6jcsfum04m.jpgФото picfair.com

Найбільше мене здивував менталітет…

Про менталітет не відповім. Треба багато спілкуватися з місцевими, щоб добре дізнатися.

А далі я хочу у Перу, щоб подивитися на мегаліти.

Там є багато залишків давніх цивілізацій. Неможливо пояснити, яким чином люди це будували і з якою метою? Просто неможливо навіть зрозуміти технології, за якими можна обробити величезний камінь, вирізати в ньому рівні площини геометричних форм – якісь вікна, впадини, сходинки. Це все вирізано гладко, і, схоже, дуже давно. Археологи, котрі це вивчають, кажуть, що навіть зараз у людства немає таких технологій, котрі б дали змогу це зробити. Більше того, там є величезні кам’яні плато, на яких видно малюнки – так звані гліфи (черепаха, птахи тощо). Вони завдовжки в кілька кілометрів. Тобто яким чином можна було це намалювати, збагнути неможливо.

Дуже хочу в Мачу-Пікчу. Красиві гори, а в їхній глибині на одній із вершин – залишки кам’яного міста…

Вам это будет интересно:
Перфекціонізм – справа ювелірна
Сумні очі старого за вікном уважно стежили за революційною пожежею, яка охопила Петроград. Вогонь поширився на справу всього його життя – гордовита чотириповерхова будівля задихалася від крикливих комісарів і матросів, присутність яких здавалась грубим жартом після попередніх відвідувачів.
Мистецтво Патрика Кабрала: папір як символ крихкості світу
Незалежний художник родом із Філіппін Патрик Кабрал завойовує світ своїми незвичними арт-роботами. Його творіння – це новаторство, що поєднує в собі вікові традиціїкаліграфії й суперсучасні 3D-технології. Його мистецтво - спосіб змінити світ на краще як за допомогою естетики, так і шляхом виконання соціальної місії.
Не вежею єдиною. ТОП кращих творінь Густава Ейфеля
Кажуть, Гі де Мопассан ненавидів Ейфелеву вежу. Знаменитий письменник вважав, що вона спотворює Париж і не приносить місту ніякої користі. Проте його частенько можна було зустріти в затишному кафе на вершині конструкції. У таких випадках автор «Любого друга» говорив, що «тільки тут клята вежа не трапляється йому на очі...»
Історія бренду: Жан Пату
Йому вдалося вловити зухвалий дух початку двадцятого століття і передати ідеали епохи в модних новаціях. Радість, швидкість і легкість – якщо емоції допомагають продавати, то враження, пов'язані з брендом Жана Пату, будуть саме такими.
Прийшов, побачив, збудував. Шедеври Джованні Лоренцо Берніні
Буває, подивишся на листівку із зображенням міста й одразу розумієш, що на ній Київ, Париж, Рим або рідне селище. І це зовсім не заслуга твоєї вчительки географії, а непосильна праця майстрів, руками яких створювалися знайомі всім шедеври архітектури. Сьогодні ми згадуємо італійського підкорювача мармуру Лоренцо Берніні.
Пальчики оближеш: Що на вас чекає за кулісами найкращих кухонь світу
Давайте пригадаємо найбільш незвичну страву, котру вам випало скуштувати? Що це буде за їжа, вам вирішувати. Небагато екзотики; ті самі комахи, котрих ми слабо можемо уявити як інгредієнт; дивний напій із гіркуватим присмаком; несподіване поєднання гіркого і кислого… у кожного є свій незабутній досвід щодо цього.
Пабло Пікассо: Поет для своєї епохи
Про Пікассо як про самобутнього художника, графіка та скульптора нам так чи інакше відомо все або майже все, тоді як інші його іпостасі опинилися на другому плані. Ілля Еренбург одного разу дуже коротко описав відносини Пабло Пікассо зі своєю епохою: «ХХ століття знайшло в ньому власного експерта-динаміта, філософа та поета».
На валізах: Єгор Гордєєв
У цій рубриці ми спілкуємося зі знаменитими людьми, які, попри щільний графік, не можуть уявити свого життя без подорожей. Сьогодні наш герой – журналіст і ведучий каналу «1+1» Єгор Гордєєв.
25-та сходинка тріумфу чекає переможців!
Організатори програми «Людина року» передають вітання партнерам, лауреатам, поважним гостям, а також режисерсько-постановочній групі, підрядникам, виконавцям та багатьом іншим помічникам. Вони висловлюють щирі сподівання, що скоро матимуть змогу спілкуватись та обмінюватись творчою наснагою та енергетикою...
Великі криві Фріденсрайха Гундертвассера
Він вигадав своє ім’я, щоб не бути схожим ні на кого іншого. Бунт його індивідуальності став основою для величезної творчої спадщини, а архітектура – продемонструвала можливість поєднувати екологічність і сучасні технології.
Точка на карті: музей Ілани Гур
Складання маршрутів для сучасних туристів вже давно виходять за межі класичного розуміння поїздок за кордон. Мандрівники сьогодні є настільки вибагливими, що стандартний набір — історичні місця та крамниці з сувенірами скоро турагенціям пропонувати буде нікому, адже попит зростає не на традиційні екскурсії, а на отримання емоцій.
Знай наших: Анатолій Кокуш
Кіно – либонь, найбільш «технічний» вид мистецтва, котрий придумало людство. Скільки б таланту, фантазії і енергії не було у творців будь-якого фільму, практично всі стадії виробництва так чи інакше спираються на техніку, без якої ідеї так і залишаться всього лиш ідеями.
Знай наших: Серж Лифар
Знаменитий француз українського походження в дитинстві був блакитнооким мрійником. Згодом усі його жадання стали реальністю. Хай би чого він прагнув, усе давалося легко, немов удача назавше зробила його своїм улюбленцем. Спів у хорі, артистичний талант і, нарешті, балет. Серж Лифар не тільки підкорив світові сцени та здобув заслужену славу. Він відродив французький балет як такий і ввів поняття, котрі стали основою неокласицизму.
ЕКСКЛЮЗИВНЕ ІНТЕРВ'Ю: Пітер Хьоґ: «Немає ніякого дна, є тільки вічне падіння»
Пітер Хьоґ – данський письменник, філософ-лірик. Його називають відлюдником, адже на світських заходах він з'являється вкрай рідко, щоб представити нову книгу. Через усамітнений спосіб життя образ Пітера Хьоґа оповитий легендами. В інтерв'ю OUTLOOK Пітер Хьоґ розповів про те, як пише нові твори, що ховається за його аскетизмом, і поділився уявленнями про світ і людину.
На валізах: Антон Равицький
Є міста, з котрими ми ще «не дограли», - так каже Антон Равицький про незвідані місця, подорожі в які нас, на перший погляд, не надихнули. Чарівливий шоумен, ведучий ранкового шоу на телеканалі і найпривабливіший одесит поділився з нами секретами своїх дальніх мандрівок і милими спогадами від поїздок по світу…
Таємниці Пабло Пікассо будуть розкриті
Почавши цю весну з низки гучних прем'єр, ВОЛЯ продовжує дивувати своїх абонентів. Цього разу компанія-провайдер представила своїм абонентам прем’єру другого сезону серіалу «Геній» від каналу National Geographic.
ЕКСКЛЮЗИВНЕ ІНТЕРВ’Ю з режисером Дороном Пазом
OUTLOOK вдалося поспілкуватися з ізраїльським режисером Дороном Пазом, котрий представив у Києві свою нову роботу «Єрусалим». Про спосіб пошуку натхнення через заголовки в журнальних статтях, перспективу кінематографу загалом і про причини вельми стриманого ставлення до критиків читайте далі у матеріалі!
На валізах: Олег Верняєв
За спиною олімпійського чемпіона зі спортивної гімнастики Олега Верняєва десятилітній стаж подорожей. Міжнародні змагання, показові виступи, реабілітація – все це передбачає часті переїзди. Багато хто скаже, що атлет щасливчик. Та чи завжди це йому приносить радість? А також чим найкращого спортсмена України підкорили ісландці, і чому він так і не скуштував суші в Японії? Усе це читайте в нашій вже традиційній рубриці про подорожі успішних людей.
Знай наших: Сергій Полунін
26 жовтня відбудеться довгоочікувана прем`єра документально-біографічної картини «Танцюрист» про ціну успіху, яку заплатив артист балету Сергій Полунін. Херсонець за походженням, волею випадку потрапляє до Королівського театру в Лондоні, де здобуває неймовірний успіх, а потім зникає з поля зору, щоб згодом завоювати ще більше любові глядачів. Сьогодні OUTLOOK продовжує серію матеріалів про успішних українців.
Керований хаос: архітектор Заха Хадід
В англійській мові є чудовий неологізм, синонім успішності – «селфмейдмен», котрий можна перекласти як «людина, що зробила себе». Саме такою людиною, безумовно, є знаменитий архітектор Заха Хадід. Ми розкажемо про її непростий життєвий і творчий шлях її ж словами.
Закрыть
Outlook facebook page