Анкара is the capital of…
Анкара, розкинувшись практично в самісінькому центрі країни, на Анатолійському плоскогір'ї, нині є одним з мегаполісів планети, який розвивається найбільш динамічно. У неї величезний потенціал, як фінансовий – це серце турецької економіки і бізнесу, так і промисловий – на околицях постали основні індустріальні райони Туреччини. Хоча ще сто років тому Анкара була типовим провінційним містечком в Анатолії (так називається азійська, внутрішня частина Туреччини) з населенням до 60 тисяч. У наші дні тут живе і працює понад п'ять мільйонів люду, і це число стрімко зростає з року в рік. Робочі місця, цікаві вакансії, пристойні зарплати, можливість жити в сучасному комфортному місті з колоритом минулих епох – усі ці фактори роблять столицю вельми привабливою не тільки для турків, але й для іноземців, якими рясніють тутешні офіси та вулиці.
Фото blog.radissonblu.com
Говорячи про Анкару, все-таки не можна не згадати і про Стамбул, який століттями був столицею легендарної Османської імперії. Однак ніщо не вічне, тому в 1920-х роках великий Мустафа Кемаль Ататюрк ухвалив доленосне рішення не тільки побудувати нову світську Туреччину, а й дати їй нову столицю. На Анкару вибір припав з багатьох причин: по-перше, на відміну від Стамбула, вразливого і з Європи, і з морів, вона вглибині країни, що робило її не такою доступною в разі війни, по-друге, тут було менше аристократичного і консервативно налаштованого населення, що полегшувало проведення реформ і перетворень. Загалом, зірки зійшлися, як ніколи, вдало, і 1923 року анатолійське повітове містечко стало столицею, а Кемаль назавжди став улюбленцем місцевих жителів.
Фото warwickhotels.com
Різних географічних назв і згадок імені «батька турків» тут безліч – недосвідченому туристові легко й загубитися, та це і зрозуміло, адже місто дістало не тільки новий статус, але й нові можливості зі стимулами. Через якихось 50-60 років про донедавна провінційне містечко заговорили як про реального конкурента Стамбула, а сьогодні із впливом і можливостями Анкари ніхто вже й не думає сперечатися – це одна з найважливіших столиць як Європи, так і Азії. Крім політики, інші найважливіші заняття в Анкарі – інтелектуальна діяльність і промисловість у спеціальних секторах і зонах. Талановита молодь з усієї країни прагне потрапити до місцевих університетів, щоб потім перейти на роботу в сучасні індустріальні підприємства-гіганти, серед яких особливо виділяються «Аремсан», «Бариш», «Рокетсан» і «Нуроль», які обслуговують військову і космічну галузі не тільки Туреччини, а й інших держав. Ще одна важлива сфера – вугільна і металургійна промисловості регіону Карабюк, який лежить на північ від Анкари. Якщо тамтешні робітничі містечка можна назвати «м'язами», то столиця грає роль «мізків», котрі вирішують, як і що добуватиметься і продаватиметься потім.
Фото blog.obilet.com
Крім великих компаній, у столиці донині збереглися традиційні для Туреччини дрібні фабрики і фірми зі штатом 12-20 працівників. Вони провадять різноманітну діяльність, починаючи від легкої або харчової промисловості й закінчуючи туристичними послугами. Для економіки такі маленькі, але мобільні підприємства відіграють величезну роль, адже це не тільки стабільні податки, а й самозайнятість населення – в Анкарі украй низький відсоток безробіття. Турки, на відміну від багатьох інших східних народів, не люблять хизуватися й пускати пил в очі, кажучи, що столиця процвітає, але навіть неозброєним оком видно, що справи у міста йдуть чудово. Повсякчас зводять або реконструюють такі стратегічні об'єкти, як метрополітен і вокзали з аеропортом, величезні кошти вкладають у громадський транспорт, чий рівень наближується до західноєвропейського, на околицях виростають нові та зручні спальні райони, а старий центр підтримують у його архітектурній пишноті, що не може не викликати захоплення в туристів. Ще дуже важливо: попри сьогоднішню нестабільність на Близькому Сході й зокрема біля турецьких кордонів, Анкара справляє враження цілком безпечного і спокійного міста з безліччю пам'яток, толерантною атмосферою і фантастичною вуличною їжею.Фото trip.com
Споглядаючи з анатолійських вершин столицю Туреччини, яка розкинулася на багато-багато кілометрів, в очі відразу впадає контраст між старовинними малоповерховими кварталами і діловими хмарочосами центру. Мабуть, саме таким своє нове головне місто й задумував Ататюрк – сучасним, динамічним, але водночас і з автентичною атмосферою. І попри шалену популярність свого вже ось уже майже століття як конкурента на Босфорі, саме Анкара є справжніми воротами до Туреччини, і не тільки фізично, а й концептуально – разом з Анатолією з її безкрайнім привіллям, марсіанськими пейзажами Каппадокії, а також узбережжям Чорного моря та самобутнім курдським південним сходом. Усі ці маршрути починаються саме тут, у самісінькому серці нової Туреччини, яка, хоч і дивиться в майбутнє, проте не забуває свого минулого.
Фото travelazzi.com
Головне фото zomagazine.com