Тбілісі is the capital of ...
Ще нещодавно столиця Грузії, як і вся країна, була взірцем пострадянської держави. Часта відсутність води й електрики, невисокі заробітні плати, велика корупція – все це подавало явні дзвіночки про те, що у Тбілісі щось пішло не так. Але ситуація почала стрімко і кардинально мінятися 2003 року після «Революції троянд»…
Проведені реформи зробили грузинську столицю одним із найбільш безпечних і перспективних міст світу. Сьогодні Тбілісі – яскравий мегаполіс з унікальним характером, в якому є буквально все: і стара частина міста з величними фортецями, й ультрасучасні бізнес-центри, і невимовно красива первозданна природа. Не дивно, що економіка Тбілісі, міцно зав’язана на туризмі, зараз переживає стрімкий підйом. Мандрівники залюбки їдуть сюди, щоб пізнати загадкову грузинську душу, скуштувати страви національної кухні і познайомитися з харизматичними місцевими жителями. Що добре, так це те, що місто оперативно реагує на попит і тішить розвиненою інфраструктурою, котра робить відпочинок гостей максимально комфортним.Фото everysteph.com
У столиці око відразу чіпляється за неймовірну кількість сучасних офісних будівель. Справа в тому, що Тбілісі – не лише столиця країни, а й центр грузинського бізнесу. Тут ведуть свої справи більш ніж половина компаній Грузії, також саме в столиці сконцентрована половина існуючих робочих місць. Це й не дивно, адже в гостинному теплому місті (з грузинської «тбілі» перекладається як «теплий») проживають півтора мільйона людей, що становить третину всього населення країни. Як не дивно, в Тбілісі все гаразд і з транспортом. Враховуючи те, що через місто проходять найкоротші транспортні шляхи, тут збудували новий аеропорт, оновили залізничну систему і поліпшили якість доріг. Лишається тільки… ні, не заздрити, а брати приклад.
Читайте також: Архітектура чи мистецтво: Нові грузинські будівлі
Окрім реноме промислового бізнес-центру країни, на плечах столиці лежить ноша ще важче і важливіше – авторитет культурного центру Грузії. Останнім часом Тбілісі дедалі частіше називають «маленьким Парижем». Звичайно, порівняння стосується зовсім не менталітету чи зовнішнього вигляду самого міста, а багатства і різноманіття культурного життя. Тут неможливо занудьгувати, адже у місті постійно проходять цікаві фестивалі, концерти і колоритні грузинські святкування, де вино ллється рікою, а національна музика змушує нуртувати кров.Фото skyticket.com
У будні можна цілими днями безперервно милуватися вражаючою красою міста. Особливості розпочинаються вже з архітектури, котра поєднує в собі італійські, голландські і французькі нотки… Цей мікс відразу ж створює той особливий неймовірний образ грузинської столиці, що вражає і дивує, немов уперше. Тбілісі було засновано у V столітті, і в кожній вуличці тут відчувається дух стародавньої історії. За довгий час існування Тбілісі зазнавав підпалів і руйнувань, але щоразу він, ніби фенікс, вставав із попелу.
Читайте також: Листівки з Батумі
Найбільшу силу тяжіння для туристів має Старе місто, розташоване біля підніжжя гори Мтацмінда. Тут, на давніх мощених вуличках гордо вишикувалися старовинні будівлі… По той бік вулиці – стародавні руїни, по інший – музеї, що відтворюють полотно історії. Якщо ж ваш погляд зупинився на незвичайних спорудах у східному стилі, котрі немов стирчать із землі, то знайте, що це верхівки сірчаних лазень XVI століття, а найкрасивішу – Орбеліанську – колись відвідував Олександр Пушкін.
Є ще одне важливе місце, без якого не можна уявити Тбілісі – це проспект Руставелі, названий на честь середньовічного грузинського поета. Він простирається на півтора кілометра, і саме у межах цієї дистанції ви можете забути про час і загубитися на цілий день. По обидва боки проспекту вишикувалися в ряд магазинчики, сувенірні крамниці, ресторани, в яких можна скуштувати знамените грузинське вино і з захопленням помилуватися різноманітними милими пам’ятками, котрі і створюють істинний образ міста.Фото prettywildworld.com
А от серед сучасних творінь не можна не виділити Міст миру, створений італійським архітектором Мікеле де Луккі. Він прокладає шлях через Куру й унікальним дизайном і скляним покриттям манить до себе безліч любителів хай-тека. Ще один символ нової Грузії – порівняно новий кафедральний собор Самеба, зведений 2004 року. Найдавніша ж церква – Анчісхаті.
Мабуть, у цьому вся Грузія – в дивовижній здатності поєднувати традиції зі стрімким розвитком у всіх областях. Поважати своє минуле, але не лишатися в ньому, а дивитися тільки вперед…
Головне фото sterling.ge