RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  Гендиректорка OUTLOOK Дарія Карякіна про роль громадських ініціатив в сфері культурної дипломатії

Гендиректорка OUTLOOK Дарія Карякіна про роль громадських ініціатив в сфері культурної дипломатії

18 листопада Генеральна директорка проекту OUTLOOK, громадська діячка Дарія Карякіна взяла участь у якості експертки у транскордонному проекті «Європейські цінності та культурна дипломатія: молодіжні зустрічі Україна – Грузія».

Темою виступу стала: «Роль громадських ініціатив у сфері культурної дипломатії у формування іміджу держави та розвитку міжнародних відносин».

У своєму виступі пані Дарія розкрила значення, яке громадські організації відіграють у сфері культурної дипломатії, як саме вони впливають на дво- та багатосторонні відносини держав, а також зазначила виклики, які постали перед ними у епоху COVID-19. Спікер зробила наголос на важливості підтримки культурної інтеграції та співпраці між країнами у формі зустрічей, конференцій та культурно-масових заходів. Завершився виступ практичним досвідом реалізації проєктів та співпраці з дипломатичними місіями, а також необхідним колом знань на прикладі діяльності проєкту OUTLOOK.

Розпочався форум зі спілкування в онлайн форматі з Назвичайним і Повноважним Послом України в Грузії Ігорем Долговим.

Продовжила діалог Марина Гримич, українська письменниця, доктор історичних наук, кандидат філологічних наук, директор видавництва «Дуліби», культурна менеджерка, член Спілки письменників України, член ПЕН клубу, член Національної спілки краєзнавців України на тему специфіки здійснення культурної дипломатії на Близькому Сході.

Про гастрономію як елемент культурної дипломатії України і Грузії учасники заходу спілкувалися з українським кулінарним експертом, шеф-кухарем, бізнесменом та телеведучим Євгеном Клопотенко.

У наступні дні спікерами стануть Надзвичайний і Повноважний Посол України Володимир Хандогій із виступом на тему: "Роль культурної дипломатії в міжнародних відносинах (з досвіду дипломатичної діяльності)", виконавчий директор Українського культурного фонду Юлія Федів із презентацією на тему «Міжнародні проєкти за підтримки УКФ», завідувач Центру інформаційних ресурсів Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС України Ольга Наконечна про "Протокол та етикет державних символів", а також директорка дирекції «Медіацентр» ДП «ГДІП» Інна Хоменська, яка розкаже про "Основні інструменти культурної дипломатиії посольств іноземних держав в Україні".

Копия prez-3_page-0001.jpg

Проєкт було організовано у співпраці Міністерства закордонних справ України, Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв», Представництва Hanns Seidel Stiftung Ukraine, а також Посольства Грузії в Україні та Посольства України в Грузії.

Учасниками стали:
представники дипломатичних установ
представники міжнародних громадських організацій
експерти з дипломатичних відносин та культурної дипломатії з України та Грузії
студенти та викладачі факультету міжнародних відносин Тбіліського державного університету імені Іване Джавахішвілі
студенти та викладачі Сухумського державного університету (м. Тбілісі)
студенти та викладачі Батумського державного університету імені Шота Руставелі (м. Батумі)
представники Дипломатичної академії при Міністерстві закордонних справ Грузії
студенти та викладачі Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
студенти та викладачі факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка
студенти Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії і філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
студенти Навчально-наукового інституту міжнародних відносин ім. Б.Д. Гаврилишина Тернопільського Західноукраїнського національного університету
студенти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова
студенти Київського Національного університету культури і мистецтв
Вам это будет интересно:
Новини іноземних дипустанов в Україні
Квітень 2021 року - місяць святкування Великодня західного і східного обрядів, початок Рамадану, а також місяць активної роботи посольств у культурних та політичних напрямах. Добірка таких новин - далі у статті.
Гребені краси. Таджицькі гребінці
"...Коли Бахріддінова мама збиралася на роботу, вона старанно укладала свої довгі коси навколо тюбетейки. Виходило щось схоже на корону. На свята жінка вплітала у своє чорне волосся спеціальні прикраси. При ходьбі вони ледь подзвонювали, створюючи відчуття танцю. А ввечері маленький Бахріддін не міг заснути, якщо не стискав у своїх руках тугу мамину косу.
Продається все: найкращі ринки планети
У наш час складно здивувати людину, особливо міську, якимось великим магазином або ринком, оскільки навіть у міні-маркеті біля будинку можна купити все. Утім, по всій планеті продовжують працювати легендарні базари, про які століттями складають легенди і розказують із захватом, розуміючи, що вони – набагато більше, ніж просто місце для збуту товарів.
Східний макіяж як традиція: Чарівний погляд з поволокою
Згідно з відомою фразою, схід – справа тонка. І загалом це істина, котра підтверджується навіть в деталях. Через особливості клімату східних жінок об’єднує схожий тип зовнішності, а їхні нації споріднює близькість культур. Тому й ідеали краси у них подібні. Так акцент у східному макіяжі неодмінно робиться на очі. Жінці тут належить бути скромною і вдягатися таким чином.
Квіткові долини світу
Квіткові поля і долини вражають і приваблюють увагу найвибагливіших поціновувачів прекрасного. Різнокольорові розсипи духмяних рослин прикрашають простори майже в кожній країні, у найвіддаленіших між собою частинах світу. Ми пропонуємо кілька варіантів таких квіткових килимів на будь-який смак.
Листівки з Тбілісі
Місто, що не залишає байдужим - Тбілісі у об‘єктиві талановитого фотографа Павла Хоменського на сторінках видання theoutlook.com.ua. Переглядаючи світлини, ви здійснете оглядову екскурсію однією з наймальовничіших столиць світу.
Хто як танцює?
Що найкраще характеризує будь-яку націю без зайвих слів і довгих пояснень? Звичайно ж, танці! Адже саме століттями відточені рухи можуть розповісти іноземцеві про інші народи набагато більше, ніж підручники з історії. Якщо уважно придивитися і відчути, як танцюють у різних країнах, то менталітет народів стане набагато зрозумілішим. І це не тільки слова.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Протягом березня акредитовані в Україні посольства брали активну участь у культурному та соціальному житті, адаптованому під сучасні реалії. Тож пропонуємо вашій увазі їх добірку.
Традиції святкування NOWRUZ - розповідає Посол Туркменістану в Україні
Продовжуємо розповідати про традиції святкування Міжнародного дня NOWRUZ, який покликаний зміцнити відносини між державами і популяризувати історико-культурні традиції народів. І з цим нам допомагає Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні Й.В.Тойли Атаєв.
Традиції святкування NOWRUZ - розповідає Посол Ірану в Україні
19 лютого 2010 року на 64-й сесії Генеральної Асамблеї ООН було ухвалено Резолюцію «Міжнародний день NOWRUZ». Відповідно до неї Генеральна Асамблея ООН закликає держави-члени «докладати зусиль для підвищення рівня інформованості щодо NOWRUZ та організовувати щорічні заходи до цього свята». Тому сьогодні OUTLOOK про традиції святкування NOWRUZ...
Граємо в ашички
Альчики, асики, ашички, кажик, бабкию.. У цієї гри багато назв і одна велика любов до неї не одного покоління в Середній Азії. За старими переказами, любив проводити за нею час герой народних казок Ходжа Насредін. Грали в неї султани і купці, прості люди і діти. Для самих маленьких вона була популярною розвагою аж до кінця минулого століття, поки нові технології не витіснили дворові ігри.
Дипломатія в умовах карантину. Відбулась церемонія вручення вірчих грамот Президенту України
4 березня Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у новопризначених послів В’єтнаму, Бразилії та Італії. У розмові із Главою держави, заступником керівника Офісу Президента Ігорем Жовквою та Міністром закордонних справ Дмитром Кулебою було визначено пріоритетні напрямки роботи.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Протягом лютого відбулась низка подій, які організували або до яких долучились іноземні представництва, акредитовані в Україні. Пропонуємо до вашої уваги підбірку деяких з них.
Розширення складу почесних членів Харківського дипломатичного клубу
11 лютого в Харківському дипломатичному клубі відбулося засідання Асамблеї Громадської організації «Харківський дипломатичний клуб» за участі Почесних консулів Албанії Шахіна Омарова, Бразилії Сергія Куцевляка, Грузії Олександри Чихладзе та Казахстану Еміна Наджафлі.
Вічна любов. Пам’ятники коханню в Україні
Скільки важить кохання і чи можна виміряти його обсяг? А чи має воно центр ваги і як поводиться у спеку та в снігову заметіль? Певна річ, кохання ефірне і радше нагадує шалених метеликів, що несамовито танцюють у животі. Однак люди, котрі особливо глибоко відчувають, навчилися «творити кохання» і передавати його сенс у камені, дереві, металі для інших.
Мандалотерапія
Вчора я створила Всесвіт. Узяла трохи гороху, рису, гречки, пшона, зерен чорного, білого перцю і кардамону. Прихопила по жмені кави та анісу. Потім у всього цього з'явився центр. Він розростався, заспокоюючи мої думки. Коли ж останнє зернятко лягло в коло, я знову відчула забуту гармонію, крізь шум машин на проспекті почула птахів...
Сатаплія: мед для динозаврів
Грузія останніми роками справедливо стала вельми популярною туристичною точкою на карті світу. Напевно, кожен знайде в цій гірській і гордій країні щось своє: чудову природу, смачну їжу, вірних і душевних друзів та багато-багато іншого. OUTLOOK намагається якомога частіше бувати там і ділитися з вами всілякими цікавинками. Сьогодні ми розповімо про дивовижний заповідник «Сатаплія».
Історія однієї вулиці: проспект Дмитра Яворницького
Матеріалом про головну вулицю міста Дніпра, проспект Дмитра Яворницького, ми продовжуємо наш цикл, присвячений історіям вулиць. Проспект Дмитра Яворницького – це не просто центральна і найважливіша вулиця Дніпра, він є ще й уособленням багатовікової історії міста.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Протягом 25-27 січня відбулась низка заходів за участі посольств, акредитованих в Україні. У цій підбірці новин ми зібрали найбільш знакові двосторонні зустрічі, візити, святкування та дні пам'яті, до яких долучились представництва іноземних держав.
Заява посла Австралії з нагоди Національного дня
Посол Австралії в Україні Брюс Едвардс у своєму зверненні з нагоди Національного дня зазначив основні виклики, з якими Австралія зіткнулась у 2020 році, а також запевнив, що "разом ми змінимо ситуацію на краще".
Закрыть
Outlook facebook page