RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Ашхабад is the capital of…

Ашхабад is the capital of…

Розташований у південно-західній частині сучасного Туркменістану Ашгабат і його околиці – здавна дуже важлива для Середньої Азії торгова зона, котра остаточно оформилась у місто-фортецю наприкінці XIX століття. Назва теперішньої столиці має персидське походження і означає «місто кохання».

Саме в тіні тутешніх пагорбів і передгір’їв, що відділяють Туркменіcтан від Ірану і Близького Сходу, воліли мирно жити і працювати давні туркмени. Усе XX століттяпройшло для Ашгабата і його жителів під знаком стрімкої урбанізації, оскільки невелике, протягом сторіч сільськогосподарське поселення впевнено і прямо на очах одного покоління перетворилося на сучасний індустріальний мегаполіс із майже мільйонним населенням, яким він є сьогодні.ashgabatturkmenista.jpgФото adventurous-travels.com

Але це тільки зовнішній шлях. Дивлячись на убранство столиці, її широкі проспекти й ідеальну чистоту, важко повірити, що 1948 року тут стався один із найпотужніших землетрусів в історії людства, після якого містяни були змушені практично заново відбудовувати Ашгабат. Сьогодні про цю катастрофу у високорозвиненому і зручному для життя місті ніщо не нагадує, однак місцеві жителі досі згадують про цей жах, що забрав не тільки численні архітектурні пам’ятки старовини, але й понад 100 тисяч людських життів. Відновлення своєї столиці й головного економічного центру стало для туркменів завданням національної важливості, і вони з ним блискуче впоралися.

Дивіться також: Килими, мармур і пустелі – гід по Туркменістану

Нинішній Ашгабат по праву вважають одним із міст регіону, що найбільш динамічно розвиваються. Наприкінці радянської ери він повністю відновився від наслідків катастрофи, в 1990-х доволі швидко пристосувався до нових ринкових часів і сьогодні впевнено дивиться в майбутнє. Ця впевненість базується на економічному успіху: Туркменістан дуже вдало й активно розробляє і продає свої корисні копалини, вкладаючи виручку в розвиток інфраструктури й соціальні програми. Саме тому сьогоднішні ашгабатці можуть похвалитися фантастичними дорогами, низьким рівнем безробіття, сучасним транспортом, доступною освітою і медициною. Держава видає своїм громадянам кредити на 20-30 років з дуже низькими відсотками, тому містяни все більше й більше міняють свої квартири в старих радянських «хрущовках», котрі поступово зносять, на зручне і просторе сучасне житло. Цей стійкий тренд навіть породив так званий поділ на «новий» і «старий» Ашгабат залежно від району проживання. І що не може не тішити, «новий» з велосипедними доріжками, просторими і світлими переходами, комфортним транспортом і доглянутими парками наступає все активніше.ashgabat.jpgФото adventurous-travels.com

Що важливо, не тільки вигідний продаж нафти і газу сприяє економічній стійкості столиці і країни загалом. Влада розуміє, що рано чи пізно ресурси закінчаться, тому валютні надходження вкладають в сучасні підприємства, розташовані в околицях Ашгабата, зокрема в текстильні фабрики. Їхня головна продукція – килими, цей туркменський товар відомий на всю планету. Машинобудівні заводи також важливі, оскільки вони дають місту не лише тисячі робочих місць, а й сучасне гірничодобувне обладнання, котре активно використовують не тільки туркменські нафтовики, але й їхні колеги з країн Близького Сходу. Turkmenistan-Ashgabat-Photo-credit-Shutterstock-mbrand85.jpgФото adventure.com

Ще одним важливим економічним і соціальним імпульсом для держави в цілому і столиці зокрема, стало проведення у вересні
2017 року Азіади. До цІєї масштабної спортивної події вдалося створити тисячі робочих місць і побудувати багато сучасних інфраструктурних проектів, які утворили цілий Олімпійське містечко - нову пам'ятку Ашхабада. Сучасні басейни, стадіони, криті арени, корти і навіть монорельсова дорога, не тільки отримали високу оцінку від безлічі іноземних гостей, але і до цього дня приносять користь городянам. Зведення подібних архітектурно-логістичних проектів із залученням міжнародних компаній і сам факт організації такого вражаючого свята спорту, дозволили місту і його жителям залучити інвесторів і відкрити країну світу. Економічні результати Азіади, звичайно, ще складно підрахувати, адже такі проекти робляться «на майбутнє», але успішні кейси, коли за спортом йде комплексний розвиток, чи то чемпіонат Європи з футболу 2004, що показав усім «нову Португалію» або Олімпіада в Сеулі в 1988-го року, що стала локомотивом для Південної Кореї, безумовно, додають оптимізму.main_1200.jpg
Культурно-розважальний центр «Алем». Фото theatlantic.com

Не забувають сучасні ашхабадці і про ще одну важливу перевагу столиці - її географічне розташування, оскільки на транзиті можна було непогано заробляти не тільки за часів Великого шовкового шляху, але і зараз. Саме тому наразі особлива роль відводиться відкритому в 2016-му році новому аеропорту. Турецька будівельна компанія «Полімекс» зуміла на замовлення уряду Туркменістану побудувати аерокомплекс по самому високому технічному рівню, надавши йому ще й фантастичний дизайн - у вигляді сокола. Наявність відразу трьох терміналів, в тому числі і вантажного, практично чотирикілометрова злітна смуга, зручна логістика і пропускна здатність до 14-ти мільйонів пасажирів на рік, вже сьогодні перетворюють новий аеропорт в найважливіший регіональний хаб.turkmenistanuniversity.jpgУніверситет міста Ашхабад. Фото adventurous-travels.com

Як бачимо, Туркменістан і його головний мегаполіс з ідеальними магістралями, красивими повітряними воротами і сучасними послугами є важливим транзитним пунктом між Сходом і Заходом, і вони активно його використовують. Юридичну, інтелектуальну та економічну підтримку цьому надають багато фірм, міжнародні компанії, адміністративні центри, що в основному знаходяться в Ашхабаді, яких з кожним роком стає все більш популярним для туристів та інвесторів, і до цих пір залишається таємничим.CongressPalaceashgabat.jpgПалац для нарад «Maslahat köşgi». Фото adventurous-travels.com

Головне фото adventure.com

Вам это будет интересно:
Старт конференції «Туркменістан та міжнародні організації: співпраця заради миру і розвитку»
14 січня 2020 року в Ашхабаді розпочалась Міжнародна конференція «Туркменістан і міжнародні організації: співпраця заради миру і розвитку», присвячена святкуванню в 2020-му році 25-річчя постійного нейтралітету Туркменістану під гаслом «Туркменістан - батьківщина нейтралітету».
Антананаріву is the capital of...
Острів Мадагаскар – батьківщина лемурів, головний постачальник ванілі, натхнення для мультиплікаторів і мекка для любителів яскравих вражень. З XVI століття приваблював французів та англійців, піратів і мандрівників. Багато подорожніх, котрі побували у всіх куточках світу, знаходили прихисток саме тут, на березі Індійського океану.
Сан-Марино is the capital of...
Крихітна гірська держава Сан-Марино, оточена зусібіч Італією, відома не тільки завдяки своєму розміру, але й як популярне туристичне місце. Ми захоплюємося його пам’ятками і красотами не менш ніж мандрівники, але пропонуємо поглянути на однойменну столицю країни і як на місто для життя.
У Києві відбулося урочисте святкування 28-ї річниці Незалежності Туркменістану
Тимчасово повірений Посольства Туркменістану в Україні Какаджан Сапаралієв 18 жовтня 2019 року провів урочистий прийом на честь 28-ї річниці Незалежності Туркменістану і 27-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Туркменістаном і Україною.
Ісламабад is the capital of…
Попри промовисту назву Ісламабад, мабуть, найбільш світське, космополітичне та вестернізоване місто мусульманського Пакистану, котре є ще й столицею цієї держави. І хоча Ісламабад важко зарахувати до щасливчиків, оскільки важливі стратегічні дороги завжди були в стороні, йому є чим вас здивувати. Чим і як він живе - далі в OUTLOOK.
Ініціатива Туркменістану і підтримка ООН для збереження Аральського моря
28-го травня 2019 в штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй, м.Нью-Йорк, США відбулося 85-те пленарне засідання 73-ій сесії Генеральної Ассамблеї ООН за участю повноважних представників держав-членів Організації.
Маленькі улюбленці великих міст
Німці заводять не лише німецьких вівчарок, а в Бостоні можна побачити не тільки бостонських тер’єрів. Люди вибирають собак, спираючись на особисті вподобання. Та часом тяжіння місцевого населення до певної породи занадто помітне й інколи стає особливістю певної місцини. Цьому можуть сприяти природні умови, мода і навіть менталітет.
Канберра is the capital of...
Австралія підсвідомо залітає до наших вух разом із гучним інтро з мушлі сіднейської опери, і лише потім ми згадуємо, що столицею цієї країни є Канберра. Багато хто розглядає це місто як зупинку між Мельбурном і Сіднеєм, але Канберра вже не тільки виношує, але й перетворює у реальність план із завоювання сердець усіх австралійських туристів.
Амуль-Хазар. Посол Туркменістану розповів про майбутнє ралі
Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні, дуаєн дипломатичної служби Нурберди Аманмурадов провів брифінг присвячений міжнародному авторалі «Амуль-Хазар 2018», що відбудеться у Туркменістані на початку осені.
Анкара is the capital of…
У силу різних причин, а головне, завдяки своїй туристичної популярності та розмаху Стамбул сприймається більшістю туристів (ба навіть тими, хто побував у Туреччині) столицею цієї країни, хоча насправді головним містом є Анкара. Саме про неї, таку турецьку та інтернаціональну водночас, ми і розповідаємо сьогодні.
Оттава is the capital of...
Канада - не тільки дуже красива і мальовнича країна, а й ще і одна з найбільш розвинених в економічному плані держав планети. Оскільки багато тамтешніх міста на слуху, іноземці часто плутаються: яке ж місто все-таки столиця? Торонто? Ванкувер? Або, може, Монреаль? OUTLOOK знає не тільки відповідь на це питання, але і набагато більше, тому розповідає про те, чим живе Оттава, столиця Канади.
Каїр is the capital of…
Курорти формату All Inclusive, піраміди і мумії – ось, либонь, і все, що спадає на думку, коли говориш про Єгипет. А тим часом це одна з найдавніших держав світу, а його столиця Каїр - не просто найбільше місто Близького Сходу й Африки з населенням у 19 мільйонів людей, це мегаполіс, котрий об’єднує в собі стародавні історичні пам’ятки і скляні хмарочоси, сміттєві звалища і дорогі магазини, незліченні багатства і кричущу бідність. Про такий різний і самобутній Каїр ми і розкажемо.
Відео: Нічний Ашхабад
Завдяки Посольству Туркменістану в Україні та особисто Надзвичайному і Повноважному Послу Нурберди Аманмурадову OUTLOOK пощастило відвідати столицю цієї держави, перейнятися його дивовижною атмосферою, познайомитися з гостинним народом. Сьогодні ми пропонуємо і вам дізнатися краще Ашхабад і почнемо знайомство з нічної екскурсії. Насолоджуйтесь ...
Килими, мармур і пустелі – гід по Туркменістану
Ця загадкова східна країна може здивувати навіть найбільш досвідченого туриста. Ми в цьому переконані і із задоволенням розповімо вам, чому. І розпочнемо з того, що туризм в сьогоднішньому Туркменістані - досить перспективна і динамічна галузь економіки.
Посол Нурберди Аманмурадов провів прес-брифінг з нагоди 22-ї річниці нейтралітету Туркменістану
Посольство Туркменістану в Україні провело брифінг для журналістів з нагоди 22-ї річниці нейтралітету Туркменістану і прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Резолюції про проголошення 12 грудня Міжнародним днем ​​нейтралітету.
Азіада-2017 у фото
OUTLOOK побував в Ашхабаді і стежив за відкриттям і ходом масштабного свята спорту - V Азіатських ігор в закритих приміщеннях і з бойових мистецтв, які подарували насправді видовищну феєрію всім гостям. По завершенню змагань турнірна таблиця вшановує безумовних переможців - господарів заходу. Команда Туркменістану завоювала 245 нагород, з яких 89 золотих, 70 срібних, 86 бронзових.
ЕКСКЛЮЗИВНЕ ВІДЕО: Відкриття в Ашхабаді V Азіатських ігор в закритих приміщеннях і з бойових мистецтв - Азіади-2017
17 вересня в столиці Туркменістану урочисто відкрилися V Азіатські ігри в закритих приміщеннях і з бойових мистецтв - спортивні змагання, що проводяться кожні чотири роки під егідою Олімпійської ради Азії і під керівництвом Міжнародного олімпійського комітету. Церемонія відкриття наймасштабнішого спортивного турніру в усьому регіоні пройшла в присутності більше 45 тисяч глядачів, що зібралися на Олімпійському стадіоні, серед яких були глави держав, знакові світові політики, імениті спортсмени, зірки шоу-бізнесу, представники світових ЗМІ. Команда українського інтернет-видання про світ OUTLOOK вирушила до Туркменістану висвітлювати Азіади-2017 та представляє вашій увазі барвистий відео-ролик, який допоможе вам перейнятися атмосферою цієї дивовижної події!
ЕКСКЛЮЗИВ: Відкриття в Ашгабаті V Азійських ігор у закритих приміщеннях і з бойових мистецтв – Азіади-2017
У неділю, 17 вересня, символічно о 20:17 за місцевим часом у столиці Туркменістану урочисто було відкрито V Азійські ігри в закритих приміщеннях і з бойових мистецтв – спортивні змагання, котрі проводять кожні чотири роки під егідою Олімпійської ради Азії та під керівництвом Міжнародного олімпійського комітету. Команда українського інтернет-видання про світ OUTLOOK публікує перший свій матеріал про цю подію.
Все, що потрібно знати про Азіаду
Спорт, аби залишатися актуальним, як і інші сфери нашого життя, має крокувати в ногу з часом і змінюватися, адже завтра ніколи не буває таким, як учора. Сьогодні Outlook, що висвітлює Азійські ігри-2017 в Ашгабаді, запускає цикл матеріалів, присвячених одному з найбільш прогресивних турнірів, який стартує вже у вересні.
ВІДЕО: Азіада-2017 Туркменістані
З 17 по 27 вересня в Туркменістані пройде Азіада-2017 - п'яті Азіатські ігри з бойових мистецтв і змагань в приміщеннях. Ашхабад, як місце проведення змагань, був обраний в Кувейті 19 грудня 2010 року. Місто першим в Середньоазіатському регіоні, яке отримало право на проведення Азіатських ігор. До програми увійшли змагання з 21 виду спорту. Змагання пройдуть з шахів, футзалу, тенісу, муай таю (тайський бокс), самбо, курашу, джиу-джитсу, боулінгу, велогонок на треку, плавання в 50-метровому басейні, легкої атлетики, важкої атлетики (пауерліфтинг), баскетболу, тхеквондо ( WTF), спортивних танців, кікбоксингу, конкуру, боротьбі на поясах, спортивній боротьбі (греко-римська та вільна), більярду та туркменської національної боротьби.
Закрыть
Outlook facebook page