RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  У Києві відбулося урочисте святкування 28-ї річниці Незалежності Туркменістану

У Києві відбулося урочисте святкування 28-ї річниці Незалежності Туркменістану

Тимчасово повірений Посольства Туркменістану в Україні Какаджан Сапаралієв 18 жовтня 2019 року провів урочистий прийом на честь 28-ї річниці Незалежності Туркменістану і 27-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Туркменістаном і Україною.

У заході взяли участь посли іноземних держав, акредитованих в Україні, співробітники Міністерства закордонних справ України, народні депутати України, керівництво Торгово-промислової палати, ректори вищих навчальних закладів та професорсько-викладацький склад ВНЗ, керівники національних бібліотек, туркменська діаспора і студентство, громадські діячі , місцева інтелігенція, керівники українських компаній і представники ЗМІ.

Відкриваючи захід, Глава дипломатичної місії розповів про масштабні заходи, проведені в дні всенародного святкування 28-річчя Незалежності Туркменістану в Ашгабаті і у всіх велаятах країні.

Особливу увагу було приділено успіхам та досягненням Туркменістану за роки президентства Гурбангули Бердимухамедова щодо зміцнення туркменської державності, ініціативам, спрямованим на підтримання миру, безпеки, розвитку міжнародного партнерства, добробуту населення і відродження культурної спадщини туркменського народу.

DSC_0180.JPG

Увагу присутніх звернули на те, що в 2020 році Туркменістан відзначить свою 25-ту річницю міжнародного визнання як постійно нейтральної держави, в зв'язку з чим на 74-й сесії Генеральної Асамблеї ООН Туркменістан повідомив про проведення в грудні 2020 року в Ашхабаді Міжнародної конференції з питань миру, безпеки і розвитку, а також про готовність до взаємодії з підготовки та проведення цього форуму.

У контексті 27-ї річниці встановлення дипломатичних відносин з Україною, підкреслено, що співпраця двох держав є пріоритетною для зовнішньої політики Туркменістану. Посольство висловило подяку українській стороні за підтримку, багаторічну плідну співпрацю, спрямовану на зміцнення і розвиток традиційних дружних видносін між обома країнами.

З вітальним словом від української сторони виступив Радник Міністра закордонних справ України Віктор Майко, який від імені українського уряду передав вітання з нагоди річниці Незалежності Туркменістану і найкращі побажання всьому туркменському народу. Радник Міністра наголосив на важливості співпраці обох країн у багатьох сферах, про що свідчать робота міжурядових комісій, двосторонни візити, регулярні консультації і обмін досвідом, а також робота дипломатичних представництв.

DSC_0336.JPG

Особливу атмосферу свята створювала жива музика у виконанні учнів Київської муніципальної академії музики ім. Р.М. Глієра.

В рамках двостороннього культурного співробітництва між державами на урочистому прийомі пройшла презентація фоторобіт українського дизайнера і фотохудожника Сергія Малікова під назвою «Деталі світу». Основна ідея і місія цього проекту - об'єднання світогляду людей шляхом фотомистецтва.

IMG-1519.JPGФотокартини Сергія Малікова

Неординарний погляд художник змогли оцінити глядачі персональних виставок в Україні, Ізраїлі, Австрії. А його роботи прикрашають інтер'єри приватних будинків і офісних приміщень, дипломатичних представництв і приватних готелів в 15 країнах світу, а саме Японії, Китаї, Австрії, Туреччині, Азербайджані, США тощо.

З 1976 року він живе і працює в Києві, де продовжилася його насичена творча діяльність, яка об'єднала в собі талант графічного дизайнера, художника оформлювача і театрального сценографа. Абсолютно новим витком і напрямком в його творчості стали фото-картини, а стиль називається art-street.

Текст і фото надані Посольством Туркменістану в Україні.

Вам это будет интересно:
"Made in Slovenia". Відкриття виставки сучасного словенського дизайну
З 5 по 15 листопада пройде виставка "The Future of Living" ("Майбутнє життя"), організована у співпраці Посольства Республіки Словенія в Україні з Центром креативності Республіки Словенія та Музеєм історії міста Києва.
Відриття Скверу Мислителів у Харкові!
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбулось урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові, який символізує дружні відносини між Україною, Азербайджаном та Казахстаном.
Килимами вистелена дорога до Азії
Килими вішають на стіни як символ достатку, стелять на підлогу для створення затишку і підносять як дорогий подарунок. А роздивлятися химерні малюнки у вигляді ромбів і зірочок на них, вгадуючи їх значення, – справа вельми цікава. Поширені по всьому світу килимові традиції були запозичені у східних народів, які першими навчилися робити пряжу і тканини з волокнистих матеріалів.
«Школа молодого дипломата» з Харкова в проєкті Diplomatic Greetings
У понеділок, 18 жовтня, відбувся проєкт Diplomatic Greetings за участі членів "Школи молодого дипломата" при Харківській міській раді. Спікерами заходу стали Надзвичайний та Повноважний Посол України Олександр Сліпченко, Надзвичайний та Повноважний Посол Чорногорії в Україні пані Драгіца Понорац ...
У Харкові відкриють Сквер Мислителів на знак дружніх відносин між Україною, Азербайджаном та Казахстаном
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбудеться урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові. Меценатом проєкту став Почесний консул Казахстану у Харкові, Емін Наджафлі.
Вручення вірчих грамот Президенту України новопризначеними главами місій
1 жовтня Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти в Апостольського нунція, послів Держави Ізраїль та Латвійської Республіки.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Незважаючи на розпал літніх відпусток, багато культурних заходів за участі іноземних дипломатичних установ відбулось в серпні в Україні. Далі представляємо вашій увазі підбірку деяких з них.
64-ий Національний День Малайзії!
31 серпня малазійці у всьому світі відзначають Національний День. Темою цьогорічного свята стала «Малайзійська турбота» (“Malaysia Care”), що уособлює діяння малайзійців, притаманну їм турботу та гостинність.
Вручення вірчих грамот чотирма новопризначеними послами Президенту України
19 серпня Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у послів Ірландії, Федеративної Республіки Нігерія, Республіки Корея та Республіки Вірменія.
Національний день Бельгії-2021!
21 липня у Києві відбувся дипломатичний прийом з нагоди 190-ї річниці з дня присяги Леопольда Сакскобургського на вірність новій бельгійській конституції і обрання його першим монархом. Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Алекс Ленартс радо вітав гостей на урочистому заході, серед яких були присутні...
Прем’єра вистави Бертольта Брехта «Тригрошова опера» у Львові!
9 липня о 19:30 на Великій сцені Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької у Львові за фінансової підтримки Посольства Німеччини в Україні та організаційної - Почесного консульства Німеччини у Львові відбудеться прем'єра вистави «Тригрошова опера» Бертольта Брехта.
Покладання квітів з нагоди 297-го дня народження Махтумкулі Фрагі
25 травня, напередодні одночасно двох свят - Дня працівників культури та мистецтва та Дня поезії великого сина туркменського народу Махтумкулі Фрагі, у Києві за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Туркменістану відбулось покладання квітів до пам'ятника національному поету Туркменістану Махтумкулі Фрагі.
Золтан Кіш у Києві. Концерт за підтримки Посольства Угорщини в Україні
24 червня у Колонній залі імені М.В.Лисенка Національної філармонії України відбувся концерт Національного академічного духового оркестру України під диригуванням Олексія Вікулова. Солістом став лауреат міжнародних конкурсів, угорський тромбоніст та учасник всесвітньо відомого гурту Mnozil Brass Золтан Кіш.
29-а річниця заснування ГДІПу. Дипломати вітають!
5 червня 2021 року відбулось велике дипломатично-сімейне спортивне свято з нагоди 29-ї річниці заснування Генеральної дирекції у спортивно-дипломатичному клубі ДП «ГДІП», що на Трухановому острові.
В Києві відбувся концерт до Дня Республіки Азербайджан
27 травня у Колонній залі ім.В.Лисенка Національної філармонії України за підтримки Об'єднаної діаспори азербайджанців України з нагоди державного свята - Дня Республіки відбувся концерт Діалог дружби "Україна-Азербайджан". На заході були присутні Надзвичайні та Повноважні Посли Азербайджану, Туркменістану, Куби ...
Новий Почесний Президент Харківського Дипломатичного клубу
24 травня у Харківському дипломатичному клубі відбулась інагурація його Почесних Президента та членів. У заході взяли участь почесні консули в Харкові Бразилії, Австрії, Словенії, Словаччини, Чорногорії, Грузії, Індонезії, Туреччини, в.о. міського голови Харкова​ Ігор Терехов...
Нагородження переможців 25-ї ювілейної загальнонаціональної премії «Людина року-2020»
22 травня 2021 року в залі Національної опери України відбулася ХХV ювілейна церемонія нагородження переможців загальнонаціональної програми «Людина року-2020» та володарів міжнародних та спеціальних премій програми.
Святкування Дня Африки онлайн!
25 травня на сторінці Facebook Посольства Південної Африки в Києві з 17:00 до 18:30 відбудеться святкування Дня Африки. Вже 58 років поспіль 55 держав на Афринському континенті об'єднуються для відзначення цього свята...
Ашгабат святкує 140 річчя. Цікаві факти про столицю Туркменістана
Сучасне місто Ашгабат, яке стрімко змінило свій вигляд за останні роки і в той же час зберегло свою самобутність, є гордістю його жителів і візитівкою країни. Тож з нагоди його 140-річчя ми розкажемо про основні моменти його культурної та архітектурної величі.
Про національного лідера словами Посла Азербайджану Ельміри Ахундової
10 травня з нагоди 98-річчя Гейдара Алієва у Посольстві Азербайджану в Києві відбулась презентація першого тому "Під тягарем влади" тритомного роману-дослідження «Гейдар Алієв. Особистість і епоха» авторства Надзвичайного і Повноважного Посла Азербайджану в Україні, народної письменниці Ельміри Ахундової.
Закрыть
Outlook facebook page