RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  Традиції святкування NOWRUZ - розповідає Посол Туркменістану в Україні

Традиції святкування NOWRUZ - розповідає Посол Туркменістану в Україні

Продовжуємо розповідати про традиції святкування Міжнародного дня NOWRUZ, який покликаний зміцнити відносини між державами і популяризувати історико-культурні традиції народів. І з цим нам допомагає Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні Й.В.Тойли Атаєв.

Посол Туркменістану в Україні: "Міжнародне свято NOWRUZ, що втілює світло і добро, щедрість, щастя і благополуччя, не тільки збереглося до наших днів, ставши невід'ємною частиною національної самосвідомості, а й набуло загальнокультурного значення.

Світле свято NOWRUZ має важливе значення в житті туркменського народу, адже воно нерозривно пов'язане з перетвореннями і досягненнями нашої держави, символізуючи достаток і благополуччя.

В 2021 році, що проходить в Туркменістані під гаслом «Туркменістан - Батьківщина миру і довіри» і в рік 30 річниці незалежності нашої країни туркменський народ зустрічає світле свято весни ще й як свято піднесення працьовитості, гуманізму, добросусідства, творення і миру.

Воно надихає нас на досягнення нових благородних цілей, великих справ, зміцнення дружби і міжнародного партнерства.

Від щирого серця хочу привітати всіх з Міжнародним святом NOWRUZ і побажати здоров'я, миру, благополуччя і світлого майбутнього!"

ARS_1555.JPG

СВЯТКУВАННЯ В ТУРКМЕНІСТАНІ

У Туркменістані NOWRUZ щорічно відзначається 21 і 22 березня з великим розмахом в кожному місті і в кожній родині. Вулиці і площі прикрашають державними прапорами, кольоровими стрічками, транспарантами, організовують спортивні змагання, ярмарки, театралізовані шоу, концерти, всілякі виставки та святкові гуляння. Свою майстерність демонструють фольклорні ансамблі, бахши, артисти, дитячі творчі колективи.

Традиційно головні урочистості в честь національного свята весни проходять в долині NOWRUZ в етрапі Ак-Бугдай Ахалського велаята, де споруджено будівлю у вигляді величезної юрти - «Türkmeniň ak öýi», як символа споконвічних традицій дружелюбності і гостинності туркмен, а також зведено пам'ятник «Дружба». Тут панує атмосфера великого свята, встановлені юрти, високі гойдалки, оповиті квітами, зведено імпровізовані майстерні і торгові ряди, проходять національні ігри: яглига товусмак, дуззум, показові спортивні виступи, концерти майстрів мистецтв країни, обряд розпалювання багаття - «Шаман оди», яким зустрічають NOWRUZ.

Вся долина вкрита візерунками прекрасних туркменських килимів, якими тут прикрашені юрти, тапчани, прилавки і сцени. Особливе місце відведено виставці національних килимів, книжковому вернісажу і виставці творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва з фондів провідних музеїв країни.

ARS_1314.JPG

На подіумах представниці прекрасної половини людства показують дівочі зустрічі «уме». Часто на NOWRUZ дівчата і жінки одного селища збиралися разом за рукоділлям для створення весільного убору і приданого нареченої.

У ці дні у туркмен існує традиція висаджувати дерева, адже сама земля сприяє загальному цвітінню.

ТРАДИЦІЙНІ ЧАСТУВАННЯ

Одне з головних страв свята в Туркменістані готується з паростків пшениці. Процес його приготування - це особливий ритуал . Паростки починають готувати напередодні свята і варять їх всю ніч до світанку, зазвичай в цьому процесі бере участь все селище або декілька сімей.

ARS_1523.JPG

В меню на свято переважають такі страви: наваристий, смачний «NOWRUZ ярмаси»; юшка з джугари «NOWRUZ коджесі», для приготування якого використовують м'ясо вгодованого баранчика; молочна рисова каша «Суйтлі аш»; густий, наваристий, ароматний Машеві (Машевий куліш); страви з домашньої локшини «унаш».

Прикраса свята і символ достатку - національний туркменський плов. Його приготування удосконалювалося протягом століть.

Святковий стіл багатий також іншими традиційними стравами: «дограма», «чекдірме», юшка - «чорба», куліш - «шуле», страви з риби, «ішлеклі» (листкові пироги з м'ясом і гарбуза), «тамдирлама» (ягня, запечене в земляній печі - тамдирі), «йорма», ковбаски - «шохлат», «ічдикма», «гаплама», «долах», особливим способом тушковане м'ясо - «буглама», різні супи, страви з гарбуза, шашлики і кебаби, ароматний чурек, листковий «ягли-петіро», солодкі пампушки - «пішме» і коржі - «кульче». Традиційні напої святкового дастархана - солодкий шербет, овочеві і фруктові соки, а також напій, приготований з кавунового соку, - «сьок» і густозаваренний чай з молоком.

СИМВОЛИ СВЯТА

Основним символом NOWRUZ є пророщена пшениця, без якої не заведено зустрічати NOWRUZ. Очищенню передує і пророщування насіння - символу родючості, доброти. По ньому визначають, яким буде урожай. Якщо насіння добре проросло і високо витягнулося, отже врожай буде гарним.

MHB_3074 (1).jpg

СВЯТКУВАННЯ У 2021 РОЦІ

Цього року підготовка до святкування NOWRUZ в Туркменістані проходити з особливими настроєм і гордістю за свою країну.

Напередодні, 20 березня, по всій країні пройде всенародна акція з озеленення. У святковий день в столиці Ашхабаді і велаятах відбудуться заходи, в яких будуть відображені звичаї і традиції туркменського народу, враховуючи ті, які внесені до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, сучасні досягнення країни у розвитку культурної сфери та мистецтва.

15 березня 2021 року в Державному музеї культурного центру Туркменістану відкрилася святкова виставка «NOWRUZ - свято миру і гуманізму», на якій представлені вироби декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, продукція агрокультурних виробників і текстильних промисловців, неповторні ручні роботи туркменських майстринь, а також музейні цінності.

ARS_1300.JPG

У Палаці Мукамів в столиці на честь Національного свята весни відбудеться концерт під тематичною назвою «Свято миру».

NOWRUZ в Туркменістані відзначається як свято світової культури, що втілює в собі такі цінності, як гуманність, дружелюбність і толерантність. Це свято для всієї родини і друзів. У ці дні прославляється важливе значення взаємної поваги і прагнення до гармонії, які притаманні всім людям.

Фото надані Посольством Туркменістану в Україні

Вам это будет интересно:
Хто як танцює?
Що найкраще характеризує будь-яку націю без зайвих слів і довгих пояснень? Звичайно ж, танці! Адже саме століттями відточені рухи можуть розповісти іноземцеві про інші народи набагато більше, ніж підручники з історії. Якщо уважно придивитися і відчути, як танцюють у різних країнах, то менталітет народів стане набагато зрозумілішим. І це не тільки слова.
Килими, мармур і пустелі – гід по Туркменістану
Ця загадкова східна країна може здивувати навіть найбільш досвідченого туриста. Ми в цьому переконані і із задоволенням розповімо вам, чому. І розпочнемо з того, що туризм в сьогоднішньому Туркменістані - досить перспективна і динамічна галузь економіки.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Протягом березня акредитовані в Україні посольства брали активну участь у культурному та соціальному житті, адаптованому під сучасні реалії. Тож пропонуємо вашій увазі їх добірку.
Ісламабад is the capital of…
Попри промовисту назву Ісламабад, мабуть, найбільш світське, космополітичне та вестернізоване місто мусульманського Пакистану, котре є ще й столицею цієї держави. І хоча Ісламабад важко зарахувати до щасливчиків, оскільки важливі стратегічні дороги завжди були в стороні, йому є чим вас здивувати. Чим і як він живе - далі в OUTLOOK.
Традиції святкування NOWRUZ - розповідає Посол Ірану в Україні
19 лютого 2010 року на 64-й сесії Генеральної Асамблеї ООН було ухвалено Резолюцію «Міжнародний день NOWRUZ». Відповідно до неї Генеральна Асамблея ООН закликає держави-члени «докладати зусиль для підвищення рівня інформованості щодо NOWRUZ та організовувати щорічні заходи до цього свята». Тому сьогодні OUTLOOK про традиції святкування NOWRUZ...
Азербайджан зсередини: «хна-яхти»
А ми продовжуємо публікувати авторську рубрику Сабіни Сафаровою про традиції в Азербайджані. Ми вже дізналися і про сватання, і про заручини, і зараз OUTLOOK пропонує зануриться в традиції ритуалів і церемоній «хна-яхти», яка безпосередньо передує весіллю.
Ловля креветок в Оостдюнкерке: Так, я на коні!
Якщо в ранковий час прогулюватись пляжами місцини Оостдюнкерке, розташованій в одній із західних провінцій Бельгії, то можна побачити одразу декілька сонць. Одне, звісно, в небі, а інші – жовтими плямами, верхи на конях, що, тягнучи на собі здоровенні плетені кошики, повільно бродять мілиною Північного моря. Так тут виглядає полювання на креветок.
Дипломатія в умовах карантину. Відбулась церемонія вручення вірчих грамот Президенту України
4 березня Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у новопризначених послів В’єтнаму, Бразилії та Італії. У розмові із Главою держави, заступником керівника Офісу Президента Ігорем Жовквою та Міністром закордонних справ Дмитром Кулебою було визначено пріоритетні напрямки роботи.
Азербайджан зсередини: заручини
Ми продовжуємо публікувати розповіді українки з азербайджанською кров'ю Сабіни Сафарової про дивовижну культуру Азербайджану. Дівчина продовжує вести свій авторський блог і сьогодні пропонує дізнатися тонкощі такої цікавої традиції як - заручини.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Протягом лютого відбулась низка подій, які організували або до яких долучились іноземні представництва, акредитовані в Україні. Пропонуємо до вашої уваги підбірку деяких з них.
Азербайджан зсередини: велике і мале сватання
Українка з азербайджанськими корінням Сабіна Сафарова з трепетом ставиться до своєї малої Батьківщини, є членом Союзу азербайджанської молоді в Україні та популяризує культуру цієї країни. Сьогодні розповіддю дівчини про одну з найцікавіших традицій Азербайджану - сватання, ми запускає нову рубрику, в якій українці іноземного походження розповідають про свою Батьківщину.
Розширення складу почесних членів Харківського дипломатичного клубу
11 лютого в Харківському дипломатичному клубі відбулося засідання Асамблеї Громадської організації «Харківський дипломатичний клуб» за участі Почесних консулів Албанії Шахіна Омарова, Бразилії Сергія Куцевляка, Грузії Олександри Чихладзе та Казахстану Еміна Наджафлі.
Визначені лауреати 25-ї ювілейної загальнонаціональної програми «Людина року – 2020»
Загальнонаціональна програма «Людина року» святкує свій 25-річний ювілей! Вже чверть століття проект зводить на зірковий п’єдестал справжніх лідерів незалежної України, які своїм професіоналізмом і яскравим талантом сприяють її прогресу, демонструють всьому світу безмежні можливості українського народу.
Мандалотерапія
Вчора я створила Всесвіт. Узяла трохи гороху, рису, гречки, пшона, зерен чорного, білого перцю і кардамону. Прихопила по жмені кави та анісу. Потім у всього цього з'явився центр. Він розростався, заспокоюючи мої думки. Коли ж останнє зернятко лягло в коло, я знову відчула забуту гармонію, крізь шум машин на проспекті почула птахів...
Новини іноземних дипустанов в Україні
Протягом 25-27 січня відбулась низка заходів за участі посольств, акредитованих в Україні. У цій підбірці новин ми зібрали найбільш знакові двосторонні зустрічі, візити, святкування та дні пам'яті, до яких долучились представництва іноземних держав.
Заява посла Австралії з нагоди Національного дня
Посол Австралії в Україні Брюс Едвардс у своєму зверненні з нагоди Національного дня зазначив основні виклики, з якими Австралія зіткнулась у 2020 році, а також запевнив, що "разом ми змінимо ситуацію на краще".
Не зламай язика. Найбільш складні діалекти світу
Кажуть, чим простіше, тим краще, але чи так це? Ми знаємо, що не всі народності сповідують цей принцип. OUTLOOK знайшов найбільш дивніі, складні і важко вимовляючі мови світу і хоче поділитися цим з читачами.
Ескімоські іглу. Що нам варто із снігу дім збудувати!
Крихітка-син до батька прийшов і пропонує втекти від мами і бабусі на Північний полюс? Тільки не треба трагічних промов про люті морози, суцільну темряву полярної ночі і голодних білих ведмедів! Змовницьки підморгніть сміливцю й запропонуйте справжню чоловічу справу – навчитися будувати іглу для ночівлі в краю вічної мерзлоти під час зимових канікул.
Зимові забави Василя та Маланки: карнавал по-українськи
Новий рік в Україні не завжди розпочинався з ялинки, а замість Діда Мороза і Снігуроньки в гості чекали пустунку Маланку і моторного парубка Василя, та й не самих, а з почтом. Усі навіженості сходили з рук: витівки ряджених несли в собі сакральний зміст, продиктований логікою міфу про поєдинок весни і зими.
Глінтвейн: зігріваємось правильно
Вітамінчики, загартовування, правильний режим дня... Це все добре і корисно, особливо в холоди, ось тільки іноді треба себе і побалувати й одночасно убезпечити від мікробів і застуди. У такий час найкращий засіб – глінтвейн.
Закрыть
Outlook facebook page