RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  Традиції святкування NOWRUZ - розповідає Посол Туркменістану в Україні

Традиції святкування NOWRUZ - розповідає Посол Туркменістану в Україні

Продовжуємо розповідати про традиції святкування Міжнародного дня NOWRUZ, який покликаний зміцнити відносини між державами і популяризувати історико-культурні традиції народів. І з цим нам допомагає Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні Й.В.Тойли Атаєв.

Посол Туркменістану в Україні: "Міжнародне свято NOWRUZ, що втілює світло і добро, щедрість, щастя і благополуччя, не тільки збереглося до наших днів, ставши невід'ємною частиною національної самосвідомості, а й набуло загальнокультурного значення.

Світле свято NOWRUZ має важливе значення в житті туркменського народу, адже воно нерозривно пов'язане з перетвореннями і досягненнями нашої держави, символізуючи достаток і благополуччя.

В 2021 році, що проходить в Туркменістані під гаслом «Туркменістан - Батьківщина миру і довіри» і в рік 30 річниці незалежності нашої країни туркменський народ зустрічає світле свято весни ще й як свято піднесення працьовитості, гуманізму, добросусідства, творення і миру.

Воно надихає нас на досягнення нових благородних цілей, великих справ, зміцнення дружби і міжнародного партнерства.

Від щирого серця хочу привітати всіх з Міжнародним святом NOWRUZ і побажати здоров'я, миру, благополуччя і світлого майбутнього!"

ARS_1555.JPG

СВЯТКУВАННЯ В ТУРКМЕНІСТАНІ

У Туркменістані NOWRUZ щорічно відзначається 21 і 22 березня з великим розмахом в кожному місті і в кожній родині. Вулиці і площі прикрашають державними прапорами, кольоровими стрічками, транспарантами, організовують спортивні змагання, ярмарки, театралізовані шоу, концерти, всілякі виставки та святкові гуляння. Свою майстерність демонструють фольклорні ансамблі, бахши, артисти, дитячі творчі колективи.

Традиційно головні урочистості в честь національного свята весни проходять в долині NOWRUZ в етрапі Ак-Бугдай Ахалського велаята, де споруджено будівлю у вигляді величезної юрти - «Türkmeniň ak öýi», як символа споконвічних традицій дружелюбності і гостинності туркмен, а також зведено пам'ятник «Дружба». Тут панує атмосфера великого свята, встановлені юрти, високі гойдалки, оповиті квітами, зведено імпровізовані майстерні і торгові ряди, проходять національні ігри: яглига товусмак, дуззум, показові спортивні виступи, концерти майстрів мистецтв країни, обряд розпалювання багаття - «Шаман оди», яким зустрічають NOWRUZ.

Вся долина вкрита візерунками прекрасних туркменських килимів, якими тут прикрашені юрти, тапчани, прилавки і сцени. Особливе місце відведено виставці національних килимів, книжковому вернісажу і виставці творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва з фондів провідних музеїв країни.

ARS_1314.JPG

На подіумах представниці прекрасної половини людства показують дівочі зустрічі «уме». Часто на NOWRUZ дівчата і жінки одного селища збиралися разом за рукоділлям для створення весільного убору і приданого нареченої.

У ці дні у туркмен існує традиція висаджувати дерева, адже сама земля сприяє загальному цвітінню.

ТРАДИЦІЙНІ ЧАСТУВАННЯ

Одне з головних страв свята в Туркменістані готується з паростків пшениці. Процес його приготування - це особливий ритуал . Паростки починають готувати напередодні свята і варять їх всю ніч до світанку, зазвичай в цьому процесі бере участь все селище або декілька сімей.

ARS_1523.JPG

В меню на свято переважають такі страви: наваристий, смачний «NOWRUZ ярмаси»; юшка з джугари «NOWRUZ коджесі», для приготування якого використовують м'ясо вгодованого баранчика; молочна рисова каша «Суйтлі аш»; густий, наваристий, ароматний Машеві (Машевий куліш); страви з домашньої локшини «унаш».

Прикраса свята і символ достатку - національний туркменський плов. Його приготування удосконалювалося протягом століть.

Святковий стіл багатий також іншими традиційними стравами: «дограма», «чекдірме», юшка - «чорба», куліш - «шуле», страви з риби, «ішлеклі» (листкові пироги з м'ясом і гарбуза), «тамдирлама» (ягня, запечене в земляній печі - тамдирі), «йорма», ковбаски - «шохлат», «ічдикма», «гаплама», «долах», особливим способом тушковане м'ясо - «буглама», різні супи, страви з гарбуза, шашлики і кебаби, ароматний чурек, листковий «ягли-петіро», солодкі пампушки - «пішме» і коржі - «кульче». Традиційні напої святкового дастархана - солодкий шербет, овочеві і фруктові соки, а також напій, приготований з кавунового соку, - «сьок» і густозаваренний чай з молоком.

СИМВОЛИ СВЯТА

Основним символом NOWRUZ є пророщена пшениця, без якої не заведено зустрічати NOWRUZ. Очищенню передує і пророщування насіння - символу родючості, доброти. По ньому визначають, яким буде урожай. Якщо насіння добре проросло і високо витягнулося, отже врожай буде гарним.

MHB_3074 (1).jpg

СВЯТКУВАННЯ У 2021 РОЦІ

Цього року підготовка до святкування NOWRUZ в Туркменістані проходити з особливими настроєм і гордістю за свою країну.

Напередодні, 20 березня, по всій країні пройде всенародна акція з озеленення. У святковий день в столиці Ашхабаді і велаятах відбудуться заходи, в яких будуть відображені звичаї і традиції туркменського народу, враховуючи ті, які внесені до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, сучасні досягнення країни у розвитку культурної сфери та мистецтва.

15 березня 2021 року в Державному музеї культурного центру Туркменістану відкрилася святкова виставка «NOWRUZ - свято миру і гуманізму», на якій представлені вироби декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, продукція агрокультурних виробників і текстильних промисловців, неповторні ручні роботи туркменських майстринь, а також музейні цінності.

ARS_1300.JPG

У Палаці Мукамів в столиці на честь Національного свята весни відбудеться концерт під тематичною назвою «Свято миру».

NOWRUZ в Туркменістані відзначається як свято світової культури, що втілює в собі такі цінності, як гуманність, дружелюбність і толерантність. Це свято для всієї родини і друзів. У ці дні прославляється важливе значення взаємної поваги і прагнення до гармонії, які притаманні всім людям.

Фото надані Посольством Туркменістану в Україні

Вам это будет интересно:
Кабукі: тернистий шлях квітки
Традиційний японський театр кабукі завжди лишався загадкою для європейського менталітету: зрозуміти спектакль без підказок гіда може хіба що спеціаліст з культури Країни вранішнього сонця. Слово «кабукі» у перекладі значить «майстерність пісні і танцю». Чому не оперета? Суть постановки не зводиться до музичної вистави...
Священні тварини інків
Наш «перуанський цикл» продовжується розповіддю про найбільш шанованих тварин у Перу. Вони – як зв'язок піж сьогоднішнім і минулим, грають важливу роль у житті цього народу. Мудрі предки сучасних перуанців, давні інки, жили у повній гармонії з усім живим, що їх оточувало. Мудрі предки сучасних перуанців, давні інки, жили у повній гармонії з усім живим, що їх оточувало.
"Made in Slovenia". Відкриття виставки сучасного словенського дизайну
З 5 по 15 листопада пройде виставка "The Future of Living" ("Майбутнє життя"), організована у співпраці Посольства Республіки Словенія в Україні з Центром креативності Республіки Словенія та Музеєм історії міста Києва.
Несповідимі шляхи щастя: де загадувати бажання в Латвії?
Мандрівка в Латвію обриває ланцюг повсякденності, впускаючи у світ потаємні фантазії, котрим немає виходу в коловороті буднів. Блукаючи у вікових соснах, свіжий балтійський бриз млосно перебирає струни очікування чогось незвичного. Мрії справді збуваються – тільки треба знати, де загадувати бажання.
Відриття Скверу Мислителів у Харкові!
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбулось урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові, який символізує дружні відносини між Україною, Азербайджаном та Казахстаном.
Килимами вистелена дорога до Азії
Килими вішають на стіни як символ достатку, стелять на підлогу для створення затишку і підносять як дорогий подарунок. А роздивлятися химерні малюнки у вигляді ромбів і зірочок на них, вгадуючи їх значення, – справа вельми цікава. Поширені по всьому світу килимові традиції були запозичені у східних народів, які першими навчилися робити пряжу і тканини з волокнистих матеріалів.
«Школа молодого дипломата» з Харкова в проєкті Diplomatic Greetings
У понеділок, 18 жовтня, відбувся проєкт Diplomatic Greetings за участі членів "Школи молодого дипломата" при Харківській міській раді. Спікерами заходу стали Надзвичайний та Повноважний Посол України Олександр Сліпченко, Надзвичайний та Повноважний Посол Чорногорії в Україні пані Драгіца Понорац ...
Замурзані аристократи
Професія сажотруса нещодавно увійшла до рейтингу найбільш рідкісних спеціальностей світу. А ще якихось сто років тому практично кожен житель Європи міг розповісти чимало цікавого про цих хлопців-замазур. Ми не винайшли машини часу, однак факти про представників такого вимираючого ремесла все ж роздобули.
Жіночі прикраси в Індії: сакральний зміст
При слові індійка в нашій уяві виникає красива жінка в сарі, неодмінно з безліччю прикрас і малюнків на тілі. Звідки в національних традиціях цього народу така пристрасть до прикрашання тіла? У цьому є не лише естетичний, але й глибокий сакральний сенс – відображення культури, вірувань і світогляду індійців...
Смачна Японія: скуштувати країну на зуб
Морозиво зі смаком конини, мариновані комахи, риба зі смертельною отрутою – японській кухні є чим дивувати, вражати й шокувати. І чесно кажучи, перелік цих страв не завжды сприяє апетитові. Але ми не женемося за екзотикою. Істинний гастротуризм – це спроба збагнути менталітет і відчути національний колорит через традиційну кухню...
У Харкові відкриють Сквер Мислителів на знак дружніх відносин між Україною, Азербайджаном та Казахстаном
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбудеться урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові. Меценатом проєкту став Почесний консул Казахстану у Харкові, Емін Наджафлі.
Битися, як жінка. Бійцівський клуб літаючих чоліт.
У вільної боротьби не жіноче обличчя. Хороша дівчинка повинна мило усміхатися і берегти чепурне платтячко, а не розмахувати кулаками, але в суворих Андах такі ніжні квіти не ростуть. Справжня болівійська чоліта і за словом в кишеню не полізе, і тумаком при нагоді огріє, а в неділю, підібравши накрохмалені спідниці, ринеться у бій без правил.
Вручення вірчих грамот Президенту України новопризначеними главами місій
1 жовтня Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти в Апостольського нунція, послів Держави Ізраїль та Латвійської Республіки.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Незважаючи на розпал літніх відпусток, багато культурних заходів за участі іноземних дипломатичних установ відбулось в серпні в Україні. Далі представляємо вашій увазі підбірку деяких з них.
Замість візка – човен: знамениті плавучі ринки
Магазини, супермаркети, ринки – всі ці місця невід’ємна частина життя будь-якої людини на нашій планеті. Здавалося б, що в них незвичайного – кругом усе схоже, хіба що товари і ціни різняться в залежності від країни чи міста. Насправді все не зовсім так – до деяких базарів слід діставатися вплав… Про них ми і розповімо.
64-ий Національний День Малайзії!
31 серпня малазійці у всьому світі відзначають Національний День. Темою цьогорічного свята стала «Малайзійська турбота» (“Malaysia Care”), що уособлює діяння малайзійців, притаманну їм турботу та гостинність.
Вручення вірчих грамот чотирма новопризначеними послами Президенту України
19 серпня Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у послів Ірландії, Федеративної Республіки Нігерія, Республіки Корея та Республіки Вірменія.
Відчайдушний футуризм: Японія. Частина 3. "Дух самурая"
Якщо вірити кінематографу, то типовий самурай постає перед нами як суворий, мовчазний і навіть трохи відлюдний воїн. Але цей образ усе ж ніяк не збігається з дійсністю... Олена Расенко пропонує вам переконатися в цьому, зустрівшись зі справжнім самураєм і навіть завітавши до бару, де збираються камікадзе.
Відчайдушний футуризм: Японія. Частина 2 “Рибний день”
Уявити японця, який не їсть риби, так само важко, як і шотландця, який не п'є віскі. Олена Расенко розповість про унікальне місце, де нащадки самураїв купують морські делікатеси до столу.
Відчайдушний футуризм: Японія. Частина 1
Олена Расенко, повернувшись з Японії, розпочинає спеціальний цикл матеріалів про цю країну. Попередження для особливо вразливих: обережно! Після прочитання розвивається гостре бажання зірватися, купити авіаквиток в таку чудову і чарівну країну висхідного сонця!
Закрыть
Outlook facebook page