RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  Традиції святкування NOWRUZ - розповідає Посол Туркменістану в Україні

Традиції святкування NOWRUZ - розповідає Посол Туркменістану в Україні

Продовжуємо розповідати про традиції святкування Міжнародного дня NOWRUZ, який покликаний зміцнити відносини між державами і популяризувати історико-культурні традиції народів. І з цим нам допомагає Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні Й.В.Тойли Атаєв.

Посол Туркменістану в Україні: "Міжнародне свято NOWRUZ, що втілює світло і добро, щедрість, щастя і благополуччя, не тільки збереглося до наших днів, ставши невід'ємною частиною національної самосвідомості, а й набуло загальнокультурного значення.

Світле свято NOWRUZ має важливе значення в житті туркменського народу, адже воно нерозривно пов'язане з перетвореннями і досягненнями нашої держави, символізуючи достаток і благополуччя.

В 2021 році, що проходить в Туркменістані під гаслом «Туркменістан - Батьківщина миру і довіри» і в рік 30 річниці незалежності нашої країни туркменський народ зустрічає світле свято весни ще й як свято піднесення працьовитості, гуманізму, добросусідства, творення і миру.

Воно надихає нас на досягнення нових благородних цілей, великих справ, зміцнення дружби і міжнародного партнерства.

Від щирого серця хочу привітати всіх з Міжнародним святом NOWRUZ і побажати здоров'я, миру, благополуччя і світлого майбутнього!"

ARS_1555.JPG

СВЯТКУВАННЯ В ТУРКМЕНІСТАНІ

У Туркменістані NOWRUZ щорічно відзначається 21 і 22 березня з великим розмахом в кожному місті і в кожній родині. Вулиці і площі прикрашають державними прапорами, кольоровими стрічками, транспарантами, організовують спортивні змагання, ярмарки, театралізовані шоу, концерти, всілякі виставки та святкові гуляння. Свою майстерність демонструють фольклорні ансамблі, бахши, артисти, дитячі творчі колективи.

Традиційно головні урочистості в честь національного свята весни проходять в долині NOWRUZ в етрапі Ак-Бугдай Ахалського велаята, де споруджено будівлю у вигляді величезної юрти - «Türkmeniň ak öýi», як символа споконвічних традицій дружелюбності і гостинності туркмен, а також зведено пам'ятник «Дружба». Тут панує атмосфера великого свята, встановлені юрти, високі гойдалки, оповиті квітами, зведено імпровізовані майстерні і торгові ряди, проходять національні ігри: яглига товусмак, дуззум, показові спортивні виступи, концерти майстрів мистецтв країни, обряд розпалювання багаття - «Шаман оди», яким зустрічають NOWRUZ.

Вся долина вкрита візерунками прекрасних туркменських килимів, якими тут прикрашені юрти, тапчани, прилавки і сцени. Особливе місце відведено виставці національних килимів, книжковому вернісажу і виставці творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва з фондів провідних музеїв країни.

ARS_1314.JPG

На подіумах представниці прекрасної половини людства показують дівочі зустрічі «уме». Часто на NOWRUZ дівчата і жінки одного селища збиралися разом за рукоділлям для створення весільного убору і приданого нареченої.

У ці дні у туркмен існує традиція висаджувати дерева, адже сама земля сприяє загальному цвітінню.

ТРАДИЦІЙНІ ЧАСТУВАННЯ

Одне з головних страв свята в Туркменістані готується з паростків пшениці. Процес його приготування - це особливий ритуал . Паростки починають готувати напередодні свята і варять їх всю ніч до світанку, зазвичай в цьому процесі бере участь все селище або декілька сімей.

ARS_1523.JPG

В меню на свято переважають такі страви: наваристий, смачний «NOWRUZ ярмаси»; юшка з джугари «NOWRUZ коджесі», для приготування якого використовують м'ясо вгодованого баранчика; молочна рисова каша «Суйтлі аш»; густий, наваристий, ароматний Машеві (Машевий куліш); страви з домашньої локшини «унаш».

Прикраса свята і символ достатку - національний туркменський плов. Його приготування удосконалювалося протягом століть.

Святковий стіл багатий також іншими традиційними стравами: «дограма», «чекдірме», юшка - «чорба», куліш - «шуле», страви з риби, «ішлеклі» (листкові пироги з м'ясом і гарбуза), «тамдирлама» (ягня, запечене в земляній печі - тамдирі), «йорма», ковбаски - «шохлат», «ічдикма», «гаплама», «долах», особливим способом тушковане м'ясо - «буглама», різні супи, страви з гарбуза, шашлики і кебаби, ароматний чурек, листковий «ягли-петіро», солодкі пампушки - «пішме» і коржі - «кульче». Традиційні напої святкового дастархана - солодкий шербет, овочеві і фруктові соки, а також напій, приготований з кавунового соку, - «сьок» і густозаваренний чай з молоком.

СИМВОЛИ СВЯТА

Основним символом NOWRUZ є пророщена пшениця, без якої не заведено зустрічати NOWRUZ. Очищенню передує і пророщування насіння - символу родючості, доброти. По ньому визначають, яким буде урожай. Якщо насіння добре проросло і високо витягнулося, отже врожай буде гарним.

MHB_3074 (1).jpg

СВЯТКУВАННЯ У 2021 РОЦІ

Цього року підготовка до святкування NOWRUZ в Туркменістані проходити з особливими настроєм і гордістю за свою країну.

Напередодні, 20 березня, по всій країні пройде всенародна акція з озеленення. У святковий день в столиці Ашхабаді і велаятах відбудуться заходи, в яких будуть відображені звичаї і традиції туркменського народу, враховуючи ті, які внесені до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, сучасні досягнення країни у розвитку культурної сфери та мистецтва.

15 березня 2021 року в Державному музеї культурного центру Туркменістану відкрилася святкова виставка «NOWRUZ - свято миру і гуманізму», на якій представлені вироби декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, продукція агрокультурних виробників і текстильних промисловців, неповторні ручні роботи туркменських майстринь, а також музейні цінності.

ARS_1300.JPG

У Палаці Мукамів в столиці на честь Національного свята весни відбудеться концерт під тематичною назвою «Свято миру».

NOWRUZ в Туркменістані відзначається як свято світової культури, що втілює в собі такі цінності, як гуманність, дружелюбність і толерантність. Це свято для всієї родини і друзів. У ці дні прославляється важливе значення взаємної поваги і прагнення до гармонії, які притаманні всім людям.

Фото надані Посольством Туркменістану в Україні

Вам это будет интересно:
Смачна Японія: скуштувати країну на зуб
Морозиво зі смаком конини, мариновані комахи, риба зі смертельною отрутою – японській кухні є чим дивувати, вражати й шокувати. І чесно кажучи, перелік цих страв не завжды сприяє апетитові. Але ми не женемося за екзотикою. Істинний гастротуризм – це спроба збагнути менталітет і відчути національний колорит через традиційну кухню...
Амазонки з племені мосо: Заповідник фемінізму в затінку Гімалаїв
Автори антиутопій пророкують сотні бід людям майбутнього, яким знову і знову забороняють грати весілля, та, схоже, не все так страшно. У китайській провінції Юньнань, коло самісінького підніжжя Гімалаїв, живе матріархальне плем'я мосо, якому поняття шлюбу зовсім не знайоме.
Йодль – музика австрійських гір
В Австрії з'явився незвичайний маршрут, його вибирають любителі вокального стилю йодлем. Бредуть туристи долиною Циллерталь, широка стежина звужується, відкриваючи шлях тільки для найзавзятіших, і звивиста доріжка веде вгору. Зазирають мандрівники до хижки, яка має форму дзвіночка, обходять стороною найбільший ріг, прямуючи туди, де альпійські пастухи вели неквапливі музичні бесіди зі своїм стадом.
Ваш сніданок, сер! Або як починають свій день у різних країнах світу
Маленький тост, шматочок сиру і ковток міцної кави. «Це вам не шведський стіл!» – обурено пробурчить офіціант, дивлячись на незадоволене обличчя туриста. Щедрій українській душі не збагнути, як таким можуть наїстись місцеві. Тому перед подорожжю до нової країни варто знати точно, де звечора приготувати собі бутерброди...
Зимові забави Василя та Маланки: карнавал по-українськи
Новий рік в Україні не завжди розпочинався з ялинки, а замість Діда Мороза і Снігуроньки в гості чекали пустунку Маланку і моторного парубка Василя, та й не самих, а з почтом. Усі навіженості сходили з рук: витівки ряджених несли в собі сакральний зміст, продиктований логікою міфу про поєдинок весни і зими.
Ніч перед Різдвом і після
Різдво приходить, накидаючи теплий кожух на плечі. Ввечері воно приносить із собою м’яке світло першої вечірньої зірки, а зранку будить білим, але теплим сонцем. Якби про відчуття Різдва хтось запитав у бабці моєї прабабці, то, гадаю, її слова були б ідентичні моїм. Бо разом із мисочкою куті із рук у руки українські покоління передають і свої традиції.
Глінтвейн: зігріваємось правильно
Вітамінчики, загартовування, правильний режим дня... Це все добре і корисно, особливо в холоди, ось тільки іноді треба себе і побалувати й одночасно убезпечити від мікробів і застуди. У такий час найкращий засіб – глінтвейн.
Ескімоські іглу. Що нам варто із снігу дім збудувати!
Крихітка-син до батька прийшов і пропонує втекти від мами і бабусі на Північний полюс? Тільки не треба трагічних промов про люті морози, суцільну темряву полярної ночі і голодних білих ведмедів! Змовницьки підморгніть сміливцю й запропонуйте справжню чоловічу справу – навчитися будувати іглу для ночівлі в краю вічної мерзлоти під час зимових канікул.
Харківський Дипломатичний Клуб святкує першу річницю створення!
23 грудня у стінах Харківського Дипломатичного клубу пройшов новорічний Гала-вечір на честь річниці його створення. Учасниками заходу стали народні депутати, керівники структур міста й області та громадськх організацій, губернатори, почесні консули, керівники ВНЗ, та інші почесні гості.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Не зламай язика. Найбільш складні діалекти світу
Кажуть, чим простіше, тим краще, але чи так це? Ми знаємо, що не всі народності сповідують цей принцип. OUTLOOK знайшов найбільш дивніі, складні і важко вимовляючі мови світу і хоче поділитися цим з читачами.
Що вони їдять: кухня Риму
OUTLOOK часто розповідає про кухні народів світу, але, коли йдеться про Італію, писати про країну загалом було б злочином. Кожен з її двадцяти регіонів – це окремий світ зі своїми тонкощами і спеціалітетами. І нехай звання гастрономічної столиці Італії носить Болонья, її офіційній столиці Риму теж є чим похизуватися.
Кабукі: тернистий шлях квітки
Традиційний японський театр кабукі завжди лишався загадкою для європейського менталітету: зрозуміти спектакль без підказок гіда може хіба що спеціаліст з культури Країни вранішнього сонця. Слово «кабукі» у перекладі значить «майстерність пісні і танцю». Чому не оперета? Суть постановки не зводиться до музичної вистави...
Священні тварини інків
Наш «перуанський цикл» продовжується розповіддю про найбільш шанованих тварин у Перу. Вони – як зв'язок піж сьогоднішнім і минулим, грають важливу роль у житті цього народу. Мудрі предки сучасних перуанців, давні інки, жили у повній гармонії з усім живим, що їх оточувало. Мудрі предки сучасних перуанців, давні інки, жили у повній гармонії з усім живим, що їх оточувало.
"Made in Slovenia". Відкриття виставки сучасного словенського дизайну
З 5 по 15 листопада пройде виставка "The Future of Living" ("Майбутнє життя"), організована у співпраці Посольства Республіки Словенія в Україні з Центром креативності Республіки Словенія та Музеєм історії міста Києва.
Несповідимі шляхи щастя: де загадувати бажання в Латвії?
Мандрівка в Латвію обриває ланцюг повсякденності, впускаючи у світ потаємні фантазії, котрим немає виходу в коловороті буднів. Блукаючи у вікових соснах, свіжий балтійський бриз млосно перебирає струни очікування чогось незвичного. Мрії справді збуваються – тільки треба знати, де загадувати бажання.
Відриття Скверу Мислителів у Харкові!
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбулось урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові, який символізує дружні відносини між Україною, Азербайджаном та Казахстаном.
Килимами вистелена дорога до Азії
Килими вішають на стіни як символ достатку, стелять на підлогу для створення затишку і підносять як дорогий подарунок. А роздивлятися химерні малюнки у вигляді ромбів і зірочок на них, вгадуючи їх значення, – справа вельми цікава. Поширені по всьому світу килимові традиції були запозичені у східних народів, які першими навчилися робити пряжу і тканини з волокнистих матеріалів.
«Школа молодого дипломата» з Харкова в проєкті Diplomatic Greetings
У понеділок, 18 жовтня, відбувся проєкт Diplomatic Greetings за участі членів "Школи молодого дипломата" при Харківській міській раді. Спікерами заходу стали Надзвичайний та Повноважний Посол України Олександр Сліпченко, Надзвичайний та Повноважний Посол Чорногорії в Україні пані Драгіца Понорац ...
Замурзані аристократи
Професія сажотруса нещодавно увійшла до рейтингу найбільш рідкісних спеціальностей світу. А ще якихось сто років тому практично кожен житель Європи міг розповісти чимало цікавого про цих хлопців-замазур. Ми не винайшли машини часу, однак факти про представників такого вимираючого ремесла все ж роздобули.
Закрыть
Outlook facebook page