RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  Традиції святкування NOWRUZ - розповідає Посол Туркменістану в Україні

Традиції святкування NOWRUZ - розповідає Посол Туркменістану в Україні

Продовжуємо розповідати про традиції святкування Міжнародного дня NOWRUZ, який покликаний зміцнити відносини між державами і популяризувати історико-культурні традиції народів. І з цим нам допомагає Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні Й.В.Тойли Атаєв.

Посол Туркменістану в Україні: "Міжнародне свято NOWRUZ, що втілює світло і добро, щедрість, щастя і благополуччя, не тільки збереглося до наших днів, ставши невід'ємною частиною національної самосвідомості, а й набуло загальнокультурного значення.

Світле свято NOWRUZ має важливе значення в житті туркменського народу, адже воно нерозривно пов'язане з перетвореннями і досягненнями нашої держави, символізуючи достаток і благополуччя.

В 2021 році, що проходить в Туркменістані під гаслом «Туркменістан - Батьківщина миру і довіри» і в рік 30 річниці незалежності нашої країни туркменський народ зустрічає світле свято весни ще й як свято піднесення працьовитості, гуманізму, добросусідства, творення і миру.

Воно надихає нас на досягнення нових благородних цілей, великих справ, зміцнення дружби і міжнародного партнерства.

Від щирого серця хочу привітати всіх з Міжнародним святом NOWRUZ і побажати здоров'я, миру, благополуччя і світлого майбутнього!"

ARS_1555.JPG

СВЯТКУВАННЯ В ТУРКМЕНІСТАНІ

У Туркменістані NOWRUZ щорічно відзначається 21 і 22 березня з великим розмахом в кожному місті і в кожній родині. Вулиці і площі прикрашають державними прапорами, кольоровими стрічками, транспарантами, організовують спортивні змагання, ярмарки, театралізовані шоу, концерти, всілякі виставки та святкові гуляння. Свою майстерність демонструють фольклорні ансамблі, бахши, артисти, дитячі творчі колективи.

Традиційно головні урочистості в честь національного свята весни проходять в долині NOWRUZ в етрапі Ак-Бугдай Ахалського велаята, де споруджено будівлю у вигляді величезної юрти - «Türkmeniň ak öýi», як символа споконвічних традицій дружелюбності і гостинності туркмен, а також зведено пам'ятник «Дружба». Тут панує атмосфера великого свята, встановлені юрти, високі гойдалки, оповиті квітами, зведено імпровізовані майстерні і торгові ряди, проходять національні ігри: яглига товусмак, дуззум, показові спортивні виступи, концерти майстрів мистецтв країни, обряд розпалювання багаття - «Шаман оди», яким зустрічають NOWRUZ.

Вся долина вкрита візерунками прекрасних туркменських килимів, якими тут прикрашені юрти, тапчани, прилавки і сцени. Особливе місце відведено виставці національних килимів, книжковому вернісажу і виставці творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва з фондів провідних музеїв країни.

ARS_1314.JPG

На подіумах представниці прекрасної половини людства показують дівочі зустрічі «уме». Часто на NOWRUZ дівчата і жінки одного селища збиралися разом за рукоділлям для створення весільного убору і приданого нареченої.

У ці дні у туркмен існує традиція висаджувати дерева, адже сама земля сприяє загальному цвітінню.

ТРАДИЦІЙНІ ЧАСТУВАННЯ

Одне з головних страв свята в Туркменістані готується з паростків пшениці. Процес його приготування - це особливий ритуал . Паростки починають готувати напередодні свята і варять їх всю ніч до світанку, зазвичай в цьому процесі бере участь все селище або декілька сімей.

ARS_1523.JPG

В меню на свято переважають такі страви: наваристий, смачний «NOWRUZ ярмаси»; юшка з джугари «NOWRUZ коджесі», для приготування якого використовують м'ясо вгодованого баранчика; молочна рисова каша «Суйтлі аш»; густий, наваристий, ароматний Машеві (Машевий куліш); страви з домашньої локшини «унаш».

Прикраса свята і символ достатку - національний туркменський плов. Його приготування удосконалювалося протягом століть.

Святковий стіл багатий також іншими традиційними стравами: «дограма», «чекдірме», юшка - «чорба», куліш - «шуле», страви з риби, «ішлеклі» (листкові пироги з м'ясом і гарбуза), «тамдирлама» (ягня, запечене в земляній печі - тамдирі), «йорма», ковбаски - «шохлат», «ічдикма», «гаплама», «долах», особливим способом тушковане м'ясо - «буглама», різні супи, страви з гарбуза, шашлики і кебаби, ароматний чурек, листковий «ягли-петіро», солодкі пампушки - «пішме» і коржі - «кульче». Традиційні напої святкового дастархана - солодкий шербет, овочеві і фруктові соки, а також напій, приготований з кавунового соку, - «сьок» і густозаваренний чай з молоком.

СИМВОЛИ СВЯТА

Основним символом NOWRUZ є пророщена пшениця, без якої не заведено зустрічати NOWRUZ. Очищенню передує і пророщування насіння - символу родючості, доброти. По ньому визначають, яким буде урожай. Якщо насіння добре проросло і високо витягнулося, отже врожай буде гарним.

MHB_3074 (1).jpg

СВЯТКУВАННЯ У 2021 РОЦІ

Цього року підготовка до святкування NOWRUZ в Туркменістані проходити з особливими настроєм і гордістю за свою країну.

Напередодні, 20 березня, по всій країні пройде всенародна акція з озеленення. У святковий день в столиці Ашхабаді і велаятах відбудуться заходи, в яких будуть відображені звичаї і традиції туркменського народу, враховуючи ті, які внесені до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, сучасні досягнення країни у розвитку культурної сфери та мистецтва.

15 березня 2021 року в Державному музеї культурного центру Туркменістану відкрилася святкова виставка «NOWRUZ - свято миру і гуманізму», на якій представлені вироби декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, продукція агрокультурних виробників і текстильних промисловців, неповторні ручні роботи туркменських майстринь, а також музейні цінності.

ARS_1300.JPG

У Палаці Мукамів в столиці на честь Національного свята весни відбудеться концерт під тематичною назвою «Свято миру».

NOWRUZ в Туркменістані відзначається як свято світової культури, що втілює в собі такі цінності, як гуманність, дружелюбність і толерантність. Це свято для всієї родини і друзів. У ці дні прославляється важливе значення взаємної поваги і прагнення до гармонії, які притаманні всім людям.

Фото надані Посольством Туркменістану в Україні

Вам это будет интересно:
Замість візка – човен: знамениті плавучі ринки
Магазини, супермаркети, ринки – всі ці місця невід’ємна частина життя будь-якої людини на нашій планеті. Здавалося б, що в них незвичайного – кругом усе схоже, хіба що товари і ціни різняться в залежності від країни чи міста. Насправді все не зовсім так – до деяких базарів слід діставатися вплав… Про них ми і розповімо.
64-ий Національний День Малайзії!
31 серпня малазійці у всьому світі відзначають Національний День. Темою цьогорічного свята стала «Малайзійська турбота» (“Malaysia Care”), що уособлює діяння малайзійців, притаманну їм турботу та гостинність.
Вручення вірчих грамот чотирма новопризначеними послами Президенту України
19 серпня Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у послів Ірландії, Федеративної Республіки Нігерія, Республіки Корея та Республіки Вірменія.
Відчайдушний футуризм: Японія. Частина 3. "Дух самурая"
Якщо вірити кінематографу, то типовий самурай постає перед нами як суворий, мовчазний і навіть трохи відлюдний воїн. Але цей образ усе ж ніяк не збігається з дійсністю... Олена Расенко пропонує вам переконатися в цьому, зустрівшись зі справжнім самураєм і навіть завітавши до бару, де збираються камікадзе.
Відчайдушний футуризм: Японія. Частина 2 “Рибний день”
Уявити японця, який не їсть риби, так само важко, як і шотландця, який не п'є віскі. Олена Расенко розповість про унікальне місце, де нащадки самураїв купують морські делікатеси до столу.
Відчайдушний футуризм: Японія. Частина 1
Олена Расенко, повернувшись з Японії, розпочинає спеціальний цикл матеріалів про цю країну. Попередження для особливо вразливих: обережно! Після прочитання розвивається гостре бажання зірватися, купити авіаквиток в таку чудову і чарівну країну висхідного сонця!
Національний день Бельгії-2021!
21 липня у Києві відбувся дипломатичний прийом з нагоди 190-ї річниці з дня присяги Леопольда Сакскобургського на вірність новій бельгійській конституції і обрання його першим монархом. Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Алекс Ленартс радо вітав гостей на урочистому заході, серед яких були присутні...
Хвилями часу: Історичні вітрильники Естонії
Історія Естонії зберігається не у пергаментних сувоях, а у свинцевому літописі Північного моря. Звивиста берегова лінія протяжністю три тисячі кілометрів бачила мільйони вітрильників, починаючи зі смугастих полотнищ драккарів і закінчуючи поземним польотом кліпера над хвилями за доби пари й електрики.
Баджо: морський народ Південно-Східної Азії
Нечисленні народи завжди цікавили вчених і художників, котрі шукали в їхньому способі життя натхнення для своєї творчості. Один із найпопулярніших етносів сьогодні - баджо, кочовий народ мореплавців, котрих формально можна співвіднести з Малайзією.
Прем’єра вистави Бертольта Брехта «Тригрошова опера» у Львові!
9 липня о 19:30 на Великій сцені Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької у Львові за фінансової підтримки Посольства Німеччини в Україні та організаційної - Почесного консульства Німеччини у Львові відбудеться прем'єра вистави «Тригрошова опера» Бертольта Брехта.
Покладання квітів з нагоди 297-го дня народження Махтумкулі Фрагі
25 травня, напередодні одночасно двох свят - Дня працівників культури та мистецтва та Дня поезії великого сина туркменського народу Махтумкулі Фрагі, у Києві за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Туркменістану відбулось покладання квітів до пам'ятника національному поету Туркменістану Махтумкулі Фрагі.
Живий танець. Полька
У цьому життєрадісному і пустотливому темпі крутиться вся Європа і Америка, лише скромно додаючи до слова «полька» своє географічне розташування. Наприклад, фінська, андіжонська або навіть мексиканська. Саме з цієї хореографії починають діти, її ж вважають «вищим класом», який під силу лише витривалим танцюристам з міцним вестибулярним апаратом.
Золтан Кіш у Києві. Концерт за підтримки Посольства Угорщини в Україні
24 червня у Колонній залі імені М.В.Лисенка Національної філармонії України відбувся концерт Національного академічного духового оркестру України під диригуванням Олексія Вікулова. Солістом став лауреат міжнародних конкурсів, угорський тромбоніст та учасник всесвітньо відомого гурту Mnozil Brass Золтан Кіш.
Національні напої: Нуль градусів і море енергії
Всі знають, що перебуваючи в Шотландії, варто неодмінно скуштувати віскі, у Франції – вина, а в Японії – саке. Та мало хто замислюється про національні безалкогольні напої. Але ж їх різні народи створювали з куди більш практичними намірами – прохолоджувальні і зігрівальні...
Еквадор: Бути індіанцем
Олена Расенко відвідала Еквадор і за час поїздки встигла не тільки зібрати для редакції безліч матеріалу, але й познайомитися з місцевими і навіть втратити свідомість...Один з відомих курортів Еквадору – Баньос. Маленьке, затишне містечко в кількох годинах їзди від столиці. Воно займає вузьку долину на висоті двох тисяч метрів над рівнем моря і з усіх боків оточене горами.
29-а річниця заснування ГДІПу. Дипломати вітають!
5 червня 2021 року відбулось велике дипломатично-сімейне спортивне свято з нагоди 29-ї річниці заснування Генеральної дирекції у спортивно-дипломатичному клубі ДП «ГДІП», що на Трухановому острові.
Таїланд ремісничий: від шовку до перлів
Чи замислювалися ви, прогулюючись уздовж сувенірних крамничок у Таїланді, скільки дрібок історії зберігається в кожному предметі? Адже ви перегортуєте трудову книжку всього народу, побіжно переглядаєте записи від тисячолітньої давнини до наших днів. Деякі сторінки стали практично невагомі, але позначки на них не втратили своєї чіткості.
В Києві відбувся концерт до Дня Республіки Азербайджан
27 травня у Колонній залі ім.В.Лисенка Національної філармонії України за підтримки Об'єднаної діаспори азербайджанців України з нагоди державного свята - Дня Республіки відбувся концерт Діалог дружби "Україна-Азербайджан". На заході були присутні Надзвичайні та Повноважні Посли Азербайджану, Туркменістану, Куби ...
Новий Почесний Президент Харківського Дипломатичного клубу
24 травня у Харківському дипломатичному клубі відбулась інагурація його Почесних Президента та членів. У заході взяли участь почесні консули в Харкові Бразилії, Австрії, Словенії, Словаччини, Чорногорії, Грузії, Індонезії, Туреччини, в.о. міського голови Харкова​ Ігор Терехов...
Нагородження переможців 25-ї ювілейної загальнонаціональної премії «Людина року-2020»
22 травня 2021 року в залі Національної опери України відбулася ХХV ювілейна церемонія нагородження переможців загальнонаціональної програми «Людина року-2020» та володарів міжнародних та спеціальних премій програми.
Закрыть
Outlook facebook page