RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  Традиції святкування NOWRUZ - розповідає Посол Туркменістану в Україні

Традиції святкування NOWRUZ - розповідає Посол Туркменістану в Україні

Продовжуємо розповідати про традиції святкування Міжнародного дня NOWRUZ, який покликаний зміцнити відносини між державами і популяризувати історико-культурні традиції народів. І з цим нам допомагає Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні Й.В.Тойли Атаєв.

Посол Туркменістану в Україні: "Міжнародне свято NOWRUZ, що втілює світло і добро, щедрість, щастя і благополуччя, не тільки збереглося до наших днів, ставши невід'ємною частиною національної самосвідомості, а й набуло загальнокультурного значення.

Світле свято NOWRUZ має важливе значення в житті туркменського народу, адже воно нерозривно пов'язане з перетвореннями і досягненнями нашої держави, символізуючи достаток і благополуччя.

В 2021 році, що проходить в Туркменістані під гаслом «Туркменістан - Батьківщина миру і довіри» і в рік 30 річниці незалежності нашої країни туркменський народ зустрічає світле свято весни ще й як свято піднесення працьовитості, гуманізму, добросусідства, творення і миру.

Воно надихає нас на досягнення нових благородних цілей, великих справ, зміцнення дружби і міжнародного партнерства.

Від щирого серця хочу привітати всіх з Міжнародним святом NOWRUZ і побажати здоров'я, миру, благополуччя і світлого майбутнього!"

ARS_1555.JPG

СВЯТКУВАННЯ В ТУРКМЕНІСТАНІ

У Туркменістані NOWRUZ щорічно відзначається 21 і 22 березня з великим розмахом в кожному місті і в кожній родині. Вулиці і площі прикрашають державними прапорами, кольоровими стрічками, транспарантами, організовують спортивні змагання, ярмарки, театралізовані шоу, концерти, всілякі виставки та святкові гуляння. Свою майстерність демонструють фольклорні ансамблі, бахши, артисти, дитячі творчі колективи.

Традиційно головні урочистості в честь національного свята весни проходять в долині NOWRUZ в етрапі Ак-Бугдай Ахалського велаята, де споруджено будівлю у вигляді величезної юрти - «Türkmeniň ak öýi», як символа споконвічних традицій дружелюбності і гостинності туркмен, а також зведено пам'ятник «Дружба». Тут панує атмосфера великого свята, встановлені юрти, високі гойдалки, оповиті квітами, зведено імпровізовані майстерні і торгові ряди, проходять національні ігри: яглига товусмак, дуззум, показові спортивні виступи, концерти майстрів мистецтв країни, обряд розпалювання багаття - «Шаман оди», яким зустрічають NOWRUZ.

Вся долина вкрита візерунками прекрасних туркменських килимів, якими тут прикрашені юрти, тапчани, прилавки і сцени. Особливе місце відведено виставці національних килимів, книжковому вернісажу і виставці творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва з фондів провідних музеїв країни.

ARS_1314.JPG

На подіумах представниці прекрасної половини людства показують дівочі зустрічі «уме». Часто на NOWRUZ дівчата і жінки одного селища збиралися разом за рукоділлям для створення весільного убору і приданого нареченої.

У ці дні у туркмен існує традиція висаджувати дерева, адже сама земля сприяє загальному цвітінню.

ТРАДИЦІЙНІ ЧАСТУВАННЯ

Одне з головних страв свята в Туркменістані готується з паростків пшениці. Процес його приготування - це особливий ритуал . Паростки починають готувати напередодні свята і варять їх всю ніч до світанку, зазвичай в цьому процесі бере участь все селище або декілька сімей.

ARS_1523.JPG

В меню на свято переважають такі страви: наваристий, смачний «NOWRUZ ярмаси»; юшка з джугари «NOWRUZ коджесі», для приготування якого використовують м'ясо вгодованого баранчика; молочна рисова каша «Суйтлі аш»; густий, наваристий, ароматний Машеві (Машевий куліш); страви з домашньої локшини «унаш».

Прикраса свята і символ достатку - національний туркменський плов. Його приготування удосконалювалося протягом століть.

Святковий стіл багатий також іншими традиційними стравами: «дограма», «чекдірме», юшка - «чорба», куліш - «шуле», страви з риби, «ішлеклі» (листкові пироги з м'ясом і гарбуза), «тамдирлама» (ягня, запечене в земляній печі - тамдирі), «йорма», ковбаски - «шохлат», «ічдикма», «гаплама», «долах», особливим способом тушковане м'ясо - «буглама», різні супи, страви з гарбуза, шашлики і кебаби, ароматний чурек, листковий «ягли-петіро», солодкі пампушки - «пішме» і коржі - «кульче». Традиційні напої святкового дастархана - солодкий шербет, овочеві і фруктові соки, а також напій, приготований з кавунового соку, - «сьок» і густозаваренний чай з молоком.

СИМВОЛИ СВЯТА

Основним символом NOWRUZ є пророщена пшениця, без якої не заведено зустрічати NOWRUZ. Очищенню передує і пророщування насіння - символу родючості, доброти. По ньому визначають, яким буде урожай. Якщо насіння добре проросло і високо витягнулося, отже врожай буде гарним.

MHB_3074 (1).jpg

СВЯТКУВАННЯ У 2021 РОЦІ

Цього року підготовка до святкування NOWRUZ в Туркменістані проходити з особливими настроєм і гордістю за свою країну.

Напередодні, 20 березня, по всій країні пройде всенародна акція з озеленення. У святковий день в столиці Ашхабаді і велаятах відбудуться заходи, в яких будуть відображені звичаї і традиції туркменського народу, враховуючи ті, які внесені до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, сучасні досягнення країни у розвитку культурної сфери та мистецтва.

15 березня 2021 року в Державному музеї культурного центру Туркменістану відкрилася святкова виставка «NOWRUZ - свято миру і гуманізму», на якій представлені вироби декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, продукція агрокультурних виробників і текстильних промисловців, неповторні ручні роботи туркменських майстринь, а також музейні цінності.

ARS_1300.JPG

У Палаці Мукамів в столиці на честь Національного свята весни відбудеться концерт під тематичною назвою «Свято миру».

NOWRUZ в Туркменістані відзначається як свято світової культури, що втілює в собі такі цінності, як гуманність, дружелюбність і толерантність. Це свято для всієї родини і друзів. У ці дні прославляється важливе значення взаємної поваги і прагнення до гармонії, які притаманні всім людям.

Фото надані Посольством Туркменістану в Україні

Вам это будет интересно:
Національні напої: Нуль градусів і море енергії
Всі знають, що перебуваючи в Шотландії, варто неодмінно скуштувати віскі, у Франції – вина, а в Японії – саке. Та мало хто замислюється про національні безалкогольні напої. Але ж їх різні народи створювали з куди більш практичними намірами – прохолоджувальні і зігрівальні...
Еквадор: Бути індіанцем
Олена Расенко відвідала Еквадор і за час поїздки встигла не тільки зібрати для редакції безліч матеріалу, але й познайомитися з місцевими і навіть втратити свідомість...Один з відомих курортів Еквадору – Баньос. Маленьке, затишне містечко в кількох годинах їзди від столиці. Воно займає вузьку долину на висоті двох тисяч метрів над рівнем моря і з усіх боків оточене горами.
29-а річниця заснування ГДІПу. Дипломати вітають!
5 червня 2021 року відбулось велике дипломатично-сімейне спортивне свято з нагоди 29-ї річниці заснування Генеральної дирекції у спортивно-дипломатичному клубі ДП «ГДІП», що на Трухановому острові.
Таїланд ремісничий: від шовку до перлів
Чи замислювалися ви, прогулюючись уздовж сувенірних крамничок у Таїланді, скільки дрібок історії зберігається в кожному предметі? Адже ви перегортуєте трудову книжку всього народу, побіжно переглядаєте записи від тисячолітньої давнини до наших днів. Деякі сторінки стали практично невагомі, але позначки на них не втратили своєї чіткості.
В Києві відбувся концерт до Дня Республіки Азербайджан
27 травня у Колонній залі ім.В.Лисенка Національної філармонії України за підтримки Об'єднаної діаспори азербайджанців України з нагоди державного свята - Дня Республіки відбувся концерт Діалог дружби "Україна-Азербайджан". На заході були присутні Надзвичайні та Повноважні Посли Азербайджану, Туркменістану, Куби ...
Новий Почесний Президент Харківського Дипломатичного клубу
24 травня у Харківському дипломатичному клубі відбулась інагурація його Почесних Президента та членів. У заході взяли участь почесні консули в Харкові Бразилії, Австрії, Словенії, Словаччини, Чорногорії, Грузії, Індонезії, Туреччини, в.о. міського голови Харкова​ Ігор Терехов...
Нагородження переможців 25-ї ювілейної загальнонаціональної премії «Людина року-2020»
22 травня 2021 року в залі Національної опери України відбулася ХХV ювілейна церемонія нагородження переможців загальнонаціональної програми «Людина року-2020» та володарів міжнародних та спеціальних премій програми.
Святкування Дня Африки онлайн!
25 травня на сторінці Facebook Посольства Південної Африки в Києві з 17:00 до 18:30 відбудеться святкування Дня Африки. Вже 58 років поспіль 55 держав на Афринському континенті об'єднуються для відзначення цього свята...
12 облич Південної Кореї
Колись висловити своє невдоволення грубістю чи скупістю господарів, а то й звернутися до якось божества з нескромним побажанням корейські селяни мали змогу лише в танці, вдягнувши при цьому маску. Зберігаючи свою анонімність, люди розігрували сцени з життя, плакали і сміялись. А наприкінці вистави доля нагороджувала хороших героїв і карала лиходіїв.
Ашгабат святкує 140 річчя. Цікаві факти про столицю Туркменістана
Сучасне місто Ашгабат, яке стрімко змінило свій вигляд за останні роки і в той же час зберегло свою самобутність, є гордістю його жителів і візитівкою країни. Тож з нагоди його 140-річчя ми розкажемо про основні моменти його культурної та архітектурної величі.
Загублений острів Яп. Земля великих грошей
Як зрозуміти природу фінансів, якщо нема бажання заглиблюватися в наукові нетрі? Краще один раз побачити, ніж сто разів прочитати: поїздка на острів Яп у Мікронезії замінить весь університетський курс монетарної теорії. Уздовж доріг шикуються шеренги гігантських кам’яних монет розміром з камінь млина – і це все...
Про національного лідера словами Посла Азербайджану Ельміри Ахундової
10 травня з нагоди 98-річчя Гейдара Алієва у Посольстві Азербайджану в Києві відбулась презентація першого тому "Під тягарем влади" тритомного роману-дослідження «Гейдар Алієв. Особистість і епоха» авторства Надзвичайного і Повноважного Посла Азербайджану в Україні, народної письменниці Ельміри Ахундової.
Ювелірна майстерність Казахстану
У відомому казахському прислів'ї мовиться: «Мистецтво майстра пізнається тільки в золоті і сріблі». Та хай би які вмілі руки він мав, щоб створити справді гідну річ, потрібні працьовитість, завзятість і, звісно ж, сміливість заявити про себе і свій талант. Сьогодні ми розповімо про тонкощі ювелірного мистецтва Казахстану.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Квітень 2021 року - місяць святкування Великодня західного і східного обрядів, початок Рамадану, а також місяць активної роботи посольств у культурних та політичних напрямах. Добірка таких новин - далі у статті.
Гребені краси. Таджицькі гребінці
"...Коли Бахріддінова мама збиралася на роботу, вона старанно укладала свої довгі коси навколо тюбетейки. Виходило щось схоже на корону. На свята жінка вплітала у своє чорне волосся спеціальні прикраси. При ходьбі вони ледь подзвонювали, створюючи відчуття танцю. А ввечері маленький Бахріддін не міг заснути, якщо не стискав у своїх руках тугу мамину косу.
Калаші: дивовижний народ в горах Пакистану
Переглядаючи «Дискавері» або інші науково-популярні телепрограми, здається, що нашу планету вже давно досліджено і вивчено вздовж і впоперек. Але деякі феномени, які трапляються в житті, буквально ошелешують. Як, приміром, той факт, що в горах Гіндукушу в оточенні ісламських держав уже кілька тисячоліть ізольовано живе загадковий білявий народ калаші...
Битися, як жінка. Бійцівський клуб літаючих чоліт.
У вільної боротьби не жіноче обличчя. Хороша дівчинка повинна мило усміхатися і берегти чепурне платтячко, а не розмахувати кулаками, але в суворих Андах такі ніжні квіти не ростуть. Справжня болівійська чоліта і за словом в кишеню не полізе, і тумаком при нагоді огріє, а в неділю, підібравши накрохмалені спідниці, ринеться у бій без правил.
Продається все: найкращі ринки планети
У наш час складно здивувати людину, особливо міську, якимось великим магазином або ринком, оскільки навіть у міні-маркеті біля будинку можна купити все. Утім, по всій планеті продовжують працювати легендарні базари, про які століттями складають легенди і розказують із захватом, розуміючи, що вони – набагато більше, ніж просто місце для збуту товарів.
Макулеле: танцюють – аж іскри летять!
Коли перші переселенці з Африки навідалися до Бразилії, вони привезли запальні дійства в країну, що жила за принципом «Життя – це карнавал». Як пояснювали жителі Африки, танок маку леле з’явився в середовищі, де раби змушені захищатися від посягань господарів. А тому в народі майстрували палиці і ножі, причому зброю тримали в руках навіть під час танців…
Хто як танцює?
Що найкраще характеризує будь-яку націю без зайвих слів і довгих пояснень? Звичайно ж, танці! Адже саме століттями відточені рухи можуть розповісти іноземцеві про інші народи набагато більше, ніж підручники з історії. Якщо уважно придивитися і відчути, як танцюють у різних країнах, то менталітет народів стане набагато зрозумілішим. І це не тільки слова.
Закрыть
Outlook facebook page