RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  25-річчя нейтралітету Туркменістану: Історичний вибір заради миру, безпеки та сталого розвитку

25-річчя нейтралітету Туркменістану: Історичний вибір заради миру, безпеки та сталого розвитку

Сьогодні, 12 грудня, Туркменістан відзначає 25-річчя з моменту проголошення Генеральною Асамблеєю ООН Туркменістану постійно нейтральною державою. Цей же рік в країні оголошений роком «Туркменістан - батьківщина нейтралітету».

Ухвалення 25 років тому Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй унікального документа - Резолюції «Постійний нейтралітет Туркменістану» і політика позитивного нейтралітету принципово збагатили теорію і практику цього найважливішого інституту міжнародного права. Ухвалення Резолюції визнало миролюбність зовнішньої політики Туркменської держави, здатної внести свій вагомий вклад в мирний шлях розвитку міжнародних відносин, забезпечення регіональної безпеки.

Зовнішньополітичний курс, заснований на принципах постійного нейтралітету, Туркменістан обрав на переломному в своєму історичному розвитку етапі, коли оголосив про незалежність і суверенітет. Це було обумовлено національними традиціями і геополітичними особливостями Центрально-Азіатського регіону. Нейтралітет став ефективним інструментом для Туркменістану зберегти свою незалежність, знизити ризик бути втягнутим в будь-які збройні та інші конфлікти, стати ареною для боротьби інших держав за його енергоресурси, і спокійно будувати нову державу.вяапивапи.jpgФото надане пресслужбою Посольства Республіки Туркменістан в Україні

Відображаючи 20-річний досвід нейтрального Туркменістану, Організація Об'єднаних Націй у своїй однойменній Резолюції, прийнятої в 2015 році, знову заявила про свою підтримку статусу постійного нейтралітету. У Резолюції визнаються вирішальне значення нейтрального статусу Туркменістану в зміцненні миру і безпеки в регіоні, заслуги країни в розвитку дружніх і взаємовигідних відносин на міжнародній арені. Ухвалення цього документа є черговим свідченням незмінною підтримки статусу постійного нейтралітету Туркменістану.

Свідченням цього є проголошення 12 грудня Міжнародним днем нейтралітету, про що одноголосно була прийнята відповідна Резолюція 2 лютого 2017 року на 71-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Зарекомендував себе довгостроковим відповідальним партнером ООН, прихильним неухильному виконанню взятих на себе зобов'язань, Туркменістан бере активну участь у міжнародних зусиллях зі зміцнення миру, безпеки і співробітництва в Центральній Азії.

Читайте також: Старт конференції «Туркменістан та міжнародні організації: співпраця заради миру і розвитку»

Цей рік, в якому святкується 25-річчя постійного нейтралітету, знаменує собою новий етап сталого державного розвитку Туркменістану в рамках реалізації Програми розвитку зовнішньоекономічної діяльності Туркменістану на 2020-2025 роки. Туркменістан зберігає динамічні темпи свого розвитку, нарощує інвестиції в науку, охорону здоров'я і культуру, соціальну інфраструктуру, зростає ВВП, в тому числі за рахунок диверсифікації та модернізації економіки, зміцнення торгово-фінансового сектора, ретельно продуманої інвестиційної політики.

Тільки за останні роки в Туркменістані успішно реалізовані проекти по створенню:

Національної туристичної зони «Аваза»;

будівництву газопроводів Туркменістан-Китай, Туркменістан-Іран, «Схід-Захід»;

транснаціональної сталевої магістралі «Північ-Південь»;

автомобільного і залізничного мостів через Амудар'ю;

міжнародних аеропортів в Ашхабаді, Туркменбаші, Туркменабаті;

Міжнародного морського порту в місті Туркменбаші.

індустріальних об'єктів: Гарликскій калійний завод, завод з виробництва карбаміду в Мари і Гарабогазі, газохімічний комплекс в Кіянли, завод з виробництва бензину з природного газу і скляний комбінат в Ахалському велаяті.

Разом з тим, активно триває будівництво газопроводу Туркменістан-Афганістан-Пакистан-Індія, а також лінії електропередач Туркменістан-Афганістан-Пакистан і оптоволоконної лінії зв'язку за тим же маршрутом.явапва.jpg
Фото надане пресслужбою Посольства Республіки Туркменістан в Україні

В кінці серпня 2020 року за ініціативи Туркменістану в ООН була сформована Група друзів нейтралітету, до складу якої входять 18 держав-членів. Її робота спрямована на прихильність політиці нейтралітету, просування активізації координації і співробітництва між державами в рамках ООН, сприяння врегулюванню суперечок мирним шляхом і досягнення міжнародного миру, безпеки та сталого розвитку.

25-річний ювілей нейтралітету Туркменістану разом зі світовим співтовариством відзначить сьогодні проведенням в місті Ашгабаті Міжнародної конференції «Політика нейтралітету та його роль в забезпеченні міжнародного миру, безпеки та сталого розвитку».

Міжнародна конференція, в якій шляхом онлайн та офлайн візьмуть участь високі представники Організації Об'єднаних Націй, міжнародних організацій, розгляне можливості нейтралітету в справі забезпечення миру і безпеки, розкриє потенціал нейтралітету як засобу превентивної дипломатії, вивчить його внесок в розвиток торгово-економічній, енергетичній та транспортної дипломатії, вирішення екологічних і гуманітарних питань для досягнення стійкого розвитку держав і регіонів. Висновки і рекомендації Конференції стануть основою для подальшого розгляду державами-членами ООН ініціативи Туркменістану щодо розробки Зводу правил ООН щодо ефективного застосування принципів нейтралітету при врегулюванні міжнародних питань.

Інформація надана пресслужбою Посольства Республіки Туркменістан в Україні.

Головне фото officeholidays.com

Вам это будет интересно:
Килимами вистелена дорога до Азії
Килими вішають на стіни як символ достатку, стелять на підлогу для створення затишку і підносять як дорогий подарунок. А роздивлятися химерні малюнки у вигляді ромбів і зірочок на них, вгадуючи їх значення, – справа вельми цікава. Поширені по всьому світу килимові традиції були запозичені у східних народів, які першими навчилися робити пряжу і тканини з волокнистих матеріалів.
Покладання квітів з нагоди 297-го дня народження Махтумкулі Фрагі
25 травня, напередодні одночасно двох свят - Дня працівників культури та мистецтва та Дня поезії великого сина туркменського народу Махтумкулі Фрагі, у Києві за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Туркменістану відбулось покладання квітів до пам'ятника національному поету Туркменістану Махтумкулі Фрагі.
Ашгабат святкує 140 річчя. Цікаві факти про столицю Туркменістана
Сучасне місто Ашгабат, яке стрімко змінило свій вигляд за останні роки і в той же час зберегло свою самобутність, є гордістю його жителів і візитівкою країни. Тож з нагоди його 140-річчя ми розкажемо про основні моменти його культурної та архітектурної величі.
Килими, мармур і пустелі – гід по Туркменістану
Ця загадкова східна країна може здивувати навіть найбільш досвідченого туриста. Ми в цьому переконані і із задоволенням розповімо вам, чому. І розпочнемо з того, що туризм в сьогоднішньому Туркменістані - досить перспективна і динамічна галузь економіки.
Традиції святкування NOWRUZ - розповідає Посол Туркменістану в Україні
Продовжуємо розповідати про традиції святкування Міжнародного дня NOWRUZ, який покликаний зміцнити відносини між державами і популяризувати історико-культурні традиції народів. І з цим нам допомагає Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні Й.В.Тойли Атаєв.
Ашхабад is the capital of…
Розташований у південно-західній частині сучасного Туркменістану Ашгабат і його околиці – здавна дуже важлива для Середньої Азії торгова зона, котра остаточно оформилась у місто-фортецю наприкінці XIX століття. Назва теперішньої столиці має персидське походження і означає «місто кохання».
Покладання квітів до пам’ятника туркменського поета Махтумкулі Фрагі
26 червня у Києві відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятника поетові Махтумкулі Фрагі. Захід організувало Посольство Туркменістану до Дня працівників культури й мистецтва Туркменістану, за сприянням якого у 2001 році було встановлено пам’ятник поетові.
Дипломатія в умовах карантину. Новопризначені посли вручили вірчі грамоти
Протягом цієї весни відбулось декілька церемоній вручення вірчих грамот Президенту України Володимиру Зеленському від новопризначених послів Азербайджану, Казахстану, Китаю, Куби, Палестини, Португалії, Сербії та Туркменістану.
Старт конференції «Туркменістан та міжнародні організації: співпраця заради миру і розвитку»
14 січня 2020 року в Ашхабаді розпочалась Міжнародна конференція «Туркменістан і міжнародні організації: співпраця заради миру і розвитку», присвячена святкуванню в 2020-му році 25-річчя постійного нейтралітету Туркменістану під гаслом «Туркменістан - батьківщина нейтралітету».
У Києві відбулося урочисте святкування 28-ї річниці Незалежності Туркменістану
Тимчасово повірений Посольства Туркменістану в Україні Какаджан Сапаралієв 18 жовтня 2019 року провів урочистий прийом на честь 28-ї річниці Незалежності Туркменістану і 27-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Туркменістаном і Україною.
Ініціатива Туркменістану і підтримка ООН для збереження Аральського моря
28-го травня 2019 в штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй, м.Нью-Йорк, США відбулося 85-те пленарне засідання 73-ій сесії Генеральної Ассамблеї ООН за участю повноважних представників держав-членів Організації.
Маленькі улюбленці великих міст
Німці заводять не лише німецьких вівчарок, а в Бостоні можна побачити не тільки бостонських тер’єрів. Люди вибирають собак, спираючись на особисті вподобання. Та часом тяжіння місцевого населення до певної породи занадто помітне й інколи стає особливістю певної місцини. Цьому можуть сприяти природні умови, мода і навіть менталітет.
Амуль-Хазар. Посол Туркменістану розповів про майбутнє ралі
Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні, дуаєн дипломатичної служби Нурберди Аманмурадов провів брифінг присвячений міжнародному авторалі «Амуль-Хазар 2018», що відбудеться у Туркменістані на початку осені.
Відео: Нічний Ашхабад
Завдяки Посольству Туркменістану в Україні та особисто Надзвичайному і Повноважному Послу Нурберди Аманмурадову OUTLOOK пощастило відвідати столицю цієї держави, перейнятися його дивовижною атмосферою, познайомитися з гостинним народом. Сьогодні ми пропонуємо і вам дізнатися краще Ашхабад і почнемо знайомство з нічної екскурсії. Насолоджуйтесь ...
Посол Нурберди Аманмурадов провів прес-брифінг з нагоди 22-ї річниці нейтралітету Туркменістану
Посольство Туркменістану в Україні провело брифінг для журналістів з нагоди 22-ї річниці нейтралітету Туркменістану і прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Резолюції про проголошення 12 грудня Міжнародним днем ​​нейтралітету.
Азіада-2017 у фото
OUTLOOK побував в Ашхабаді і стежив за відкриттям і ходом масштабного свята спорту - V Азіатських ігор в закритих приміщеннях і з бойових мистецтв, які подарували насправді видовищну феєрію всім гостям. По завершенню змагань турнірна таблиця вшановує безумовних переможців - господарів заходу. Команда Туркменістану завоювала 245 нагород, з яких 89 золотих, 70 срібних, 86 бронзових.
ЕКСКЛЮЗИВНЕ ВІДЕО: Відкриття в Ашхабаді V Азіатських ігор в закритих приміщеннях і з бойових мистецтв - Азіади-2017
17 вересня в столиці Туркменістану урочисто відкрилися V Азіатські ігри в закритих приміщеннях і з бойових мистецтв - спортивні змагання, що проводяться кожні чотири роки під егідою Олімпійської ради Азії і під керівництвом Міжнародного олімпійського комітету. Церемонія відкриття наймасштабнішого спортивного турніру в усьому регіоні пройшла в присутності більше 45 тисяч глядачів, що зібралися на Олімпійському стадіоні, серед яких були глави держав, знакові світові політики, імениті спортсмени, зірки шоу-бізнесу, представники світових ЗМІ. Команда українського інтернет-видання про світ OUTLOOK вирушила до Туркменістану висвітлювати Азіади-2017 та представляє вашій увазі барвистий відео-ролик, який допоможе вам перейнятися атмосферою цієї дивовижної події!
ЕКСКЛЮЗИВ: Відкриття в Ашгабаті V Азійських ігор у закритих приміщеннях і з бойових мистецтв – Азіади-2017
У неділю, 17 вересня, символічно о 20:17 за місцевим часом у столиці Туркменістану урочисто було відкрито V Азійські ігри в закритих приміщеннях і з бойових мистецтв – спортивні змагання, котрі проводять кожні чотири роки під егідою Олімпійської ради Азії та під керівництвом Міжнародного олімпійського комітету. Команда українського інтернет-видання про світ OUTLOOK публікує перший свій матеріал про цю подію.
Все, що потрібно знати про Азіаду
Спорт, аби залишатися актуальним, як і інші сфери нашого життя, має крокувати в ногу з часом і змінюватися, адже завтра ніколи не буває таким, як учора. Сьогодні Outlook, що висвітлює Азійські ігри-2017 в Ашгабаді, запускає цикл матеріалів, присвячених одному з найбільш прогресивних турнірів, який стартує вже у вересні.
ВІДЕО: Азіада-2017 Туркменістані
З 17 по 27 вересня в Туркменістані пройде Азіада-2017 - п'яті Азіатські ігри з бойових мистецтв і змагань в приміщеннях. Ашхабад, як місце проведення змагань, був обраний в Кувейті 19 грудня 2010 року. Місто першим в Середньоазіатському регіоні, яке отримало право на проведення Азіатських ігор. До програми увійшли змагання з 21 виду спорту. Змагання пройдуть з шахів, футзалу, тенісу, муай таю (тайський бокс), самбо, курашу, джиу-джитсу, боулінгу, велогонок на треку, плавання в 50-метровому басейні, легкої атлетики, важкої атлетики (пауерліфтинг), баскетболу, тхеквондо ( WTF), спортивних танців, кікбоксингу, конкуру, боротьбі на поясах, спортивній боротьбі (греко-римська та вільна), більярду та туркменської національної боротьби.
Закрыть
Outlook facebook page