RU  UK  EN
Статьи  >  Дивись  >  ЕКСКЛЮЗИВ: Відкриття в Ашгабаті V Азійських ігор у закритих приміщеннях і з бойових мистецтв – Азіади-2017

ЕКСКЛЮЗИВ: Відкриття в Ашгабаті V Азійських ігор у закритих приміщеннях і з бойових мистецтв – Азіади-2017

У неділю, 17 вересня, символічно о 20:17 за місцевим часом у столиці Туркменістану урочисто було відкрито V Азійські ігри в закритих приміщеннях і з бойових мистецтв – спортивні змагання, котрі проводять кожні чотири роки під егідою Олімпійської ради Азії та під керівництвом Міжнародного олімпійського комітету. Команда українського інтернет-видання про світ OUTLOOK публікує перший свій матеріал про цю подію.

Церемонія відкриття наймасштабнішого спортивного турніру в усьому регіоні відбулася в присутності понад 45 тисяч глядачів, котрі зібралися на Олімпійському стадіоні. Серед гостей були глави держав, знакові світові політики, імениті спортсмени, зірки шоу-бізнесу, представники світових ЗМІ.

Вітальною промовою оголосив про старт заходу Президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов, подякувавши почесним гостям за їхній візит до Ашгабата на Азіаду-2017 та активну участь 62 країн у цих змаганнях. Також глава держави відзначив організаційні віхи у зведенні Олімпійського містечка, що розкинулося на території в 157 гектарів, і розповів про складові комплексу.

Словами подяки Туркменістану за високий рівень підготовки до змагань розпочав своє вступне слово Президент Олімпійської ради Азії шейх Ахмед Аль-Фахад Аль-Ахмед Аль-Сабах.
Високий гість відзначив особистий внесок Президента Гурбангули Бердимухамедова і його контроль над усіма етапами підготовки ігор.

Шейх привітав також команду спортсменів і біженців із 17 країн Океанії, які вперше беруть участь в Азіаді.

«Волонтерський рух, залучений до всіх стадій проведення заходу, також зробив колосальний внесок в організацію цієї грандіозної події», – зазначив шейх Ахмед Аль-Фахад Аль-Ахмед Аль-Сабах.

Матеріали за темою: Ашгабат в очікуванні великого спорту

Організатори влаштували неймовірне за своєю складністю мальовниче шоу, в найкращих традиціях подібних заходів, добре розбавивши його національними мотивами. Туркменські спортсмени, хореографи, акробати, музиканти показали для гостей столиці незабутнє видовище з безліччю надскладних трюків і перфомансів. Шоу тривало три з половиною години, в ньому взяло участь 7500 виконавців і 100 тварин, було створено 75 тисяч костюмів, а бюджет, за різними даними, склав близько 150 мільйонів доларів – такий розмах і цифри цього відкриття.

«Складно коментувати подію, ще не впорядковану на полицях твоєї пам'яті. Замість мене говорять емоції і захват від масштабності людської фантазії, величі народу, грандіозної і чіткої організації. Я глибоко ціную працю. Споглядаючи відкриття, я безперервно намагалася осмислити, скільки ж потрібно часу і сил на підготовку та втілення всіх ідей у життя. Коли посеред арени стадіону з-під землі постала фігура легендарного героя Огуз-хана, я була вражена. Та коли з'явилися ще й акробати, демонструючи види спорту, представлені в Азіаді, на тлі нічного неба з неймовірним підсвіченням і піротехнічним шоу – на очах виступили сльози радості від краси цього свята. Обговорюючи з колегами з нашого видання, які разом зі мною були присутні на церемонії відкриття Азіади-2017, найяскравіші моменти, журналіст Маргарита Гетьман так само для себе виділила барвисте музичне шоу, яке репрезентувало туркменські велаяти, адже 5 рухомих конструкцій як уособлення регіонів країни були справжніми символами тріумфу. Окреме «браво» хочу сказати наїзникам, які на справді досконалому творінні природи – ахалтекінському скакуні – дивували майстерністю і віртуозними трюками. Тільки після закінчення заходу зловила себе на думці, як часто зривалася зі свого місця, вітаючи артистів. І тепер, зранку після шоу, я також аплодую стоячи організаторам і Туркменістану. Таке має побачити кожен бодай раз у житті», – поділилася своїми враженнями Генеральний директор OUTLOOK і головний редактор сайту theoutlook.com.ua Дар’я Карякіна.

7,5 мільярда доларів – таку суму було вкладено в будівництво Олімпійського містечка та його інфраструктури, і на даний момент воно є одним з найкращих у всій Азії. Максимально використавши всі технічні можливості, продюсерська компанія «BalichWorldwideShows» як «мозок» церемонії відкриття вражала численних глядачів на трибунах і біля телеекранів, поєднуючи і спорт, і видовище.

Досвідчені іноземні функціонери, які можуть давати порівняльну оцінку рівню безпеки, створенню звукових і світлових спецефектів, дотриманню таймінгу, висловлювали захоплення на адресу церемонії.

Матеріали за темою: Все, що потрібно знати про Азіаду

Вогонь, символ Ігор, було доставлено в Олімпійське містечко на ахалтекінських скакунах через увесь Туркменістан з гігантського родовища «Галкиниш» і запалено над стадіоном на відкритті Азіади як апогей грандіозного свята спорту і дружби.

Очільник продюсерської компанії Франциско Негрін наголосив на тому, що стартове шоу народилося у співпраці з Міністерством культури Туркменістану, тому в перфомансах гості побачили цілі сторінки з історії цього народу, внесок національних героїв у його розвиток, важливі сучасні надбання країни.

Команда проекту OUTLOOK з огляду на свою специфіку постійно стежить за подіями подібних масштабів і проведенням міжнародних заходів, і ми можемо припустити, що, переглянувши запис шоу і через десять років, рівень церемонії відкриття не втратить своєї ефектності й так само вразить своєю високою технологічністю, як це було нині.

Зрозуміло, що зараз складно про це говорити, тому варто переглянути церемонію згодом, але саме сьогодні старт Азіади викликав справжню насолоду у всіх, і цього не можна заперечувати. Спортсмени запевняють, що такий розмах та епічність просто не можуть не надихати на спортивні звершення, тому глядачі мають бути готові до нових рекордів.

ВІДЕО: Азіада-2017 Туркменістані

Нагадуємо, що самі змагання відбуваються в Ашгабаті від 17 до 27 вересня. У них беруть участь понад 6 тисяч спортсменів із 45 країн Азії та 17 країн Океанії, а також команда біженців на чолі зі спортсменом, вихідцем з Кенії.

Залишається додати, що саме «BalichWorldwideShows» відповідатиме і за Закриття V Азійських ігор у закритих приміщеннях і з бойових мистецтв, тож на десерт Туркменістан теж припас сюрпризи. Хоча після такого старту чим ще можна буде здивувати?

Вам это будет интересно:
Килимами вистелена дорога до Азії
Килими вішають на стіни як символ достатку, стелять на підлогу для створення затишку і підносять як дорогий подарунок. А роздивлятися химерні малюнки у вигляді ромбів і зірочок на них, вгадуючи їх значення, – справа вельми цікава. Поширені по всьому світу килимові традиції були запозичені у східних народів, які першими навчилися робити пряжу і тканини з волокнистих матеріалів.
Покладання квітів з нагоди 297-го дня народження Махтумкулі Фрагі
25 травня, напередодні одночасно двох свят - Дня працівників культури та мистецтва та Дня поезії великого сина туркменського народу Махтумкулі Фрагі, у Києві за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Туркменістану відбулось покладання квітів до пам'ятника національному поету Туркменістану Махтумкулі Фрагі.
Ашгабат святкує 140 річчя. Цікаві факти про столицю Туркменістана
Сучасне місто Ашгабат, яке стрімко змінило свій вигляд за останні роки і в той же час зберегло свою самобутність, є гордістю його жителів і візитівкою країни. Тож з нагоди його 140-річчя ми розкажемо про основні моменти його культурної та архітектурної величі.
Килими, мармур і пустелі – гід по Туркменістану
Ця загадкова східна країна може здивувати навіть найбільш досвідченого туриста. Ми в цьому переконані і із задоволенням розповімо вам, чому. І розпочнемо з того, що туризм в сьогоднішньому Туркменістані - досить перспективна і динамічна галузь економіки.
Традиції святкування NOWRUZ - розповідає Посол Туркменістану в Україні
Продовжуємо розповідати про традиції святкування Міжнародного дня NOWRUZ, який покликаний зміцнити відносини між державами і популяризувати історико-культурні традиції народів. І з цим нам допомагає Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні Й.В.Тойли Атаєв.
25-річчя нейтралітету Туркменістану: Історичний вибір заради миру, безпеки та сталого розвитку
Сьогодні, 12 грудня, Туркменістан відзначає 25-річчя з моменту проголошення Генеральною Асамблеєю ООН Туркменістану постійно нейтральною державою. Цей же рік в країні оголошений роком «Туркменістан - батьківщина нейтралітету».
Ашхабад is the capital of…
Розташований у південно-західній частині сучасного Туркменістану Ашгабат і його околиці – здавна дуже важлива для Середньої Азії торгова зона, котра остаточно оформилась у місто-фортецю наприкінці XIX століття. Назва теперішньої столиці має персидське походження і означає «місто кохання».
Четвертий міжнародний турнір із гольфу «Ambassador’s Cup»
Гольф-турнір «Ambassador’s Cup» - спортивне змагання для дипломатичних гостей, яке уже кілька років поспіль організовує ДП «ГДІП» спільно із гольф-центром “Kozyn”.
"Козлодрання"
«Дерти козла руками» – національна забава таджицьких чоловіків, яка, втім, користується величезною популярністю у всій Центральній Азії. Як правило, потягати того самого козла збирається кілька десятків, а то й сотня спритних вершників. Товкотнеча під час видовища виходить така, що люди падають з коней, втрачають свідомість і навіть калічаться.
Покладання квітів до пам’ятника туркменського поета Махтумкулі Фрагі
26 червня у Києві відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятника поетові Махтумкулі Фрагі. Захід організувало Посольство Туркменістану до Дня працівників культури й мистецтва Туркменістану, за сприянням якого у 2001 році було встановлено пам’ятник поетові.
Дипломатія в умовах карантину. Новопризначені посли вручили вірчі грамоти
Протягом цієї весни відбулось декілька церемоній вручення вірчих грамот Президенту України Володимиру Зеленському від новопризначених послів Азербайджану, Казахстану, Китаю, Куби, Палестини, Португалії, Сербії та Туркменістану.
Старт конференції «Туркменістан та міжнародні організації: співпраця заради миру і розвитку»
14 січня 2020 року в Ашхабаді розпочалась Міжнародна конференція «Туркменістан і міжнародні організації: співпраця заради миру і розвитку», присвячена святкуванню в 2020-му році 25-річчя постійного нейтралітету Туркменістану під гаслом «Туркменістан - батьківщина нейтралітету».
Гра аристократів. Крикет
Вищий світ Англії та крикет – майже як чай з молоком. Можуть існувати й порізно, та разом все-таки «смачніше». А якщо ви досі плутаєте крикет, крокет і крокети, не хвилюйтеся – зараз все пояснимо.
У Києві відбулося урочисте святкування 28-ї річниці Незалежності Туркменістану
Тимчасово повірений Посольства Туркменістану в Україні Какаджан Сапаралієв 18 жовтня 2019 року провів урочистий прийом на честь 28-ї річниці Незалежності Туркменістану і 27-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Туркменістаном і Україною.
Ініціатива Туркменістану і підтримка ООН для збереження Аральського моря
28-го травня 2019 в штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй, м.Нью-Йорк, США відбулося 85-те пленарне засідання 73-ій сесії Генеральної Ассамблеї ООН за участю повноважних представників держав-членів Організації.
Маленькі улюбленці великих міст
Німці заводять не лише німецьких вівчарок, а в Бостоні можна побачити не тільки бостонських тер’єрів. Люди вибирають собак, спираючись на особисті вподобання. Та часом тяжіння місцевого населення до певної породи занадто помітне й інколи стає особливістю певної місцини. Цьому можуть сприяти природні умови, мода і навіть менталітет.
Незвичайний спорт: Найбільш відомі регати світу
Регата – це змагання екіпажів вітрильних яхт. Ми підготували для вас добірку найбільш крутих, знаменитих, дорогих, а інколи навіть небезпечних вітрильних фестивалів світу, які, звичайно, змусять понервувати будь-кого, але точно нікого не залишать байдужими. Ми відчалюємо, приєднуйтесь!
Амуль-Хазар. Посол Туркменістану розповів про майбутнє ралі
Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні, дуаєн дипломатичної служби Нурберди Аманмурадов провів брифінг присвячений міжнародному авторалі «Амуль-Хазар 2018», що відбудеться у Туркменістані на початку осені.
Відео: Нічний Ашхабад
Завдяки Посольству Туркменістану в Україні та особисто Надзвичайному і Повноважному Послу Нурберди Аманмурадову OUTLOOK пощастило відвідати столицю цієї держави, перейнятися його дивовижною атмосферою, познайомитися з гостинним народом. Сьогодні ми пропонуємо і вам дізнатися краще Ашхабад і почнемо знайомство з нічної екскурсії. Насолоджуйтесь ...
В Києві пройшов Кубок дипломатичних місій із бігових лиж – 2018
В Києві у Парку Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського" відбулися четверті щорічні змагання з бігових лиж для дипломатів і всіх охочих, організаторами яких були Український гірськолижний клуб спільно з посольствами Швейцарії, Австрії, Норвегії та Швеції, за підтримки однієї з найбільших українських фабрик бігових лиж Fischer.
Закрыть
Outlook facebook page