RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Історія однієї вулиці: Проспект Багдад у Стамбулі

Історія однієї вулиці: Проспект Багдад у Стамбулі

Якщо весь величний Стамбул – це серце регіональної торгівлі, то одна з його розкішних вулиць – проспект Багдад – безумовно, головна артерія. Опинившись там, навіть заперечуючи шопінг усією душею, вельми складно встояти і не піддатися бажанням усе ж вирушити по крамницях і ринках. Хоча, і крім цього, тут також є що робити.

Читайте

Проспект, як його люблять називати самі мешканці Стамбула, розтягнувся паралельно лінії Мармурового моря практично на 14 кілометрів. У стародавні часи він був дорогою, котра зв'язувала Константинополь з Анатолією. Своє сьогоднішнє ім'я вулиця дістала в XVII столітті, коли османський султан Мурад IV під час військового походу не просто захопив Багдад разом з усім Іраком, а й привіз до Туреччини перського шаха як бранця. Переможці на чолі із султаном в'їхали до міста саме цією дорогою, яку на радість було вирішено назвати Bağdat Caddesi, щоб назавжди увічнити свій тріумф.princes-islands-istanbul.jpgФото magiccityistanbul.blogspot.com

Уже в XVIII-XIX століттях Проспект починає перетворюватися не тільки на найважливішу магістраль, але й на привабливе для життя місце, оскільки його за численні зелені зони та близькість набережних уподобала турецька знать. Самі султани будували неподалік власні резиденції, своїм прикладом інвестуючи саме в азійську частину Стамбула. До XX століття Проспект остаточно заграв усіма барвами, адже там відкрили модні заклади, дорогі крамниці, елітні закриті клуби та фешенебельні ресторани. Ба більше, слава про яскравий і найбагатший у всіх сенсах Bağdat Caddesi розлетілася далеко за межі Стамбула, і тепер практично в кожному турецькому місті найшикарнішу вулицю називають так само – Багдадським проспектом, адже назва стала символом успіху.People-walking-on-the-Bagdat-Avenue-high-street-in-Istanbul.jpgФото eliteworldhotels.com.tr

У наші дні ця найважливіша артерія азійської частини міста, як і раніше, відіграє неабияку роль у його житті. І річ не тільки у торгівлі, хоча тутешні бутики, базари й торговельні центри, здається, не зачиняють ані на мить, але це радше для приїжджих і туристів. Жителі Стамбула люблять свій Проспект ще й за те, що він турецький, не відданий на відкуп гостям міста, як головні вулиці європейської частини мегаполісу. Саме на Bağdat Caddesi люблять гуляти місцеві, вечеряти десятиліттями в одних і тих самих кафе, відвідувати улюблені магазини. Кожен стамбулець по-своєму любить цю вулицю і знаходить на ній щось своє, адже, крім її парадної, фешенебельної частини, тут повно затишних двориків, скверів і кав'ярень, де всі один одного знають. І це при тому, що Проспект не є пішохідним, а ще і з вельми інтенсивним рухом. Однак шум і гам нікого не бентежить – турки здавна звикли до цього. Хоча останніми роками муніципалітет намагається змінити ситуацію, прокладаючи тут велосипедні доріжки. Згідно з амбітним планом, вже до середини нинішнього століття весь Стамбул має бути пов'язаний мережею велодоріжок, а почали прокладати їх саме з Проспекту.

Читайте також: Анкара is the capital of…

І все ж, поки велосипедистів тут малувато, більше шансів побачити іноземних відвідувачів торговельних центрів і турецьку розкуту молодь, яка веселиться в пабах і барах, де ніколи не буває нудно, тим більше поряд міститься стадіон «Фенербахче» – однієї з головних футбольних команд країни. Рідкісні хвилини тиші і спокою на Bağdat Caddesi будь-якої миті можуть порушити вболівальники цього клубу, відомі своїм темпераментом на весь світ. Кажуть, що за «Фенер» уболівав сам Ататюрк, тому символіка, клубні крамниці та графіті з емблемами тут скрізь. Ніхто не соромиться своїх емоцій – ані фанати, ані турецькі чоловіки, які відпускають жінкам компліменти. Проспект – це, безумовно, своя, особлива атмосфера, яка дає можливість дізнатися про Стамбул набагато більше, ніж розповідають на екскурсіях.bagdat-caddesinin-gozde-semtleri-suadiye-fenerbahce-ve-caddebostanda-ev-fiyatlari.jpgФото endeksa-storage.s3.eu-central-1.amazonaws.com

Читайте також: Туреччина - країна природних чудес

Крім стадіону і шести нескінченних кілометрів торгових рядів, Проспект відомий ще і своїм Музеєм іграшок у кварталі Гезтепе. Повз цей старовинний п'ятиповерховий особняк, який пережив і війни, і землетруси, й пожежі, важко пройти без захвату, який ще збільшиться в рази, варто тільки потрапити всередину. Приватна колекція іграшок, яка налічує понад чотири тисячі експонатів з усієї планети, не може не вразити своїм різноманіттям. Її понад двадцять років збирав турецький письменник Сунай Акин, якому стамбульський муніципалітет допоміг відкрити цей дивовижний музей 2005 року. Поруч розкинувся легендарний зелений парк Гезтепе, де можна трохи перепочити від гамірного Проспекту, а потім, звісно ж, знову на Bağdat Caddesi – вбирати дух величного міста і знаходити власні східні казки, на вулиці, котру офіційно вважають 4-ою у світі за жвавістю торгівлі.Turkey-Istanbul-2.jpegФото galeatravel.gr

Головне фото fr.thejigsawpuzzles.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Камініто: Вулиця у ритмі танго
Ми продовжуємо наш цикл «Історія однієї вулиці» і сьогодні розповідаємо про одну з найгарніших і веселих вулиць Буенос-Айреса під назвою Камініто. Вона простяглася в знаменитому кварталі Ла Бока, заснованому в 19 столітті італійськими емігрантами.
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Ломбард-стріт: вулиця, яку проковтнув удав
Пам’ятаєте, як Маленький принц учив бачити не капелюха, а слона, з’їденого удавом? Так от, у Сан-Франциско у вас є можливість побачити вулицю, частину котрої проковтнув удав. Змієподібна Ломбард-стріт заповзла майже до всіх путівників по Фріско.
Історія однієї вулиці: Талія: «Єлисейські поля» Саудівської Аравії
Сьогодні OUTLOOK повідає про життя в Саудівській Аравії, прогулюючись головною вулицею шанованого паломниками другого за величиною міста й «економічної столиці» – міста Джидди. Тут, на вулиці Талії, особливо явно можна прослідкувати, як стрімко в арабську культуру вливаються західні мотиви, вносячи в це місце легкий дисонанс…
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Без Гранд Базару і мечетей: Стамбул музейний
Музейна програма під час подорожей найчастіше асоціюється з груповими походами, нудними експонатами й відчуттям, нібито втрачаєш з поля зору важливі «вуличні» пам’ятки. Звичайно, це не так, особливо якщо ти в такому унікальному з усіх сторін місті, як Стамбул, де і музеї вражають своїми концепціями.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
Новий рік у Стамбулі: гранат замість «Олів’є»
За стереотипами, Новий рік у Стамбулі – це сірість без снігу, а, отже, нудьга. OUTLOOK на власному досвіді перевірив, чи так це насправді, і тепер ділиться своїми враженнями. Звісно, якщо ми скажемо, що це свято відзначають у Туреччині так само, як і в Європі або Північній Америці – це буде перебільшенням.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Закрыть
Outlook facebook page