Історія однієї вулиці: Талія: «Єлисейські поля» Саудівської Аравії
Саудівська Аравія – це загадковий світ, що тривалий час перебував закритим від сторонніх очей. Щоб відкинути завісу чаруючого східного палантина і відкрити погляду красоти арабської культури, мандрівник має бути готовий до того, що тут панують давно усталені закони, котрі на правах гостя слід шанувати.Фото lh5.googleusercontent.com
Одним із найбільш відвідуваних міст Королівства вважають Джидду – «повітряні ворота» в ісламський світ, де часто зупиняються віруючі подорожні, що прямують на молебень у Мекку і Медину. Численні вулиці міста уособлюють вкорінені традиції Сходу, але водночас не відстають і від сучасного життя завдяки жвавим магістралям і ультрасучасним хмарочосам, як наприклад, Kingdom Tower: ця будівля, яку нині зводять, обіцяє стати найвищою у світі. Побачити дві різні епохи в одному місці, коли розмірене життя перероджується в стрімкий ритм мегаполіса, можна на центральній вулиці міста. Вулицю принца Салмана Ібн Абдул-Азіза Аль Сау́дбила названо на честь чинного монарха Саудівської Аравії, але є в неї й інше ім’я – Талія. Перше, що кидається в очі – ідеальна чистота, рівні ряди фінікових пальм біля дороги й охайно підстрижені кущі тамариску.
Головна вулиця міста представляє розкіш у всій її багатогранності, котру сприймають як щось цілком природне. Люксові готелі, першокласні ресторани і торгові центри, що торкаються верхівками неба, мирно сусідять з авантажними середньовічними будівлями, створеними з коралів і прикрашеними чудовими скульптурними композиціями.
Так повелося, що преміальний шопінг у Джидді вважається традиційним способом провести час для місцевих жителів, але насамперед – для туристів. Саме на вулиці Талії зосереджено елітний торговельний сегмент – найбільші моли: Mallof Arabia, Star’s Avenue, Red Sea Mall. У модних бутиках представлено останні колекції уславлених брендів. Якщо ж вам цікаво дізнатися, у що вбираються вершки арабського суспільства, тут ви також знайдете спеціальні магазини, де на замовлення можуть пошити шикарне традиційне вбрання, за відповідні гроші, ясна річ. Стає зрозумілим, чому головну вулицю міста називають східними «Єлисейськими полями» – осереддям моди і стилю сучасної Джидди.Фото twitter.com
Стомлені від шопінгу туристи можуть відвідати один із безлічі ресторанів з кухнями на будь-який смак: італійською, французькою, американською і національною, звісно ж.
Читайте також: Камініто: вулиця у ритмі танго
Зовсім не дивно, що гуляючи чистою і охайною Талією, ви виявитеся мало не єдиним перехожим, оскільки в центральних районах міста прийнято пересуватися переважно автомобілем. Щоб перейти на іншу сторону в годину пік, доведеться не одну сотню метрів прокрокувати, поки не знайдеться пішохідний перехід посеред щільного потоку машин, в якому, до речі, ви практично не побачите громадського транспорту. Автобуси чи тролейбуси не просто важко вихопити поглядом серед елітних автомобілів – у місті їх практично немає. Подейкують, що місцева влада розглядає проект побудови метро і навіть створює підземні тунелі, щоб уникнути перевантаженості доріг, а поки місто-мільйонник користується переважно приватним транспортом.
Незважаючи на прагнення до інновацій, місцеве населення з повагою ставиться до своєї історії. Так, на перетині вулиці Мухаммеда Ібн Абдул-Азіза з Ель-Андалус розташована найкрасивіша у місті площа, увінчана чотирма критими ліхтарями. Шматочки різнокольорового скла, котрим прикрашені чаші ліхтарів, грають на сонці примхливими полисками, приваблюючи до себе увагу випадкового перехожого і викликаючи гордість у корінного жителя. Цими величними монументами мистецтво на території Талії не обмежується. Фото lh5.googleusercontent.com
Поціновувачі прекрасного можуть зазирнути в Athr – молодий арт-простір, що відкрився рік тому, власники котрого – шанувальники сучасного мистецтва Hamza Serafi і Mohammed Hafiz. У галереї постійно відбуваються виставки художників із Близького Сходу, а ще тут показують свої роботи творці із закордонних країн, часто новатори й експериментатори.
Талія – це та частина стародавньої Джидди, котра прагне переродження, але все ще міцно тримається за ґрунт під ногами, зберігаючи свою неповторну історію.
Головне фото arabiafoundation.org