RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Тупик Мері Кінг: сукні і ляльки для маленької Енн

Тупик Мері Кінг: сукні і ляльки для маленької Енн

На полотні шотландських легенд вишиті містичні візерунки. Місцеві жителі вірять у примар, привидів і в те, що за ними щодня з висоти пташиного польоту спостерігають душі предків. Знамениті шотландські перекази лишилися не тільки на сторінках книг. Сьогодні OUTLOOK розповість про секрети, сховані в тупику Мері Кінг.

На околицях є чимало таємничих місць, і в містиці їхніх лабіринтів легко заблукати, втративши зв'язок з реальністю.

Единбург славиться не тільки фольклорним духом музеїв і резиденцій. Головна пам’ятка, про яку вам розповість кожен місцевий житель, – підземна вулиця. Про її історію в Единбурзі вам розкажуть з острахом, озираючись по боках (бодай би ніхто не почув!). Утім, з кримінальними елементами це не має жодного зв’язку: тупик Мері Кінг вважають однією з найбільш містичних вулиць в Шотландії. А її таємниці нерозривно пов’язані з минулим… а також з народною любов’ю до всіляких легенд.

Однак погляньмо, що сповіщає нам історія. У XVII столітті в місто прийшла чума. Вона бродила околицями, не жаліючи ні стариків, ні дітей, і її вічним супутником був страх смерті – жах, від якого стигне кров, вселявся в душі, вириваючи з коренем будь-яку можливість врятуватися. Намагаючись зупинити чорну чуму, місцева влада віддала наказ вивести всіх заражених в один район і опечатати його. Так хворі потрапили в зловісний тупик Мері Кінг. Злидні, голод, відсутність грошей, неспроможність справитися з хворобою зробили своє, і перехід здобув погану славу… хоча відтоді минуло не одне століття, жителі все ще вірять, що в цій місцевості блукають примари, адже душі померлих не покидають квартал.IMG_8561.JPGФото sobt.co.uk

Печальна історія роз’їдала уми людей протягом двох віків, і тільки у XVIII столітті сліди крові були повністю змиті з міських стін. Тупик Мері Кінг дуже змінився, ніби його підняли з попелу. Будівлі підлягали реставрації, вулицю відбудували заново. А сам перехід перестав нагадувати лазарет. І все ж недовірливі жителі Единбурга продовжували розповідати страшні історії. Мовляв, якось уночі вони бачили, як вулицею бігли люди в лахмітті, а за спроби заговорити їхні силуети розчинялися у повітрі. Мешканці районів прокидалися в холодному поті, коли ночами чули стогони невидимих духів. Було неможливо розібрати, що це – гра уяви чи містична атмосфера.IMG_6774.jpgФото redfoxprops.com

Ішли роки, а люди не припиняли вірити у привидів. Зловісну славу отримав будинок, котрий у простолюдді називають обителлю маленької Енн. Багато років тому тут жила сім’я торговців. Щасливі чоловік і жінка виховували дочку Енн, котру сусіди вважали красунею і розумницею. Найбільше на світі дівчинка любила гуляти на вулиці: життя здавалося їй довгим, а всі неприємності – не вартими уваги. Але чорна чума не обійшла стороною цей дім, і в дівчини скоро виявили страшну хворобу. Батьки не сказали їй про це – можливо, просто не змоглипояснити… Якось вранці Енн прокинулася, потягнула не себе ручку дверей – і збагнула, що лишилася запертою. Вона взялася колотити маленькими кулачками у двері. Їй здавалося, що це страшний сон, і він колись закінчиться. Батьки повернуться додому, відчинять двері, і вона, як завжди, з’їсть смачну юшку і побіжить гратися з дітьми на вулицю. Ішли години, а двері ніхто не відчиняв. Чи варто говорити, що батьки прирекли Енн на страшну смерть. Залишили помирати саму, щоб, замкнена в кімнаті, вона нікого не змогла заразити чумою.

Довгі роки вважали, що Енн – вигаданий персонаж, чия історія поєднує тисячі зламаних доль. Звісно, подібна ситуація могла статися практично в кожному домі, де дитина, що захворіла, ставила під загрозу життя багатодітної родини. Але не так давно з’явилися нові свідоцтва езотеричного характеру, котрі пролили світло на виникнення цієї історії.Ddy7L4XVMAASJxW.jpgФото twitter.com

Місцеві жителі запросили знаменитого медіума Айко Гібо взяти участь у зйомках фільму про паранормальні явища, які мали місце у Великій Британії. Один із сюжетів було присвячено подіям, які трапилися в тупику Мері Кінг. Айко Гібо твердила, що на цій вулиці досі можна спостерігати привиди. Медіум вірить у розповіді жителів, котрі відчували чийсь подих у себе за спиною, коли поруч не було нікого, і прокидалися від дивних відчуттів, як нібито в сусідніх будинках присутній хтось іще. Що стосується розповідей про маленьку Енн, ця дівчинка насправді існувала, і історія не вигадана, – каже Айко Гібо. На думку медіума, варто поговорити з душею дівчинки і з’ясувати, що її бентежило.

… Маленька Енн всі очі виплакала, поки намагалася достукатися до батьків, котрі покинули її напризволяще. Кімната, де день за днем проходило її щасливе дитинство, перетворилося на тюремну камеру, з якої не було виходу. Енн благала випустити її, але відповіді не було…The-Real-Mary-Kings-Close-The-Maid-Meets-The-New-Characters-Of-The-Close.jpgФото realmarykingsclose.com

Айко Гібо була вражена трагедією дівчинки. Вона перервала спіритичний сеанс, зробивши шокуючи заяву: душа Енн все ще стукає у двері, але не знаходить виходу. Айко Гібо вирушила в магазин, купила красиву ляльку і лише після цього повернулася в тупик Мері Енн. Вона була переконана, що бідну дівчинку слід утішити й для цього провела символічний обряд.

Крига скресла. Місцеві жителі не тільки повторили ритуал, проведений Айко Гібо, але й перетворили його на традицію. Сьогодні мандрівники з усього світу приходять до дверей дому в тупику Мері Кінг з подарунками, ляльками, прикрасами і навіть солодощами. Вони намагаються віддати данину поваги нещасній дівчинці. Здається, маленька Енн приймає подарунки. Принаймні Айкі Гібо, котра неодноразово відвідувала ці місця після описаних подій, твердила, що привид більше не з’являвся.075a.jpgФото talesofanniebean.com

Сьогодні тупик Мері Кінг цікавий для туристів – любителів містичних пригод й езотеричних історій. Приїхавши в Единбург, мандрівники потрапляють в лабіринт вузьких вуличок, що ведуть до незвичного переходу. У звивистих хвостах тунелів ховаються щербаті сходи. Вікна будинків, в яких ніхто не живе, позабивані, а за двернимиотворами криється порожнеча.

Головне фото instinct.thekiti.com

Вам это будет интересно:
Історія вулиці: Orchard road - фруктовий шопінг
Єврейський і китайський цвинтарі по сусідству, фруктові дерева, модні бутіки і справжній військовий бункер – усе це змішалося на Orchard road, дивовижній вулиці Сінгапура. Саме розповіддю про неї ми продовжуємо наш захопливий цикл «Історія однієї вулиці».
Гра аристократів. Крикет
Вищий світ Англії та крикет – майже як чай з молоком. Можуть існувати й порізно, та разом все-таки «смачніше». А якщо ви досі плутаєте крикет, крокет і крокети, не хвилюйтеся – зараз все пояснимо.
Монмартр Белграда
Подібних їй – обмаль. Близько 400 метрів завдовжки. Зі своєю особливою атмосферою. Маленьке місто в місті. Тут не їздять машини. Тут відчуваєш під ногами стару нерівну бруківку, а розписи на будівлях довкола так вводять в оману, що не розбереш, де справжні вікно-балкон-двері, а де – всього лиш малюнок... Скадарлія, або вулиця Скадарська, знаходиться у центрі Белграда...
Історія вулиці: Паломники Бервік-стріт
Усе ще мрієте перейти дорогу на Еббі-роуд, як легендарні The Beatles, чи жадаєте почути стукіт серця свінгуючого Лондона на Карнабі-стріт? Тоді вам варто добре вивчити шлях на Бервік-стріт і долучитись до улюбленого місця паломництва шанувальників музики і не тільки.
Історія одної вулиці: Пікаділлі Стріт
Лондон – це місто, котре просто не може не вражати. Кожен його гість неодмінно чимось захоплюється: хтось архітектурою, хтось божевільним ритмом життя, а хтось вікторіанським духом і аристократичною атмосферою в нашому XXI столітті. Його вулиці – справжня скарбниця для власних досліджень, а починати їх слід з легендарної Пікаділлі Стріт...
Історія однієї вулиці: Рамбла
Столиця Каталонії Барселона – це не тільки курортна зона, а й місто з багатою історією зі своїм неповторним стилем, атмосферою і південним темпераментом. Напевно, кожен турист, потрапляючи сюди, неодмінно здійснює неквапний променад пішохідною вулицею Рамбла, про яку ми сьогодні розповідаємо.
Камініто: Вулиця у ритмі танго
Ми продовжуємо наш цикл «Історія однієї вулиці» і сьогодні розповідаємо про одну з найгарніших і веселих вулиць Буенос-Айреса під назвою Камініто. Вона простяглася в знаменитому кварталі Ла Бока, заснованому в 19 столітті італійськими емігрантами.
Ломбард-стріт: вулиця, яку проковтнув удав
Пам’ятаєте, як Маленький принц учив бачити не капелюха, а слона, з’їденого удавом? Так от, у Сан-Франциско у вас є можливість побачити вулицю, частину котрої проковтнув удав. Змієподібна Ломбард-стріт заповзла майже до всіх путівників по Фріско.
Крилаті символи народів
У кожної держави є свої офіційні символи: прапор, герб і гімн. Але, крім традиційних «розпізнавальних знаків», є і народні – приміром, улюблений птах. Саме про них далі в OUTLOOK. Щоб «задокументувати» народну любов, 1960 року в Токіо на міжнародній конференції із захисту пернатих було введено поняття «національний птах».
Британська глибинка: У пошуках таємниць Альбіону
Зелені схили, порослі вересовими кущами, безлюдні приміські дороги, вузькі вулички з маленькими котеджами і садами, що п’янять своїми пахощами, – здається, що британські сільця не підкоряються плинові часу. Немов завмерлі картини героїчного фентезі, всі вони мають свою історію і готові розповісти про великі битви, хоробрих воїнів і легендарні артефакти.
Маленькі улюбленці великих міст
Німці заводять не лише німецьких вівчарок, а в Бостоні можна побачити не тільки бостонських тер’єрів. Люди вибирають собак, спираючись на особисті вподобання. Та часом тяжіння місцевого населення до певної породи занадто помітне й інколи стає особливістю певної місцини. Цьому можуть сприяти природні умови, мода і навіть менталітет.
Історія однієї вулиці: Талія: «Єлисейські поля» Саудівської Аравії
Сьогодні OUTLOOK повідає про життя в Саудівській Аравії, прогулюючись головною вулицею шанованого паломниками другого за величиною міста й «економічної столиці» – міста Джидди. Тут, на вулиці Талії, особливо явно можна прослідкувати, як стрімко в арабську культуру вливаються західні мотиви, вносячи в це місце легкий дисонанс…
З екрану в реальність і назад: місця, де знімали відомі фільми
Скільки буває видів туризму? Гастро, екотуризм, шопінгтури - різновидів, напевно, стільки, скільки і самих мандрівників - кожному подавай своє. Сьогодні ж ми розповідаємо про людей, які відвідують місця, що стали локацією для зйомок відомих фільмів. Згідно з різними опитуваннями, близько 40% опитаних хоча б раз думали відвідати місця, де створювалися відомі фільми.
Історія однієї вулиці: проспект Дмитра Яворницького
Матеріалом про головну вулицю міста Дніпра, проспект Дмитра Яворницького, ми продовжуємо наш цикл, присвячений історіям вулиць. Проспект Дмитра Яворницького – це не просто центральна і найважливіша вулиця Дніпра, він є ще й уособленням багатовікової історії міста.
Кокні: глузлива британська говірка
Дивні прізвиська для предметів, знайомих кожному; відома нині форма ain't (замість am not), а також літера h, що пропадає в деяких словах – все це про британську говірку кокні, колоритний діалект, що шокує консервативних англійців саркастичністю й епатажем.
Що вони їдять: Велика Британія
Кухня Великої Британії – нічний кошмар дієтологів, гурманів та інших експертів зі здорового харчування. Типовий англієць не вельми шанує кухарське мистецтво і задля економії часу перекушує на ходу, а свіжі овочі та фрукти є в раціоні суто номінально. Та якщо дуже постаратися, то і в Альбіоні можна отримати яскраві гастрономічні враження, знаючи, що і де шукати. Ми-то точно знаємо де шукати і з радістю поділимося з вами!
Гетто світу: Бедфорд: англійська глибинка з італійським присмаком
Сьогодні розповіддю про одне з найбільш дивовижних поєднань, яке тільки можна уявити, таких несхожих одне на одного народів – італійців та англійців – ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену етнічним гетто світу. Приготуйтеся вирушити разом з нами в холодний і дощовий Бедфорд, де ми зануримося в теплу середземноморську атмосферу.
Історія однієї вулиці: Дизенгоф
Прогулюючись вулицею Дізенгоф у самісінькому центрі Тель-Авіва, можна спіймати себе на думці, що це не вулиця, а якийсь телепорт, адже тут змішалося все: торгові ряди, практична та лаконічна архітектура баугаус, модні шоуруми, котрі не поступаються міланським. Проте все це нагромадження аж ніяк не надмірне, а цілком природне, тому пройдімося вулицею.
Бути квітам! Найкращі квіткові фестивалі світу!
Найкращий подарунок для мами – квіти. І справді, це неймовірно романтично і красиво, пасує кожному вікові і статусу. Особливо гарно, коли квітів багато. Дуже багато! А де можна побачити більше подібної краси, як не на фестивалі? Ми підібрали п’ять найбільш знаменитих і найбільш квіткових.
Історія однієї вулиці: Брівібас
Сьогодні в нашому циклі, присвяченому найцікавішим вулицях планети, ми розповімо про Брівібас – головну та одну з найцікавіших вулиць Риги. Старе місто Риги – справжня перлина латвійської столиці, яка прекрасно збереглася.
Закрыть
Outlook facebook page