RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Болдуїн-стріт. Крутіше не буває

Болдуїн-стріт. Крутіше не буває

OUTLOOK продовжує цикл матеріалів про неповторні вулиці. Сьогодні ми розповімо про круту Болдуїн-стріт у новозеландському місті Данідіні. Її крутість не в розкішних бутиках, елітних ресторанах чи астрономічних цінах на нерухомість. У цьому контексті все досить приземлено і нічого незвичайного. А ось сама форма вулиці вражає – у місці, яке найбільше вивищується, нахил складає 32 градуси.

Її крутість не в розкішних бутиках, елітних ресторанах чи астрономічних цінах на нерухомість. У цьому контексті все досить приземлено і нічого незвичайного. А ось сама форма вулиці вражає – у місці, яке найбільше вивищується, нахил складає 32 градуси. Це зафіксовано в книзі рекордів Гіннеса.

Хто ж і за яких обставин додумався в буквальному сенсі слова «нагородити» таку чудасію? А було це далекого 1848 року, коли, власне, і забудовували Данідін. І все йшло добре, окрім одного – генплан затверджували в Лондоні, столиці Британської імперії, до складу якої входила і входить Нова Зеландія. А там, за кілька тисяч кілометрів від країни ківі та овець, у затишному кабінеті, пропахлому сигарами й віскі, талановитий архітектор Чарльз Кеттл розробляв свій проект доріг, і гадки не маючи, що північно-східна частина міста не надто придатна для прокладання вулиць.sdv.jpgФото expedia.com

У матеріалах і звітах, привезених із заморських територій, ніхто не здогадався бодай побіжно проінформувати Кеттла про реальний стан речей. Тож архітектор генплан зробив і відправив за тридев'ять земель, успішно забувши і про вулицю і про містечко. А вже місцеві будівельники тільки знизали плечима – треба то й треба, і стали до праці без жодної задньої думки...

Відтоді Чарльз Кеттл, напевно, не раз гикав через лайку візників, листонош та й просто мешканців крутої вулиці, названої на честь місцевого видавця Вільяма Болдуїна. Людей там, до речі, живе чимало, за кількістю будинків вона не поступається будь-якій іншій.

Добре, що Нова Зеландія – країна розвинена й автівок у ній не набагато менше, ніж людей (2,5 мільйони проти чотирьох), тому «прорахунок» архітектора відчувають насамперед ті, хто пересувається на своїх двох. Простягається вулиця на 359 метрів, здіймаючись при цьому аж на 80 метрів.image.jpg
Фото travelandleisure.com

Місцеві жителі не тільки призвичаїлися до крутизни, а й вирішили популяризувати її, проводячи на Болдуїн-стріт одразу декілька змагань: «Baldwin Street Gutbuster» і «Cadbury Jaffa Race». Перше є забігом, де потрібно чимдуж дістатися нагору, а потім спуститися. Проводять цей захід щороку в лютому вже понад чверть століття, залучаючи в основному місцевих, котрі мають можливість тренуватися. Рекорд було встановлено 1998 року, коли на все про все знадобилася 1 хвилина 56 секунд.

Друге змагання приваблює в містечко туристів і є частиною фестивалю «Dunedin Cadbury Chocolate Carnival». Тут бігають уже не люди, а маленькі кулькоподібні цукерки. Кожна має не тільки індивідуальний номер, а й персонального спонсора. Зверху одночасно запускають не менше 30 тисяч шоколадних кульок. Перші п'ять, які потрапили в спеціальну ямку на фініші, вважаються переможцями. На спуск у солодощів зазвичай іде від 15 до 25 секунд.DWAZECY5JRAFBC3NRV5WHLQHQ4.jpgФото nzherald.co.nz

На жаль, тут не завжди так весело, адже схил привертав і привертає увагу любителів «саморобного» екстремального спорту, тому перелами та забиття мало кого дивують. Але іноді все закінчується трагічно. Так, у березні 2001 року 19-річна дівчина вирішила з'їхати вниз у сміттєвому баку на коліщатах. Набравши неабиякої швидкості, вона врізалася в припаркований трейлер і зазнала травм, несумісних із життям. Після цього інциденту муніципальна влада намагається максимально контролювати будь-який рух на Baldwin Street. Дивно, але аварій практично не буває.CT4HDDRT5FHKLP6FNFQVBYI4BI.jpgФото nzherald.co.nz

Тож тепер ви знаєте, яка вулиця реально найкрутіша у світі! І якщо доля занесе в Данідін – головну пам'ятку знайдете просто.

Головне фото newshub.co.nz


Вам это будет интересно:
Під Південним Хрестом. Квінстаун
Жителі Квінстауна, як і всі новозеландці, одні з перших на планеті зустрічають світанок. Тут немає дитячих домів, бездомних тварин. Люди стійкі до холоду та так, що за нуля градусів ходять у футболках. На кожного з них припадає в середньому по дев’ять овець, а у природі практично відсутні такі небезпеки, як комарі і змії.
Історія однієї вулиці: Брівібас
Сьогодні в нашому циклі, присвяченому найцікавішим вулицях планети, ми розповімо про Брівібас – головну та одну з найцікавіших вулиць Риги. Старе місто Риги – справжня перлина латвійської столиці, яка прекрасно збереглася.
Панська вулиця – з корабля на бал
Напіврозвалені будівлі радянських часів, помпезні палаци угорської знаті, ятки з антикварним начинням, стріт-арт у стилі Ван Гога – вулиця Панська рясніє суперечностями. Це місце – коктейль із старих традицій, що вже сиплються піском, і затятого бажання стати маленькою охайною Європою. Які секрети приховує вулиця Братислави, знає OUTLOOK.
Ланк Квай Фонг: без неї Гонконг не Гонконг
Так склалося, що, не прогулявшись деякими вулицями, важко відчути неповторну атмосферу того чи того міста, а надто мегаполісу. Ми намагаємось не тільки розповідати про географічні точки, які нам найбільше припали до душі, а й давати максимально вивірені маршрути. Сьогодні поговоримо про Ланк Квай Фонг...
Історія однієї вулиці: Orchard road - фруктовий шопінг
Єврейський і китайський цвинтарі по сусідству, фруктові дерева, модні бутіки і справжній військовий бункер – усе це змішалося на Orchard road, дивовижній вулиці Сінгапура. Саме розповіддю про неї ми продовжуємо наш захопливий цикл «Історія однієї вулиці».
Монмартр Белграда
Подібних їй – обмаль. Близько 400 метрів завдовжки. Зі своєю особливою атмосферою. Маленьке місто в місті. Тут не їздять машини. Тут відчуваєш під ногами стару нерівну бруківку, а розписи на будівлях довкола так вводять в оману, що не розбереш, де справжні вікно-балкон-двері, а де – всього лиш малюнок... Скадарлія, або вулиця Скадарська, знаходиться у центрі Белграда...
На краю світу. 10 фактів про Нову Зеландію
Максимум, що знає пересічна людина про Нову Зеландію, це те, що вона міститься десь «поруч» з Австралією і Пітер Джексон знімав там свої екранізації Толкієна. Outlook заповнює географічні та культурні прогалини і з радістю ділиться незвичайними фактами про цю дивовижну країну.
Туристичне Intermezzo
Чи знайоме вам відчуття втоми від урбанізму? Після закінчення важкого дня так і жадаєш влаштувати собі Intermezzo. Саме тоді хочеться змінити буденний чорний колодязь кави на кухлик прозорої джерельної води, будильник – на спів птахів, автомобільні вихлопи – на обійми гірських туманів, ТБ-перегляди...
Історія однієї вулиці: Паломники Бервік-стріт
Усе ще мрієте перейти дорогу на Еббі-роуд, як легендарні The Beatles, чи жадаєте почути стукіт серця свінгуючого Лондона на Карнабі-стріт? Тоді вам варто добре вивчити шлях на Бервік-стріт і долучитись до улюбленого місця паломництва шанувальників музики і не тільки.
Історія однієї вулиці: Пікаділлі Стріт
Лондон – це місто, котре просто не може не вражати. Кожен його гість неодмінно чимось захоплюється: хтось архітектурою, хтось божевільним ритмом життя, а хтось вікторіанським духом і аристократичною атмосферою в нашому XXI столітті. Його вулиці – справжня скарбниця для власних досліджень, а починати їх слід з легендарної Пікаділлі Стріт...
Історія однієї вулиці: Рамбла
Столиця Каталонії Барселона – це не тільки курортна зона, а й місто з багатою історією зі своїм неповторним стилем, атмосферою і південним темпераментом. Напевно, кожен турист, потрапляючи сюди, неодмінно здійснює неквапний променад пішохідною вулицею Рамбла, про яку ми сьогодні розповідаємо.
Незвичайні шкільні уроки різних країн світу
На честь сьогоднішнього свята - Дня знань ми вирішили розповісти Вам, які незвичайні предмети належить освоїти учням у різних країнах світу! Гризти граніт науки, осягаючи основи алгебри і геометрії, або запам’ятовувати роки правління монархів, гортаючи підручники з історії, – буденна справа для школярів.
Камініто: Вулиця у ритмі танго
Ми продовжуємо наш цикл «Історія однієї вулиці» і сьогодні розповідаємо про одну з найгарніших і веселих вулиць Буенос-Айреса під назвою Камініто. Вона простяглася в знаменитому кварталі Ла Бока, заснованому в 19 столітті італійськими емігрантами.
Ломбард-стріт: вулиця, яку проковтнув удав
Пам’ятаєте, як Маленький принц учив бачити не капелюха, а слона, з’їденого удавом? Так от, у Сан-Франциско у вас є можливість побачити вулицю, частину котрої проковтнув удав. Змієподібна Ломбард-стріт заповзла майже до всіх путівників по Фріско.
Озера, що змінюють уявлення про силу природи
Коли згадуєш слово «озеро», в голові з’являється перший-ліпший образ тихої затишної водойми, яку з усіх боків обіймають порослі травою береги. OUTLOOK зробив добірку найбільш вражаючих озер, котрі змінять ваше уявлення про це творіння природи. Кожному з них є чим дивувати, хай то нетиповий колір води чи лячна здатність умертвляти живі організми.
Історія однієї вулиці: Талія: «Єлисейські поля» Саудівської Аравії
Сьогодні OUTLOOK повідає про життя в Саудівській Аравії, прогулюючись головною вулицею шанованого паломниками другого за величиною міста й «економічної столиці» – міста Джидди. Тут, на вулиці Талії, особливо явно можна прослідкувати, як стрімко в арабську культуру вливаються західні мотиви, вносячи в це місце легкий дисонанс…
З екрану в реальність і назад: місця, де знімали відомі фільми
Скільки буває видів туризму? Гастро, екотуризм, шопінгтури - різновидів, напевно, стільки, скільки і самих мандрівників - кожному подавай своє. Сьогодні ж ми розповідаємо про людей, які відвідують місця, що стали локацією для зйомок відомих фільмів. Згідно з різними опитуваннями, близько 40% опитаних хоча б раз думали відвідати місця, де створювалися відомі фільми.
Тупик Мері Кінг: сукні і ляльки для маленької Енн
На полотні шотландських легенд вишиті містичні візерунки. Місцеві жителі вірять у примар, привидів і в те, що за ними щодня з висоти пташиного польоту спостерігають душі предків. Знамениті шотландські перекази лишилися не тільки на сторінках книг. Сьогодні OUTLOOK розповість про секрети, сховані в тупику Мері Кінг.
Історія однієї вулиці: проспект Дмитра Яворницького
Матеріалом про головну вулицю міста Дніпра, проспект Дмитра Яворницького, ми продовжуємо наш цикл, присвячений історіям вулиць. Проспект Дмитра Яворницького – це не просто центральна і найважливіша вулиця Дніпра, він є ще й уособленням багатовікової історії міста.
Історія однієї вулиці: Проспект Багдад у Стамбулі.
Якщо весь величний Стамбул – це серце регіональної торгівлі, то одна з його розкішних вулиць – проспект Багдад – безумовно, головна артерія. Опинившись там, навіть заперечуючи шопінг усією душею, вельми складно встояти і не піддатися бажанням усе ж вирушити по крамницях і ринках. Хоча, і крім цього, тут також є що робити.
Закрыть
Outlook facebook page