RU  UK  EN
Статьи  >  Насолодись  >  Історія бренду: Cirque du Soleil

Історія бренду: Cirque du Soleil

Феєричний шоу-проект Cirque du Soleil здійснив переворот у цирковому мистецтві, нагадавши світові, що цирк може не тільки розважати, але й творити нову реальність. Божевільні експерименти над людським тілом скасовують владу земного тяжіння, а містерія звука і світла заманює глядача у присмерковий лабіринт філософських драм, надаючи змогу пробиратися до сонця разом з героями постановок.

Створити новаторський цирк з нуля для бродячого артиста без гроша в кишені, либонь, більш ризиковано, ніж пройтися по канату над безоднею, та відчайдушному канадському факірові-самоуку Ґі Лаліберте було не звикати. У чотирнадцять років він вперше втік з дому із компанією вуличних циркачів, чотирма роками пізніше покинув коледж заради гастролей, об’їздив усю земну кулю і навчився ковтати вогонь, але доля в особі двох вірних друзів, сподвижників і партнерів вичікувала на нього в заштатному містечку Бе-Сен-Поль у рідному Квебеку. Перспективний еквілібрист на ходулях Жиль Сен-Круа і бізнес-консультант Даніель Ґотьє допомогли Ґі набрати трупу у богемному хостелі Balcon Vert, причому чимало ветеранів першого призову досі задіяні в основних програмах.Фото fresher.ru

Маючи намір пригостити пересичену публіку запальним коктейлем циркового мистецтва, мюзиклу, театру і балету, відчайдушна трійця не одразу намацала потрібні пропорції інгредієнтів. Протриматися на плаву допоміг урядовий грант, заради якого Жиль прокрокував дев’яносто кілометрів на ходулях до Квебек-Сіті, доводячи муніципальним чиновникам, що затія чогось варта.

Переломний момент настав 1983 року, коли Ґі домігся дозволу виступити на міському святі у Монреалі, приуроченому до 450-літнього ювілею із дня відкриття Канади. Глядачі прийняли незвичайне шоу на ура, надихнувши молодих артистів на поїздку на цирковий фестиваль у Лос-Анджелес, хоча в казні бракувало грошей навіть на зворотній шлях. Зірка успіху ще лише тремтіла за туманним обрієм, та хлопці відразу заявили про великі амбіції і зареєстрували свій колектив під голосним ім’ям Cirque du Soleil («Цирк Сонця»). На щастя, проектом зацікавилися великі інвестори, і бурхлива фантазія Лаліберте нарешті розігралася на всю міць: цирк отримав у розпорядження чудову тренувальну базу в Лас-Вегасі, укомплектовану інноваційним обладнанням і хитромудрими тренажерами.Фото cablook.com

З 1992 року Cirque du Soleil випускає по свіжій постановці раз на рік, вибудовуючи про цеглинці еклектичний образ цирку третього покоління, зверненого до інтелігентної дорослої аудиторії. Тут не показують номери, а розповідають історії і притчі про пошуки себе і осягнення сенсу життя, передаючи найтонші відтінки емоцій і думок героїв засобами акробатики, пантоміми і оптичних ілюзій. Кожна програма вписана в закінчений сюжет, побудований за принципом квеста. На шляху до щастя персонажі спектаклів переживають захопливі пригоди і містичні осявання, закохуються і страждають від нерозділеного кохання, зустрічаються з таємничими істотами, вступають у битву із власними страхами і повертаються з перемогою, допомагаючи глядачеві повірити у свої сили і круто змінити своє життя прямо зараз.Фото fresher.ru

Ексцентричний дизайн шоу занурює зал в атмосферу чарівної казки, тримаючи публіку в напруженні до кінця вистави. Мало не вперше в історії цирку Лаліберте змусив глядачів дивитися на артистів не звисока, а знизу вгору, розташувавши манеж вище глядацьких рядів. Акробати зненацька звалюються на публіку з-під купола цирку чи постають із надр, користуючись складною системою люків, а після виступу розчиняються в тумані, лишаючи глядача зчудованим. У розробці сценічних костюмів, котрі виготовляють індивідуально для кожного актора, брали участь всесвітньовідомі дизайнери Тьєррі Мюглер та Ейсі Ісіока, а зворушлива жива музика допомагає орієнтуватися у віртуальній реальності вистави. На думку критиків, найбільш яскраві треки Cirque du Soleil створені композитором Рене Дюпре, удостоєним премії «Греммі» за саундтрек до шоу-програми Alegria.

На сьогодні в основній трупі Cirque du Soleil перебувають приблизно тисяча акторів, ще три тисячі людей із різних країн виступають у програмах гастрольних турів. До речі, майже три чверті артистів, занесених у базу компанії, родом із країн СНД. Лаліберте щиро захоплюється віртуозною технікою і залізною дисципліною спадкоємців старої школи циркової і спортивної майстерності. Деякі комічні репризи запозичені у пітерського театру клоунади «Лицедії», а під час гастролей по Росії Cirque du Soleil підготував кілька спільних номерів у співавторстві з художнім керівником театру В’ячеславом Полуніним.Фото cablook.com

Незважаючи на безоглядну відданість мистецтву, Cirque du Soleil не відхрещується від гострих соціальних проблем і регулярно бере участь у громадських ініціативах, спрямованих на захист довкілля. Керівництво цирку підтримує зоозахисний рух і принципово відмовляється від номерів з тваринами. А 2009 року Лаліберте виконав головний трюк свого життя – піднявся на орбіту і прямо на борту МКС провів грандіозне шоу «Зрушити зірки і Землю заради води», що закликає до боротьби із збідненням водних ресурсів планети.Фото cablook.com

2015 року Ґі знову шокував світ і оголосив про продаж цирку, розділивши акції підприємства між інвестиційними компаніями TPG і Fosun International і пенсійним фондом Квебеку. Вартість угоди приблизно оцінюють у півтора мільярда доларів США. Неможливо повірити, що затятий ексцентрик вирішив споважніти – найімовірніше, у хвацькій голові невиправного авантюриста вже завертілися шестірні чергової божевільної ескапади. А своє улюблене дітище Ґі не дозволить образити: за умовами контракту вирішення творчих питань лишається у веденні старої гвардії. Зірка на ім’я Сонце буде сяяти ще багато років!

Головне фото etonline.com

Вам это будет интересно:
Зліпи собі хобі. Історія гончарства
У краєзнавчий музей якої країни не зайди, неодмінно помітиш схожі археологічні знахідки – уламки глиняних виробів. Гончарне ремесло, що народилося кілька тисячоліть тому, однак існує й сьогодні, по праву може вважатися одним із найбільш довговічних.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Крок за межу: магічне мистецтво уїчолі
Сліпучі сполохи давнього знання в різнобарвних переливах бісеру і пряжі на мозаїках індіанців уїчолі спрямовують фантазію у безкінечну подорож гілками світового древа. Духовні образи набувають плоті у вигадливих орнаментах, що супроводжують селянина-мексиканця на всіх етапах життєвого шляху.
Камасан: Поселення із шедеврами на Балі
Балі – одне з найпопулярніших місць для зимівлі. Океан, вулкани, чудова природа й екзотичні фрукти... Але є ще одна причина, про яку мало хто знає – унікальне арт-село Камасан, що дало початок однойменному балійському живопису. Про нього ми і розкажемо сьогодні на сторінках OUTLOOK.
У Києві відкрилась виставка азербайджанського художника-килимаря Ельдара Гаджиєва
24 грудня за ініціативою та за підтримки Посольства Азербайджанської Республіки в Україні у Національному музеї Тараса Шевченка відкрилась виставка робіт відомого азербайджанського художника-килимаря Ельдара Гаджиєва. Серед гостей були присутні заступник міністра культури України Ростислав Карандеєв...
Скляний handmade
Ексклюзивні скляні вази та ялинкові іграшки, наявні всього в одному-двох екземплярах, окрім високої ціни, найчастіше об’єднує ще й унікальна технологія виготовлення, якою володіють представники рідкісної професії – склодуви. Історія цього ремесла триває вже протягом кількох тисячоліть, а деякі старі таємниці handmade-виробництва досі зберігаються під грифом секретності.
Ручна робота: персидські килими
У ті часи, коли перським воїнам не було рівних, а їхній силі підкорилися Римська імперія та Аравійський півострів, з-під пальців майстринь народу-переможця вийшов перший шедевр. «Весняний килим» став найдорожчим в історії людства. Він символізував владу і міць персів, а його краса оповідала про божественне походження царя Хосрова І.
Перфекціонізм – справа ювелірна
Сумні очі старого за вікном уважно стежили за революційною пожежею, яка охопила Петроград. Вогонь поширився на справу всього його життя – гордовита чотириповерхова будівля задихалася від крикливих комісарів і матросів, присутність яких здавалась грубим жартом після попередніх відвідувачів.
Усе велике починається з малого: Арт-проекти ентузіастів
Багато місць, відомих сьогодні на весь світ, було створено купкою ентузіастів без грошей і сторонньої допомоги. Ці люди жили ідеями і робили все, щоб втілити їх у реальність. Офіційною датою появи стріт-арту вважається 1942 рік, розпал Другої світової війни. Саме тоді один креативний працівник детройтської фабрики на прізвище Кілрой почав писати фразу «Kilroy was here»
Тіні в раю: Як сучасне мистецтво дивує любителів оригінального
Грань між тінню і світлом така ж контрастна, як між сном і дійсністю. Тому художники використовують обидві речі, щоб досягти балансу в картині. Пейзажі, портрети, натюрморти… ніщо не обходиться без боротьби протилежностей. Утім, є особливо хитрі майстри своєї справи, котрим світло не потрібне. Достатньо самої тіні.
Кабукі: тернистий шлях квітки
Традиційний японський театр кабукі завжди лишався загадкою для європейського менталітету: зрозуміти спектакль без підказок гіда може хіба що спеціаліст з культури Країни вранішнього сонця. Слово «кабукі» у перекладі значить «майстерність пісні і танцю». Чому не оперета? Суть постановки не зводиться до музичної вистави...
Мистецтво Патрика Кабрала: папір як символ крихкості світу
Незалежний художник родом із Філіппін Патрик Кабрал завойовує світ своїми незвичними арт-роботами. Його творіння – це новаторство, що поєднує в собі вікові традиціїкаліграфії й суперсучасні 3D-технології. Його мистецтво - спосіб змінити світ на краще як за допомогою естетики, так і шляхом виконання соціальної місії.
Рисові поля: Злаки неземної краси
- Чи не хочете покуштувати рису? - таким питанням зустрічають гостей в Китаї. А якщо господарі виявляться ще і фермерами, вони можуть запросити вас на незвичайну екскурсію і покажуть шедевр природного мистецтва. Рис, який ми часто вживаємо в їжу, не замислюючись про його естетику, в момент вирощування нагадує ковдру, виткану з різнокольорових клаптиків...
Цукровий живопис Китаю: мистецтво з ложки
Квіти і дерева, тварини і птахи, дракони і герої казок – словом, все, що тільки спаде на думку, може тут перетворитися на об’єкт… їстівного мистецтва. Дивовижною технікою малювання гарячим цукром володіють китайські майстри із провінції Сичуань. Картини, виконані практично карамеллю, не можуть бути ні "відредаговані", ні перемальовані наново.
Історія бренду: Швейцарський ніж
Напевно, у світі не знайти чоловіка, в котрого не було б швейцарського ножа чи його подоби. І нехай ідея кишенькового ножа з’явилася зовсім не у Швейцарії, світову славу він здобув саме завдяки швейцарцеві Карлу Ельзенеру, і тепер нерозривно асоціюється з його батьківщиною і бездоганною швейцарською якістю.
Фаду: ніжність і глибина португальських романсів
Дванадцятиструнна гітара, напівтемрява португальських ночей, свічки і пронизливий голос ... Драматичні мотиви романсу фаду розповідають про нерозділене кохання. Йому не судилося збутись, але це не заважає почуттям втілюватися в зворушливі звуки португальських романсів.
Ілюзії Сикстинської капели
Понад півтисячі років тому, 1 листопада, перед очима захоплених римлян вперше постала Сикстинська капела. За цей час народжувалися і помирали як самі майстри розпису, так і цілі напрямки в образотворчому мистецтві, а на капелу, так само відкривши роти від захвату, споглядають уже наші з вами сучасники.
"Танцюючі фарби" чи турецьке малювання на воді - ебру
Вода – стихія примхлива і хистка. Будь-яке порушення її спокою змушує водний глянець змінюватися. Важко уявити собі, що воду можна використовувати як полотно, створюючи неповторні малюнки різнокольоровими фарбами: одна рідина лягає на поверхню іншої, народжуючи смислові сюжети…
Мистецтво тату: заворожлива магія натільних малюнків
Історія цього мистецтва налічує близько 6 тисяч років. Примітно, що своїм народженням модне нині ремесло завдячує випадку… Одного дня хтось із первісних людей помітив, що після того, як на місце опіків і порізів потрапляє будь-який натуральний барвник, на шкірі з’являються дуже стійкі малюнки.
Зроблено у Швеції: далекарлійська конячка
Відтоді, як крилаті коні валькірій назавжди поскакали до Вальхалли, на сторожі традицій вікінгів стоїть далекарлійська конячка – розписна народна іграшка, вперше згадана в літописі XVII століття. Далекарлійський коник є талісманом нетуристичної Швеції, рятуючи від забуття старовинні перекази і вірування.
Закрыть
Outlook facebook page