Найяскравіші міста Хорватії: Так відпочивають аристократи
Курорти Хорватії: трохи історії
Ще в XIX столітті тут любила відпочивати аристократія. А у минулому столітті місцеві курорти на Адріатичному узбережжі були мало не найпопулярнішими в Європі. Та цій красивій країні довелося пережити і важкі часи.
Через те, що вона як суверенна держава порівняно молода і до того ж прийшла до незалежності через воєнні дії, в 90-х туризм тут був у занепаді. Та вже з початку 2000-х Хорватія повернула собі колишню курортну славу. Тепер інфраструктура країни повністю відповідає міжнародним стандартам сервісу і якості.
Клімат
Хорватія багата пам’ятками та ексклюзивними розвагами, та через своє географічне розташування на берегах прекрасного Адріатичного моря відома серед туристів передусім як курортна зона. Поєднати розслаблений відпочинок з екскурсіями і яхт-спортом – приваблива ідея для подорожі…
Біля узбережжя переважає середземноморський клімат. Тому пляжний сезон триває тут традиційно з травня до середини жовтня. Та навіть влітку тут не буває надто спекотно і задушливо. Середні температури в сезон – від 25 °C до 30 °C.
Найпопулярніші напрямки
Хорватія складається із двох частин – континентальної та адріатичної. Для туристів приваблива переважно вузька смуга узбережжя Адріатичного моря. Тут є три головні зони для відпочинку зі своїми унікальними перевагами.
Півострів Істрія з цікавою старовинною архітектурою, в якій вигадливо переплелися кілька стилів – античність, готика, ренесанс і бароко. Його курорти оточені сосновими лісами і всіяні оливковими гаями. А особливий колорит місцевості додають італійці, котрих чимало серед місцевих жителів. Сплав італійської і хорватської культур народжує щось якісно нове і незвичне.
Середня і Південна Далмація – центральна частина цього ж узбережжя – включає в себе безліч островів. Тут 2 національних і 1 природний парк, усамітнені затоки з бухтами, скелясті і галькові пляжі, а сосни можуть рости прямо біля моря.Фото 3.bp.blogspot.com
У новинку для тутешніх туристів – яхтинг. Цей напрямок відпочинку розвивається тут скаженими темпами. Уже побудовані марини і культивується інфраструктура яхтового чартеру. А кожен охочий зайнятися саме цим видом спорту може закінчити курси яхтсменів. І після складання державного іспиту отримати міжнародні кваліфікаційні документи.
Кругом красиві місця і незаймана природа. А безліч пляжів і яхт-стоянок відзначені престижною нагородою – «Блакитним прапором» FEE («Foundation for Environmental Education»). Це сертифікат якості пляжу, котрий видає міжнародна Федерація екологічної освіти. Таку нагороду отримують тільки найкращі у світі, причому «складаючи іспит» щороку. Оцінка гарантує щонайменше, що на даному місці вільний вхід і чиста вода, котру щодня тестують.
Дивіться також: Балканське сузір’я: 5 цікавих міст півострова
Медулін для спортсменів
Найбільш південне місто Істри. До нього прилягає десяток островів. Доїхати просто – оренда човна чи водне таксі. Правда, навіть звичайне таксі в Хорватії коштує дорожче, ніж деінде в Європі. Подача – близько 2,6 євро, а кілометр – 0,6. При цьому вночі ціна піднімається на 20%. Так що користуйтесь краще автобусами чи поромами.
Медулін – ідеальне місце для активного пляжного спорту на кшталт кемпінгу, водних скутерів, лиж, яхт і багато чого ще. Та найбільше він підійде відпочивальникам, націленим на серйозне спортивне проведення часу, адже оптимально для цього облаштований. Тут безліч спеціалізованих центрів віндсерфінгу і дайвінгу. А для естетів – гольф-клуб «Golfclub Medulin».
До того ж для різноманіття – галерея «LOŽA» з роботами місцевих художників. А ще екскурсії затокою на човні з купанням і спостереженням за слідами динозаврів. Маршрут: печери Golumbera, мис Kamenjak, острови Fenoliga і Ceja, бухта Krmeda Cove.
Новалья: рай для танцюристів
Ось справжній рай для тусовщиків. Новалья – невеличке містечко, але його пляжні дискотеки гримлять на весь світ. Сюди приїжджають найпопулярніші ді-джеї і найяскравіші представники клубної культури. А вечірки відбуваються безперервно.
Уночі публіка розважається в клубах на пляжі «Zrce Beach». Наприклад, в компанії Арміна Ванн Бюрена чи Тієсто, потім – ранкова afterparty, далі пару годин на сон і вже в обід починаються нові танцювальні марафони. Особлива родзинка – «Sunset Boat Party», дискотека на яхті, котра після збору людей вирушає у море.
Ціна за вхід на вечірку залежить від того, хто на ній виступає. У середньому – близько 7–10 євро. Але можна купити відразу travel-пакет (проживання, вхід в клуби і напої включено). Він може коштувати від 70 до 300 євро.Фото a-transfers-croatia.com
Ровінь: контрастні поєднання
Цей курорт поєднує в собі умиротворення старого міста вдень і насичені розваги вночі. При цьому він невеликий, компактний, тому розважальних місць а, відтак, і туристів не так вже й багато.
Зате тут є розважальний центр «Monvi». Його вважають найвеселішим тусовочним місцем в Хорватії. Усе, що потрібно для того, щоб якісно розважитися, причому на будь-який смак – 12 барів, дискотеки, театр просто неба, піцерії-закусочні і галерея сучасного мистецтва. А «Poolbar» – місце найкрутіших вечірок просто неба. Та для початку вечора – достатня кількість коктейльних терас із видом на гавань.Фото tourist-destinations.net
Шибенек: місто із задерикуватою назвою
Шибенек настільки ж яскравий, як і його назва. Це одне з найцікавіших міст у Середній Далмації, котре гордо носить назву «музей просто неба».
Поселення було засноване 1066 року і саме дихає стародавньою історією. Вузькі вулиці, старовинні бруківки, будівлі – їх ніби час обійшов стороною. Ні, це не наш світ, це якась загублена цивілізація.
Одна з головних пам’яток Шибенека – фортеця Святої Анни. Вона велично височіє над містом на найвищому його пагорбі. «Свята Анна» – нагадування про давню історію міста. Та туристам до душі не тільки культурна цінність фортеці, але й те, що звідти відкривається красивий краєвид міста . Фото arenacamps.com
Головне фото firstpropertycroatia.com