RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Балканське сузір’я: 5 цікавих міст півострова

Балканське сузір’я: 5 цікавих міст півострова

Часто країни Балканського півострова вважають чимось настільки близьким до нас у плані менталітету, культури і традицій, що подорожі туди здаються чимось другосортним, не рівнею подорожі в Європу чи на якісь острови. Але сьогодні ми хочемо розповісти про чарівні балканські міста, котрі багато в чому можуть позмагатися із загальновизнаними туристичними центрами!

Дубровник, Хорватія

Що це? Дубровник – вражаюче уяву хорватське місто-фортеця з багатою і дивовижною історією. Засноване 14 століть тому, воно і зараз – справжній архітектурний шедевр, не схоже на будь-яке інше місто.Aerial-view-of-old-city-Dubrovnik-in-a-beautiful-summer-day-Croatia.jpgФото conventusadria.com

Особливості:

Дубровник включено ЮНЕСКО в ТОП-3 найкрасивіших міст разом з Венецією й Амстердамом;

місто – один із найпопулярніших курортів на Адріатичному морі;

частина міста відкрита лише для пішоходів;

величезну популярність тут мають вина з півострова Пелешац.

Що побачити? Мандрівник і дослідник Жак-Ів Кусто твердив, що в Дубровнику і його околицях – найчистіше море у всій Адріатиці. Але на особливу похвалу заслуговують і місцеві пляжі, зокрема Лапад, на котрому туристам пропонують буквально все: душові кабінки, шезлонги, парасолі, кабінки для перевдягання, спортивні майданчики і ресторани на будь-який смак.

Для любителів барів відкриває свої простори Burbonstreet – вулиця, практично повністю заповнена різноманітними закладами, де можна випити коктейлі, послухати джаз і просто розслабитися після насиченого дня.

Ія, Греція

Що це? Ію вважають найбільш мальовничим і романтичним містечком на грецькому острові Санторіні. Вузенькі вулички, безліч сходів, переходів і тупиків, старі казкові млини, мініатюрні готелі – все це створює чарівну атмосферу, в якій хочеться розчинитися й забути про все на світі… Саме тут туристи роблять більшість фото з відпочинку на Санторіні.santorini-greece-oia-white-blue.jpg
Фото adventuresquad.com

Особливості:

у місті заборонено автомобільний рух;

тут є незвичні готелі, котрі чекають у гості всього лише одну сім’ю;

знамениті заходи сонця в західній частині міста;

мальовничі краєвиди затоки Вірменії та Аммуді;

майже всі будівлі у місті – сліпучого білого кольору.

Що побачити? Досхочу намилувавшись білосніжним містом, варто зайти також у Музей музичних інструментів, Морський музей і кілька художніх галерей. Також ніяк не можна пройти повз найголовнішу пам’ятку, візитну картку Ії, що засвітилася майже на всіх панорамних фотографіях міста – Старий млин.

Для любителів заходів сонця тут є одна особлива туристична традиція – вечорами гості міста розсаджуються хто де і, як в театрі, спостерігають за величним дійством – заходом сонця, а його зникнення за обрієм супроводжується бурхливими оваціями.

Читайте також: Каламата. Героїчне минуле та оливкове сьогодення та Якщо в тебе 10 доларів і ти в Афінах

Мостар, Боснія і Герцеговина

Що це? Мостар (назва перекладається як «страж мосту») – четверте за величиною місто Боснії і Герцеговини. Його заснували 1566 року, тоді ж, коли тут було зведено Старий Міст через річку Неретву. Місто унікальне тим, що поєднує в собі дві різні культури – європейську й азійську, і саме Старий Міст з давніх часів поєднував ці два різних світи.Stari-Most-bridge-Mostar-Bosnia-Herzegovina.jpg
Фото traveladdicts.net

Особливості:

місто прославила на весь світ всього одна пам’ятка – міст через річку Неретву;

щороку наприкінці липня тут проводять фестиваль стрибків з мосту, котрий транслюють навіть державні канали сусідніх країн;

фішка Мостара – місцеві домашні наливки на травах.

Що побачити? Звичайно, на першому місці серед must-seeМостара – легендарний фестиваль, про який ми згадували вище. Він – сутність міста, що продовжує багатовікові традиції й об’єднує людей. Але якщо ви не потрапите сюди влітку, то все одно матимете змогу помилуватися красою давнього мосту і його відображенням у воді, котрі за правильного ракурсу утворюють разом коло ідеальної форми.

Також у місті є цікаве місце для ночівлі – готель Muslibegovic House. Узагалі це не зовсім і готель, а приватний етнографічний музей, в якому кожну кімнату оформлено в старовинному боснійському стилі.

Піран, Словенія

Що це? Старовинне словенське місто Піран колись довго і плідно співпрацювало з Венеціанською республікою. Той час прийнято вважати періодом його розквіту, тоді ж воно назавжди пройнялося особливим італійським духом.shutterstock_457528951.jpg.optimal.jpgФото neverendingfootsteps.com

Особливості:

буквально у всій архітектурі Пірана відчувається вплив Італії;

місцеві рибні ресторан – найкращі на всьому узбережжі Словенії;

у місті є овальна площа Джузеппе Тартіні, котру, як твердять, можна побачити навіть із космосу;

у місті немає висоток, але будинки тут розташовані в кілька ярусів на схилі гори.

Що побачити? У Піран часто приїжджають із довколишніх міст через цілком демократичні ціни на їжу: тут можна не боятися зайти як у маленьку кафешку, так і у модний ресторан. Для охочих же купити фруктів чи овочів у місті працює великий ринок.

Помилуватися старовинним містечком можна зі старої фортечної стіни з вежами, котру обладнали як оглядовий майданчик. Багряні барви черепиці на численних будиночках тут змішуються з яскраво-блакитним кольором Адріатичного моря, створюючи в очах спостерігаючого справжній шедевр.

А тим, хто побажає справжньої Венеції, прямий шлях на місцевий пором, на якому за три години можна дістатися від Пірана до міста мостів і каналів.

Читайте також: Departure: Словенія

Котор, Чорногорія

Що це? Чорногорське місто Котор розташоване на невеличкому трикутнику узбережжя, оточеному річкою, горами й Адріатичним морем. Душа міста, що зберегла безліч пам’яток, – його стара частина, оточена старовинними фортечними стінами.Montenegro_Bay-of-Kotor-bay_shutterstock_566929135-Large.jpgФото sailingeurope.com

Особливості:

у старій частині міста дуже легко загубитися, орієнтиром для заблудлих слугує собор Святого Трифона;

у Которі проводять багато фестивалів, зокрема, фестиваль мистецтв KotorART;

Старее місто внесено ЮНЕСКО в Список об’єктів Всесвітнього спадку людства;

Которська бухта – найглибша бухта природного походження на Адрітичному морі.

Що побачити? Крім фестивалів різного спрямування, тут влаштовують і яскраві карнавали. А національні фольклорні фестивалі тут давно перетворилися на інтернаціональні. Також, побувавши в Которі, не можна пройти повз старовинну Которську фортецю, звідки відкриваються запаморочливі краєвиди затоки.

Головне фото worldtravelguide.net

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Де «запалюють» зірки
Мало що може зрівнятися з яскравим зоряним небом під акомпанемент тиші. Саме про зірки OUTLOOK і розповість, а точніше про місця, де на них відкривається найкращий вид. У Європі дивитися на зірки радять не де-небудь , а... в Словенії. Справа в тому, що ця невелика країна – одна з найчистіших у світі, а отже, й атмосфера тут не настільки забруднена смогом.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Вісім новопризначених послів вручили вірчі грамоти Президенту України
У четвер, 9 грудня, новопризначені Надзвичайні та Повноважні Посли Алжирської Народної Демократичної Республіки, Боснії і Герцеговини, Грузіїі, Домініканської Республіки, Нової Зеландії, Республіки Сенегал, Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі-Ланка та Японії вручили вірчі грамоти Президенту України Володимиру Зеленському.
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Коста-Рика: причини щастя
У пошуках ідеального пункту призначення можна користатися різними критеріями. Керуючись бажанням пізнати, як живуть люди, що випромінюють світло від насолоди, вирушайте в Коста-Рику. Ця країна – лідер за показником Всесвітнього індексу щастя (The Happy Planet Index).
Закрыть
Outlook facebook page