Пам’ятки Зальцбурга: Тут народжуються генії
Карта Зальцбурга – туристична карта, котра дає право безкоштовного відвідування всіх пам’яток міста і безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Карту буде вигідно придбати тим, хто планує відвідати більш ніж дві пам’ятки, оскільки вхід у більшість із них коштує приблизно 10 євро.Фото vogue.com
Вартість Зальцбург-карт: на 1 день – 26 євро, на 2 – 34, на 3 – 39. У холодний сезон на неї скижка – від 3 до 5 євро. Карту можна купити в готелях, довідкових для туристів, автоматах для громадського транспорту.
У цьому місті народився і чималий період життя провів великий композитор Вольфганг Амадей Моцарт. Тут є два будинки-музеї, пов’язані з його іменем.Фото lonelyplanet.com
Дім, де народився Моцарт, розташований на вулиці Гетрейдегассе. Ця вузька пішохідна вуличка – найвідоміша в Зальцбурзі. Вона повністю всипана старовинними будинками з цікавою архітектурою. Один із них, під номером 9 – дім, де народився Моцарт. Його батьки поселилися у скромній квартирі з єдиною спальнею на четвертому поверсі відразу після весілля. Перші шедеври композитор написав саме тут.
Дивіться також: Ми там були: Відень
Зараз в цьому Домі-музеї містяться перші скрипка й альт Моцарта, сімейні портрети, листи і деякі побутові речі. Крім того, в експозиції представлено постановочний реквізит з перших його опер.
Коли Вольфгангу було 17 років, сім’я переїхала у просторішу квартиру на Макартплатц, 8. Сьогодні тут музей, в якому збереглася обстановка їхнього життя. У цьому домі Моцарт написав «Repastore», «Удавану садівницю», «Ідоменея», симфонії, арії, меси і безліч інших творів.
Фото booking.com
У 70-ті роки XVIII століття, коли тут жила сім’я композитора, вулиця носила назву Галібалплатц. А в самому будинку містилися величезні танцювальні зали, в котрих давали уроки царським особам. Тут Моцарти знімали 8 кімнат, серед них і великий зал. Вони любили приймати гостей, проводили з ними музичні концерти. На такі домашні посиденьки заходили брати Гайдни та Емануель Шикандер (автор лібрето «Чарівної флейти»).
Обидва музеї можна відвідати за одним комбі-квитком – 17 євро. Окремо – 10 євро. А Зальцбурзька карта дає змогу зробити це безкоштовно.
Заміський палац біля гори Хельбрунн було зведено 1615 року буквально за місяці в терміновому порядку за наказом князя архієпископа Маркуса Сіттікуса фон Хоенемса. Зараз палац називається за іменем гори, а сам князь іменував Villa suburbana. Його автором став знаменитий архітектор Сантіно Соларі.
Пристрастю князя було італійське мистецтво. Тому він вимагав від архітектора розмаху, шику й унікальності задуму, що не поступалися найкращим взірцям архітектури південної Європи. Так і вийшло: тепер Літня резиденція Сіттікуса – одна з найрозкішніших споруд у стилі Ренесанс. Особлива родзинка палацу – єдині у світі Потішні фонтани.
Фото gasthaus-hellbrunn.at
Точно не відомо, чому система фонтанів Хельбрунна називається саме «потішною». Але, мені здається, розгадка криється в їхньому призначенні. Справа в тому, що це своєрідний атракціон і декоративний елемент величезної паркової зони резиденції. Численні водні джерела приховані в зелені, в скульптурах та інших спорудах, створюючи певні композиції. Бризки розкидаються несподівано, супроводжуючись змінами світла і тіні.
Резиденцію оточує цікавий за композицією парк. А ще тут розташований найстаріший театр просто неба в Європі, висічений із природного кам’яного кар’єра. Раніше Хельбрунн шикував великосвітськими прийомами. І зараз тут проводять не тільки екскурсії, але й міжнародні конференції, різноманітні суспільні заходи.
Як дістатися? Палац розташований всього лиш в 7 кілометрах від міста: Фюрстенвег, 37. До нього можна доїхати автобусом №25, але я особисто пройшлася б пішки – це всього лиш близько години в дорозі.Фото thenaturaladventure.com
Далі відправляємось до місцевого зоопарку, де мешкають понад 800 тварин. Фішка зоопарку в тому, що безліч екзотичних тварин перебувають тут в їхніх природних життєвих умовах. Зоопарк поєднує в собі особливості ландшафту Хельбрунна зі звичним світом тварин різних місцевостей. Таким чином, братам нашим меншим тут практично так само добре живеться, як і «вдома».
Наприклад, носороги й антилопи перебувають у зоні африканської савани. А у просторі, схожому на широти Євразії, мешкають ведмеді, видри, бабаки, рисі і сарни. Екскурсоводи зоопарку розповідають не лише про тварин, але й про інші живі організми відповідних природних зон.
На прогулянку Зальцбурзьким зоопарком варто виділити цілий день, щоб без поспіху оглянути всі території просторих ландшафтів. Також тут можна влаштувати пікнік.Фото flexitreks.com
Як дістатися? Адреса: Ландесштрассе, 1. Від центру треба їхати автобусом №25 до зупинки «Зальцбург Альпензоо».
І це лиш мала частина пам’яток Зальцбурга. Якщо вам цікавий різноманітний культурний відпочинок, то це зручне і затишне місто – ваш ідеальний вибір.
Головне фото itinari.com