RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  26 жахливих фактів про Голокост

26 жахливих фактів про Голокост

Голокост – одна з найстрашніших трагедій, в котру затягли людство викривлені уявлення про переваги однієї раси над іншою. У скаліченому тілі горів вогонь незламного духу. Хоча свідоцтва про Голокост неможливо читати без сліз і душевного болю, про це необхідно знати – хоча б для того, щоб уникнути подібного у майбутньому.
 • 1.Рубежі

Початком голокосту вважають січень 1933 року, коли до влади в Німеччині прийшов Гітлер, а кінцем загальної біди – 8 травня 1945 року. На думку вчених, під час Голокосту було знищено близько 60% євреїв у Європі, той самий показник сягає третини єврейського населення у світі.

 • 2.Квітневий бойкот

Уперше Голокост дав про себе знати 1 квітня 1933 року, коли євреї (бізнесмени, адвокати і лікарі) зазнали бойкоту. У той час прибічники націонал-соціалістичної течії закликали німців бойкотувати підприємства, що належали людям єврейської національності. Фасади будинків рясніли плакатами «Євреї – наше нещастя» і «Не купуйте у євреїв».

 • 3.Перша кров

Того ж квітня у місті Кілі розлючена молодь, нашпигована нацистськими ідеями, вбила юриста-єврея. Причиною акту була помста єврейським журналістам, що критикували діяльність нової партії, яка всюди заявляла про «арійську» приналежність.

 • 4.Число жертв

Відома нам цифра 6 мільйонів, що стала втіленням страждань, регулярно доповнюється істориками. Кількість євреїв, знищених у всьому світі, сягає жахливих меж. 3 мільйони людей у Польщі, 1,2 мільйона євреїв у Радянському Союзі, понад 50 тисяч людей в Угорщині. Далі йдуть Румунія (280 тисяч), Німеччина (140 тисяч), Голландія (100 тисяч), Франція і Чехія (80 тисяч убитих у кожній із країн), Греція (65 тисяч) і Югославія (60 тисяч).

 • 5.Кришталева ніч

Страх і жахіття розпочалися з «Кришталевої ночі», коли нацисти спалили понад тисячу синагог і зруйнували сім тисяч підприємств. Лікарні, школи будинки – все було піддано дикому нападу нацистів у ніч проти 9 листопада 1938 року. Початок офіційної кампанії Голокосту підтверджував факт убивства 95 євреїв і арешту 30 тисяч.

 • 6.Нацисти у мас-медіа

Гітлер чудово розумів, що без відданої підтримки мас у нього нічого не вийде. Для того, щоб завоювати народну любов, він майстерно скористався підтримкою ЗМІ. Окрім новин, котрі відображали вигідну для нацистів сторону, 1940 року на екрани вийшов фільм «Вічний жид». У ньому псевдонауковці, підключаючи абсурдні факти і впливаючи на емоції, твердили, нібито євреї не спроможні дати життя потомству, здоровому у фізичному, розумовому і культурному плані.

Читати більше: Берлін. Голокост. Місця пам’яті

 • 7.Нічого святого

Нацисти не гребували піднімати руку на дітей. Так, із приведеної цифри 6 мільйонів понад 1,1 мільйона євреїв, що загинули в концтаборах, справді були дітьми. Їхня смерть була жахливою: більшість маленьких помирали в страшних муках ще по дорозі в табори смерті, задихнувшись у фурах, а ті, кому вдавалося вижити, після прибуття потрапляли в газові камери.

 • 8.18 діб без їжі

Поїздка в концентраційний табір у вагонах для худоби тривала близько 18 діб. У цих пересувних кабінах не було ні вентиляції, ні туалетів, людям не давали їсти й пити. Звісно, коли двері вагона відкривали, звідти падали трупи.

 • 9.Концтабори

Найбільше євреїв було вбито в концентраційному таборі Аушвіц – кількість жертв сягає мільйона людей. «Фабрика смерті», котру вважали найбільшим табором у Німеччині, мала три величезних комплекси – власне, Аушвіц, Біркенау і Моновіц. І якщо в останньому перебували в’язні, котрі будували хімічні заводи, то, наприклад, у Біркенау нацисти винайшли каральну комбінацію «газова камера плюс крематорій».

 • 10.Замилювання очей

Щоб уникнути паніки серед полонених, нацисти часом давали дітям іграшки й обманом заманювали дітей, котрі ні про що не підозрювали, в газові камери. Лікарі, що співпрацювали із загонами СС, часто використовували дітей як піддослідних кроликів для доведення теорії хвороб. До дорослих пацієнтів нацисти також застосовували психологічні методи, переконуючи їх у тому, що нічого страшного не відбувається. Так, перш ніж заганяти євреїв у газові камери, їх просили зняти одяг – нібито для дезінфекції,

 • 11.Нацистські небилиці

Нацисти залякували своїх жертв небувалими історіями. Так, євреям, котрих тримали в гестапо, мучителі розповідали про те, що після смерті з них зроблять мило. Цю вигадку нацисти придумали, щоб завдати засудженим душевний біль в очікуванні тяжкої загибелі.

 • 12.Жахлива винахідливість

Морріс Хуберт – єврей, котрий дивом пережив Голокост, – дав інтерв’ю газеті TheNewYorkTimes, де розповів про знущання в найбільшому німецькому концтаборі, розташованому у Бухенвальді. Там була клітка з ведмедем і орлом. Щодня нацисти вибирали жертву і запирали людину туди, де ведмідь з’їдав її, а орел клював кістки.

 • 13.Дитячий сад, що горить у пеклі

Для дітей, котрим не виповнилося шість років, збудували дитячий сад. Суворо наказали не бити їх за погану поведінку, щоб зберегти цілим і неушкодженим тіло для подальших медичних експериментів. Ще один критерій, за яким обирали дітей, – зріст. Високих назад повертали у бараки, тих же, хто мав менший зріст, відправляли у цю нацистську подобу дитячого саду, піклуватися про них мали ув’язнені жінки.

Фото bckolegium.соm.ua

 • 14.«Дядя Менгеле»

Багато наглядачів (серед котрих були лікарі) ненавиділи свою роботу, але їм не вистачало духу протистояти системі. Повною протилежністю їм був доктор на прізвисько «дядя Менгеле» – один із найбільш цинічних і жорстоких нацистів, що лишилися в історії. Він проводив медичні експерименти на полонених, намагаючись довести, нібито євреям властиві фізичні патології, що робить їх непотрібними в очах цивілізації. А коли йому спало на думку провести аналіз очної оболонки, він віддав наказ вбивати цілі сім’ї для того, щоб отримати матеріал для своїх диявольських досліджень. Намагаючись зрозуміти природу туберкульозу, Менгеле брав дітей як піддослідних, застосовував хімікати і спостерігав, як реагує шкіра, і яка концентрація викликає глухоту.

 • 15.Метод Менгеле

Менгеле можна було сміливо назвати сатанинським виплодком: він примудрявся втиратися в довіру до дітей, пригощав їх цукерками, а перш ніж робити смертельні ін’єкції, розповідав казки, переконуючи в тому, що нічого поганого не відбудеться.

 • 16.Доля близнюків

Особливий інтерес Менгеле виявляв до близнюків: лікар намагався зрозуміти, що такого незвичайного було в їхній генетиці. Якось він вирішив відтворити сіамських близнюків і зшив спини двох братів, котрим було не більш ніж чотири роки. Їхні батьки дали дітям морфін, вважаючи, що в такому разі смерть гуманніша за біль.

 • 17.Вони благали про пощаду

Єдиною сім’єю, що вижила внаслідок його досліджень, стали євреї карликового зросту. Божевільний інтерес Менгеле до генетики карликів сприяв особливій прихильності доктора і, як наслідок, його клопотанню за життя однієї єврейської сім’ї.

 • 18.Що робили з дітьми

На початку Голокосту нацисти вбивали новонароджених дітей – малюків топили у металевих бочках, як правило, на очах у їхніх матерів. Потім нацисти переглянули власну програму і вирішили, що рішення про вбивство слід приймати на основі аналізу дитячої зовнішності. Якщо дитина мала світле волосся і блакитні очі, що свідчило про приналежність до арійської раси, новонародженого забирали від матері і відправляли в Німеччину на виховання.

 • 19.«Світловолосий диявол»

Історія зберігає свідоцтва того, що деякі жахливі злочини в концтаборах здійснювали жінки-нацистки. Так, одну з них звали Ірма Грезе. Дівчина, котрій було трохи більш ніж двадцять років, знущалася над євреями з такою методичною винахідливістю, що їй далі прізвисько «Світловолосий диявол». Чимало тортур вона винаходила для власного задоволення, влаштовуючи відстріли, цькування собаками і відбираючи полонених, котрих слід було відправити в газові камери.

 • 20.Чадний газ

Спочатку нацисти використовували чадний газ, щоб отруїти своїх жертв у газових камерах. Таким чином можна було вбити до 200 людей за один раз, та це здалося нацистам замалою цифрою. Людська жорстокість пекельно винахідлива, і згодом винайшли новий спосіб убивання.

 • 21.«Циклон Б»

«Циклон Б» був особливим абсорбентом із синильною кислотою, отруйні капсули скидали в камеру через вентиляцію. За закупорених дверей це хімічне знаряддя вбивало дві тисячі людей, що перебували в одній камері. За іронією долі, винахідник смертельних гранул «Циклон Б» Фріц Габер був євреєм, і після приходу Гітлера до влади виїхав із Німеччини у Швейцарію. Хоча йому вдалося врятуватися, але багато з його родичів задихнулися в камерах.

Фото altai-eparhiа.ru

 • 22.Плата за вбивство

За інформацією, здобутою американськими й канадськими журналістами, Гітлер платив 50 марок кожному лікарю, який робив ін’єкцію смерті єврею. Зафіксовано, що у погоні за грішми 1942 року нацистські доктори вбили 2,2 мільйона євреїв.

 • 23.Програма «Т-4»

Зберігся німецький плакат, що виправдовував убивства хворих євреїв: «Цей хворий за час життя обходиться народу в 60 000 рейхсмарок. Громадянин – це і твої гроші!» Акція Тіргартенштрассе 4 (скорочено Т-4) – за цією адресою містився штаб, в якому давали дозвіл на евтаназію. «Смерть із жалості» – це програма вбивства людей, котрі страждали на фізичні і психічні захворювання, інвалідів, а також тих, хто хворів понад п’ять років. Пізніше відповідно до цієї програми належало вбивати не тільки хворих, але й дітей молодше трьох років.

 • 24.«Повязка ганьби»

Нацисти вимагали, щоб євреї пришивали до одягу латку із зображенням жовтої зірки, яка нагадувала зірку Давида. До цього заходу вдалися, щоб спростити орієнтацію на окупованих територіях. Зображення знаку варіювалося в залежності від побажань нацистів. Так, в Амстердамі гітлерівці стежили за людьми з розпізнавальним знаком «J» (Jude—англійською«єврей»). У Варшавському концтаборі засуджені носили білі пов’язки на рукавах із синьою шестикутною зіркою, а у Мінському гетто полонених штампували латками на грудях і на спині. За словами самого Гітлера, ці розпізнавальні знаки слід було називати Schandband (у перекладі з німецької – пов’язка ганьби»).

 • 25.Бабин Яр

Вважають, що найбільшу кількість євреїв було вбито у вересні 1941 року в Києві у місцевості під назвою Бабин Яр. Там за два дні нацисти розстріляли 33 771 людину. При цьому невідомо, скільки було вбито дітей, що не досягли віку трьох років.

 • 26.Фрейд

Серед відомих особистостей, чиїх сімей торкнувся Голокост, був психоаналітик Зигмунд Фрейд. За рік до його смерті нацисти прийшли в Австрію, уряд здійснив кілька обшуків у його домі, а дочку Фрейда неодноразово викликали на допити. В обмін на волю для всієї сім’ї від Фрейда вимагали підписати документ, який свідчив, що нацисти не заподіяли психоаналітикові шкоди. Кажуть, у відповідь Фрейд зіронізував: «Чи маю я порекомендувати гестапо кожному?» Імовірно, нацисти тонку іронію не зрозуміли, і врешті-решт Фрейду дозволили виїхати за межі Австрії. Утім, його чотири сестри, котрі залишилися в країні, загинули під катуваннями гестапо, а багато праць самого Фрейда, котрий був євреєм, нацисти спалили на вогнищі.

Головне фото independent.co.ua

Вам это будет интересно:
Володарем міжнародної премії «Людина року – 2019» за значний внесок в розвиток партнерських, дружніх та економічних відносин з Україною стане Посол Туреччини в Україні
Для України, яка невідворотно обрала своїми пріоритетами демократичні цінності, особливого значення набувають увага і підтримка світового співтовариства, вагомий особистий внесок відомих діячів міжнародного масштабу у розбудові України як суверенної демократичної держави.
«Людина року: натхнення перетворень» Визначені лауреати 24-ї загальнонаціональної програми «Людина року – 2019»
2019 рік був насичений важливими і доленосними подіями в житті нашої країни, що знайшло безпосереднє відображення в підсумкових результатах 24-ї загальнонаціональної програми «Людина року».
Старт конференції «Туркменістан та міжнародні організації: співпраця заради миру і розвитку»
14 січня 2020 року в Ашхабаді розпочалась Міжнародна конференція «Туркменістан і міжнародні організації: співпраця заради миру і розвитку», присвячена святкуванню в 2020-му році 25-річчя постійного нейтралітету Туркменістану під гаслом «Туркменістан - батьківщина нейтралітету».
Люксембург: встигнути все
Сучасна інфраструктура, лояльна податкова та юридична система зробили Люксембург однією з найбільш привабливих країн для ведення будь-якого виду бізнесу. Щоб досягти такого добробуту, герцогству знадобилося менше ніж півстоліття...
Великий шовковий шлях по-таджицьки
Зачувши словосполучення «великий шовковий шлях», одразу уявляєш собі відважних мандрівників і нескінченні каравани, повні коштовностей і дивовижних товарів, що перетинають країни та континенти. Сьогодні ми розповімо про таджицькі міста, котрі слугували у давнину найважливішими перевалочними пунктами цієї торговельної артерії.
У Києві відбувся транскордонний молодіжний табір «Європейські цінності та культурна дипломатія: молодіжні зустрічі»
З 5 по 8 листопада 2019 року у рамках проєкту відбулись заходи, до участі в яких долучились студенти та викладачі з Білорусі й України, поважні гості та дипломати​.
Підземний полиск імперії: будапештське метро
Провівши всього годину в польоті, я раптом дізнався, що опинився в місті, де є найстаріше в континентальній Європі метро. І це ще не все, чим примітна будапештська підземка. OUTLOOK вирушає на прогулянку метрополітеном одного з найгарніших міст світу. Спускаємось?
Незвичайні шкільні уроки різних країн світу
На честь сьогоднішнього свята - Дня знань ми вирішили розповісти Вам, які незвичайні предмети належить освоїти учням у різних країнах світу! Гризти граніт науки, осягаючи основи алгебри і геометрії, або запам’ятовувати роки правління монархів, гортаючи підручники з історії, – буденна справа для школярів.
Баджо: морський народ Південно-Східної Азії
Нечисленні народи завжди цікавили вчених і художників, котрі шукали в їхньому способі життя натхнення для своєї творчості. Один із найпопулярніших етносів сьогодні - баджо, кочовий народ мореплавців, котрих формально можна співвіднести з Малайзією.
Леніну й не снилося... Вражаючі мавзолеї
Великі й не дуже світу цього змушують голосно говорити про себе не тільки за життя, але й після смерті. А як, власне, можна промовчати, дивлячись на помпезну усипальню того чи іншого діяча, навіть не беручи до уваги єгипетські піраміди. Outlook переконався в тому, що мавзолей Володимира Ілліча на Красній площі – досить скромний притулок на відміну від...
Усім потрібні гроші. Валюти світу
Називають їх скрізь по-різному, проте люблять, напевно, однаково. Ми говоримо, звісно ж, про гроші, а точніше про їхні «другі імена». Адже крім офіційної, у кожної валюти є своя, народна назва, яке не так відома, але дійсно заслуговує на увагу!
Маленькі улюбленці великих міст
Німці заводять не лише німецьких вівчарок, а в Бостоні можна побачити не тільки бостонських тер’єрів. Люди вибирають собак, спираючись на особисті вподобання. Та часом тяжіння місцевого населення до певної породи занадто помітне й інколи стає особливістю певної місцини. Цьому можуть сприяти природні умови, мода і навіть менталітет.
Рисові поля: Злаки неземної краси
- Чи не хочете покуштувати рису? - таким питанням зустрічають гостей в Китаї. А якщо господарі виявляться ще і фермерами, вони можуть запросити вас на незвичайну екскурсію і покажуть шедевр природного мистецтва. Рис, який ми часто вживаємо в їжу, не замислюючись про його естетику, в момент вирощування нагадує ковдру, виткану з різнокольорових клаптиків...
Гід по старині: Европейські блошині ринки
Всупереч поширеній думці, європейські блошині ринки мають небагато спільного з секонд-хендом або звичайними торговельними рядами традиційних речових базарів. По суті, ці місця унікальні тим, що своєрідно відображають дух країни, а по непоказних, на перший погляд, товарах можна прочитати її минуле, відчути настрій епохи.
«Пташку шкода!». Пернатий символ Маврикія
Фігурки птиці додо «окупували» всі сувенірні крамниці Маврикію, а її зображення навіть стало національним символом, доповнивши собою герб країни. Та найприкріше, що всю цю славу маврикійський дронт отримав після того, як повністю зник з лиця землі, на що знадобилося менше ста років...
Вік живи, вік учись: найцікавіші кампуси світу
Напередодні початку нового навчального року ми просто не могли не надихнути як нинішніх, так і майбутніх студентів найбільш вражаючими університетськими містечками і кампусами. Напевно і ті, хто вже має освіту, теж будуть в захопленні від них і замисляться, чи не отримати ще одну, адже в таких місцях гризти граніт науки, вочевидь, можна з більшим апетитом.
Нагородження переможців 23 загальнонаціональної премії «Людина року-2018»
23 березня 2019 року в залі Національної опери України відбулася ХХІІІ урочиста церемонія нагородження переможців загальнонаціональної програми «Людина року-2018» та володарів міжнародних та спеціальних премій програми.
ВІДЕО: Величний спадок Узбекистану
Завдяки Посольству Узбекистану в Україні та особисто Надзвичайному і Повноважному Послу Алішеру Абдуаліеву OUTLOOK пощастило побувати в цій гостинній країні. І сьогодні ми розповімо про унікальне місце - Мавзолей видатного полководця і політичного діяча Амір Темура.
Яскравіше тисячі смарагдів. У Києві відкрилася виставка, присвячена українці Катерині Десницькій - дружині принца Таїланду
Катерина Десницька - родом з Волині. Втім, в світі її знають, як принцесу Таїланду, дружину принца Чакрабона. Ця незвичайна українка відома своєю безстрашністю і силою духу. Недарма під час російсько-японської війни вона відмовилася від привабливої ​​пропозиції жити в розкоші і багатстві і пішла на фронт працювати медсестрою. Після повернення доля винагородила її за сміливість. А історія її любові до сих пір захоплює любителів щасливих історій.
Історія бренду: «Louis Vuitton» – чемоданний прорив
Найбільш пізнаваний бренд у світі й один із найстаріших у Франції «Louis Vuitton» – це символ розкоші, елітарності й аристократизму. Усе розпочалося з якісних валіз, далі – різні види сумок, а тепер бренд виробляє все – і жіночий одяг, і чоловічий, і дитячий, і взуття, і прикраси. Причому «Louis Vuitton» нині діє не тільки в люксовому сегменті, а й розширює свій вплив і на prеt-а-porter.
Закрыть
Outlook facebook page