RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Країна з ароматом ладану. Оман

Країна з ароматом ладану. Оман

Автор: 31.03.2019 | подорожі, Оман
Ця країна відкрилася для туристів лише наприкінці вісімдесятих років, хоча у минулому її портові міста вважали вікном у новий світ. Тепер вона відома як виробник найдорожчих парфумів, світовий постачальник ладану, зберігач мідних рудників, що давали метал для стародавніх цивілізацій!

Оман тривалий час перебував в тіні туристичного буму й уславленої розкоші своїх сусідів – Об’єднаних Арабських Еміратів і Саудівської Аравії. Та останнім часом країна набуває все більшої популярності для європейців і любителів далеких подорожей з усього світу. І якраз тому, що зуміла зберегти свою східну самобутність, утриматись від гонитви за масштабами, не доступними для країн, не так щедро наділених нафтовими запасами.Фото gopomiru.ru

Нафта в Омані є і найвищої якості, вона – основа його економіки, котрою власноручно керує султан, адже в країні абсолютна монархія (султанат). Та в останні роки старіючий Кабус бен Саїд став бентежитися з приводу майбутнього держави, прагнути розвитку її інших галузей. За своє 45-річне правління йому вдалося зробити чимало: побудовані дороги, морські і повітряні порти, здійснено неймовірний економічний скачок, що викликав повсюдну любов до правителя. На порозі свого восьмого десятка султан по-східному запрошує всіх помилуватися плодами своєї праці, кличе в гості…Фото orion-intour.com

Оман – місце не масового відпочинку, а тихого усамітнення, милування багатою природою і неймовірно чистим зоряним небом. Один із поширених видів відпочинку для туристів – походи з наметом. Хоча тут же розташовані і одні з найдорожчих готелів світу. Та Оман розкриється повністю для тих, хто не звик сидіти на місці. За відносно короткий час тут можна побачити казкові долини і найвищі у світі піщані дюни, унікальні для Аравійського півострова гори і справжні фіорди (через них країну іноді називають арабською Норвегією). Держава – місце паломництва для скелелазів, серферів і нирців зі всієї планети. Підводний світ тут не наляканий юрбами туристів і вражає красою і багатством. На прибережних островах своє потомство лишають гігантські черепахи, біля їхніх берегів плещуться дельфіни, а трохи далі можна зустріти й величезних китів.Фото otdihayu.ru

Дивіться також: Затримай дихання. Найнебезпечніші місця для дайвінгу

Гостинність місцевих жителів має особливий відтінок. Оманцям не властива нав’язливість, а роздачу чайових вони можуть сприйняти і як образу. Загалом же Оман парадоксальним чином поєднує терпимість до різного роду культур і бережне ставлення до вікових традицій. За доби своєї величі столиця Оману перебувала на території нинішнього Сомалі, зараз тут окрім корінного арабського населення значна доля вихідців з Індії і Пакистану – позначається його центральне положення між цими регіонами.Фото gopomiru.ru

Оману чужі перегини, все зухвале і голосне. Він для тих, хто вміє цінувати барви природи, вдихати живі аромати, насолоджуватися обріями, відчувати контрасти і розчинятися у безкраїх ландшафтах. Цей куточок арабського світу для чуттєвих і тонких. Тут східна вишуканість має давній, продиктований самою природою сенс.

Цікаві факти про Оман:

- Оман – світовий постачальник ладану ще з добіблійних часів. Ця деревна смола використовується не лише з релігійною метою, але й для виробництва парфумів. 1983 року француз Гі Робер на замовлення оманського султана створив парфум «Amouage». Слоган створеного згодом в Омані парфумерного дому звучить так: «Найдорожчий парфум у світ». Ціна східного аромату – близько 500 доларів за 50 мл, однак вона може зрости багаторазово за рахунок ексклюзивного флакону зі срібним чи золотим покриттям, а часом і з використанням діамантів.Фото globustur.spb.ru

- Територія Оману протягом століття була підконтрольна португальцям. У результаті тут з’явилися понад 500 їхніх фортів. Кріпосні стіни одного з них найдовші у світі – понад 11 кілометрів. Форт розташований у місті Бахла біля підніжжя гір.

- У селі Нахал неподалік від столиці Муската міститься одна з найдавніших жіночих мечетей.

- У мечеті султана Кабуса виставлено найбільший килим у світі. Важить творіння понад 20 тонн, а його площа – 6 тисяч квадратних метрів.

- Надзвичайно мальовничі пляжі Оману – загальне надбання, берег моря заборонено віддавати у приватні руки.Фото otdihayu.ru

- Кожен оманець на своє 28-ліття отримує від держави наділ землі неподалік від свого місця проживання. На цих ділянках іде активне будівництво.

- Переліт в Оман з Європи триває всього 4 години. Тут діє віза Об’єднаних Арабських Еміратів.

У провінції Дофар у південній частині країни не можна зустріти страву із птиці, тут вони заборонені до споживання.Фото globustur.spb.ru

- Невід’ємна частина зовнішнього вигляду оманців – кинджал ханджар. Його носять у характерних пахвах, зігнутих на 90 градусів, сам кинджал зігнутий не так сильно. Ханджар – національний символ і зображений на прапорі і гербі Оману.

Головне фото lonelyplanet.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Коста-Рика: причини щастя
У пошуках ідеального пункту призначення можна користатися різними критеріями. Керуючись бажанням пізнати, як живуть люди, що випромінюють світло від насолоди, вирушайте в Коста-Рику. Ця країна – лідер за показником Всесвітнього індексу щастя (The Happy Planet Index).
Ми там були: Прага
Прага… Вона, романтична і декадансна, сумна і весела, піднесена і духовна, відбивається у помахах крил відгодованих чайок на Карловому мосту, в дзеркальних калюжах Влтави… Такої думки креативний копірайтер Маша Гольдман, котра якось провела там кілька днів.
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні OUTLOOK подорожує по найцікавішим з точки зору географії та адміністративного управління містам і країнам, які є анклавами, повністю розташовуючись на територіях інших держав.
Закрыть
Outlook facebook page