RU  UK  EN
Статьи  >  Напиши  >  Весь світ на мотоциклі. Частина 2

Весь світ на мотоциклі. Частина 2

Ми продовжуємо нашу розповідь про неймовірно сміливу українку, котра сама наважилась вирушити в навколосвітню подорож на мотоциклі!

Перша частина матеріалу

Країни

Подорож я розпочала у східному напрямку – проїхала всю Росію. Потім я була в Таїланді, Малайзії, Сінгапурі, Австралії, Сполучених Штатах Америки, Мексиці, Гватемалі, Сальвадорі, Гондурасі. Зараз я в Нікарагуа, а через кілька днів буду в Коста-Риці. По суті, мені лишилося подолати два величезних континенти – Південну Америку й Африку. Після них поїздка в Європі, через яку я буду повертатися, видається вже зовсім легкою прогулянкою. Хоча все це гадання на кавовій гущі: ніколи не знаєш, що і де з тобою відбудеться.

Ось навіть зараз, коли фінансова складова у порядку, я все одно не знаю, що буде через тиждень чи місяць. Це змушує одночасно і жити сьогоднішнім днем, і планувати своє життя наперед. Єдине, що я точно знаю: незважаючи на те, що я бачу прекрасні міста і країни, і присутня спокуса залишитися чи переїхати потім, жити мені хочеться в Україні. Хоча зізнаюсь, що відчуваючи такі пригоди, як зараз, дуже складно буде всидіти на одному місці. Якщо вже вибирати не рідну країну, то найбільше сподобалося в Австралії, США й азійських країнах. Я кажу це свідомо, адже під час зупинок живу серед звичайних людей, і держава відкривається мені з боку її громадян, без туристичних листівок. Це безцінний досвід.

Їжа

Коли намагаєшся економити, перебірливість зникає сама по собі. Але інколи випадає можливість скуштувати щось зовсім екзотичне. З останнього – м’ясо кенгуру в Австралії. Воно вже дуже на любителя, бо надто солодке. Ще спадають на думку малайзійські смажені жаби, тайські комахи і смажені огірки з Лос-Анджелеса – ці страви, мабуть, вразили найбільше. Загалом кухня – це вкрай важлива частина культури того чи іншого народу. Посидівши з людьми за столом і скуштувавши їхню їжу, починаєш більше розуміти їхній менталітет.

Життя в дорозі

Звичайно, та тисяча доларів, що була у мене при собі у момент, коли поїздка починалася, – не гумова, і вона вже давно скінчилася. Утім, окрім підтримки від різних людей я навчилася і сама потроху заробляти. У мене є фандрайзингова сторінка в Інтернеті, і я ще пишу для кількох видань. Часу не це зовсім обмаль, та коли він є – виливаю свої враження на папір, розповідаю про цікаві місця, маршрути.

Окрім іншого, куди б мене не закидала доля – кругом стараюся не тільки приймати допомогу, а й сама бути корисною: відвідую різноманітні лікарні, дитячі будинки, навчальні заклади, де розповідаю про свій досвід, мотивую людей. Мимоволі доводиться розбиратися у психології, оскільки, зустрічаючи щодня дуже багато найрізноманітніших людей, необхідно вміти з ними спілкуватися, бути терпимим, гнучким і толерантним.

І, незважаючи на те, що країни цікаві й унікальні всі по-своєму, якісь більш комфортні для життя, якісь менш, але прекрасні чуйні люди є всюди. Навіть ті, хто ніяк не може допомогти, завжди пропонують або нічліг, або продукти. Тому інколи мені здається, що у мене є друзі по всій земній кулі. У це складно повірити, але я практично не ночую у наметі, та й у готелях-хостелах теж зупинялася лічену кількість разів. Зазвичай ті, хто надає мені можливість заночувати, потім розповідають своїм знайомим в інших країнах про мою поїздку, і там на мене вже чекають. Інколи просто кидаю клич через соціальні мережі – справжнісіньке сарафанне радіо 21-го століття!

Команда OUTLOOK продовжує надихатися сміливими мандрівниками, котрих не лякають відстані, дороги і ментальні відмінності! Якщо ви також побували в цікавих поїздках і хочете поділитися враженнями з іншими, чекаємо на ваші розповіді!

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Ми там були: Марокко – дивовижна країна
Тут увечері тільки починають працювати ринки. Без комах не обходиться жоден дім. А зі зміями люди практично подружилися. І ще: уявляєте, вони не мріють про море! Про всі тонкощі африканського Королівства Марокко нам розповіла український SMM-фахівець Анна Фунт, яка провела там незабутню відпустку.
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Декілька граней багатогранного Бостона
Враження про це місто багато в чому залежить від того, де ви були до зустрічі з ним. Після Лос-Анджелеса Бостон може здатися дуже діловим і культурно насиченим, після Нью-Йорка – дещо провінційним і старомодним. Але в будь-якому разі він має яскраве та поважне обличчя массачусетського джентльмена.
Перу. Місця сили
Ізраїль, Індія, Мекка – ці географічні точки дуже важливі для адептів різних релігій і не тільки: вирушивши туди у паломництво, можна звідати благодать і відчути найпотужнішу концентрацію енергії, навіть будучи невіруючим. Не території Південної Америки, у Перу, теж є свої місця сили. І саме про них пише наш читач і автор Ія Зайцева.
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Річард Ганнон: Фарери - овечі острови
Тільки три місяці на рік між Великою Британією і Фарерськими островами відкрито повітряні рейси. Я радів своїй майбутній подорожі, хоча до кінця не усвідомлював, що очікує там, на півночі. Іноді я уявляв Фарери, як землю, покриту кригою. Наступної миті здавалося, що на островах не вщухає потужний вітер, а отже, мене обов'язково здує з якогось стрімчака в холодну воду.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
Ми там були: Гудаурі
У Гудаурі легко відчути час, затиснути його між пальцями і розтягнути у просторі, перелаштовуючи свій внутрішній ритм у режим відчуттів. І вже немає дедлайну, набридливих сусідів і лихачів, що виїжджають на зустрічку. Усе це починає здаватися ілюзорним і швидкоплинним. Тут, у Гудаурі, інші цінності. Гори не терплять метушні, внутрішнього діалогу і самоїдства. Найбільше задоволення просто дивитися на них.
Ми там були: Нью-Йорк, Вашингтон і Маямі
Так склалося, що в Америці дві столиці – офіційна і фактична. Київський контекстний менеджер Богдан Янчев побував в обох і розповів нам про дух цих міст, про їхні пам’ятки і про те, чим вони є в реальності. Гадаєте, Нью-Йорк просякнутий дорогими парфумами, а у Вашингтоні, окрім полежати на травичці біля Білого дому, і робити нічого? Ви помиляєтесь!
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Закрыть
Outlook facebook page