RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Каламата. Героїчне минуле та оливкове сьогодення

Каламата. Героїчне минуле та оливкове сьогодення

Стародавня Греція починалася з Мікен і Криту, а нова історія країни писалася з Каламати. Саме в цьому місті було вперше скинуто турецькі кайдани, звільнивши шлях для здобуття незалежності. Каламата – місце з характером. Менш ніж за 200 років його двічі відбудовували заново, і воно знову відроджувалось.

Портове місто лежить на південному заході Греції між горами Пелопоннеса та Іонічним морем. Шлях до Афін неблизький, проте зі столиці регулярно курсують автобуси, тому дістатися сюди просто. І при цьому приємно для туриста: траса йде через ущелини і схили, розкриваючи дивовижні пейзажі й попутно лоскочучи адреналіном на поворотах. Досягти Каламати можна і повітрям – місцевий аеропорт приймає чартерні рейси з-за кордону.

Матеріали за темою: Якщо в тебе 10 доларів і ти в Афінах

Якщо ви їдете в Грецію не тільки по сонячні та морські ванни, а й задля активного відпочинку, то даний курорт забезпечить обидві умови. Тут є історична автентичність, культурні чекпоінти і вся належна розважальна інфраструктура. Доглянуті пляжі облаштовано на широкій смузі піску. Море неймовірно чисте і прозоре, але заходити в нього доведеться по гальці. Утім, за кілька метрів вона закінчується, і під ноги повертається м'який пісок. Купатися в теплих водах можна аж до жовтня. Пляжі Каламати безкоштовні, а питання з орендою шезлонга залагодити просто: достатньо купити напій у найближчій кав'ярні, щоб отримати від її господаря лежака.207355142.jpgФото booking.com

Тусовщики й тусовщиці сходяться ввечері на міську набережну Plateia Navarinou, куди їх кличуть вивіски нічних клубів і ресторанів. Тут-таки зосереджено більшість готелів. У світлий час доби можна об'їхати багатокілометрову набережну на велосипеді або завітати в сувенірні крамнички. З Каламати прийнято привозити додому місцевий шовк, який славиться самобутніми традиціями виробництва. Якщо вас цікавить шопінг, то багато популярних брендів ви знайдете на вулиці Aristomenous.klx_lowres.jpgФото takeoff-swiss.com

Любителі добре і смачно попоїсти можуть зробити це як на набережній, так і в елітному кварталі Ano Verga. Оскільки він розкинувся на пагорбі, трапеза вийде ще й романтичною завдяки шикарному краєвиду, який відкривається на бухту і хребет Тайгет, що огинає місто. Гастрономічною фішкою Каламати є смажене порося на рожні. Готують і продають цю ситну страву чи не на кожному кроці. Також місто славиться оливками сорту Каламата, котрі ростуть повсюди. Вони мають шанувальників у всьому світі. Маслини в залежності від розміру, кольору і форми різні на смак. Деякі обробляють оцтом і навіть фарширують часником.

Крім однойменних оливок, місто вважається батьківщиною грецької горілки – узо. Культура споживання цього спиртного напою, що містить нотки анісу, передбачає щедру закуску з маринованих овочів, національного соусу із зелені та оцту, свіжого хліба, рису та морепродуктів. Знайомитися з узо краще, розбавляючи його.

Матеріали за темою: Що вони їдять: Греція

Набивши шлунок і набувши середземноморської засмаги, саме час дізнатися про Каламату більше. На центральній площі височіє собор Іпаганді, який вистояв на відміну від більшої частини міста під час страшного землетрусу 1986 року. Віряни вважають, що сталося це завдяки іконі святої Діви Марії. Її здавна вважають чудотворною, називаючи «добре око» – kalo mata. Нічого не нагадує? Так-так, місто дістало своє ім'я від образу, який також пережив дві пожежі за півстоліття.GettyRF_519659458.jpgФото lonelyplanet.com

До слова, після останньої навали вогню Каламату довелося відбудовувати заново. Робили це французи, бо самі греки тільки готувалися до незалежності і переймалися переважно військовими діями. Тоді й з'явилися білі особняки, зведені в неокласичному стилі. На сосновому пагорбі стоїть символ міста – замок, побудований бароном-хрестоносцем Віллардуеном. Фортеця втратила колишню грізність (адже їй уже 800 років), зате є чудовим місцем огляду околиць. Ровесниця замку – церква Апостолів – сакральна для греків: саме в ній повстанці заприсяглися йти до кінця заради вільної країни.

Матеріали за темою: На подіумі: Греція

Доповнити свої знання про Каламату можна в місцевих музеях – археологічному та історико-етнографічному. У першому, котрий облаштували в особняку заможної сім'ї Бенаки, зберігаються артефакти античної епохи. Другий музей дозволить розібратися у подіях визвольної війни, а також дізнатися про венеційське минуле міста. Найбільш незвичайним музеєм Каламати є залізничний, де можна побачити химерні локомотиви і потяги просто неба. Цікаво, що місцевий залізничний вокзал, який теж варто оглянути, давно не працює через нерентабельність такого транспортного сполучення. Ще в місті є картинна галерея.4_delicious_souvlaki_place_in_the_city_centre_of_kalamata-1.jpgФото discovergreece.com

Улітку до Каламати приїздять провідні хореографи і танцюристи зі світовим ім'ям. Ось уже два десятиліття тут відбувається міжнародний танцювальний фестиваль. Торік його відвідало понад 200 тисяч шанувальників мистецтва, тож самі можете оцінити розмах заходу. Місце проведення не випадкове, адже танцювальні традиції Каламати сягають давніх часів, де хороводні па каламатьянос, нехитрі, але запальні, є ще однією приємною асоціацією з грецьким курортом.

Головне фото austrianblog.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Коста-Рика: причини щастя
У пошуках ідеального пункту призначення можна користатися різними критеріями. Керуючись бажанням пізнати, як живуть люди, що випромінюють світло від насолоди, вирушайте в Коста-Рику. Ця країна – лідер за показником Всесвітнього індексу щастя (The Happy Planet Index).
Ми там були: Прага
Прага… Вона, романтична і декадансна, сумна і весела, піднесена і духовна, відбивається у помахах крил відгодованих чайок на Карловому мосту, в дзеркальних калюжах Влтави… Такої думки креативний копірайтер Маша Гольдман, котра якось провела там кілька днів.
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні OUTLOOK подорожує по найцікавішим з точки зору географії та адміністративного управління містам і країнам, які є анклавами, повністю розташовуючись на територіях інших держав.
Закрыть
Outlook facebook page