RU  UK  EN
Статьи  >  Уяви  >  Фіджі: подорож до романтиків-нащадків людожерів

Фіджі: подорож до романтиків-нащадків людожерів

Гостинність місцевих – ось що відразу ж дивує на Фіджі, а особливо враховуючи те, що всі вони – нащадки канібалів. На щастя, приготування їжі з людського м’яса вже кілька століть як не практикують. А ось стравами, наприклад, зі смаженого кажанка тут зовсім не гидують і охоче діляться рецептами з туристами.

Вирушаючи на один з 300 островів архіпелагу, розташованого в південній частині Тихого океану, будьте готові до...

До криваво-кулінарного минулого

Фіджійці не замовчують про деякі факти своєї історії і традиції, котрі, на щастя, вже відійшли в минуле. Те, що його родич кілька століть тому, можливо, поїдав на обід біфштекс з людини, усвідомлює кожен житель. У старих говірках досі збереглися фрази на кшталт «смачний як чоловічина»... Крім того, гості островів можуть навіть сходити на могилу відомого канібала XIX століття – вождя Рату Удре Удре, який встиг перекусити майже тисячею собі подібних (здебільшого захоплених ворогів).20190624_Hilton-Doubletree-Fiji_KGenter-pool-bar.jpgФото lifestyleasia.com

У національному музеї Фіджі демонструють черевик одного з англійських місіонерів Томаса Бейкера (остання жертва, з’їдена 1867 року), який постраждав через незнання і необережність. Він висмикнув з голови вождя гребінь, що вважалося тяжким злочином, розплата за який – доповнити собою гарнір... Втім, майже через півтора століття нащадки племені принесли вибачення праправнуку Бейкера, вирішивши, що внаслідок злодіянь предків над ними нависло прокляття і треба б покаятися.

До романтично-пляжного теперішнього

Звільнення від страшних традицій швидко привабило на Фіджі шукачів «представництв» раю на землі. Його основу створила природа у вигляді піщаних узбереж, лазурних лагун і коралових рифів. Для комфортного перебування гостей, завдяки владі, блага цивілізації звалилися на всі острови. Готелі дедалі частіше почали відчиняти двері перед мандрівниками, більшість яких – закохані пари. Сценарій весільного свята, де замість стін РАЦСу океанські простори, замість підлоги теплий пісок, замість стелі безхмарне небо і кокосові коктейлі як альтернатива шампанському, в думках прокручував багато хто. І, звичайно, категоричне «ні» маршу Мендельсона! Шум прибою і спів тропічних птахів – найкращий музичний супровід. Практично в кожному готелі окремим пунктом послуг виділено «проведення церемоній».167434730.jpgФото blog.hihostels.com

До знайомства з сучасною кухнею

Якщо в меню ресторану чи кафе промайне якась дивна, але заманлива назва, не поспішайте клацати пальцями, закликаючи офіціанта, щоб зробити замовлення. Спочатку варто розібратися зі складовими і усвідомити, чи здатне ваше сприйняття адекватно поставитися до страви на кшталт відвареного кажана, маленьких морських черв’яків на грилі або сирої риби під кокосовим кремом... Для любителів чогось простішого – «шаурма» з бананового листя із загорненими в нього морепродуктами чи місцевими овочами.100603.jpgФото cntraveler.com

До вражаюче-вогняних розваг

Пристрасть до стародавніх практик ходіння по розпеченому камінню анітрохи не охолола. Фіджійці вірять, що колись один з богів наділив бравого воїна, їхнього предка, здатністю босоніж ходити по вогню, і на знак підтвердження свого родоводу дехто донині здійснює цей обряд. Та якщо раніше подібні дії мали ритуальний зміст, то зараз таким чином підігрівають інтерес захоплених туристів.

Менш шокуючою для очей, та не менш вражаючою для розуму є розвага у вигляді подорожі на острів Тавеуні (Taveuni). Практично вся територія архіпелагу знаходиться на 180-му меридіані, завдяки чому живе за єдиним часом. Однак через Тавеуні проходить міжнародна лінія зміни дат. Перетнувши її, можна не тільки моментально перенестися зі Східної до Західної півкулі і навпаки, але й здійснити подорож у часі, змінивши «сьогодні» на «завтра». А якщо потрапити сюди в новорічну ніч, то й бажання можна загадати двічі!Likuliku-Lagoon-Resort-Fiji.jpgФото thecrazytourist.com

Читайте також: Колоритний континент. Красиві племена Африки

До специфічного спілкування з місцевими

Якщо ви вирішите відірватися від шезлонгів і дегустації делікатесів та вирушити на екскурсію до захованих у тропічних лісах селищ, запасіться сонцезахисним кремом, оскільки капелюхи й окуляри вам не допоможуть. Головна причина цього не пекуче сонце, а заборона на подібні аксесуари, якщо, звісно, ви не вождь племені. Тільки йому дозволене таке вбрання. Ні, вас ніхто не з’їсть за це, але ловити на собі косі погляди місцевих навряд чи буде приємно.

Якщо ж ви матимете честь бути запрошеним у гості до фіджійців, наприклад, на вечерю, прикупіть якийсь подарунок для господарів. Будучи гостинними і уважними, вони вимагають подібного ставлення і до себе.5cf7a1ff3f7bb.jpegФото turtlefiji.com

І наостанок порада: хочете зекономити – прокидайтеся раніше. Для перших покупців у магазинах і сувенірних крамницях завжди знижки, з яким відсотком – ви визначите самі, якщо вмієте торгуватися. Місцеві досить забобонні: втратити з ранку першого клієнта вважають поганою прикметою і, щоб не відлякати удачу, віддають все мало не задарма!

Головне фото dewebsite.org

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Коста-Рика: причини щастя
У пошуках ідеального пункту призначення можна користатися різними критеріями. Керуючись бажанням пізнати, як живуть люди, що випромінюють світло від насолоди, вирушайте в Коста-Рику. Ця країна – лідер за показником Всесвітнього індексу щастя (The Happy Planet Index).
Ми там були: Прага
Прага… Вона, романтична і декадансна, сумна і весела, піднесена і духовна, відбивається у помахах крил відгодованих чайок на Карловому мосту, в дзеркальних калюжах Влтави… Такої думки креативний копірайтер Маша Гольдман, котра якось провела там кілька днів.
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні OUTLOOK подорожує по найцікавішим з точки зору географії та адміністративного управління містам і країнам, які є анклавами, повністю розташовуючись на територіях інших держав.
Закрыть
Outlook facebook page