RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Гаїті - країна контрастів

Гаїті - країна контрастів

Держава контрастів, де пляжі схожі на райські сади, а міста і села нагадують звалища. Де понад 80% населення – віруючі католики, які паралельно практикують кривавий культ вуду. Де уживаються абсолютна бідність, з одного боку, і неймовірна розкіш – з іншого. Поїздка на Гаїті змусить вас відчути себе в своєрідному «королівстві кривих дзеркал», де Олею і Яло можна побути одночасно...

«Ця країна настільки гарна, що не вистачає слів для того, аби її описати», – віщав у листі іспанському королю всюдисущий і «всевідкриваючий» Христофор Колумб, який у 1492 році знайшов і острів Гаїті. Говорив він, очевидно, про прибережні красоти, адже, якби мореплавець потрапив у сільську місцевість держави, а особливо в наш час, навряд чи його погляди лишилися б такими ж.

Пройшовшись селищами з відсутньою інфраструктурою, неасфальтованими стежками, повз будинки без віконних рам, оточені багатометровими горами звалищ, дивуєшся, як тут взагалі можуть жити люди. Проте босонога малеча, котра бігає вулицями, і зайняті домашніми турботами дорослі особистим прикладом доводять, що це реально. Та варто лише попрямувати до узбережжя, і враження мандрівників повністю змінюються. Високі кокосові пальми, білий теплий пісок і блакитна вода змушують зрозуміти, про що говорив Колумб, і відчути себе відпочиваючим на кращому курорті світу...pRCPwzN.jpgФото reddit.com

Дивно, як держава з такими багатими природними ресурсами може бути однією з найбідніших у західній півкулі. Проте жебраків і втричі завищених цін для іноземців, що характерно для ринків подібних країн, тут не зустріти. Так вплинув на місцевих жителів недавній жорсткий політичний режим. Диктаторство лишило сильний відбиток у свідомості населення відносно того, що всі кошти повинні бути зароблені чесною працею. Тож не варто дивуватися, навіть коли бачиш, як семирічні хлопчики перевозять товар або прибирають прилавки. Це не експлуатація дітей, а своєрідний менталітет гаїтян. Основним джерелом доходу країни та її жителів вважається сільське господарство. Бідне населення працює на землі, вирощуючи рис, каву та кукурудзу. Урожай продають на місцевих ринках. Сім’ї, які не мають своїх ділянок, зазвичай наймаються до більш заможних фермерів.

Читайте також: На подіумі: Гаїті

Зовсім інша атмосфера в передмісті столиці, невеликому містечку Петіонвілль, повністю обставленому шикарними віллами острівної еліти. Дана місцевість нічим не відрізняється від інших курортів Карибського узбережжя. Супермаркети, брендові магазини, галереї, ресторани – все це розмістилося тут, в невеличкому куточку цивілізації на Гаїті. Тут же розташована велика кількість готельних комплексів і котеджів, що належать місцевим «вершкам суспільства» і приносять їм хороший прибуток. Офіційною валютою держави вважається гаїтянський гурд, але американські долари також абсолютно вільно циркулюють у вжитку.

Однак є в країні дещо, що об’єднує обидва класи гаїтян, – це релігія, а точніше цілих дві. Практично все населення офіційно сповідує католицизм. Та поруч з кафедральними соборами багато споруд рясніють різнобарвними прапорами вудуїстів. Це головна ознака того, що тут проводять свої криваві ритуали магістри культу. 4N2A3031.jpgФото huckmag.com

У повсякденному житті туристів, звісно, на церемонії не запрошують, а от потрапити на спеціальне свято Вуду, яке проходить щорічно практично в один час з Хеллоуїном, – цілком реально. Правда, якщо ви надто вразливі, будьте обережні, адже тут досі проводяться моторошні жертвопринесення тварин. Найпопулярнішими з давніх часів і донині є такі ритуали, як загальне розпивання свіжої крові щойно зарізаної корови і відгризання голови живому півню. Взяти участь у святі охоче запрошують і гостей країни. Але не забудьте про всяк випадок прихопити нашатир, якщо таким гостем виявилися ви...

Головне фото charterworld.com

Вам это будет интересно:
Баски: між Францією та Іспанією
Буваючи в Іспанії, мабуть, кожен турист бодай раз чув про бажання жителів успішної Барселони і сусідніх із нею міст проголосити незалежність. Ця тема час від часу спливає і у міжнародних новинах, перетягуючи на себе загальну увагу і затьмарюючи собою історію басків – ще одного особливого народу на Піренеях.
Гетто світу: Маре - Париж по-еврейські
Свіжі і хрумкі піти, намолені синагоги, кошерні ресторани і милі люди з пейсами і добрими очами – щоб побачити все це не конче летіти до Ізраїлю. Досить просто зазирнути у паризький квартал Маре, розповідь про який і продовжує нашу рубрику про національні гетто.
Гребені краси. Таджицькі гребінці
"...Коли Бахріддінова мама збиралася на роботу, вона старанно укладала свої довгі коси навколо тюбетейки. Виходило щось схоже на корону. На свята жінка вплітала у своє чорне волосся спеціальні прикраси. При ходьбі вони ледь подзвонювали, створюючи відчуття танцю. А ввечері маленький Бахріддін не міг заснути, якщо не стискав у своїх руках тугу мамину косу.
Національні напої: Нуль градусів і море енергії
Всі знають, що перебуваючи в Шотландії, варто неодмінно скуштувати віскі, у Франції – вина, а в Японії – саке. Та мало хто замислюється про національні безалкогольні напої. Але ж їх різні народи створювали з куди більш практичними намірами – прохолоджувальні і зігрівальні...
Продається все: найкращі ринки планети
У наш час складно здивувати людину, особливо міську, якимось великим магазином або ринком, оскільки навіть у міні-маркеті біля будинку можна купити все. Утім, по всій планеті продовжують працювати легендарні базари, про які століттями складають легенди і розказують із захватом, розуміючи, що вони – набагато більше, ніж просто місце для збуту товарів.
Священні тварини інків
Наш «перуанський цикл» продовжується розповіддю про найбільш шанованих тварин у Перу. Вони – як зв'язок піж сьогоднішнім і минулим, грають важливу роль у житті цього народу. Мудрі предки сучасних перуанців, давні інки, жили у повній гармонії з усім живим, що їх оточувало. Мудрі предки сучасних перуанців, давні інки, жили у повній гармонії з усім живим, що їх оточувало.
Гульнути в... Пакистані!
OUTLOOK вивчив найяскравіші пакистанські свята. Не даремно ж кажуть: як народ гуляє, так він і живе. Дивовижна гра історії. Пакистан на політичній карті світу з’явився порівняно недавно, але назвати цю державу «молодою» язик не повертається.
Хто як танцює?
Що найкраще характеризує будь-яку націю без зайвих слів і довгих пояснень? Звичайно ж, танці! Адже саме століттями відточені рухи можуть розповісти іноземцеві про інші народи набагато більше, ніж підручники з історії. Якщо уважно придивитися і відчути, як танцюють у різних країнах, то менталітет народів стане набагато зрозумілішим. І це не тільки слова.
12 облич Південної Кореї
Колись висловити своє невдоволення грубістю чи скупістю господарів, а то й звернутися до якось божества з нескромним побажанням корейські селяни мали змогу лише в танці, вдягнувши при цьому маску. Зберігаючи свою анонімність, люди розігрували сцени з життя, плакали і сміялись. А наприкінці вистави доля нагороджувала хороших героїв і карала лиходіїв.
ВІДЕО: Ремесла Узбекистану. Вироби з соломки
OUTLOOK пощастило побувати в гостинному Узбекистані і ближче познайомитися з ремеслами цієї дивовижної країни. Сьогодні ми розповімо вам про мистецтво виготовлення виробів з соломки, про те, які матеріали використовує майстер, в чому секрети і унікальні особливості цього ремесла. Відчувайте світ з нами!
Східна музика суфіїв: Кавалі
«Кохання виникає, коли ти дивишся в очі іншої людини і бачиш в них Бога», - так перекладаються рядки однієї з арабських пісень, що називається Кавалі. Їхнє авторство приписують східним мандрівникам суфіям, котрі, намагаючись знайти сенс існування, босоніж сходили півсвіту. У подорожах вони складали пісні, в яких розповідали про те, що їм довелося пережити.
Забуте мистецтво: чайна церемонія в Кореї
Після прогулянки жвавими вулицями Сеула хочеться розслабитися в кафе за чашкою ароматного чаю, але де там: хороші чайні є тільки при буддійських монастирях і на богемній пішохідній вулиці Інсадон. Чайна церемонія в Кореї, несумісна із суворим розпорядком офісів і фабрик, неохоче йде в маси, залишаючись радістю мудреців і привілеєм владик.
Зимові забави Василя та Маланки: карнавал по-українськи
Новий рік в Україні не завжди розпочинався з ялинки, а замість Діда Мороза і Снігуроньки в гості чекали пустунку Маланку і моторного парубка Василя, та й не самих, а з почтом. Усі навіженості сходили з рук: витівки ряджених несли в собі сакральний зміст, продиктований логікою міфу про поєдинок весни і зими.
Глінтвейн: зігріваємось правильно
Вітамінчики, загартовування, правильний режим дня... Це все добре і корисно, особливо в холоди, ось тільки іноді треба себе і побалувати й одночасно убезпечити від мікробів і застуди. У такий час найкращий засіб – глінтвейн.
Тут пахне Різдвом
Різдво – одне з найкрасивіших і улюблених свят в Європі й готуються до нього задовго і ґрунтовно! Різдвяні базари, вкриті яскравими гірляндами, новорічними іграшками і блискучою мішурою створюють святкову атмосферу урочистості. Цією вражаючою красою пощастило помилуватися фотографу Роману Маткову, і сьогодні через фото-добірку він ділиться передсвятковим настроєм з читачами OUTLOOK!
Новий рік по-своєму. Традиції святкування в різних країнах світу
У переддень святкової лихоманки ми взяли сани, запрягли туди оленів і пробігли планетою, щоб дізнатися, як саме той чи інший народ зустрічає Новий рік! Наприклад, італійці відзначають свято у ніч проти першого січня. Відомі своїм темпераментом і емоційністю, здається, вони по-іншому просто не вміють жити...
Макулеле: танцюють – аж іскри летять!
Коли перші переселенці з Африки навідалися до Бразилії, вони привезли запальні дійства в країну, що жила за принципом «Життя – це карнавал». Як пояснювали жителі Африки, танок маку леле з’явився в середовищі, де раби змушені захищатися від посягань господарів. А тому в народі майстрували палиці і ножі, причому зброю тримали в руках навіть під час танців…
Ескімоські іглу. Що нам варто із снігу дім збудувати!
Крихітка-син до батька прийшов і пропонує втекти від мами і бабусі на Північний полюс? Тільки не треба трагічних промов про люті морози, суцільну темряву полярної ночі і голодних білих ведмедів! Змовницьки підморгніть сміливцю й запропонуйте справжню чоловічу справу – навчитися будувати іглу для ночівлі в краю вічної мерзлоти під час зимових канікул.
Гра аристократів. Крикет
Вищий світ Англії та крикет – майже як чай з молоком. Можуть існувати й порізно, та разом все-таки «смачніше». А якщо ви досі плутаєте крикет, крокет і крокети, не хвилюйтеся – зараз все пояснимо.
Калаші: дивовижний народ в горах Пакистану
Переглядаючи «Дискавері» або інші науково-популярні телепрограми, здається, що нашу планету вже давно досліджено і вивчено вздовж і впоперек. Але деякі феномени, які трапляються в житті, буквально ошелешують. Як, приміром, той факт, що в горах Гіндукушу в оточенні ісламських держав уже кілька тисячоліть ізольовано живе загадковий білявий народ калаші...
Закрыть
Outlook facebook page