RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Гаїті - країна контрастів

Гаїті - країна контрастів

Держава контрастів, де пляжі схожі на райські сади, а міста і села нагадують звалища. Де понад 80% населення – віруючі католики, які паралельно практикують кривавий культ вуду. Де уживаються абсолютна бідність, з одного боку, і неймовірна розкіш – з іншого. Поїздка на Гаїті змусить вас відчути себе в своєрідному «королівстві кривих дзеркал», де Олею і Яло можна побути одночасно...

«Ця країна настільки гарна, що не вистачає слів для того, аби її описати», – віщав у листі іспанському королю всюдисущий і «всевідкриваючий» Христофор Колумб, який у 1492 році знайшов і острів Гаїті. Говорив він, очевидно, про прибережні красоти, адже, якби мореплавець потрапив у сільську місцевість держави, а особливо в наш час, навряд чи його погляди лишилися б такими ж.

Пройшовшись селищами з відсутньою інфраструктурою, неасфальтованими стежками, повз будинки без віконних рам, оточені багатометровими горами звалищ, дивуєшся, як тут взагалі можуть жити люди. Проте босонога малеча, котра бігає вулицями, і зайняті домашніми турботами дорослі особистим прикладом доводять, що це реально. Та варто лише попрямувати до узбережжя, і враження мандрівників повністю змінюються. Високі кокосові пальми, білий теплий пісок і блакитна вода змушують зрозуміти, про що говорив Колумб, і відчути себе відпочиваючим на кращому курорті світу...pRCPwzN.jpgФото reddit.com

Дивно, як держава з такими багатими природними ресурсами може бути однією з найбідніших у західній півкулі. Проте жебраків і втричі завищених цін для іноземців, що характерно для ринків подібних країн, тут не зустріти. Так вплинув на місцевих жителів недавній жорсткий політичний режим. Диктаторство лишило сильний відбиток у свідомості населення відносно того, що всі кошти повинні бути зароблені чесною працею. Тож не варто дивуватися, навіть коли бачиш, як семирічні хлопчики перевозять товар або прибирають прилавки. Це не експлуатація дітей, а своєрідний менталітет гаїтян. Основним джерелом доходу країни та її жителів вважається сільське господарство. Бідне населення працює на землі, вирощуючи рис, каву та кукурудзу. Урожай продають на місцевих ринках. Сім’ї, які не мають своїх ділянок, зазвичай наймаються до більш заможних фермерів.

Читайте також: На подіумі: Гаїті

Зовсім інша атмосфера в передмісті столиці, невеликому містечку Петіонвілль, повністю обставленому шикарними віллами острівної еліти. Дана місцевість нічим не відрізняється від інших курортів Карибського узбережжя. Супермаркети, брендові магазини, галереї, ресторани – все це розмістилося тут, в невеличкому куточку цивілізації на Гаїті. Тут же розташована велика кількість готельних комплексів і котеджів, що належать місцевим «вершкам суспільства» і приносять їм хороший прибуток. Офіційною валютою держави вважається гаїтянський гурд, але американські долари також абсолютно вільно циркулюють у вжитку.

Однак є в країні дещо, що об’єднує обидва класи гаїтян, – це релігія, а точніше цілих дві. Практично все населення офіційно сповідує католицизм. Та поруч з кафедральними соборами багато споруд рясніють різнобарвними прапорами вудуїстів. Це головна ознака того, що тут проводять свої криваві ритуали магістри культу. 4N2A3031.jpgФото huckmag.com

У повсякденному житті туристів, звісно, на церемонії не запрошують, а от потрапити на спеціальне свято Вуду, яке проходить щорічно практично в один час з Хеллоуїном, – цілком реально. Правда, якщо ви надто вразливі, будьте обережні, адже тут досі проводяться моторошні жертвопринесення тварин. Найпопулярнішими з давніх часів і донині є такі ритуали, як загальне розпивання свіжої крові щойно зарізаної корови і відгризання голови живому півню. Взяти участь у святі охоче запрошують і гостей країни. Але не забудьте про всяк випадок прихопити нашатир, якщо таким гостем виявилися ви...

Головне фото charterworld.com

Вам это будет интересно:
Особистий досвід: як добре погуляти на індійському весіллі
Героїні нашого матеріалу – консультантові з етикету, любительці кінного спорту і подорожей Катерині Лисенко – пощастило зануритися в атмосферу справжнього індійського фільму з його запальними танцями, круговертю сарі та яскравими барвами. Сьогодні вона залюбки розповідає про дивовижний досвід – наповнене колоритом, традиціями і веселощами індійське весілля.
"Козлодрання"
«Дерти козла руками» – національна забава таджицьких чоловіків, яка, втім, користується величезною популярністю у всій Центральній Азії. Як правило, потягати того самого козла збирається кілька десятків, а то й сотня спритних вершників. Товкотнеча під час видовища виходить така, що люди падають з коней, втрачають свідомість і навіть калічаться.
Весільні традиції народів світу: від гусей до ласо
Вкрасти черевичок нареченої в розпал торжества і вимагати від її обранця несусвітній викуп – цікаве дійство, заради якого варто сходити на весільну вечірку. Це далеко не єдина весільна традиція наших країв, завдяки якій законне поєднання двох сердець набуває особливого колориту. А які цікаві обряди існують в різних куточках нашої планети?
Смачна Японія: скуштувати країну на зуб
Морозиво зі смаком конини, мариновані комахи, риба зі смертельною отрутою – японській кухні є чим дивувати, вражати й шокувати. І чесно кажучи, перелік цих страв не завжды сприяє апетитові. Але ми не женемося за екзотикою. Істинний гастротуризм – це спроба збагнути менталітет і відчути національний колорит через традиційну кухню...
Мешуї: важке частування з верблюда
Доля часто підносить нам сюрпризи, і ніколи не знаєш непевне, що скуштуєш за святковим столом, особливо якщо подорожуєш країнами Близького Сходу.
Несповідимі шляхи щастя: де загадувати бажання в Латвії?
Мандрівка в Латвію обриває ланцюг повсякденності, впускаючи у світ потаємні фантазії, котрим немає виходу в коловороті буднів. Блукаючи у вікових соснах, свіжий балтійський бриз млосно перебирає струни очікування чогось незвичного. Мрії справді збуваються – тільки треба знати, де загадувати бажання.
ВІДЕО: Ремесла Узбекистану. Шиття золотом
OUTLOOK пощастило побувати в гостинному Узбекистані і ближче познайомитися з ремеслами цієї дивовижної країни. Сьогодні ми розповімо вам про мистецтво шиття золотом, яке здавна вважалось мистецтвом знаті,. Розкажемо ми й про те, які матеріали використовує майстер, в чому секрети і унікальні особливості цього ремесла. Відчувайте світ з нами!
Що вони їдять: кухня Риму
OUTLOOK часто розповідає про кухні народів світу, але, коли йдеться про Італію, писати про країну загалом було б злочином. Кожен з її двадцяти регіонів – це окремий світ зі своїми тонкощами і спеціалітетами. І нехай звання гастрономічної столиці Італії носить Болонья, її офіційній столиці Риму теж є чим похизуватися.
Баски: між Францією та Іспанією
Буваючи в Іспанії, мабуть, кожен турист бодай раз чув про бажання жителів успішної Барселони і сусідніх із нею міст проголосити незалежність. Ця тема час від часу спливає і у міжнародних новинах, перетягуючи на себе загальну увагу і затьмарюючи собою історію басків – ще одного особливого народу на Піренеях.
Гетто світу: Маре - Париж по-еврейські
Свіжі і хрумкі піти, намолені синагоги, кошерні ресторани і милі люди з пейсами і добрими очами – щоб побачити все це не конче летіти до Ізраїлю. Досить просто зазирнути у паризький квартал Маре, розповідь про який і продовжує нашу рубрику про національні гетто.
Гребені краси. Таджицькі гребінці
"...Коли Бахріддінова мама збиралася на роботу, вона старанно укладала свої довгі коси навколо тюбетейки. Виходило щось схоже на корону. На свята жінка вплітала у своє чорне волосся спеціальні прикраси. При ходьбі вони ледь подзвонювали, створюючи відчуття танцю. А ввечері маленький Бахріддін не міг заснути, якщо не стискав у своїх руках тугу мамину косу.
Національні напої: Нуль градусів і море енергії
Всі знають, що перебуваючи в Шотландії, варто неодмінно скуштувати віскі, у Франції – вина, а в Японії – саке. Та мало хто замислюється про національні безалкогольні напої. Але ж їх різні народи створювали з куди більш практичними намірами – прохолоджувальні і зігрівальні...
Продається все: найкращі ринки планети
У наш час складно здивувати людину, особливо міську, якимось великим магазином або ринком, оскільки навіть у міні-маркеті біля будинку можна купити все. Утім, по всій планеті продовжують працювати легендарні базари, про які століттями складають легенди і розказують із захватом, розуміючи, що вони – набагато більше, ніж просто місце для збуту товарів.
Священні тварини інків
Наш «перуанський цикл» продовжується розповіддю про найбільш шанованих тварин у Перу. Вони – як зв'язок піж сьогоднішнім і минулим, грають важливу роль у житті цього народу. Мудрі предки сучасних перуанців, давні інки, жили у повній гармонії з усім живим, що їх оточувало. Мудрі предки сучасних перуанців, давні інки, жили у повній гармонії з усім живим, що їх оточувало.
Гульнути в... Пакистані!
OUTLOOK вивчив найяскравіші пакистанські свята. Не даремно ж кажуть: як народ гуляє, так він і живе. Дивовижна гра історії. Пакистан на політичній карті світу з’явився порівняно недавно, але назвати цю державу «молодою» язик не повертається.
Хто як танцює?
Що найкраще характеризує будь-яку націю без зайвих слів і довгих пояснень? Звичайно ж, танці! Адже саме століттями відточені рухи можуть розповісти іноземцеві про інші народи набагато більше, ніж підручники з історії. Якщо уважно придивитися і відчути, як танцюють у різних країнах, то менталітет народів стане набагато зрозумілішим. І це не тільки слова.
12 облич Південної Кореї
Колись висловити своє невдоволення грубістю чи скупістю господарів, а то й звернутися до якось божества з нескромним побажанням корейські селяни мали змогу лише в танці, вдягнувши при цьому маску. Зберігаючи свою анонімність, люди розігрували сцени з життя, плакали і сміялись. А наприкінці вистави доля нагороджувала хороших героїв і карала лиходіїв.
ВІДЕО: Ремесла Узбекистану. Вироби з соломки
OUTLOOK пощастило побувати в гостинному Узбекистані і ближче познайомитися з ремеслами цієї дивовижної країни. Сьогодні ми розповімо вам про мистецтво виготовлення виробів з соломки, про те, які матеріали використовує майстер, в чому секрети і унікальні особливості цього ремесла. Відчувайте світ з нами!
Східна музика суфіїв: Кавалі
«Кохання виникає, коли ти дивишся в очі іншої людини і бачиш в них Бога», - так перекладаються рядки однієї з арабських пісень, що називається Кавалі. Їхнє авторство приписують східним мандрівникам суфіям, котрі, намагаючись знайти сенс існування, босоніж сходили півсвіту. У подорожах вони складали пісні, в яких розповідали про те, що їм довелося пережити.
Забуте мистецтво: чайна церемонія в Кореї
Після прогулянки жвавими вулицями Сеула хочеться розслабитися в кафе за чашкою ароматного чаю, але де там: хороші чайні є тільки при буддійських монастирях і на богемній пішохідній вулиці Інсадон. Чайна церемонія в Кореї, несумісна із суворим розпорядком офісів і фабрик, неохоче йде в маси, залишаючись радістю мудреців і привілеєм владик.
Закрыть
Outlook facebook page