RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Гаїті - країна контрастів

Гаїті - країна контрастів

Держава контрастів, де пляжі схожі на райські сади, а міста і села нагадують звалища. Де понад 80% населення – віруючі католики, які паралельно практикують кривавий культ вуду. Де уживаються абсолютна бідність, з одного боку, і неймовірна розкіш – з іншого. Поїздка на Гаїті змусить вас відчути себе в своєрідному «королівстві кривих дзеркал», де Олею і Яло можна побути одночасно...

«Ця країна настільки гарна, що не вистачає слів для того, аби її описати», – віщав у листі іспанському королю всюдисущий і «всевідкриваючий» Христофор Колумб, який у 1492 році знайшов і острів Гаїті. Говорив він, очевидно, про прибережні красоти, адже, якби мореплавець потрапив у сільську місцевість держави, а особливо в наш час, навряд чи його погляди лишилися б такими ж.

Пройшовшись селищами з відсутньою інфраструктурою, неасфальтованими стежками, повз будинки без віконних рам, оточені багатометровими горами звалищ, дивуєшся, як тут взагалі можуть жити люди. Проте босонога малеча, котра бігає вулицями, і зайняті домашніми турботами дорослі особистим прикладом доводять, що це реально. Та варто лише попрямувати до узбережжя, і враження мандрівників повністю змінюються. Високі кокосові пальми, білий теплий пісок і блакитна вода змушують зрозуміти, про що говорив Колумб, і відчути себе відпочиваючим на кращому курорті світу...pRCPwzN.jpgФото reddit.com

Дивно, як держава з такими багатими природними ресурсами може бути однією з найбідніших у західній півкулі. Проте жебраків і втричі завищених цін для іноземців, що характерно для ринків подібних країн, тут не зустріти. Так вплинув на місцевих жителів недавній жорсткий політичний режим. Диктаторство лишило сильний відбиток у свідомості населення відносно того, що всі кошти повинні бути зароблені чесною працею. Тож не варто дивуватися, навіть коли бачиш, як семирічні хлопчики перевозять товар або прибирають прилавки. Це не експлуатація дітей, а своєрідний менталітет гаїтян. Основним джерелом доходу країни та її жителів вважається сільське господарство. Бідне населення працює на землі, вирощуючи рис, каву та кукурудзу. Урожай продають на місцевих ринках. Сім’ї, які не мають своїх ділянок, зазвичай наймаються до більш заможних фермерів.

Читайте також: На подіумі: Гаїті

Зовсім інша атмосфера в передмісті столиці, невеликому містечку Петіонвілль, повністю обставленому шикарними віллами острівної еліти. Дана місцевість нічим не відрізняється від інших курортів Карибського узбережжя. Супермаркети, брендові магазини, галереї, ресторани – все це розмістилося тут, в невеличкому куточку цивілізації на Гаїті. Тут же розташована велика кількість готельних комплексів і котеджів, що належать місцевим «вершкам суспільства» і приносять їм хороший прибуток. Офіційною валютою держави вважається гаїтянський гурд, але американські долари також абсолютно вільно циркулюють у вжитку.

Однак є в країні дещо, що об’єднує обидва класи гаїтян, – це релігія, а точніше цілих дві. Практично все населення офіційно сповідує католицизм. Та поруч з кафедральними соборами багато споруд рясніють різнобарвними прапорами вудуїстів. Це головна ознака того, що тут проводять свої криваві ритуали магістри культу. 4N2A3031.jpgФото huckmag.com

У повсякденному житті туристів, звісно, на церемонії не запрошують, а от потрапити на спеціальне свято Вуду, яке проходить щорічно практично в один час з Хеллоуїном, – цілком реально. Правда, якщо ви надто вразливі, будьте обережні, адже тут досі проводяться моторошні жертвопринесення тварин. Найпопулярнішими з давніх часів і донині є такі ритуали, як загальне розпивання свіжої крові щойно зарізаної корови і відгризання голови живому півню. Взяти участь у святі охоче запрошують і гостей країни. Але не забудьте про всяк випадок прихопити нашатир, якщо таким гостем виявилися ви...

Головне фото charterworld.com

Вам это будет интересно:
Смачна Японія: скуштувати країну на зуб
Морозиво зі смаком конини, мариновані комахи, риба зі смертельною отрутою – японській кухні є чим дивувати, вражати й шокувати. І чесно кажучи, перелік цих страв не завжды сприяє апетитові. Але ми не женемося за екзотикою. Істинний гастротуризм – це спроба збагнути менталітет і відчути національний колорит через традиційну кухню...
Амазонки з племені мосо: Заповідник фемінізму в затінку Гімалаїв
Автори антиутопій пророкують сотні бід людям майбутнього, яким знову і знову забороняють грати весілля, та, схоже, не все так страшно. У китайській провінції Юньнань, коло самісінького підніжжя Гімалаїв, живе матріархальне плем'я мосо, якому поняття шлюбу зовсім не знайоме.
Йодль – музика австрійських гір
В Австрії з'явився незвичайний маршрут, його вибирають любителі вокального стилю йодлем. Бредуть туристи долиною Циллерталь, широка стежина звужується, відкриваючи шлях тільки для найзавзятіших, і звивиста доріжка веде вгору. Зазирають мандрівники до хижки, яка має форму дзвіночка, обходять стороною найбільший ріг, прямуючи туди, де альпійські пастухи вели неквапливі музичні бесіди зі своїм стадом.
Ваш сніданок, сер! Або як починають свій день у різних країнах світу
Маленький тост, шматочок сиру і ковток міцної кави. «Це вам не шведський стіл!» – обурено пробурчить офіціант, дивлячись на незадоволене обличчя туриста. Щедрій українській душі не збагнути, як таким можуть наїстись місцеві. Тому перед подорожжю до нової країни варто знати точно, де звечора приготувати собі бутерброди...
Зимові забави Василя та Маланки: карнавал по-українськи
Новий рік в Україні не завжди розпочинався з ялинки, а замість Діда Мороза і Снігуроньки в гості чекали пустунку Маланку і моторного парубка Василя, та й не самих, а з почтом. Усі навіженості сходили з рук: витівки ряджених несли в собі сакральний зміст, продиктований логікою міфу про поєдинок весни і зими.
Ніч перед Різдвом і після
Різдво приходить, накидаючи теплий кожух на плечі. Ввечері воно приносить із собою м’яке світло першої вечірньої зірки, а зранку будить білим, але теплим сонцем. Якби про відчуття Різдва хтось запитав у бабці моєї прабабці, то, гадаю, її слова були б ідентичні моїм. Бо разом із мисочкою куті із рук у руки українські покоління передають і свої традиції.
Глінтвейн: зігріваємось правильно
Вітамінчики, загартовування, правильний режим дня... Це все добре і корисно, особливо в холоди, ось тільки іноді треба себе і побалувати й одночасно убезпечити від мікробів і застуди. У такий час найкращий засіб – глінтвейн.
Ескімоські іглу. Що нам варто із снігу дім збудувати!
Крихітка-син до батька прийшов і пропонує втекти від мами і бабусі на Північний полюс? Тільки не треба трагічних промов про люті морози, суцільну темряву полярної ночі і голодних білих ведмедів! Змовницьки підморгніть сміливцю й запропонуйте справжню чоловічу справу – навчитися будувати іглу для ночівлі в краю вічної мерзлоти під час зимових канікул.
Не зламай язика. Найбільш складні діалекти світу
Кажуть, чим простіше, тим краще, але чи так це? Ми знаємо, що не всі народності сповідують цей принцип. OUTLOOK знайшов найбільш дивніі, складні і важко вимовляючі мови світу і хоче поділитися цим з читачами.
Що вони їдять: кухня Риму
OUTLOOK часто розповідає про кухні народів світу, але, коли йдеться про Італію, писати про країну загалом було б злочином. Кожен з її двадцяти регіонів – це окремий світ зі своїми тонкощами і спеціалітетами. І нехай звання гастрономічної столиці Італії носить Болонья, її офіційній столиці Риму теж є чим похизуватися.
Кабукі: тернистий шлях квітки
Традиційний японський театр кабукі завжди лишався загадкою для європейського менталітету: зрозуміти спектакль без підказок гіда може хіба що спеціаліст з культури Країни вранішнього сонця. Слово «кабукі» у перекладі значить «майстерність пісні і танцю». Чому не оперета? Суть постановки не зводиться до музичної вистави...
Священні тварини інків
Наш «перуанський цикл» продовжується розповіддю про найбільш шанованих тварин у Перу. Вони – як зв'язок піж сьогоднішнім і минулим, грають важливу роль у житті цього народу. Мудрі предки сучасних перуанців, давні інки, жили у повній гармонії з усім живим, що їх оточувало. Мудрі предки сучасних перуанців, давні інки, жили у повній гармонії з усім живим, що їх оточувало.
Несповідимі шляхи щастя: де загадувати бажання в Латвії?
Мандрівка в Латвію обриває ланцюг повсякденності, впускаючи у світ потаємні фантазії, котрим немає виходу в коловороті буднів. Блукаючи у вікових соснах, свіжий балтійський бриз млосно перебирає струни очікування чогось незвичного. Мрії справді збуваються – тільки треба знати, де загадувати бажання.
Килимами вистелена дорога до Азії
Килими вішають на стіни як символ достатку, стелять на підлогу для створення затишку і підносять як дорогий подарунок. А роздивлятися химерні малюнки у вигляді ромбів і зірочок на них, вгадуючи їх значення, – справа вельми цікава. Поширені по всьому світу килимові традиції були запозичені у східних народів, які першими навчилися робити пряжу і тканини з волокнистих матеріалів.
Замурзані аристократи
Професія сажотруса нещодавно увійшла до рейтингу найбільш рідкісних спеціальностей світу. А ще якихось сто років тому практично кожен житель Європи міг розповісти чимало цікавого про цих хлопців-замазур. Ми не винайшли машини часу, однак факти про представників такого вимираючого ремесла все ж роздобули.
Жіночі прикраси в Індії: сакральний зміст
При слові індійка в нашій уяві виникає красива жінка в сарі, неодмінно з безліччю прикрас і малюнків на тілі. Звідки в національних традиціях цього народу така пристрасть до прикрашання тіла? У цьому є не лише естетичний, але й глибокий сакральний сенс – відображення культури, вірувань і світогляду індійців...
Битися, як жінка. Бійцівський клуб літаючих чоліт.
У вільної боротьби не жіноче обличчя. Хороша дівчинка повинна мило усміхатися і берегти чепурне платтячко, а не розмахувати кулаками, але в суворих Андах такі ніжні квіти не ростуть. Справжня болівійська чоліта і за словом в кишеню не полізе, і тумаком при нагоді огріє, а в неділю, підібравши накрохмалені спідниці, ринеться у бій без правил.
Замість візка – човен: знамениті плавучі ринки
Магазини, супермаркети, ринки – всі ці місця невід’ємна частина життя будь-якої людини на нашій планеті. Здавалося б, що в них незвичайного – кругом усе схоже, хіба що товари і ціни різняться в залежності від країни чи міста. Насправді все не зовсім так – до деяких базарів слід діставатися вплав… Про них ми і розповімо.
Відчайдушний футуризм: Японія. Частина 3. "Дух самурая"
Якщо вірити кінематографу, то типовий самурай постає перед нами як суворий, мовчазний і навіть трохи відлюдний воїн. Але цей образ усе ж ніяк не збігається з дійсністю... Олена Расенко пропонує вам переконатися в цьому, зустрівшись зі справжнім самураєм і навіть завітавши до бару, де збираються камікадзе.
Відчайдушний футуризм: Японія. Частина 2 “Рибний день”
Уявити японця, який не їсть риби, так само важко, як і шотландця, який не п'є віскі. Олена Расенко розповість про унікальне місце, де нащадки самураїв купують морські делікатеси до столу.
Закрыть
Outlook facebook page