Departure: Брашов

Місто добре знайоме фанатам «Дракули» Брема Стокера. Замок графа, що став вампіром, стоїть в якихось 30 км від міста. Ще ближче розкинувся курорт Пояна Брашов, румунський Куршавель. Усі ці дивовижні місця легко можна об'єднати в один вояж: спершу насолодитися традиційним європейським містом, гайнути в гості до містичного вампіра і завершити славну поїздку вже на лижах.
Для Брашова також заготовлено особливе порівняння. Жителі країни називають його своїм Зальцбургом. Історична архітектура справді наводить на думку, що ми опинилися в Австрії або Чехії, та аж ніяк не в Румунії. Ні, карта вас не підвела, а дорога привела куди треба – просто Брашову дали життя трансільванські сакси, простіше кажучи, німці. Зараз нащадків тевтонських рицарів, які обороняли від кочівників румунське місто, вже не зустріти. У місті, яке вони називали на свій лад «Кронштадт», їм вдалося протриматись майже 800 років, поки диктатор Чаушеску не повернув «чужинців» назад до Німеччини.
Обличчя Брашова – це передусім історичний центр, збудований у формі трапеції. Шлях до нього пролягає через ворота Шкей, споруду, до болю схожу на Тріумфальну арку.Фото itinari.com
Пройшовши їх, ми одразу опинимося біля міської синагоги, за нею причаїлася найвужча (на думку городян) вулиця в Європі – Страда Сфорім. Її ширина коливається від 111 до 135 см, і розтягнулось це «знущання» з пішоходів на цілих 80 метрів.
Цим коридорчиком легко дістатися до символу Брашова – Чорної церкви. Найбільший готичний собор Румунії та регіону дістав своє похмуре прізвисько через грандіозну пожежу, після якої стіни обвуглилися до відповідного кольору. Біля стін церкви Св. Марії, а саме така її оригінальна назва, повчально вказує пальцем у світле майбутнє кам'яний священик, тримаючи при цьому розгорнуту книгу. Цього поважного пана звуть Йоханнес Хонтерус. Він познайомив Трансільванію з лютеранством, а світ – з румунською мовою, видавши нею перший друкований фоліант.
Фото destinationsmagazine.com
За масивними плечима Чорної церкви, архітектурної домінанти історичного центру, розкинулася Ринкова площа (Сфатул). Тут можна перекусити, впевнитися у фото-достоїнствах нового айфону біля ратуші або фонтану, який дещо контрастує із загальним тлом. Велика кількість крамничок і людей, котрі снують між ними, а також фірмовий затишок європейської площі додаються.
До речі, вуличні шатра прикрашено написом «Probably the best city in the world", який натякає нам про те, які ж усе-таки «скромні» місцеві жителі. Навіть Лос-Анджелесу носа втерли, відповівши голлівудським пагорбам своїми гігантськими літерами на пагорку Тампі, прилеглому до історичного центру. До слова, його відвідування також входить в обов'язкову програму гостей міста. І краєвиди гріють душу, охоплюючи весь Брашов, і покататися можна на канатній дорозі, за квиток на яку вам доведеться викласти близько $ 3,5.Фото destinationsmagazine.com
Навіть у спальних кварталах є своя архітектурна особливість. Ніби й типові багатоповерхівки колишніх країн соцтабору, а водночас і характерні проекти, котрі засвідчують, що ми точно у Брашові, а не деінде.
Для самих румунів це місто теж не просто цятка на карті, яка там уже майже тисячоліття. Тут писав текст до національного гімну Андрей Мурешану; місцевий уродженець Думітру Прунаріу виявився першим і єдиним представником країни, який побував у космосі. А ще за два роки до повалення Чаушеску саме тут відбувалися події, що спричинили румунську революцію 89-го.Фото successtours.com
Брашов – це сама старенька Європа, він зовсім близько до традиційних туристичних «святинь»: Кракова, Будапешта, Бухареста. І це чудовий плацдарм для подальшої туристичної експансії: гірськолижні курорти Південних Карпат, замки Трансільванії або сусідня Угорщина.
Головне фото trip.com