RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Аромати та смаки: від сучасного Сарона-маркет в Тель-Авіві, до старого ринку Шука в Єрусалимі

Аромати та смаки: від сучасного Сарона-маркет в Тель-Авіві, до старого ринку Шука в Єрусалимі

Коли потрапляєте в нове місце, зовсім не обов'язково купувати оглядову екскурсію по місту: сходіть на ринок - і «все» зрозумієте ... Кольори. Смаки. Запахи. І люди. Галасливі, колоритні і справжні. Саме там ви дійсно пізнаєте темперамент країни.

E66A2752-F7CA-4617-8379-1CEEE6A88F2C.jpeg

Хто володіє запахом, той володіє серцями людей.

Ви можете побувати в усіх музеях, побачити кожен пам'ятник і будинок, але для мене це теж саме, що просто замовити страву в ресторані, подивитися на неї, сфотографувати, але так і не спробувати.

Ізраїль - це змішання культур, палітр і традицій. Розпізнати його по-справжньому допоможуть місця їх концентрації - ринки. Аромати там на кожному кроці. Вони перебивають один одного. «Грають». Проникають в саме серце. І після того у вас вже немає шансу - трапляється любов. А звичайно продавці в свою чергу надзвичайно легко заволодівають вашим серцем раз і назавжди. Вони провідники до гастрономічних відкриттів і створення колективного портрету народу.

AF29D3DD-972A-40ED-9CCC-C6A0D3480A01.jpeg

Сучасний і стильний Сарона-маркет

Сарона-маркет розташований в комплексі висотних будівель, що прилягають впритул до однойменного історичного кварталу, заснованого німецькими темплерами 140 років тому, а сьогодні перетвореному в унікальний музей під відкритим небом.

Це великий, критий ринок площею 8700кв м. З великою кількістю фуд кортів, і магазинчиків спецій і в'ялених овочів, лавок з hand-made виробами, сувенірами. Величезною перевагою є те, що це не штучно створене місце для туристів і просто ще один знаменитий must-see place Тель-Авіва, а простір, де все ж більшість жителів міста здійснювати покупки. Такий собі живий будинок ароматів, смаків і характерів Сходу.

unnamed.jpg

FF9F5E3C-8DD8-494D-8943-03DE0084CB68.jpeg

Сарона-маркет якнайкраще демонструє риси народу: національні страви, які можна спробувати перед тим як замовити, гори спецій і горіхів в мішках, але при цьому все розташовано по-європейському - у вигляді довгого пасажу з магазинчиками-нішами.

Існування східного і європейського: гармонія двох традицій не тільки на кухні, але в культурі і поведінці людей - це і є Ізраїль.

C2A0AF12-81D5-414A-9984-CC7F145E5A23.jpeg

Неспішний ринок Левінські

Справжній рай для гурманів, рідкісний скарб для фудді, храм для шеф-кухарів і любов з першого погляду будь-якого туриста - ринок Левінські.

Цей ароматний базарчик є міні-квартал з коморами і магазинами. Розташований на вулиці Левінські в Південному Тель-Авіві, створений в кінці 1920-х років єврейськими іммігрантами з Салонік. Незабаром до них приєдналися євреї з Персії, Туреччини та балканських регіонів.

Читайте також: Ейлат: Оаза задоволень

Раніше Левінські був місцем виняткових спецій, міксом середземноморських ароматів, східних прянощів і запаху нуту. На даний момент Левінські став «міжнародний» ринком. Сьогодні тут можна знайти делікатеси будь-якого сорту і типу, фірмові продукти харчування майже кожної національності: турецькі сири, грецькі оливки, норвезьку рибу, місцеві сухофрукти, а також різні суміші трав.

761E6FA9-CF68-46CF-AB3F-5D20380D82F8.jpeg

Його відвідування це не просто похід за продуктами або приємними їстівними сувенірами для близьких. Це ціла східна традиція неспішного переходу від одного магазину до іншого, розмов з місцевими власниками, торгівлі і дегустацій.

Ринок Левінські - такий собі прототип способу життя ізраїльтян і їх вміння отримувати задоволення від повсякденних справ.

E3044111-D200-4117-B5D6-0128412CEE14.jpeg

Товариський і галасливий базар Кармель

Найбільший базар під відкритим небом в Тель-Авіві - Кармель. Розташовується відразу на кількох вулицях, багатий на історію та події, і вже став не просто ринком, а давньою пам'яткою. Землю для ринку викупив Артур Руппі, громадський діяч і один із засновників Тель-Авіва, в 1913році.

Купити тут можна все: свіжі овочі і фрукти, м'ясні та рибні продукти і іншу їжу, одяг, домашнє начиння, книги. Ціни набагато нижчі, ніж в супермаркетах. У вівторок або в п'ятницю з 10 ранку до 5 вечора працює ринок, який торгує предметами мистецтва, подарунками та сувенірами. Але серце ринку - його кафе, з автентичною атмосферою і чудовою кухнею за помірну ціну.

692A23E3-2FAE-4797-9950-2AF89960523E.jpeg

A1931C18-2AED-45C9-895E-DC185ADC18BC.jpeg

Кармель - місце для спілкування. Спілкуйтеся з Ізраїлем на багатолюдних і галасливих вулицях і провулках цього ринку насолоджуйтеся бесідами про життя з продавцями кіосків, шумом і вібраціями натовпу, запахами їжі.

Читайте також: Історія однієї вулиці: Дизенгоф

Тут ви легко знайдете не тільки свіжу екзотичну їжу, але і нових доброзичливих знайомих. І можливо, ви не говорите однією мовою, але ви точно будете однаково з апетитом наминати свою піту.

1FEF4E9D-0641-4ADA-BD0A-45E07E2FAB5F.jpeg

Багатий шук Махане-Єгуда

Махане-Єгуда більш відомий як "Шук", що в перекладі означає просто ринок - величезна торгова територія в Єрусалимі. Ще в кінці XIX століття на порожній ділянці між двома кварталами, яка належала родині Валеро, був заснований ринок. У 1931 році двадцять торговців, які володіли лише тимчасовими дерев'яними прилавками на цій території, на захід від ринку побудували нову секцію. Пізніше вона отримала назву «Іракський ринок», в честь іракських євреїв, зараз він і розташований в стороні від вулиці Махане-Єгуда.

AFB69CEF-D6F8-4893-BCED-58454AB06265.jpeg

Торговці продають свіжі фрукти і овочі; печені продукти; рибу, м'ясо і сири; горіхи, насіння і приправи; вина і напої; одяг і взуття і текстиль. Крім цього, у вас буде можливість подивитися невеликі майстеркласи з приготування місцевих страв, "помазати" хумус, спробувати ньйoкі, бабагануш або шакшуку з гарячою пітою за старовинними рецептами і традиціями. Все на світі з роками приїдається, крім їжі.

IMG-0096.jpg

CD7FBED6-0160-4A2A-A2A8-3F66C5DF80F5.jpeg

Пронести через десятиліття, а іноді й цілі епохи початкові рецепти - унікальна здатність. Це означає пропустити через себе національну традицію, зрозуміти її серцем, побачити як сплітаються аромати і смаки - і відчути те, що і люди, які колись її створювали.

І це безперечно - машу-машу!

Фото спеціально для OUTLOOK - Аріна Сіра.

Проєкт OUTLOOK дякує за сприяння в створенні матеріалу Представництву Міністерства туризму Ізраїлю і особисто Анні Романенко.

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
ФОТОПРОЕКТ: Голодним не втечеш. Барвисті базари Ізраїлю
За підтримки Представництва Міністерства туризму Ізраїлю в Україні OUTLOOK побував у цій неймовірній країні. Сьогодні ми ділимося з Вами яскравими фото з міських ринків! Місцевий колорит навіть крізь знімки на екрані дозволяє поринути у цю автентичну і неймовірно "смачну" атмосферу! Насолоджуйтесь!
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Коста-Рика: причини щастя
У пошуках ідеального пункту призначення можна користатися різними критеріями. Керуючись бажанням пізнати, як живуть люди, що випромінюють світло від насолоди, вирушайте в Коста-Рику. Ця країна – лідер за показником Всесвітнього індексу щастя (The Happy Planet Index).
Закрыть
Outlook facebook page