RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Аромати та смаки: від сучасного Сарона-маркет в Тель-Авіві, до старого ринку Шука в Єрусалимі

Аромати та смаки: від сучасного Сарона-маркет в Тель-Авіві, до старого ринку Шука в Єрусалимі

Коли потрапляєте в нове місце, зовсім не обов'язково купувати оглядову екскурсію по місту: сходіть на ринок - і «все» зрозумієте ... Кольори. Смаки. Запахи. І люди. Галасливі, колоритні і справжні. Саме там ви дійсно пізнаєте темперамент країни.

E66A2752-F7CA-4617-8379-1CEEE6A88F2C.jpeg

Хто володіє запахом, той володіє серцями людей.

Ви можете побувати в усіх музеях, побачити кожен пам'ятник і будинок, але для мене це теж саме, що просто замовити страву в ресторані, подивитися на неї, сфотографувати, але так і не спробувати.

Ізраїль - це змішання культур, палітр і традицій. Розпізнати його по-справжньому допоможуть місця їх концентрації - ринки. Аромати там на кожному кроці. Вони перебивають один одного. «Грають». Проникають в саме серце. І після того у вас вже немає шансу - трапляється любов. А звичайно продавці в свою чергу надзвичайно легко заволодівають вашим серцем раз і назавжди. Вони провідники до гастрономічних відкриттів і створення колективного портрету народу.

AF29D3DD-972A-40ED-9CCC-C6A0D3480A01.jpeg

Сучасний і стильний Сарона-маркет

Сарона-маркет розташований в комплексі висотних будівель, що прилягають впритул до однойменного історичного кварталу, заснованого німецькими темплерами 140 років тому, а сьогодні перетвореному в унікальний музей під відкритим небом.

Це великий, критий ринок площею 8700кв м. З великою кількістю фуд кортів, і магазинчиків спецій і в'ялених овочів, лавок з hand-made виробами, сувенірами. Величезною перевагою є те, що це не штучно створене місце для туристів і просто ще один знаменитий must-see place Тель-Авіва, а простір, де все ж більшість жителів міста здійснювати покупки. Такий собі живий будинок ароматів, смаків і характерів Сходу.

unnamed.jpg

FF9F5E3C-8DD8-494D-8943-03DE0084CB68.jpeg

Сарона-маркет якнайкраще демонструє риси народу: національні страви, які можна спробувати перед тим як замовити, гори спецій і горіхів в мішках, але при цьому все розташовано по-європейському - у вигляді довгого пасажу з магазинчиками-нішами.

Існування східного і європейського: гармонія двох традицій не тільки на кухні, але в культурі і поведінці людей - це і є Ізраїль.

C2A0AF12-81D5-414A-9984-CC7F145E5A23.jpeg

Неспішний ринок Левінські

Справжній рай для гурманів, рідкісний скарб для фудді, храм для шеф-кухарів і любов з першого погляду будь-якого туриста - ринок Левінські.

Цей ароматний базарчик є міні-квартал з коморами і магазинами. Розташований на вулиці Левінські в Південному Тель-Авіві, створений в кінці 1920-х років єврейськими іммігрантами з Салонік. Незабаром до них приєдналися євреї з Персії, Туреччини та балканських регіонів.

Читайте також: Ейлат: Оаза задоволень

Раніше Левінські був місцем виняткових спецій, міксом середземноморських ароматів, східних прянощів і запаху нуту. На даний момент Левінські став «міжнародний» ринком. Сьогодні тут можна знайти делікатеси будь-якого сорту і типу, фірмові продукти харчування майже кожної національності: турецькі сири, грецькі оливки, норвезьку рибу, місцеві сухофрукти, а також різні суміші трав.

761E6FA9-CF68-46CF-AB3F-5D20380D82F8.jpeg

Його відвідування це не просто похід за продуктами або приємними їстівними сувенірами для близьких. Це ціла східна традиція неспішного переходу від одного магазину до іншого, розмов з місцевими власниками, торгівлі і дегустацій.

Ринок Левінські - такий собі прототип способу життя ізраїльтян і їх вміння отримувати задоволення від повсякденних справ.

E3044111-D200-4117-B5D6-0128412CEE14.jpeg

Товариський і галасливий базар Кармель

Найбільший базар під відкритим небом в Тель-Авіві - Кармель. Розташовується відразу на кількох вулицях, багатий на історію та події, і вже став не просто ринком, а давньою пам'яткою. Землю для ринку викупив Артур Руппі, громадський діяч і один із засновників Тель-Авіва, в 1913році.

Купити тут можна все: свіжі овочі і фрукти, м'ясні та рибні продукти і іншу їжу, одяг, домашнє начиння, книги. Ціни набагато нижчі, ніж в супермаркетах. У вівторок або в п'ятницю з 10 ранку до 5 вечора працює ринок, який торгує предметами мистецтва, подарунками та сувенірами. Але серце ринку - його кафе, з автентичною атмосферою і чудовою кухнею за помірну ціну.

692A23E3-2FAE-4797-9950-2AF89960523E.jpeg

A1931C18-2AED-45C9-895E-DC185ADC18BC.jpeg

Кармель - місце для спілкування. Спілкуйтеся з Ізраїлем на багатолюдних і галасливих вулицях і провулках цього ринку насолоджуйтеся бесідами про життя з продавцями кіосків, шумом і вібраціями натовпу, запахами їжі.

Читайте також: Історія однієї вулиці: Дизенгоф

Тут ви легко знайдете не тільки свіжу екзотичну їжу, але і нових доброзичливих знайомих. І можливо, ви не говорите однією мовою, але ви точно будете однаково з апетитом наминати свою піту.

1FEF4E9D-0641-4ADA-BD0A-45E07E2FAB5F.jpeg

Багатий шук Махане-Єгуда

Махане-Єгуда більш відомий як "Шук", що в перекладі означає просто ринок - величезна торгова територія в Єрусалимі. Ще в кінці XIX століття на порожній ділянці між двома кварталами, яка належала родині Валеро, був заснований ринок. У 1931 році двадцять торговців, які володіли лише тимчасовими дерев'яними прилавками на цій території, на захід від ринку побудували нову секцію. Пізніше вона отримала назву «Іракський ринок», в честь іракських євреїв, зараз він і розташований в стороні від вулиці Махане-Єгуда.

AFB69CEF-D6F8-4893-BCED-58454AB06265.jpeg

Торговці продають свіжі фрукти і овочі; печені продукти; рибу, м'ясо і сири; горіхи, насіння і приправи; вина і напої; одяг і взуття і текстиль. Крім цього, у вас буде можливість подивитися невеликі майстеркласи з приготування місцевих страв, "помазати" хумус, спробувати ньйoкі, бабагануш або шакшуку з гарячою пітою за старовинними рецептами і традиціями. Все на світі з роками приїдається, крім їжі.

IMG-0096.jpg

CD7FBED6-0160-4A2A-A2A8-3F66C5DF80F5.jpeg

Пронести через десятиліття, а іноді й цілі епохи початкові рецепти - унікальна здатність. Це означає пропустити через себе національну традицію, зрозуміти її серцем, побачити як сплітаються аромати і смаки - і відчути те, що і люди, які колись її створювали.

І це безперечно - машу-машу!

Фото спеціально для OUTLOOK - Аріна Сіра.

Проєкт OUTLOOK дякує за сприяння в створенні матеріалу Представництву Міністерства туризму Ізраїлю і особисто Анні Романенко.

Вам это будет интересно:
Фортеця Масада: остання битва
«Моя хата скраю, першим народ від ворога захищаю» – це українське прислів'я цілком можна вплести в історію ізраїльського народу, тільки замість «хати» використати слово «фортеця». Коли римляни напали на Єрусалим, жителі стояли пліч-о-пліч доти, доки ворожі легіони не відтіснили їх до останньої твердині. Зосередившись у фортеці Масада на березі Мертвого моря, повсталі іудеї чинили неабиякий опір римлянам. І, хоча вижити вдалось небагатьом, Масада досі вважається пам'ятником народної мужності.
Сен-Тропе – місто, що зійшло з екрана
В елітних колах про Сен-Тропе вперше заговорили, коли наприкінці XIX століття сюди навідався Гі де Мопассан. Французький письменник, знаменитий своїм безоціночним реалізмом, розповідав про затишну красу Сен-Тропе, пригадуючи про «луску сардин, що виблискує на сонці подібно до перлин»…
За водними процедурами – в пустелю!
Місто, де Олександру Македонському передрекли завоювання світу. Місто, куди навідувалася Клеопатра щоб поплескатися в теплих цілющих джерелах. Місто, яке сьогодні складно відшукати на карті без хорошої оптики. Сіва. У самому серці Сахари, в 560 кілометрах від Каїра чекає на «свого» допитливого відвідувача невелике поселення з незмірно великою історією.
Departure: Роттердам
Портове покликання Роттердама зробило його «найбільш неголландським містом країни». Саме тут керує єдиний в Нідерландах мер-мусульманин, розташовується найбільша карибська діаспора і навіть є власний Чайна-таун. Корінних жителів і приїжджих у місті практично порівну. Та якщо озирнутися назад, скажімо, століть на сім...
Розкіш і блиск. Біржа діамантів в Тель-Авіві
Алмазну біржу в Ізраїлі називають «державою в державі»: у бізнес-комплексі зосереджено тисячі компаній, щодня тут укладають безліч угод. Сюди ж приходять туристи, що приїхали в Тель-Авів з різних куточків світу, щоб відвідати музей алмазів імені Гаррі Оппенгеймера і поспостерігати за тим, як відбувається огранювання каменів і вершаться долі діамантів.
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Таксі по-венеційському: гондоли
Мабуть, на планеті немає людини, яка би хоч краєчком вуха не чула про дивовижне італійське місто на воді. Венеція з її неповторною архітектурою, фантастичними пейзажами і власною атмосферою вже багато століть вабить людей з усіх куточків світу. І щоб відчути її на повну й побачити під несподіваним кутом, треба неодмінно поплавати на легендарних гондолах...
Гвінея-Бісау. Дорога втеча від цивілізації
Відпочивальники поділяються на два типи: «тепличні» й екстремальні. Перші ні за що не проміняють затишні готелі й пасивне лежання на пляжі. Другі ж замість остогидлого all inclusive і люксових номерів нададуть перевагу навіть хижці. Саме такі умови вам запропонує Гвінея-Бісау.
Гетто світу: Бедфорд: англійська глибинка з італійським присмаком
Сьогодні розповіддю про одне з найбільш дивовижних поєднань, яке тільки можна уявити, таких несхожих одне на одного народів – італійців та англійців – ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену етнічним гетто світу. Приготуйтеся вирушити разом з нами в холодний і дощовий Бедфорд, де ми зануримося в теплу середземноморську атмосферу.
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Філіппіни: вибратися на трюфель
Перше, що спадає на думку при словосполученні «Шоколадні пагорби», – це какао-бобові плантації, невеличкі кондитерські селища чи який-небудь фестиваль солодощів. Однак доведеться засмутити ласунів і порадувати цінителів незвичайних пейзажів – шоколадом тут і не пахне, зате є унікальне природне творіння.
Проводжаючих просимо залишити вагони: найцікавіші поїзди планети
Незважаючи на безупинний розвиток авіатранспорту, багато людей по всій планеті все ще люблять з різних причин подорожувати поїздами. І хай у більшості поїзд асоціюється з повільним пересуванням, у порівнянні з літаками, і комфортом у найкращому випадку рівня минулого століття...
Історія однієї вулиці: Дизенгоф
Прогулюючись вулицею Дізенгоф у самісінькому центрі Тель-Авіва, можна спіймати себе на думці, що це не вулиця, а якийсь телепорт, адже тут змішалося все: торгові ряди, практична та лаконічна архітектура баугаус, модні шоуруми, котрі не поступаються міланським. Проте все це нагромадження аж ніяк не надмірне, а цілком природне, тому пройдімося вулицею.
Кагосіма: Місто з репутацією камікадзе
«Будуйте дім біля підніжжя вулкана!» - вигукував Ніцше у пророчому екстазі. Похмурий пафос філософа навряд чи збагнули б жителі японського міста Кагосіми, розташованого на дні кальдери Айра, що виникла внаслідок вибуху 22 тисячі років тому. Землероби мотижили уступи котловини з бронзового віку, звично відмахуючись від попелу, розсіяного у повітрі.
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні OUTLOOK подорожує по найцікавішим з точки зору географії та адміністративного управління містам і країнам, які є анклавами, повністю розташовуючись на територіях інших держав.
Якщо у тебе 10 доларів і ти в Стамбулі
Серед туристів, особливо з Європи, складно знайти людей, котрі хоча б раз не насолоджувалися відпочинком у сонячній і гостинній Туреччині. А от що чекає тих, хто обрав «іншу Туреччину» і вирушив оглядати чудовий Стамбул, ми розповідаємо на прикладі 10 доларів.
ФОТОПРОЕКТ: Голодним не втечеш. Барвисті базари Ізраїлю
За підтримки Представництва Міністерства туризму Ізраїлю в Україні OUTLOOK побував у цій неймовірній країні. Сьогодні ми ділимося з Вами яскравими фото з міських ринків! Місцевий колорит навіть крізь знімки на екрані дозволяє поринути у цю автентичну і неймовірно "смачну" атмосферу! Насолоджуйтесь!
Під Південним Хрестом. Квінстаун
Жителі Квінстауна, як і всі новозеландці, одні з перших на планеті зустрічають світанок. Тут немає дитячих домів, бездомних тварин. Люди стійкі до холоду та так, що за нуля градусів ходять у футболках. На кожного з них припадає в середньому по дев’ять овець, а у природі практично відсутні такі небезпеки, як комарі і змії.
Незбагненний Нан-Мадол: місто над безоднею
Краще за незаселений острів може бути тільки покинутий штучний архіпелаг зі слідами зниклих цивілізацій! Мирний плескіт весел, що бентежать блакитні сни Тихого океану, утихомирює барабанний дріб екстазу у скронях, готуючи волю і розум до побачення з головною загадкою Мікронезії. Нан-Мадол пустує не одну сотню років...
Закрыть
Outlook facebook page