RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Аромати та смаки: від сучасного Сарона-маркет в Тель-Авіві, до старого ринку Шука в Єрусалимі

Аромати та смаки: від сучасного Сарона-маркет в Тель-Авіві, до старого ринку Шука в Єрусалимі

Коли потрапляєте в нове місце, зовсім не обов'язково купувати оглядову екскурсію по місту: сходіть на ринок - і «все» зрозумієте ... Кольори. Смаки. Запахи. І люди. Галасливі, колоритні і справжні. Саме там ви дійсно пізнаєте темперамент країни.

E66A2752-F7CA-4617-8379-1CEEE6A88F2C.jpeg

Хто володіє запахом, той володіє серцями людей.

Ви можете побувати в усіх музеях, побачити кожен пам'ятник і будинок, але для мене це теж саме, що просто замовити страву в ресторані, подивитися на неї, сфотографувати, але так і не спробувати.

Ізраїль - це змішання культур, палітр і традицій. Розпізнати його по-справжньому допоможуть місця їх концентрації - ринки. Аромати там на кожному кроці. Вони перебивають один одного. «Грають». Проникають в саме серце. І після того у вас вже немає шансу - трапляється любов. А звичайно продавці в свою чергу надзвичайно легко заволодівають вашим серцем раз і назавжди. Вони провідники до гастрономічних відкриттів і створення колективного портрету народу.

AF29D3DD-972A-40ED-9CCC-C6A0D3480A01.jpeg

Сучасний і стильний Сарона-маркет

Сарона-маркет розташований в комплексі висотних будівель, що прилягають впритул до однойменного історичного кварталу, заснованого німецькими темплерами 140 років тому, а сьогодні перетвореному в унікальний музей під відкритим небом.

Це великий, критий ринок площею 8700кв м. З великою кількістю фуд кортів, і магазинчиків спецій і в'ялених овочів, лавок з hand-made виробами, сувенірами. Величезною перевагою є те, що це не штучно створене місце для туристів і просто ще один знаменитий must-see place Тель-Авіва, а простір, де все ж більшість жителів міста здійснювати покупки. Такий собі живий будинок ароматів, смаків і характерів Сходу.

unnamed.jpg

FF9F5E3C-8DD8-494D-8943-03DE0084CB68.jpeg

Сарона-маркет якнайкраще демонструє риси народу: національні страви, які можна спробувати перед тим як замовити, гори спецій і горіхів в мішках, але при цьому все розташовано по-європейському - у вигляді довгого пасажу з магазинчиками-нішами.

Існування східного і європейського: гармонія двох традицій не тільки на кухні, але в культурі і поведінці людей - це і є Ізраїль.

C2A0AF12-81D5-414A-9984-CC7F145E5A23.jpeg

Неспішний ринок Левінські

Справжній рай для гурманів, рідкісний скарб для фудді, храм для шеф-кухарів і любов з першого погляду будь-якого туриста - ринок Левінські.

Цей ароматний базарчик є міні-квартал з коморами і магазинами. Розташований на вулиці Левінські в Південному Тель-Авіві, створений в кінці 1920-х років єврейськими іммігрантами з Салонік. Незабаром до них приєдналися євреї з Персії, Туреччини та балканських регіонів.

Читайте також: Ейлат: Оаза задоволень

Раніше Левінські був місцем виняткових спецій, міксом середземноморських ароматів, східних прянощів і запаху нуту. На даний момент Левінські став «міжнародний» ринком. Сьогодні тут можна знайти делікатеси будь-якого сорту і типу, фірмові продукти харчування майже кожної національності: турецькі сири, грецькі оливки, норвезьку рибу, місцеві сухофрукти, а також різні суміші трав.

761E6FA9-CF68-46CF-AB3F-5D20380D82F8.jpeg

Його відвідування це не просто похід за продуктами або приємними їстівними сувенірами для близьких. Це ціла східна традиція неспішного переходу від одного магазину до іншого, розмов з місцевими власниками, торгівлі і дегустацій.

Ринок Левінські - такий собі прототип способу життя ізраїльтян і їх вміння отримувати задоволення від повсякденних справ.

E3044111-D200-4117-B5D6-0128412CEE14.jpeg

Товариський і галасливий базар Кармель

Найбільший базар під відкритим небом в Тель-Авіві - Кармель. Розташовується відразу на кількох вулицях, багатий на історію та події, і вже став не просто ринком, а давньою пам'яткою. Землю для ринку викупив Артур Руппі, громадський діяч і один із засновників Тель-Авіва, в 1913році.

Купити тут можна все: свіжі овочі і фрукти, м'ясні та рибні продукти і іншу їжу, одяг, домашнє начиння, книги. Ціни набагато нижчі, ніж в супермаркетах. У вівторок або в п'ятницю з 10 ранку до 5 вечора працює ринок, який торгує предметами мистецтва, подарунками та сувенірами. Але серце ринку - його кафе, з автентичною атмосферою і чудовою кухнею за помірну ціну.

692A23E3-2FAE-4797-9950-2AF89960523E.jpeg

A1931C18-2AED-45C9-895E-DC185ADC18BC.jpeg

Кармель - місце для спілкування. Спілкуйтеся з Ізраїлем на багатолюдних і галасливих вулицях і провулках цього ринку насолоджуйтеся бесідами про життя з продавцями кіосків, шумом і вібраціями натовпу, запахами їжі.

Читайте також: Історія однієї вулиці: Дизенгоф

Тут ви легко знайдете не тільки свіжу екзотичну їжу, але і нових доброзичливих знайомих. І можливо, ви не говорите однією мовою, але ви точно будете однаково з апетитом наминати свою піту.

1FEF4E9D-0641-4ADA-BD0A-45E07E2FAB5F.jpeg

Багатий шук Махане-Єгуда

Махане-Єгуда більш відомий як "Шук", що в перекладі означає просто ринок - величезна торгова територія в Єрусалимі. Ще в кінці XIX століття на порожній ділянці між двома кварталами, яка належала родині Валеро, був заснований ринок. У 1931 році двадцять торговців, які володіли лише тимчасовими дерев'яними прилавками на цій території, на захід від ринку побудували нову секцію. Пізніше вона отримала назву «Іракський ринок», в честь іракських євреїв, зараз він і розташований в стороні від вулиці Махане-Єгуда.

AFB69CEF-D6F8-4893-BCED-58454AB06265.jpeg

Торговці продають свіжі фрукти і овочі; печені продукти; рибу, м'ясо і сири; горіхи, насіння і приправи; вина і напої; одяг і взуття і текстиль. Крім цього, у вас буде можливість подивитися невеликі майстеркласи з приготування місцевих страв, "помазати" хумус, спробувати ньйoкі, бабагануш або шакшуку з гарячою пітою за старовинними рецептами і традиціями. Все на світі з роками приїдається, крім їжі.

IMG-0096.jpg

CD7FBED6-0160-4A2A-A2A8-3F66C5DF80F5.jpeg

Пронести через десятиліття, а іноді й цілі епохи початкові рецепти - унікальна здатність. Це означає пропустити через себе національну традицію, зрозуміти її серцем, побачити як сплітаються аромати і смаки - і відчути те, що і люди, які колись її створювали.

І це безперечно - машу-машу!

Фото спеціально для OUTLOOK - Аріна Сіра.

Проєкт OUTLOOK дякує за сприяння в створенні матеріалу Представництву Міністерства туризму Ізраїлю і особисто Анні Романенко.

Вам это будет интересно:
Листівки з Тбілісі
Місто, що не залишає байдужим - Тбілісі у об‘єктиві талановитого фотографа Павла Хоменського на сторінках видання theoutlook.com.ua. Переглядаючи світлини, ви здійснете оглядову екскурсію однією з наймальовничіших столиць світу.
Балканське сузір’я: 5 цікавих міст півострова
Часто країни Балканського півострова вважають чимось настільки близьким до нас у плані менталітету, культури і традицій, що подорожі туди здаються чимось другосортним, не рівнею подорожі в Європу чи на якісь острови. Але сьогодні ми хочемо розповісти про чарівні балканські міста, котрі багато в чому можуть позмагатися із загальновизнаними туристичними центрами!
Ейлат: Оаза задоволень
Ейлат навалюється на гостя зненацька, немов буря в пустелі. Серед пісків і скель розквітає сад земних задоволень, камені, оплавлені жаром легенд, набувають дару мови, а в стрімкому калейдоскопі веселощів прорізаються паростки мудрості царя Соломона. Блукаючи поглядом по безтурботному плесу вод на березі Ейлатської затоки, кожен стає філософом, а після кількох ковтків пряного коктейлю – навіть поетом!
Крилаті символи народів
У кожної держави є свої офіційні символи: прапор, герб і гімн. Але, крім традиційних «розпізнавальних знаків», є і народні – приміром, улюблений птах. Саме про них далі в OUTLOOK. Щоб «задокументувати» народну любов, 1960 року в Токіо на міжнародній конференції із захисту пернатих було введено поняття «національний птах».
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Подорож до Колумбії. Інша Картахена…
У світі є дві Картахени. І в обох жителі розмовляють іспанською, люблять кориду, а вечорами рушають на пляж цмулити мохіто й дихати солоним вітром. Але тільки в одній з них у млосну міську прогулянку можуть увірватися ритми запальної сальси, розсипи смарагдів і перлів, а дорогу можуть перейти ефектні палкі красуні. І це Колумбія!
Синдром Гобі. Загадкова земля Монголії
Коли серед цих каменів починає гуляти вітер, облизуючи верхівки барханів і притискаючи до землі рідкісну рослинність, весь простір довкола наповнюється дивними звуками. Скотарі, що, трапляється, зустрічають ніч в одній із найбільш загадкових пустель Землі, розповідають про бій барабанів, чарівні звуки флейти і голоси, які бубнять щось непевне поміж дюн.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Розкіш по-корейському: королівські палаци Сеула
Південнокорейський Сеул, у 20 столітті стрімко перетворившись зі старовинного міста бідної країни на процвітаючу столицю передової держави, однозначно заслуговує на повагу. Разом з тим пошани варті й муніципальні чиновники та патріоти, котрі зуміли в часи бурхливої індустріалізації зберегти багатющу спадщину минулого – королівські палаци династії Чосон.
Подорожі до китової пащі
Нам, дорослим, іноді таки вдається втілити в життя дитячі фантазії, побачити наяву історії з малечих снів, відтворити те, що здавалося казкою. Ось мріяли ви коли-небудь побувати в пащі у кита? Ніби вас проковтнула величезна рибина і тривалий час ви там жили, роздивлялись, як там у неї всередині, облаштовували свій побут, плавали та пірнали досхочу?
Листівки з Чорногорії
Resale активістка та підприємиця, Мар’яна Буяло із батьком інженером-конструктом Віктором привезли зі спонтанної, але дуже надихаючої поїздки до Чорногорії непересічні враження та сотні фотокарток, якими вони радо поділилися з OUTLOOK, а ми - з вами.
Головне – не загубитися: Найцікавіші ринки Стамбула
Жодне східне місто неможливо собі уявити без великої кількості торгових точок – «купи-продай» у місцевих жителів будь-якого віку і статусу в крові. Навіть той факт, що Стамбул – це наполовину Європа, ніскільки не скасовує «східність» мегаполіса. Щоб ви напевно знали, куди і за чим іти, OUTLOOK, повернувшись зі стамбульських ринків, розповідає про найбільш вражаючі з них.
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
Пуерто-Ріко: заплив зі світлячками
Коли Христофор Колумб вперше висадився на Пуерто-Ріко 19 листопада 1493 під час своєї другої подорожі до берегів Америки, на острові не було нікого, крім жменьки індіанців, які називали себе таіно. Тепер же туди злітаються туристи практично з усього світла, просто щоб побачити ... бухту Москито!
Не лише в центрі цікаво. Спальні райони світу
Мало який мандрівник під час своїх нетривалих подорожей вибирається кудись далі центру міста, де розташований його готель. Якщо ж «дислокація» – ще й мегаполіс, то такі поїздки відкладають «до кращих часів». А дарма, адже саме у спальних районах можна подивитися на незнайому країну очима її жителів, що куди пізнавальніше за екскурсії «галопом» замками і площами.
На чортовім кружляли колесі…
Крім кількох східноєвропейських країн, круглий металевий атракціон більше ніде не називають «чортовим». Іменоване за прізвищем творця «колесо Ферріса» вперше відкрило панораму Чикаго з 80-метрової висоти 1893 року. Відтоді вертикальний круг з кабінками почав з'являтися мало не в кожному великому місті. OUTLOOK пропонує вам дізнатися про найбільш вражаючі його екземпляри.
Семибарвне диво
Усі пам'ятають дитячу казку про чарівну семибарвну квітку, яка могла здійснювати бажання. Та не всі знають, що вона існує насправді. Утім, це не квітка, адже перебуває в сипучому стані. Мова йде про пісок, яким укрито одне із сіл Маврикії – Шамарель. Його веселкові дюни забарвлено самою природою в сім кольорів, а їхня магія надихає не одного казкаря.
Лігурія: середземноморський рецепт ідеальних міст
Збираючись на Лігурійське узбережжя, не тіште себе думкою, що зможете за декілька днів об’їздити його вздовж і впоперек. Так ви лише роздражните свій мандрівний апетит. Кожним інгредієнтом Лігурії можна тільки ласувати, забуваючи при цьому про існування решти світу. Портове місто Генуя (італ. Genova¬) – основне у регіоні Лігурія.
Закрыть
Outlook facebook page