«Frida and Diego». У Києві відкрили фотовиставку, присвячену Фріді Кало та її чоловікові

Перший «ФрідаФест» в українській столиці офіційно відкрила Надзвичайний і Повноважний Посол Мексики Марія Луїза Беатріс Лопес Гаргальо. Глава місії відзначила інтерес української публіки до творчості її видатної співвітчизниці і підкреслила її вагомий внесок у розвиток світового мистецтва. Презентація фестивалю ознаменувалася і поданням полотна «Фріда - Орнамент Свободи» художника Андрія Єрмоленка.
Родзинкою вечора став символічний карнавал, присвячений легендарній художниці, яка так любила життя і веселощі. Всі шанувальники Фріди змогли насолодитися мексиканською музикою, танцями, яскравими костюмами та частуваннями. А ті, хто найкраще зуміли передати образ видатної мексиканки, стали володарями культової книги Жерара Де Кортанза «Фріда Кало. Безжальна краса ».
Найбільше в житті Фріда любила саме життя. Незважаючи на болісні фізичні страждання, вона іскрилася гумором, вміла жартувати над собою, і розважатися від душі. Після перенесеного в шість років поліомієліту, дівчинка назавжди залишилася кульгавою, однолітки дали їй прізвисько «дерев'яна нога». Але явний фізичний недолік лише загартував характер: Фріда займалася боксом, багато плавала, грала в футбол і з легкістю поступила до престижної школи Мексики, щоб вивчати медицину. У 17 років у результаті страшної аварії у Фріди було зламане все тіло, але якою кошмарною не була драма - багато в чому саме завдяки їй на світ з'явилася художниця Фріда Кало.
Опинившись, прикутою до ліжка, вона попросила батька фотографа Гільєрмо Кало встановити над ліжком мольберт, а збоку поставити дзеркало, так з'явилися її перші малюнки, більшість з яких складали її особисті образи. «Я пишу себе, тому що багато часу проводжу на самоті і тому що є тією темою, яку знаю найкраще», - так Фріда Кало пояснювала свою любов до автопортретів.
Вагомим лейтмотивом у творчості художниці став образ її чоловіка Дієго Рівера. «У моєму житті було дві трагедії, - говорила Фріда. - Перша - аварія, друга - Дієго ».
У прославленого мексиканського художника Фріда закохалася ще в школі, ледь оговтавшись від травм, Фріда відправилася до свого кумира - показати картини. Він був удвічі старший і мав славу страшенного ловеласа. Однак ніхто не зміг зупинити рішучу дівчину: через два роки пара зіграла весілля
Шлюб Дієго і Фріди жартома називали союзом слона і голубки (знаменитий художник був набагато вище і товще дружини). Дієго дражнили «принцом-жабою», проте жодна жінка не могла встояти перед його чарівністю. Довгі роки Кало терпіла зради чоловіка, він стверджував, що жодна жінка не зрівняється із нею, але не міг встояти перед новими спокусами. Однак, лише одного художниця не змогла пробачити, коли чоловік зрадив з її сестрою Крістіною.
У рідній країні перша персональна виставка Фріди Кало відбулася тільки за рік до її смерті, в 1953 році. Тоді Кало вже була прикута до ліжка - їй ампутували частину ноги. Незважаючи на це, художниця особисто відвідала свою виставку. Фріда жартувала і сміялася до останнього - в тому числі і над своєю дивною, переламаною долею. Сьогодні картини Фріди продаються за рекордні для латиноамериканських авторів суми, а її називають найвідомішою художницею в світі.