RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Якщо у тебе 10 доларів і ти в Стамбулі

Якщо у тебе 10 доларів і ти в Стамбулі

Серед туристів, особливо з Європи, складно знайти людей, котрі хоча б раз не насолоджувалися відпочинком у сонячній і гостинній Туреччині. А от що чекає тих, хто обрав «іншу Туреччину» і вирушив оглядати чудовий Стамбул, ми розповідаємо на прикладі 10 доларів.

Наша улюблена купюра-мандрівниця обмінюється практично у будь-якому стамбульському обміннику на 68 лір, причому міняти можна відразу в аеропорту – тішить, що курс практично не відрізняється від того, що в місті. Говорячи загалом про економіку Стамбула і тамтешні ціни, можна сміливо заявити, що головний турецький мегаполіс – це пульсуюче серце всієї фінансової системи країни. Значною мірою через це населення продовжує рости: місто на Босфорі приваблює своїми високими за регіональними мірками зарплатами і умовами життя не тільки турків, але й жителів інших країн. Якщо бути до кінця відвертим, то Стамбул з його 17 мільйонами жителів, розвиненою інфраструктурою на рівні західноєвропейських країн, фінансовим благополуччям і стрімким європейським способом життя, звісно, не зовсім Туреччина, а скоріше така собі міні-держава, що живе трохи у відриві від усієї країни. У середньому турецькому місті можна гідно жити, заробляючи 500-600 доларів на місяць, тут же доведеться працювати куди більше, оскільки хорошою вважається зарплата, що наближається до 1000-1500, особливо якщо житло орендоване.islands-8.jpgФото wise.travel

У нас, нагадуємо, у кишені таких грошей немає, є всього 10 доларів, тому, либонь, їх витрачати і почнемо. Прилетівши у будь-який із двох аеропортів, нам, звісно ж, треба буде вибратися в центр – до Босфору, де і з азійської, і з європейської сторін розташувались головні красоти тисячолітнього міста. Транспортна система дуже зручна: що автобус, що метро, корабель, який курсує між континентами (потрібно плавати на тих, що ходять за розкладом, а не на екскурсійних – 2,60 ліри всього, а задоволень і вражень маса) коштують однаково, і тут кожен має обирати, чим йому зручніше їхати чи плисти, годуючи нахабних чайок і вдихаючи освіжаючий бриз. На наші 10 доларів ми зможемо придбати близько 12 квитків на будь-який транспорт, якщо заздалегідь купимо за 2 долари Істамбул Карт. Без неї вийде купити вдвічі менше квитків. Що ще важливо знати: в разі пересадки з однієї лінії стамбульського метро на іншу доводиться платити хоч і не повну вартість квитка, але 70%. Загалом у цьому гігантському місті транспортні витрати туриста доволі суттєві – пішки все неможливо фізично обійти, тому готуйтеся до поїздок і витрат не лише на проїзд, але й на такі «дрібниці», як фунікулери (частина центра розташована на пагорбах) і переходи між лініями. Таксі, до речі, теж не з дешевих – наша десятка це всього лиш 5 – 7 км шляху, що для Стамбула взагалі ніщо.Galata-Tower-Istanbul.jpgФото arriveturkey.com

О’кей, добралися до історичних районів, тепер можемо і сходити подивитися дещо. Відразу скажемо, що на 10 доларів особливо не розженешся у плані пам’яток. Наприклад, цих грошей ледве вистачить, щоб купити вхідний квиток у комплекс Айя-Софія чи на Галатську вежу. І якщо церква-музей унікальна і хочеш не хочеш по-іншому її не подивитися, то з Галатою питання: чи варто витрачати на двох 20 доларів, щоб дертися на її вершину, де тебе чекає юрба туристів, через яких ще треба пробитися, щоб побачити центр з висоти, якщо вдвічі дешевше, якраз на наші 10$, можна відвідати будь-який найдорожчий і фешенебельний панорамний ресторан-терасу, випивши ще чаю-кави і з’ївши десерт? Як кажуть, кожному своє, але тим, хто збирається в Стамбул, потрібно знати: місцевий муніципалітет в останні роки суттєво підняв ціни на всі пам’ятки, що загалом добре і корисно для їхнього збереження. Але, говорячи загалом про тутешні доволі невисокі ціни на продукти, каву, оренду житла, сувеніри,багато квитків коштують невиправдано дорого. Із того, куди ми можемо «вписатися» з десятьма доларами, на увагу, звісно, заслуговують Цистерна Базиліка і Музей Невинності.

Читайте також: Головне - не загубитись. Найцікавіші ринки Стамбула

Переходимо до приємних вуличних витрат, адже Стамбул – практично місто з середземноморським кліматом, а значить свіжі соки, морозиво і випічку тут можна їсти прямо на ходу і цілий рік. І ось якщо в музеях і поруч з пам’ятками ми почуваємося трохи незручно з нашою десяткою, то на вулицях ми практично султани – стакан фрешу коштує всього 2-3 долари, морозиво приблизно стільки ж, а вже перекуси – бюреки (тісто із сиром), симіти (знамениті хрусткі турецькі бублики), пахлава – взагалі копійки. На наші практично 40 лір у місцевій валюті ми можемо дуже добре перекушувати на вулиці цілий день. Більше того, цих грошей навіть вистачить на обід на двох в середньому стамбульському кафе: ми зможемо замовити пару супів, велику і смачну м’ясну страву з овочами і свіжим хлібом і два айрани, щоб втамувати спрагу. Як показує практика, тутешні кафешки «без наворотів», формату Lokantasiмало чим відрізняються одне від одного, хоча чеки можуть бути і 20 лір, і 40, і 80 – за великим рахунком на обслуговуванні, інтер’єрі і якості їжі це жодним чином не позначається – кругом смачно і приємно. Говорячи про їжу, ми особливо рекомендуємо два місця , де наша сума – обід чи вечеря на двох осіб. Перше – мережа «народних» BalkanLokantasi,де слід бути готовим відстояти чергу на вулиці серед пожежників, поліцейських і студентів, щоб потрапити всередину і поїсти найсмачніші і дешеві страви національної кухні, друге – лотки біля причалів Каракея, де смажать «рибну шаурму» чи «балик ікмек».Old-City-of-Istanbul-and-Hagia-Sophia-from-above-1280x720.jpgФото istanbulprivatetours.com

У супермаркетах і на ринках (ми ж на Сході!) наш бюджет теж гарний, оскільки ми можемо добряче прикупити фруктів, овочів і прекрасної риби з м’ясом – продукти в Туреччині якісні і недорогі. Отже, десятка – це 15 літрів айрану, 1- 1,5 кг сиру, пара-трійка кілограмів м’яса, десятки кілограмів картоплі, яблук, апельсинів. Дуже багато чаю, кави, спецій і солодощів, наприклад, на Єгипетському базарі можна купити найсмачніший рахат-лукум- майже цілий кілограм на наші гроші. Що ще тішить, можна буквально набирати таку смакоту, як оливки, горіхи, сушені фрукти – кілограм кожної позиції коштує не більш ніж 3-5 доларів, а якщо ми ще й на базарі, то варто торгуватися, оскільки це ще й безкоштовний туристичний атракціон.Food-Tour-Istanbul-96.jpgФото boldtravel.com

Наша десятка – це 100% успішно проведений вечір в чайній і глобально, як ви вже зрозуміли, це хороша сума для мандрівника, якщо підготуватися до витрат і вивчити ціни заздалегідь. Місто на Босфорі – це справді унікальна територія, де Європа і Азія розділені всього лиш парою зупинок метро, а грамотно складений бюджет, хай навіть невеликий, дасть змогу на повну ним насолодитися.

Головне фото mostbeautifulthings.net

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Якщо у тебе 10 доларів і ти в Найробі
Сьогодні ми вирушаємо на відпочинок по-кенійськи. Будемо остерігатися злодюжок, торгуватися на місцевих ринках, куштувати фантастичний чай і закутуватися у строкатий африканський текстиль. Дізнаємося, які місця недоступні для скромних бюджетів, не засмутимося і піднімемо настрій фантастичним заходом сонця на узбережжі Індійського океану.
Якщо у тебе 10 доларів і ти в Нью-Йорку
Нарешті одна з наших улюблених рубрик «дісталася» до міста, де долари - головна валюта, а, значить, нам не доведеться ходити по обмінних пунктах і постійно концертувати ціни. Отже, вирушаємо в такий різний і захопливий Нью-Йорк витрачати наші 10 доларів.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Без Гранд Базару і мечетей: Стамбул музейний
Музейна програма під час подорожей найчастіше асоціюється з груповими походами, нудними експонатами й відчуттям, нібито втрачаєш з поля зору важливі «вуличні» пам’ятки. Звичайно, це не так, особливо якщо ти в такому унікальному з усіх сторін місті, як Стамбул, де і музеї вражають своїми концепціями.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
Якщо в тебе 10 доларів і ти в Римі
Сьогодні OUTLOOK продовжує одну із своїх найбільш популярних рубрик розповіддю про те, як можна витратити десять вічно зелених і приємних кишені й оку у Вічному місті, в який щорічно стікаються натовпи туристів і який не перестає дивувати кожного щасливця, який побував тут! Повірте, столиці Італії є, чим вас здивувати!
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
Новий рік у Стамбулі: гранат замість «Олів’є»
За стереотипами, Новий рік у Стамбулі – це сірість без снігу, а, отже, нудьга. OUTLOOK на власному досвіді перевірив, чи так це насправді, і тепер ділиться своїми враженнями. Звісно, якщо ми скажемо, що це свято відзначають у Туреччині так само, як і в Європі або Північній Америці – це буде перебільшенням.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Закрыть
Outlook facebook page