Якщо у тебе 10 доларів і ти в Нью-Йорку
Згідно з багатьма показниками, Велике Яблуко – одне з найдорожчих міст світу, але і зарплати тут теж високі, та й можливостей себе реалізувати в різноманітних сферах вистачає. Саме завдяки цьому шансові – робити те, що до вподоби, і жити гідно – найбільше американське місто стає дедалі більшим і густонаселеним з кожним днем: сюди їдуть жити і працювати з усього світу, що підтверджують численні національні громади, гетто і діаспори. Самі американці переїжджають у Нью-Йорк не так часто: для «одноповерхової Америки» з розміреним способом життя і барбекю на задньому дворі Велике Яблуко надто галасливе і метушливе, тому навіть хороші зарплати не надто манять людей із інших регіонів країни.Фото pods.com
Говорячи про доходи ньюйорківців, прийнято брати до уваги не місячний рівень, а погодинний чи навіть річний – історично так прийнято оцінювати свою працю і достаток у США. Тому складно говорити про якийсь обов’язковий і відрегульований державою мінімум. При цьому, якщо все-таки поділити середній річний заробіток середнього містянина на 12 місяців, то отримаємо суму, що приблизно дорівнює 3500-4000 доларам після вирахування податків. А ось куди і як йдуть ці гроші, на території Великого Яблука – тут нам якраз таки і не обійтися без умовної десятки.
Фото civitatis.com
Транспортні витрати у будь-якому мегаполісі доволі суттєві, тому в житті ньюйорківців вони теж відграють важливу роль. Автобуси й метро, що окутали своєю неймовірно розвиненою мережею не тільки місто, але й передмістя, коштують приблизно однаково, і наша десятка – це лише 3,5 квитки. Якщо ми будемо розважливими і купимо багаторазовий проїзний, то ціна стане дещо нижчою, утім, більш ніж на 4,5 квитки у будь-якому разі розраховувати не доводиться. Саме тому багато містян, що пересуваються парою чи компанією з трьох-чотирьох людей, воліють ловити легендарні жовті таксі. Якщо поїздка не дуже довга, скажімо, по Мангеттену, чи з одного району в сусідній, то набагато дешевше і комфортніше можна доїхати цими всюдисущими таксі. Середня поїздка обійдеться в 12-15 доларів, і цей факт, не кажучи вже про зручність, робить жовті авто не лише красивими й атмосферними, але й дуже практичними. Любителі брати машини напрокат мають знати, що приблизна ціна літра бензину – майже долар.
Фото travel.earth
Що стосується дозвілля, то, хоч Нью-Йорк і дороге місто, наша десятка в кишені ще не привід впадати у відчай, особливо, якщо любите музеї і сучасні арт-центри. Багато з них, причому навіть най-най, такі як The Metropolitan Museum of Art чи American Museum of Natural History встановлюють для своїх гостей «рекомендовану плату за вхід». Вона може становити і тридцять доларів, але якщо ви внесете на рахунок лише 5 чи навіть 3 долари, вам ніхто нічого не скаже – мовчки проб’ють чек-квиток і впустять насолоджуватися мистецтвом. Також варто звернути увагу на «вільні години» чи навіть «дні», коли платити взагалі не треба. Кінотеатри, театри і нічні клуби з нашою сумою, на жаль, не для нас, проте ми ж у місті чудових парків! Багато з них обладнані безкоштовними літніми кінотеатрами, де крутять гарне кіно, і концертними майданчиками і танцполами, де виступають молоді гурти. І хтозна, що краще – віддати купу грошей за концерт мейнстрімного виконавця в задушливому клубі чи сходити на безкоштовний концерт просто неба майбутньої зірки американської естради?Фото newsweek.com
Переходимо до улюблених пунктів: їжа і супермаркети. Тут все теж не надто райдужно, враховуючи наш бюджет, адже зазвичай тільки чашка кави в середньому нью-йоркському кафе коштує 2,5-4 долари, не кажучи вже про якісь страви. Але не будемо забувати, що ми в Америці, столиці фаст-фуду, і тут прийнято їсти хот-доги, котрі місцеві називають «френами». На наші десять доларів ми можемо з’їсти цілих три сосиски у булочці і під соусами, оскільки зазвичай одна коштує близько трьох доларів. На окраїнах навіть дешевше трапляються. Також за десять доларів можна нагодувати одну людину бургерами і картоплею фрі, середня ціна за набір із напоєм якраз близько 10$, а самих мереж харчування, здається, стільки, скільки і людей. Також не дадуть нам померти з голоду локшинні чайна-таунів, де, якщо поталанить, на наші гроші нам дадуть бокс із надзвичайно смачною локшиною, що пахне всіма спеціями Азії. Узагалі, відштовхуючись від високих цін на громадське харчування, ньюйорківці, що вічно поспішають і практично не готують вдома, уміють економити, знаходячи спеціальні пропозиції, сертифікати, акції на харчування, копієчні дегустації вин і вільні вечірки.
Фото lonelyplanet.com
У продуктових крамничках і супермаркетах теж є чому подивуватися, оскільки пляшка пива коштує, приміром, 4-5 доларів, не кажучи вже про міцний алкоголь. Навіть хліба на наші гроші особливо не купиш: ціна на одну позицію близько 3-4 доларів. Нашої суми трохи не вистачає на придбання кілограму недорогих м’яса чи сиру – зазвичай їхня ціна стартує від 12-13 доларів за кілограм. Зате картоплі й овочів можна купити достатньо – кілограми по 3-3,5. Вода коштує дешевше молока, але теж немало – наші 10 доларів це всього п’ять літрів, а якщо молока, то й того менше – три. Утім, дешево коштують снеки, пластівці й чіпси, ми маємо змогу піти з маркету з великими коробками подібної сумнівної їжі.Фото smartertravel.com
Оглядові майданчики хмарочосів, міські тури з гідом, огляд старовинних пам’яток, прогулянки на поромі, тематичні екскурсії, парки розваг – таке проведення часу коштує дуже дорого, оскільки в Америці з усього роблять серйозний бізнес і індустрію. На жаль, десяти доларів не вистачить навіть для того, щоб одному повеселитися чи дізнатися щось нове, але знову ж таки до послуг нелінивих туристів є різноманітні «вільні входи», прогулянки з місцевими, котрі показують місто безкоштовно, і багато інших розваг. Нью-Йорк величезний і ніколи не спить, а, значить, і вибір, як витратити гроші, тут просто гігантський, важливо тільки не забувати про фантазії і пам’ятати, що навіть скромний бюджет для поїздки не перешкода – пляжі, набережні, мости з оглядами, атмосферні квартали й арт-об’єкти ніхто не скасовував. І все це безкоштовно, навіть десять доларів не треба!
Ще кілька позицій стосовно міських цін:
Сніданок на двох з алкоголем в середньому кафе, не розкішному, але й не в забігайлівці, буде коштувати приблизно 70-90 доларів.
4-годинний абонемент на парк атракціонів у Коні-Айленд – 32 долари, квиток у кіно – від 15, місячний абонемент у скромний спортзал – до 100.
Таксі від аеропорту Джона Кеннеді до Мангеттена – 60 доларів.
Оренда однокімнатної квартири у звичайному районі обійдеться приблизно в 2000$, в центрі – майже на тисячу дорожче.
Комунальні витрати на житло в 60-70 квадратних метрів – 500 доларів.