Якщо у тебе 10 доларів і ти в Хургаді
Перше і головне правило, що його слід дотримуватися в Хургаді: завжди, чуєте, завжди торгуйтеся! Будь-яку суму, котру торгівці правлять за свій крам, можна зменшити мінімум удвічі. Намагайтеся також переконати місцевих у тому, що в гостях тут ви вже n-ний раз і встигли вивчити всі їхні виверти. Це, звісно, не стосується супермаркетів та мережевих магазинів чи закладів зі сталими цінами.
Заселяючись у своє тимчасове помешкання, не відмовте консьєржу в чайових, скажімо, в 10 $. На знак подяки він може значно підвищити клас вашого номера.Фото lmholiday.com
Проїзд у Хургаді достатньо дешевий, коливається від декількох десятків центів до 1 долара. Таксі на недалекі відстані обійдеться трішки дорожче, ніж звичайний громадський транспорт – від 2 доларів, та якщо водії проситимуть у вас від 3 і більше, то краще почекати інше авто.
Особливої уваги у всьому Єгипті вимагають витрати на воду. Річ у тім, що з-під крана воду не можна ані пити, ані мити нею овочі та фрукти, а також використовувати для приготування їжі. Ризик занедужати на якусь інфекційну хворобу надто високий. Тож віддавайте перевагу бутильованій воді. Літр у магазині обійдеться приблизно в 1$.Фото kayak.co.uk
Хургада – це місто у тропіках, тому тут варто витрачати кошти на ті ж таки тропічні фрукти. Ціни різняться залежно від сезону. По солодкі плоди краще вирушати на ринки, адже у крамницях і супермаркетах вони вищі від базарних, де кілограм манго коштує 3-6$, тоді як цінники із сумою 10$ – завищено.
Сезонні кавуни у торговців коштують 3-4$ за кг, дині – 2-3 $. Кошик полуниці вагою півкіло стане у 1-4 $, кілограм персиків чи винограду – в 1-2 $. Загалом, щоб добряче поласувати соковитими фруктами, треба викласти від 1 до 10 доларів.Фото wikimedia.org
А ще варто скористатися нагодою і напитись усіляких смузі та соків. Маленькі пакети таких напоїв стартують від 1,50-2 єгипетських фунтів, великі ж – від 6-8 фунтів, але це все одно менше за однодоларову купюру.
Карлсон залюбки проміняв би дах свого дому на якийсь єгипетський магазин або ринок, адже тут є все для повного щастя – варення і джеми! Що вам найбільше до смаку, полуниця? Тримайте! Апельсин, манго, інжир, фініки, гуава? Об’їдайтеся і будьте здорові! Середня ціна – 3-4 фунти за баночку, тобто якихось півдолара.
І не оминіть халви. Звичайна з добавками обійдеться десь в 1 долар, пастоподібна може коштувати трішки більше, але варто скуштувати щось нове.Фото turkishairlines.com
Одним з найкращих натуральних сувенірів, який можна привезти з Хургади додому, вважається «каф Маріям», що в перекладі означає «рука Марії». Ця рослина має ще з десяток інших назв. У єгипетських крамничках її знайти легко, а от для того, щоб відшукати рослину поза межами країни, потрібно докласти чималих зусиль. Спочатку всі бачать лише якийсь жовтий корінець із засохлими, покрученими стебельцями, та з кожним новим поглядом починаєш справді помічати чиїсь руки. Диво починається, коли корінець опускається у воду – він розпускається, зеленіє і навіть може розквітнути. Присипляти, засушуючи, і пробуджувати його можна знову і знову. «Каф Маріям» має шлейф різних практичних, у тому числі й лікарських функцій. Унікальна рослина обійдеться десь у півдолара, на долар корінців можна придбати декілька.
У Хургаді маєте змогу переглянути кінофільми англійською мовою, завітавши до великого торговельно-розважального центру. Посидіти декілька годин у м’якенькому кріслі перед величезним екраном, рятуючись від вуличної спеки і водночас втамовуючи культурну спрагу, вартуватиме від 2-4 і вище доларів. Ціна квитка залежить від часу сеансу.
Побути зіркою можна, порадувавши себе фотосесією від місцевих фотографів. Щоправда, за один знімок доведеться викласти чимало – від 1 до 3 $. Світлини вони видають переважно у цифровому вигляді.
Фото elgounatours.com
Найприбутковішим капіталовкладенням завжди є знання. Квиток вартістю 1,5 $ відкриє двері до Музею морської біології, де в акваріумах і невеликих колбочках можна роздивитися практично все Червоне море. А в музейній бібліотеці спробуйте розгадати записи видань з віковими історіями.
За 2 $ ви потрапите у величезний місцевий акваріум, де ваші думки обов’язково вхопляться за щупальця восьминогів, видеруться на гігантську черепаху, приб’ються до косяка риб чи будуть з’їдені слизькими акулами.
Якщо ж захочете відчути пісок під ногами і кругом себе, то несіть свої 10 $ до музею піщаних скульптур. Поєднання води й піску відтворило тут шедеври світової історії та культури.
А ще можна притримати 10 $ до вечора. Утомившись за день від міста з його безкінечними пошуками сувенірів, галасливих перегукувань туристів з продавцями, віддати десятку на вході у нічний клуб і весь темний час доби протанцювати, ніби тебе ніхто не бачить.
А зранку вирушайте в пошуки місцевої музики. У крамничках і на розкладках можна знайти платівки із записами традиційних народних єгипетських мелодій або сучасні мотиви. Це вам стане у 6-10 $. Якщо пощастить набрести на продавців музичних інструментів, то за 2-3 зелених прихопите із собою часточку живих звуків і будете відтворювати Країну пірамід у будь-якому кінці світу.
Головне фото planetofhotels.com