Шарм-ель-Шейх: танцюємо у пустелі, пірнаємо і вчимося торгуватися…

Віідвідавши цей курорт, любителі пляжного відпочинку знов і знов обирають для наступної відпустки. Варіанти готелів на будь-який смак, чудовий сервіс, невелика відстань від аеропорту, та при цьому особливий культурний колорит – все разом складається в ідеальний пазл для того, щоб прапорець на туристичній мапі знову поставили на місті Шарм-ель-Шейх.Фото mediafiles.urlaubsguru.de
Та іноді, вволю поніжившись під теплим сонцем і вивчивши мелодію прибою бірюзових хвиль, хочеться більш активних розваг і яскравих вражень. І найцікавішому курортові Синайського півострова є чим потішити своїх гостей. Ми приготували для вас кілька варіантів, чим зайнятися, коли пасивного відпочинку здається замало, але виїжджати на тривалі екскурсії не хочеться. Отже!
Зануритися у підводне царство
Шарм-ель-Шейх і дайвінг уже стали практично словами-синонімами. Окрім своєї «наземної» краси місцевість відома підводними панорамами Червоного моря. Вирушити в цю частину Єгипту і не взяти із собою маску і трубку – значить недоотримати мало не половину емоцій від проведення часу, тим більше, що дивуватися різнокольоровим коралам і найрізноманітнішим підводним мешканцям можна на кожному метрі прибережної морської площі.
Для особливо захоплених і професійних любителів плавання з аквалангами є цілі райони – серед них заповідник Рас-Мохаммед і острів Тиран. Занурившись, почуваєшся всередині збільшеної версії найкрасивішого акваріума. Тут можна побачити мант, черепах і барракуд, а також більш дрібних, але таких же яскравих морських жителів і, звичайно ж, детально розглянути рифи.Фото thecopenhagentraveler.com
Замовити підводну прогулянку можна у будь-якому готелі, де працюють представництва дайвінг-центрів. Вартість кардинально відрізняється і варіюється в залежності від кількості занурень, локацій, кількості учасників групи, але в середньому становить від 30-40 доларів.
Поторгуватися на Old Market
Правда, старим цей ринок через його фактичний вік, звісно, не назвеш. Хоч він і розташований в одній з історичних частин міста, більше все ж стилізований під давнину. Придбати тут можна абсолютно все. Мовний бар’єр між продавцями і клієнтами просто стертий, кожний із власників яток говорить російською і англійською практично бездоганно, та ще й у запасі має кілька мов на базовому рівні (єгиптяни взагалі дивовижні поліглоти).
Торгуватися на ринку не просто потрібно, а вкрай необхідно! Ті, хто не вміє це робити, ризикує витратити як мінімум у чотири-п’ять разів більше грошей. «Драматизовані» ціни на початку торгу й адекватні наприкінці – фішка місцевих реалізаторів. Ну не потрібно ж вам 100 грамів каркаде (хоч і найбільш відбірного) за 5 доларів, коли можна зійтися на 300 грамах за 1,2-3 долари. Найкраще везти звідси спеції і чаї, фрукти, аромоолії, а також кальяни. Гарний і якісний, та ще й на додачу з тютюнами, вугликами та іншими складовими буде у межах 15-20 доларів за штуку, тоді як, приміром, в Україні доведеться викласти близько сотні.Фото urlaubsguru.de
Крім того, прогулянка старим містом, окрім покупок і сувенірів, додасть вражень у скарбничку мандрівників. Тут справді «очі розбігаються», але не тільки очі: нюх і слух теж. Атмосфера гамірного східного базару, просякнутого ароматом прянощів і аромоолій, озвучена фразами багатьма мовами і східними мелодіями, що доносяться з кожної другої ятки. Підкріплена візуальним сприйняттям різноманітних яскравих товарів, вона буде закарбована у пам’яті міцно й надовго.
Дістатися до олд-маркету можна на таксі, замовивши його на території готелю чи біля неї. Вартість поїздки туди й назад залежно від відстані від готелю і знову ж таки вашого вміння домовитися про ціну буде в межах 10-20 доларів.
Потанцювати в одному з найкращих клубів курорту«LA DOLCE VITA»
Навіть для тих, хто не є шанувальником нічних видів відпочинку, знайдеться мотивація відвідати клуб «Дольче віта». Розташований він у пустелі просто неба, і саме відчуття, що ти танцюєш не в обмеженому просторі, а під зірками над головою і в оточенні піщаних насипів з різних боків, трохи розриває шаблон розуміння нічного клуба в класичному розумінні. Заклад має величезну популярність серед відпочивальників, і цьому є ще один аргумент – у «Дольче віта» часто грають сети ді-джеї зі світовим ім’ям, а також виступають знамениті українські зірки, серед яких уже були Світлана Лобода, Іван Дорн і гурт «Гарячий шоколад».
Дістатися до локації можна із готелів, якщо передбачено трансфер, або знову ж таки на таксі.
Прогулятися по SOHO Square
Розташований недалеко від аеропорту Сохо-сквер – не просто прогулянковий променад, а величезний торговельно-розважальний центр. Не конче заздалегідь продумувати, що саме тут робити, оскільки перед туристами, які тільки потрапили в цей район, відкривається величезний вибір для цікавого проведення часу.Фото joinup.ua
Сохо кардинально відрізняється від того ж Олд-маркету. Це своєрідний зелений оазис впереміж із розважальними закладами, пабами, ресторанами, атракціонами, магазинами, кінотеатрами та іншими складовими найкращих ТЦ. По всій вулиці розставлено кумедні фігурки звірків і героїв казок, з якими дуже люблять фотографуватися діти.
А якщо вирушити сюди після заходу сонця, можна стати глядачами чарівного шоу фонтанів, які танцюють під східні мелодії, або потрапити на концерт місцевих або навіть закордонних зірок, котрі виступають тут доволі часто.
Скуштувати дари моря і природи
Залишитися голодним у Єгипті просто не вийде. Любите ви це чи ні – тут вам їсти доведеться. Просто вийшовши за територію готелю, практично відразу натикаєшся на конкурентні ресторани і кафе. А їхнє скупчення на Олд-маркеті в районі Сохо не лишає варіантів, інакше як зайти і продегустувати. Заклади з традиційною єгипетською, італійською, японською, тайською, французькою кухнею можна з легкістю знайти в Шарм-ель-Шейху. Але фішка, котра їх об’єднує: практично в кожному подають щойно приготовані морепродукти. Біля багатьох закладів стоять спеціальні ємності з льодом, в яких зберігається свіжий «улов», і гість за бажання має змогу вибрати, яку рибку, краба чи кальмара приготувати для нього.Фото worldatlas.com
Окрім дарів моря радимо також скуштувати дари дерев. Гуава, грана, манго – хай вже й не такі екзотичні фрукти для сучасних мандрівників, але тут вони відкривають нові відтінки смаків, навіть точніше сказати – правильні відтінки. Незвичайно соковиті, достатньо солодкі і неймовірно ароматні, тому хочеться купувати їх кілограмами і намагатися провезти цю смачну частинку колориту додому.
Головне фото marotours.ru