RU  UK  EN
Статті  >  Уяви  >  Банк менталітетів: Єгипет

Банк менталітетів: Єгипет

Єгиптяни складають думку про людину відразу ж після привітання, переважно у вигляді рукостискання. Та пам’ятайте – воно має бути неодмінно міцним, інакше буде розцінено як вияв нещирості… Так що вітаємось і продовжуємо знайомитися з особливостями менталітету цього народу!

При спілкуванні з єгиптянином у вас зовсім не виникає мовного бар’єру. Практично всі жителі країни знають щонайменше дві-три мови. І не дивно, адже це грає важливу роль у торгівлі.

Якщо не знаєте, про що поговорити з місцевими жителями, заведіть розмову, наприклад, про… футбол. Це – найулюбленіший вид спорту в Єгипті. Найбільш популярні клуби – «Ахлі» і «Замалек» . Та й поспостерігати за іграми, які транслюють практично цілодобово, можна на екрані телевізорів у будь-якому ресторані, сувенірній крамниці чи кафе. Egypt-Camels-Pyramids-Travel-2019.jpgФото expatexplore.com

Вираз "egyptian time" став приказкою за межами держави. Пунктуальність – це не про єгиптян, вона їм геть байдужа. Особливо це стосується ділових зустрічей. Прийти хвилина в хвилину тут вважають мало не моветоном. Так що, призначаючи зустріч, запасіться терпінням.

Вирушаючи в гості до місцевого жителя, неодмінно варто прихопити із собою щось до чаю. Традиційний улюблений напій – каркаде. Рецепт простий: висушені квітки гібіскусу кладуть у холодну воду і доводять до кипіння, потім додають цукор і подають у гарячому чи холодному вигляді. 266_AdobeStock_77064938_shopping-egypt-market_17-8-17.jpgФото gapyear.com

Цілком пристойним вважають робити телефонні дзвінки до дванадцятої, а то й першої години ночі. Правило о 22.00 відбій тут не діє навіть для дітей. Але бажано не турбувати єгиптян в обідню пору. Вся справа в тому, що місцеві жителі дуже люблять денний сон.

До речі, про дітей. Нащадки фараонів неймовірно розчулюються, коли бачать малюків. Так що не варто дивуватися, якщо ваше чадо відразу при зустрічі спробують пошарпати за щічки, взяти на руки чи пригостити чимось смачним. Ramadan-iftar1.jpgФото dailynewsegypt.com

Головне правило дорожнього руху для всіх єгиптян – це відсутність всяких правил. Водії сигналять завжди, коли хочуть повернути, коли просто бажають з кимось привітатися, зазивають пасажирів чи просто сигналять машині, що їде спереду.

Вочевидь, віддаючи данину поваги давньоєгипетській богині Бастет, місцеві жителі фанатично люблять котів. Амурчиків, що поважно розгулюють, можна зустріти на кожному метрі простору. пирамиды-и-фараоны.jpgФото travelask.ru

Відмовляючись від чогось, єгиптяни неодмінно кладуть руку на серце. Так вони висловлюють свою приязнь до співрозмовника, і у подібному випадку слово «ні» не зачепить його почуття. Egypt-Luxor-woman-shows-me-bread-oven-inside-her-house.jpgФото holeinthedonut.com

Головне фото gadventures.com

Вам це буде цікаво:
Каїр is the capital of…
Курорти формату All Inclusive, піраміди і мумії – ось, либонь, і все, що спадає на думку, коли говориш про Єгипет. А тим часом це одна з найдавніших держав світу, а його столиця Каїр - не просто найбільше місто Близького Сходу й Африки з населенням у 19 мільйонів людей, це мегаполіс, котрий об’єднує в собі стародавні історичні пам’ятки і скляні хмарочоси, сміттєві звалища і дорогі магазини, незліченні багатства і кричущу бідність. Про такий різний і самобутній Каїр ми і розкажемо.
Банк менталітетів. Японія: свій серед чужих
Японці вирощують сакуру, поїдають тоннами рис, майстерно скручують роли, розгулюють у кімоно і... вважають поганим тоном НЕ плямкати за столом. Якщо з першими фактами стійко асоціюються жителі Країни, де сходить сонце, то про останній знають далеко не всі. А проте, крім незвичайних правил етикету, у цього народу є ще цілий десяток тільки їм притаманних особливостей.
Шарм-ель-Шейх: танцюємо у пустелі, пірнаємо і вчимося торгуватися…
Узбережжя Червоного моря прикрашене курортним містом Шарм-Ель-Шейх, що перекладається витончено: «бухта шейха». Оточена Синайськими горами, вона надійно схована від вітру і негоди, зберігаючи затишний для подорожей цілий рік…
Банк менталітетів. Єгиптяни – сучасні нащадки фараонів
Піраміди, фараони, древні поховання... В усьому світі Єгипет асоціюється з чимось таємничим і незбагненним. Напевно, важко знайти більш загадкове і містичне місце, ніж ця країна. Не менш загадкові й самі її жителі.
Каїр: як жити у склепі, або Коли твої сусіди – мерці…
Столиця Єгипту – це сімнадцятимільйонний мегаполіс, де щільність населення одна з найвищих на планеті. Щоб мати бодай якийсь дах над головою, деякі люди змушені жити на вокзалах, хтось отримує статус біженця, а комусь доводиться селитися на цвинтарі. Про сотні тисяч каїрців, які живуть серед могил – далі в Outlook!
Закрити
Outlook facebook page