Якщо у тебе 10 доларів і ти в Сіднеї
Найбільший австралійський мегаполіс щороку входить у різні топи за економічними показниками. Так, наприклад, Сідней займає п'ятнадцяте місце в списку найдорожчих міст планети, але разом з тим – шістнадцяте за рівнем заробітної плати, що не може не тішити. Середній сіднеєць отримує близько 45 тисяч доларів на рік, чого цілком вистачає на комфортне життя. Адже навіть середньоавстралійський дохід, хоч і нижчий відсотків на двадцять, все одно вважається досить високим. Напевно, цим і обумовлений той факт, що жителі Зеленого континенту і мігранти з інших країн так масово переїжджають саме в Сідней, який розростається просто на очах.Фото fodors.com
Що ж, повернімося до нашої десятки американських доларів. Варіантів витратити її у мегаполісі – безліч.
Спершу прогуляємося найпопулярнішими супермаркетами «Coles» і «Woolworth», які буквально всюди. Продукти в них розкладено у трьох сегментах: найдешевші (homebrand), середні за ціною і дорожчі (наприклад, органічні). Хоча нам необов'язково впадати у відчай і зосереджуватися на першому, бо ці мережеві крамниці вирізняються тим, що буквально щодня там бувають всілякі знижки та розпродажі. Тому на нашу десятку можна купити чотири батони найсвіжішого хліба або сім кілограмів рису, кілограм свинини або ж сорок яєць. А також кіло шоколаду, півтора кг сиру, дві курки, індичку, три літри соку, п’ять літрів води, дві пляшки вина і так далі.
Будемо вважати, що черв'ячка заморити вдалося, тож тепер і на культурне дозвілля потягнуло. Квиток у кіно на ранковий сеанс обійдеться якраз у десять доларів, до речі, стільки ж коштуватиме і вхідний ваучер в один із місцевих парків розваг, де можна буде покататися на трьох атракціонах. А ось у театр сходити або відвідати знаменитий акваріум не вдасться, для цього потрібна бодай удвічі більша сума.
Коли нудно, можна приблизно 12 хвилин потеревенити по мобільному за найдорожчим тарифом або завантажити близько 7 гігабайтів в Інтернеті.Фото itnews.com.au
Якщо говорити про транспорт і пов'язані з ним витрати, то на 10 зелених можна тричі проїхатися на міському автобусі та метро. Навіть у таксі вдасться проїхати близько чотирьох кілометрів, а в гарному трамваї – чотири з половиною рази. Якщо ви звикли до комфорту і маєте авто, то на наш ліміт вийде запаркувати машину на 4–5 годин залежно від локації у місті.
У тамтешніх кафе ціни загалом прийнятні, тому ми з вами можемо вибирати: і величезна порція локшини з морепродуктами, і чизбургер, і три філіжанки доброї кави, і келих пива, і два вина коштують якраз близько 10 доларів. А якщо не в центрі, то й дешевше. А ось на пачку найдешевших сигарет чи пляшку міцного алкоголю точно не вистачить – ці товари дуже дорогі, оскільки вважаються шкідливими та акцизними. Ціни на них регулює держава.Узагалі, Австралія і Сідней зокрема – найяскравіші приклади ринково-сезонної економіки. Повені, рекордні врожаї, проблеми з доставкою імпортних товарів – усе це тут відіграє величезну роль. Годі й казати, якщо навіть ціни на бензин упродовж дня змінюються на 10–20 центів за літр. Тому турист одразу і не розбереться, дорого він заплатив чи, навпаки – заощадив. Будучи місцевим жителем, набагато легше вловлювати питання фінансів, але загалом можна зробити висновок, що навіть в одному з найдорожчих міст планети на 10 доларів точно не помреш з голоду і навіть вдасться повеселитись. А витратити гроші за раз чи розтягнути на весь день – це вже вирішувати кожному.
Головне фото cntraveller.com