Заява посла Австралії з нагоди Національного дня
"2020-й рік був роком, який перевірив силу наших громад та стійкість наших країн. Хоча для багатьох це був рік, який вони хотіли б забути назавжди, є причини, через які його варто завжди пам’ятати.
У всьому світі того року панувала пандемія COVID-19, але для австралійців 2020-й розпочався з найбільш руйнівних пожеж у нашій історії.
Близькі та далекі країни пропонували Австралії допомогу. Понад 300 іноземних пожежних разом із нами боролися з вогнем. Люди по всьому світі збирали кошти нам на допомогу у відбудові та майбутньому відновленню. Тут, в Україні, Посольство Австралії отримало щирі повідомлення про підтримку від друзів та колег, а також пропозиції про допомогу від українських старших посадових осіб.
Щедрість друзів у час потреби була вражаючою. І це не забудеться ніколи.
2020 рік продемонстрував важливість колективної волі, інновацій, ресурсів та лідерства для захисту та підтримки наших громад та країн.
Це був рік, який продемонстрував надзвичайний потенціал спільного використання науки і техніки для вирішення спільних проблем. Окрім COVID-19 однією із таких загальних глобальних проблем є зміна клімату.
Хоча зменшення викидів і надалі залишатиметься вирішальним для забезпечення середньої глобальної температури на рівні нижче двох градусів, потрібно буде докласти більше зусиль для адаптації та зміцнення стійкості до кліматичних змін, що вже відбуваються.
Віртуальний саміт з питань адаптації до клімату, який цього тижня організували Нідерланди, надає цінну можливість для міжнародної спільноти співпрацювати задля більш стійкого до клімату майбутнього. На саміті Австралія підтвердить свою відданість амбіційним і практичним діям для боротьби з наслідками зміни клімату вдома, в нашому регіоні та в усьому світі.
Після минулорічних пожеж Австралія виділила понад $15 млрд., щоб зробити наші природні ресурси, навколишнє середовище та водну інфраструктуру більш стійкими до посухи та кліматичних катастроф. Ми витрачаємо понад $2 мдрд. на зусилля з відновлення після пожеж, підтримуючи місцеві громади у розробці їхнього власного економічного, соціального та екологічного відновлення. Сюди входить важлива робота з відновлення середовищ існування, допомоги місцевим тваринам відновитися, а також накопичення знань для кращого управління земельними ресурсами.
Визнаючи, що зміна клімату становить найбільшу довгострокову загрозу здоров'ю коралових рифів у всьому світі, в тому числі і всесвітньо відомого Великого Бар'єрного Рифу, Австралія також виділила $2,7 млрд. на ефективне управління та охорону Великого Бар'єрного рифу на підтримку «Плану Рифу 2050».
Хоча наша робота з адаптації та стійкості починається вдома, це в жодному разі не значить,що вона там і закінчується. Австралія прагне підтримувати сусідні та глобальні громади у боротьбі зі зміною клімату. Австралія пообіцяла виділити щонайменше $1,5 млрд. протягом п’яти років на глобальне кліматичне фінансування, включаючи допомогу у впровадженні відновлюваних джерел енергії та покращенні змін клімату та стійкості до стихійних лих.
Ми ділимось зі світом досвідом з адаптації до клімату, знаннями та навичками за допомогою нашої програми розвитку та Австралійського фонду фінансування інфраструктури для Тихоокеанського регіону.
Хоча здебільшого ця робота може здатися далекою від України, ми знаємо, що наші дії в Австралії та Індо-Тихоокеанському регіоні, впливають на решту світу. Тільки завдяки спільній роботі ми можемо сподіватися ефективно вирішити багатогранні виклики, спричинені зміною клімату.
Звичайно, дії з адаптації мають іти пліч-о-пліч зі зменшенням викидів, і Австралія продовжує працювати над цим. Ми залишаємось рішуче відданими Паризькій угоді (і цього місяця щиро вітаємо з поверненням ключового партнера) й готові досягти мети на 2030 рік, зменшивши викиди майже на сімнадцять відсотків з 2005 року.
Австралійці також інвестують та застосовують відновлювані джерела енергії на рекордному рівні. Зараз майже кожен четвертий австралійський будинок встановив системи сонячної енергії, і ми очікуємо, що відновлювані джерела енергії становитимуть щонайменше п'ятдесят відсотків нашої електроенергії до 2030 року.
Австралія прагне якнайшвидше досягти чистого нульового викиду. Потреба досягти нуля – це не питання - разом із світовою спільнотою наші наступні кроки повинні зосередитись на тому, «як».
Щоб підтримати цей рух, Австралія розробила Дорожню карту технологічних інвестицій - комплексний план інвестування в технології, які нам необхідні для зниження викидів в Австралії та в усьому світі.
Якнайкраще застосувавши $70 млрд. нових інвестицій у технологію з низьким рівнем викидів до 2030 року, ми прискорюємо такі технології, як використання та зберігання водню та вуглецю, вуглецевий ґрунт, накопичення енергії для резервного використання відновлюваних джерел, декарбонізація транспорту, а також зниження або зведення до нуля викидів від сталі та алюмінію.
Глобальне поширення цих технологій призведе до зменшення викидів або їх усунення у галузях, відповідальних за дев'яносто відсотків світових викидів - 45 мдрд. тонн.
Оскільки світ оговтується від економічного впливу COVID-19, нам потрібні інвестиції, які можуть як прискорити скорочення викидів, так і підтримати кількість робочих місць та громади. Щоб забезпечити глобальний вплив, нам потрібно зменшити викиди стійким та комерційно життєздатним способом, що створює робочі місця у всіх економіках.
У відповідь на пандемію COVID-19, або вирішуючи поточні виклики, спричинені зміною клімату, нам необхідно використовувати інновації та зміцнити глобальне партнерство. Нам потрібно враховувати тих, хто найбільше потребує, однаково залучати всі зацікавлені сторони та поважати культуру і знання корінних народів у здійсненні кліматичних заходів.
Наші вчені говорять нам, що навіть за найамбітніших глобальних скорочень викидів, протягом найближчих десятиліть нам все одно доведеться адаптуватися до змін нашого клімату. Практичні дії, які допомагають нам адаптуватися до цих змін та зміцнюють стійкість нашого місцевого середовища, є критично важливими".