Майянські мегаліти: Сонце третьої епохи
Мегаліти – споруди з величезних кам'яних брил – колись були справжнім царством, твердинею культури майя в III-VIII століттях. Дивлячись на величні, але безлюдні споруди, ми усвідомлюємо, що застиглі брили були свідками падіння великої імперії. А як же все починалося?
...Коли на території сучасної Мексики з'явились послідовники культу Великої Змії, дикуни обрали собі повелителя. Вождь Вотан заснував Баакульську державу зі столицею в Лакам-Ха. Згодом стольний град стали називати Паленке, що в перекладі означає «укріплення».
За легендами народу майя, Сонце зникало двічі, і Земля поринала в темряву. Щоб відновити природний хід речей, боги послали до людей чотирьох ягуарів, покликаних розрядити густий туман і звернути людський погляд до неба. За переказом, вони запалили сім вічних вогнів у горах, які об'єдналися в Сонце третьої епохи, а ягуарів відтепер називають дикими кішками нового світла. А образ сходу сонця зустрічається в плануванні майянських храмів і палаців.Фото riich.me
Дослідники культури майя можуть повідати чимало подібних легенд, і всі вони будуть пов'язані з життєдайною і цілющою силою. Не дивно, що в самісінькому серці цивілізації майя, Паленке, поживу для розуму знаходять науковці, а для душі – любителі езотеричних пригод. Люди, котрі побували в такій експедиції, розповідають, як при наближенні до мегалітів їхня свідомість немов підноситься на новий рівень: приходить розуміння, як розв’язати проблеми, над якими «б'ються» роками. Згадують про феномен, характерний для багатьох «місць сили», коли перед людиною відкривається так званий «портал» – вихід у потойбічні світи. Фізично люди відчувають якийсь коловорот, який немов тягне у вирву.
По яке зцілення приходять люди в Паленке, котре майя називали Містом змій? По еволюційне перетворення, позбутися психічних хвороб, ментальних травм, а ще в надії вилікуватись від безпліддя.
Читайте також: Крок за межу: магічне мистецтво уїчолі
Усупереч назві, місцевість не кишить повзучими гадами. Змія – це архетип мудрості й духовного розвитку, загальний не тільки для Месоамерики, але й притаманний індійській, єгипетській і японській міфології. Мандрівники шукають у Паленке відблиски Венери, об'єкта поклоніння майя. Провідну зірку – космічну любов уособлює образ Майяуель, богині майя, котру охороняв Небесний змій. Одного разу бог вітру напав на Майяуель, Змій кинувся захищати її честь, але богиня загинула. За повір'ям, над її могилою виросла агава, з якої готували цілющий відвар. А сама земля, в якій покоїться Майяуель, відтепер є символом божественної матері. Люди, які вірять в історичну силу Паленке, приходять сюди, щоб попросити природу дати їм міцну сім'ю, здорових дітей і щасливе життя.Фото tourblogger.ru
Інші мандрівники вірять, що серед ієрогліфів, написаних на рештках історії, приховано еліксир безсмертя. А інакше звідки береться легенда про двох героїв цивілізації майя, Хун-Ахпу і Шбаланке, які зуміли в бою перемогти богів смерті? Та й самих майя недарма називають хранителями часу – якщо їм підвладні години, хвилини і роки, що простим смертним не повернути, хіба не можна віднайти вічне життя, проникнувши в зубчасте колесо механізму, яке відбиває час?
Археологи доходять висновку: надгробна плита саркофага правителя Баакульського царства майя Пакаля, який жив у VII столітті, головний доказ того, що цивілізації майя були доступні таємниці воскресіння. Як пише мексиканський історик Альберто Рос Луільє, котрий розкопав Храм написів, «юнак, що сидить на масці чудовиська землі, ймовірно, одночасно уособлює і людину, якій судилося в один прекрасний день повернутися в лоно землі, і маїс, зерно якого, щоб прорости, спершу має бути поховане в землю». Воскресіння людини-маїсу можливе за наявності зв'язку між фізичним світом і загробним буттям.Фото youtube.com
Як відбувається таке диво-дивне? Американські вчені Лінда Шеле, Мері Міллер і Давид Фрайдель, розглядаючи відомий символ дерева життя на мегалітах, бачили в ньому «вісь», за якою «душі померлих і боги піднімаються з потойбічного світу, коли вони викликаються обрядом візуалізації, і тим самим шляхом повертаються назад». Ба більше, дослідники одноголосно визнають символіку кришки саркофага ілюстрацією потужного зв'язку з космосом: малюнки трактували як космічний корабель, підняте небо, чашу з кров'ю і змію, усипану дорогоцінним камінням. Біля вершка дерева покоїться «небесне чудовисько», яке, вважають, поєднує видимий і тонкий світи. Майя вірили, що душа мандрує позачасовим простором, змінює тілесну оболонку, але при правильно вимовлених заклинаннях може повернутися назад до свого володаря.
Вирушаючи до мегалітів у Мексиці, в глибині душі кожна людина вірить у диво і таємно мріє, що біля «місць сили» саме вона зустріне старого з білою бородою, який відкрив індіанцям таємниці астрономії та математики. І, як пощастить, цей міфічний персонаж, який одного разу відучив людей будувати замки з піску, вказавши на кам'яні плити, надійні та довговічні, вилікує сучасну людину від її хвороб.
Головне фото tripsavvy.com