RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Майянські мегаліти: Сонце третьої епохи

Майянські мегаліти: Сонце третьої епохи

Майянські мегаліти в Паленке ховаються від цікавих очей у мексиканських джунглях. Храм написів, Гробниця червоної королеви, Піраміда черепів – археологам ці назви нагадають похоронний культ. А деякі вірять, що серед уламків цивілізації майя сховали еліксир безсмертя.

Мегаліти – споруди з величезних кам'яних брил – колись були справжнім царством, твердинею культури майя в III-VIII століттях. Дивлячись на величні, але безлюдні споруди, ми усвідомлюємо, що застиглі брили були свідками падіння великої імперії. А як же все починалося?

...Коли на території сучасної Мексики з'явились послідовники культу Великої Змії, дикуни обрали собі повелителя. Вождь Вотан заснував Баакульську державу зі столицею в Лакам-Ха. Згодом стольний град стали називати Паленке, що в перекладі означає «укріплення».

За легендами народу майя, Сонце зникало двічі, і Земля поринала в темряву. Щоб відновити природний хід речей, боги послали до людей чотирьох ягуарів, покликаних розрядити густий туман і звернути людський погляд до неба. За переказом, вони запалили сім вічних вогнів у горах, які об'єдналися в Сонце третьої епохи, а ягуарів відтепер називають дикими кішками нового світла. А образ сходу сонця зустрічається в плануванні майянських храмів і палаців.1_3915_04.jpgФото riich.me

Дослідники культури майя можуть повідати чимало подібних легенд, і всі вони будуть пов'язані з життєдайною і цілющою силою. Не дивно, що в самісінькому серці цивілізації майя, Паленке, поживу для розуму знаходять науковці, а для душі – любителі езотеричних пригод. Люди, котрі побували в такій експедиції, розповідають, як при наближенні до мегалітів їхня свідомість немов підноситься на новий рівень: приходить розуміння, як розв’язати проблеми, над якими «б'ються» роками. Згадують про феномен, характерний для багатьох «місць сили», коли перед людиною відкривається так званий «портал» – вихід у потойбічні світи. Фізично люди відчувають якийсь коловорот, який немов тягне у вирву.

По яке зцілення приходять люди в Паленке, котре майя називали Містом змій? По еволюційне перетворення, позбутися психічних хвороб, ментальних травм, а ще в надії вилікуватись від безпліддя.

Читайте також: Крок за межу: магічне мистецтво уїчолі

Усупереч назві, місцевість не кишить повзучими гадами. Змія – це архетип мудрості й духовного розвитку, загальний не тільки для Месоамерики, але й притаманний індійській, єгипетській і японській міфології. Мандрівники шукають у Паленке відблиски Венери, об'єкта поклоніння майя. Провідну зірку – космічну любов уособлює образ Майяуель, богині майя, котру охороняв Небесний змій. Одного разу бог вітру напав на Майяуель, Змій кинувся захищати її честь, але богиня загинула. За повір'ям, над її могилою виросла агава, з якої готували цілющий відвар. А сама земля, в якій покоїться Майяуель, відтепер є символом божественної матері. Люди, які вірять в історичну силу Паленке, приходять сюди, щоб попросити природу дати їм міцну сім'ю, здорових дітей і щасливе життя.Фото tourblogger.ru

Інші мандрівники вірять, що серед ієрогліфів, написаних на рештках історії, приховано еліксир безсмертя. А інакше звідки береться легенда про двох героїв цивілізації майя, Хун-Ахпу і Шбаланке, які зуміли в бою перемогти богів смерті? Та й самих майя недарма називають хранителями часу – якщо їм підвладні години, хвилини і роки, що простим смертним не повернути, хіба не можна віднайти вічне життя, проникнувши в зубчасте колесо механізму, яке відбиває час?

Археологи доходять висновку: надгробна плита саркофага правителя Баакульського царства майя Пакаля, який жив у VII столітті, головний доказ того, що цивілізації майя були доступні таємниці воскресіння. Як пише мексиканський історик Альберто Рос Луільє, котрий розкопав Храм написів, «юнак, що сидить на масці чудовиська землі, ймовірно, одночасно уособлює і людину, якій судилося в один прекрасний день повернутися в лоно землі, і маїс, зерно якого, щоб прорости, спершу має бути поховане в землю». Воскресіння людини-маїсу можливе за наявності зв'язку між фізичним світом і загробним буттям.maxresdefault-1.jpgФото youtube.com

Як відбувається таке диво-дивне? Американські вчені Лінда Шеле, Мері Міллер і Давид Фрайдель, розглядаючи відомий символ дерева життя на мегалітах, бачили в ньому «вісь», за якою «душі померлих і боги піднімаються з потойбічного світу, коли вони викликаються обрядом візуалізації, і тим самим шляхом повертаються назад». Ба більше, дослідники одноголосно визнають символіку кришки саркофага ілюстрацією потужного зв'язку з космосом: малюнки трактували як космічний корабель, підняте небо, чашу з кров'ю і змію, усипану дорогоцінним камінням. Біля вершка дерева покоїться «небесне чудовисько», яке, вважають, поєднує видимий і тонкий світи. Майя вірили, що душа мандрує позачасовим простором, змінює тілесну оболонку, але при правильно вимовлених заклинаннях може повернутися назад до свого володаря.

Вирушаючи до мегалітів у Мексиці, в глибині душі кожна людина вірить у диво і таємно мріє, що біля «місць сили» саме вона зустріне старого з білою бородою, який відкрив індіанцям таємниці астрономії та математики. І, як пощастить, цей міфічний персонаж, який одного разу відучив людей будувати замки з піску, вказавши на кам'яні плити, надійні та довговічні, вилікує сучасну людину від її хвороб.

Головне фото tripsavvy.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Мехіко: від пірамід до хмарочосів
Згідно зі статистикою більшість туристів, що відвідують Мексику, «відводять на столицю» лише день-два і їдуть далі, особливо не надаючи місту увагу. OUTLOOK вважає, що це не найкраще рішення, адже Мехіко здатне закохати в себе всерйоз і надовго. Найбільш популярні відмазки «проскочити» Мехіко: нестерпна спека, перенаселеність, кримінал...
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Крок за межу: магічне мистецтво уїчолі
Сліпучі сполохи давнього знання в різнобарвних переливах бісеру і пряжі на мозаїках індіанців уїчолі спрямовують фантазію у безкінечну подорож гілками світового древа. Духовні образи набувають плоті у вигадливих орнаментах, що супроводжують селянина-мексиканця на всіх етапах життєвого шляху.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Коста-Рика: причини щастя
У пошуках ідеального пункту призначення можна користатися різними критеріями. Керуючись бажанням пізнати, як живуть люди, що випромінюють світло від насолоди, вирушайте в Коста-Рику. Ця країна – лідер за показником Всесвітнього індексу щастя (The Happy Planet Index).
Закрыть
Outlook facebook page