RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Берлін з родзинками

Берлін з родзинками

Місцеві одразу впізнають туристів за головами, які постійно крутяться навсібіч. І таки є місця, де це справді варто робити! Одне з них – Берлін, місто, яке з кожним днем змінюється, нові покоління приносять щось своє, і по камінчику зникають не лише залишки Берлінського муру, а й решта стін. Німецька столиця стає іншою. І її слід розглядати, придивляючись до кожної дрібниці, адже, окрім архітектурних «корон» і невичерпного арту на стінах, можна виявити непримітні «родимки» міста.

«Книжковий ліс». Посеред міста є дерево, у стовбурі якого ховається пункт буккросингу, де маєте змогу взяти книжку в обмін на свою. Його можна знайти на вулиці Prenzlauer Berg і поринути в читання прямісінько в кафе навпроти.

Реклама. У Берліні рідко позбуваються рекламних афіш, плакатів та оголошень, тому нові чіпляють зверху, шар за шаром. Таким чином стовпи і стіни заростають рекламою, це навіть перетворилось на таку собі арт-фішку, тож деінде можна натрапити на справжні рекламні дупла.Woman-Walks-Past-Bücherwald-Berlin.jpgФото withberlinlove.com

«Камені спотикання». Столицю Німеччини варто розглядати не лише, дивлячись на всі боки, а й опускаючи голову додолу. У Берліні ви можете побачити щось справді незвичайне, а іноді й моторошне. Скажімо, таблички з латуні, на яких вигравійовано імена жертв нацистів Другої світової війни. Гюнтер Демінг, автор соціального проекту з назвою «Stolpersteine» («Каміння спотикання»), вважає, що пам’ять про людину зникає, коли забувається її ім’я. Тож, щоб цього не сталося, слід їх зберегти. Ідея здобула підтримку пересічних німців, і тепер звичайна бруківка подекуди чергується зі справді безцінною. На сайті проекту (http://www.stolpersteine-berlin.de/) є карта з адресами всіх берлінських табличок.

А якщо завітаєте на Reichenberg Straße у районі Kreuzberg, то знайдете заритими в землі купу різних артефактів, починаючи від скоринок і закінчуючи частиною піаніно. Тож дивіться під ноги!

Читайте також: На подіумі: Німеччина

Ліфти «Отче наш». Ще однією німецькою особливістю є ліфти безперервної дії. Їхні кабіни постійно відкриті, одна з них завжди рухається вгору, а друга вниз, вам потрібно лише встигнути заскочити до потрібної. У народі такий тип підйомників ще називають «Отче наш» за подібність технології дії ліфта до перебирання вервечкою. Є вони і в Міністерстві закордонних справ, де їх можна випробувати. Але будьте обережними, адже користування цими ліфтами потребує практики. Технологія «Отче наш» вважається не надто безпечною і заборонена для використання дітьми. Досі ці ліфти працюють лише тому, що німці відстоюють право на їхнє існування як пам’ятки технічної культури.Фото pinterest.com

«Ринок дерева». Берег річки Шпрее завжди був популярним місцем відпочинку берлінців і гостей столиці. Громада змогла відстояти його від «вигідних» офісних забудов. Нині на березі Шпрее розкинувся Holzmarkt (дослівно можна перекласти як «ринок дерева»), це такий собі соціально-культурний простір, куди можна втекти від міської метушні.

Ідея цього проекту в тому, щоб самі містяни змогли обжити велику вільну територію, власними силами виростити таке собі міні-місто. Holzmarkt – експериментальний квартал, який планують зробити повноцінною частиною Берліна. Це житловий і справді живий масив, де поєднується економіка, культура і природа, де можна жити, творити, працювати й відпочивати.

У Holzmarkt є спонсор, за рахунок якого відбувається розбудова. Створено також комуну, яка залагоджує усі серйозні питання. Для того, щоб стати її членом, потрібно лише зробити грошовий внесок, розуміти й приймати концепцію і мати бажання «вирощувати» міні-місто. Пересічні ж городяни свої бізнесові/культурні/соціальні проекти можуть презентувати комуні й у разі схвалення починати їхню реалізацію.dsc3107.jpegФото mitvergnuegen.com

Зараз там об’єднуються ті, хто має альтернативні культурні й соціальні ідеї, хто творить не через вигоду, а лише керуючись щирим бажанням робити це.

Читайте також: Сором’язливий Ганновер

Уже сьогодні в Holzmarkt ви можете познайомитись з міськими сільськогосподарськими проектами, подивитись театральну виставу, поїсти, посадити власну невеличку горобину і поєднатися з природою, спостерігаючи за тваринами, котрі вільно пересуваються територією. Єднання і взаємозв’язок у всьому – пріоритет Holzmarkt. Хтозна, можливо, у майбутньому в Берлін їздитимуть, щоб подивитись не на стіни, а на те, що їх немає.

Головне фото timeout.com

Вам это будет интересно:
Кордони не перешкода: найбільш відомі анклави світу
Сьогодні OUTLOOK подорожує по найцікавішим з точки зору географії та адміністративного управління містам і країнам, які є анклавами, повністю розташовуючись на територіях інших держав.
Якщо у тебе 10 доларів і ти в Стамбулі
Серед туристів, особливо з Європи, складно знайти людей, котрі хоча б раз не насолоджувалися відпочинком у сонячній і гостинній Туреччині. А от що чекає тих, хто обрав «іншу Туреччину» і вирушив оглядати чудовий Стамбул, ми розповідаємо на прикладі 10 доларів.
Під Південним Хрестом. Квінстаун
Жителі Квінстауна, як і всі новозеландці, одні з перших на планеті зустрічають світанок. Тут немає дитячих домів, бездомних тварин. Люди стійкі до холоду та так, що за нуля градусів ходять у футболках. На кожного з них припадає в середньому по дев’ять овець, а у природі практично відсутні такі небезпеки, як комарі і змії.
Незбагненний Нан-Мадол: місто над безоднею
Краще за незаселений острів може бути тільки покинутий штучний архіпелаг зі слідами зниклих цивілізацій! Мирний плескіт весел, що бентежать блакитні сни Тихого океану, утихомирює барабанний дріб екстазу у скронях, готуючи волю і розум до побачення з головною загадкою Мікронезії. Нан-Мадол пустує не одну сотню років...
У ритмі серця. Японські барабани тайко
Його звуки проникають у саме серце, зупиняють потік думок і змушують кров рухатися в якомусь магічному ритмі. Це гуркіт грому. Це мурашки по шкірі. Це – тайко. Японські барабани на їхній батьківщині зведені у ранг культу. Без них не обходиться жоден офіційний захід, їхня гра тішить слух під час радості і допомагає пережити печаль.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Departure: Дакар
Сенегальська столиця Дакар – це не тільки найважливіше місто всієї Західної Африки, але й досить контрастне місце, найкраще для подорожі у форматі «познайомитися з Чорним континентом, але м'яко і плавно». Крім багатьох цивілізаційних і звичних сучасній людині атрибутів тутешнього життя, відчуття, що Африка з усією її романтикою, незвіданим і проблемами зовсім близько, не покидає тебе ані на мить.
Камбоджа: поліція на плаву, дельфіни в ріках та Ангкор-Ват
Королівство Камбоджа – саме так звучить сьогодні офіційна назва країни на південному сході Азії (півострів Індокитай). І вона чудова туристична альтернатива іншому, більш прославленому азіатському королівству – Таїланду. Тут краще. Хоча б тому, що це не мейнстрім. Щоправда, королівство це не зовсім казкове, хоч і дуже цікаве…
Прибалтика музейна
Прибалтика – гарне місце для недорогого туризму в Європі. Вона відома, крім усього, і своєю мінливою погодою. Води і вітри Балтики дають про себе знати несподіваними опадами, та це не привід сидіти в номері: довкола безліч дивовижних музеїв, а об’їхати всі три країни за кілька днів не така вже й велика проблема.
Ми там були: Сопот
Балтійське узбережжя Європи не може похвалитися теплими водами і довгим пляжним сезоном, однак це не заважає йому бути популярною курортною зоною. Безліч прибережних і затишних містечок приваблює туристів передусім свіжим і цілющим повітрям, а також можливістю «полікувати очі», дивлячись на холодне море та неймовірні пейзажі.
Алжир – яскравий птах Магрибу
Оригінальний пам’ятник королеві Африки і французький шарм, підвісні пішохідні мости над безоднею і пустеля Сахара, джерела з киплячою мінеральною водою і руїни часів Візантії – все це може бути зібране разом тільки в одній країні світу, і ця країна – Алжир. Арабське прислів’я твердить: Магриб – це птах, тіло котрого Алжир, праве крило – Туніс, а ліве – Марокко.
Майянські мегаліти: Сонце третьої епохи
Майянські мегаліти в Паленке ховаються від цікавих очей у мексиканських джунглях. Храм написів, Гробниця червоної королеви, Піраміда черепів – археологам ці назви нагадають похоронний культ. А деякі вірять, що серед уламків цивілізації майя сховали еліксир безсмертя.
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Каламата. Героїчне минуле та оливкове сьогодення
Стародавня Греція починалася з Мікен і Криту, а нова історія країни писалася з Каламати. Саме в цьому місті було вперше скинуто турецькі кайдани, звільнивши шлях для здобуття незалежності. Каламата – місце з характером. Менш ніж за 200 років його двічі відбудовували заново, і воно знову відроджувалось.
Листівки з Батумі
Молодий український письменник Павло Хоменский побував в місті, що втопає в зелені і блищить яскравими вогням - Батумі, яке самі місцеві жителі називають містом любові. Тут пальми, кипариси, магнолії, олеандри, бамбук, лавр, апельсинові дерева, туя і самшит пахнуть на кожному кроці і так і кличуть поспостерігати за романтичною картиною відплиття кораблів з гаваней. І сьогодні автор ділиться з вами своїми листівками з цього дивного міста, пронизаного шумом моря і смаком ароматного вина.
Коста-Рика: причини щастя
У пошуках ідеального пункту призначення можна користатися різними критеріями. Керуючись бажанням пізнати, як живуть люди, що випромінюють світло від насолоди, вирушайте в Коста-Рику. Ця країна – лідер за показником Всесвітнього індексу щастя (The Happy Planet Index).
Африканські красоти. Ботсвана
Усіма своїми гранями горять алмази Ботсвани. Але крім коштовних каменів, тут є й інші скарби. Сьогодні відкриємо цю країну зовсім по-іншому.
Стелленбош: не лише винна столиця Африки
OUTLOOK продовжує знайомити вас із найбільш мальовничими та оригінальними містами нашої планети. Сьогодні ми розповімо про передмістя південноафриканського Кейптауна, Стелленбош, який справедливо вважають провідним центром виноробства всього континенту.
Підземеллями Європи: Париж, Берлін, Прага
Блукаючи мальовничими вуличками старої Європи, ми роздивляємося на всі боки і навіть не підозрюємо, скільки цікавого лежить у нас під ногами. Якщо вам набридли стандартні туристичні тури з черговим марафонським забігом до музеїв та пам'ятників, пропонуємо поглянути на бабусю Європу з іншого ракурсу. Точніше – зазирнути їй «під ноги».
Закрыть
Outlook facebook page