RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Берлін з родзинками

Берлін з родзинками

Місцеві одразу впізнають туристів за головами, які постійно крутяться навсібіч. І таки є місця, де це справді варто робити! Одне з них – Берлін, місто, яке з кожним днем змінюється, нові покоління приносять щось своє, і по камінчику зникають не лише залишки Берлінського муру, а й решта стін. Німецька столиця стає іншою. І її слід розглядати, придивляючись до кожної дрібниці, адже, окрім архітектурних «корон» і невичерпного арту на стінах, можна виявити непримітні «родимки» міста.

«Книжковий ліс». Посеред міста є дерево, у стовбурі якого ховається пункт буккросингу, де маєте змогу взяти книжку в обмін на свою. Його можна знайти на вулиці Prenzlauer Berg і поринути в читання прямісінько в кафе навпроти.

Реклама. У Берліні рідко позбуваються рекламних афіш, плакатів та оголошень, тому нові чіпляють зверху, шар за шаром. Таким чином стовпи і стіни заростають рекламою, це навіть перетворилось на таку собі арт-фішку, тож деінде можна натрапити на справжні рекламні дупла.Woman-Walks-Past-Bücherwald-Berlin.jpgФото withberlinlove.com

«Камені спотикання». Столицю Німеччини варто розглядати не лише, дивлячись на всі боки, а й опускаючи голову додолу. У Берліні ви можете побачити щось справді незвичайне, а іноді й моторошне. Скажімо, таблички з латуні, на яких вигравійовано імена жертв нацистів Другої світової війни. Гюнтер Демінг, автор соціального проекту з назвою «Stolpersteine» («Каміння спотикання»), вважає, що пам’ять про людину зникає, коли забувається її ім’я. Тож, щоб цього не сталося, слід їх зберегти. Ідея здобула підтримку пересічних німців, і тепер звичайна бруківка подекуди чергується зі справді безцінною. На сайті проекту (http://www.stolpersteine-berlin.de/) є карта з адресами всіх берлінських табличок.

А якщо завітаєте на Reichenberg Straße у районі Kreuzberg, то знайдете заритими в землі купу різних артефактів, починаючи від скоринок і закінчуючи частиною піаніно. Тож дивіться під ноги!

Читайте також: На подіумі: Німеччина

Ліфти «Отче наш». Ще однією німецькою особливістю є ліфти безперервної дії. Їхні кабіни постійно відкриті, одна з них завжди рухається вгору, а друга вниз, вам потрібно лише встигнути заскочити до потрібної. У народі такий тип підйомників ще називають «Отче наш» за подібність технології дії ліфта до перебирання вервечкою. Є вони і в Міністерстві закордонних справ, де їх можна випробувати. Але будьте обережними, адже користування цими ліфтами потребує практики. Технологія «Отче наш» вважається не надто безпечною і заборонена для використання дітьми. Досі ці ліфти працюють лише тому, що німці відстоюють право на їхнє існування як пам’ятки технічної культури.Фото pinterest.com

«Ринок дерева». Берег річки Шпрее завжди був популярним місцем відпочинку берлінців і гостей столиці. Громада змогла відстояти його від «вигідних» офісних забудов. Нині на березі Шпрее розкинувся Holzmarkt (дослівно можна перекласти як «ринок дерева»), це такий собі соціально-культурний простір, куди можна втекти від міської метушні.

Ідея цього проекту в тому, щоб самі містяни змогли обжити велику вільну територію, власними силами виростити таке собі міні-місто. Holzmarkt – експериментальний квартал, який планують зробити повноцінною частиною Берліна. Це житловий і справді живий масив, де поєднується економіка, культура і природа, де можна жити, творити, працювати й відпочивати.

У Holzmarkt є спонсор, за рахунок якого відбувається розбудова. Створено також комуну, яка залагоджує усі серйозні питання. Для того, щоб стати її членом, потрібно лише зробити грошовий внесок, розуміти й приймати концепцію і мати бажання «вирощувати» міні-місто. Пересічні ж городяни свої бізнесові/культурні/соціальні проекти можуть презентувати комуні й у разі схвалення починати їхню реалізацію.dsc3107.jpegФото mitvergnuegen.com

Зараз там об’єднуються ті, хто має альтернативні культурні й соціальні ідеї, хто творить не через вигоду, а лише керуючись щирим бажанням робити це.

Читайте також: Сором’язливий Ганновер

Уже сьогодні в Holzmarkt ви можете познайомитись з міськими сільськогосподарськими проектами, подивитись театральну виставу, поїсти, посадити власну невеличку горобину і поєднатися з природою, спостерігаючи за тваринами, котрі вільно пересуваються територією. Єднання і взаємозв’язок у всьому – пріоритет Holzmarkt. Хтозна, можливо, у майбутньому в Берлін їздитимуть, щоб подивитись не на стіни, а на те, що їх немає.

Головне фото timeout.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
На подіумі: Німеччина
Характерною рисою національного німецького костюма завжди вважали його самобутність і комфорт. Напевно, тому помилуватися національним одягом Німеччини в наші дні можна не лише на святах десь у селі чи в книжках з історії, але й на вулицях великих міст.
Свята краса! Що приховують найвідоміші абатства світу?
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «абатство»? Впевнена, більшість в першу чергу згадають про Вестмінстер. А якщо я скажу, що насправді це вже не абатство? Так що ж робить ці середньовічні споруди особливими? Давайте розбиратися на прикладі споруд з різних країн Європи.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Коста-Рика: причини щастя
У пошуках ідеального пункту призначення можна користатися різними критеріями. Керуючись бажанням пізнати, як живуть люди, що випромінюють світло від насолоди, вирушайте в Коста-Рику. Ця країна – лідер за показником Всесвітнього індексу щастя (The Happy Planet Index).
Закрыть
Outlook facebook page