RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Сором’язливий Ганновер

Сором’язливий Ганновер

Хто він і який, той невеличкий Ганновер, що продовжує ховатися за спинами своїх популярних серед туристів німецьких братів? Місту неодноразово доводилось змінювати свої вбрання і вигляд, але від кожної пережитої епохи Ганновер зберіг по клаптику, не втративши при цьому своєї індивідуальності й цілісності.

Серце Ганновера однозначно зберігається у будівлі Нової ратуші. У неї немає шлейфу тисячолітньої історії, легенд і загадок, своїм віком вона ледь сягнула століття, проте виглядає як справжня барокова жителька середньовіччя.

Збудували її 1913 року, ще й так, щоб вона могла милуватись собою, заглядаючи у люстерце штучного озера поблизу. Гострі бірюзові капелюшки башточок, рум’янець червонуватої черепиці, ряди великих і маленьких віконець, що відбивають собою сонячні погляди вранці і бісики ліхтарів уночі. Дійсно є на що подивитись. Будівлю прикрашають численні барельєфи з мотивами життя міста і величні кам’яні сходи.Фото siemens.com

Недалеко від Нової ратуші розташована і її бабця Стара ратуша, що століттями перешіптується з Ринковою церквою, яку вважають найстарішою спорудою Ганновера, збудованою ще в 14 ст. Будівлі обрали собі нетривіальне архітектурне вбрання – «цегельну готику», яким продовжують захоплювати місцевих і туристів.Фото wikimedia.org

Ще одне важливе місце Ганновера – його вокзал. У своїй кишені він має клубок сплутаних блискавок залізничних колій. Ганновер, розташований на перехресті концентрованих дорожніх сполучень, таких як Берлін і Амстердам, Мюнхен і Гамбург, щодня проводжає у щасливу путь трохи менше семисот потягів.

Раритети німецького містечка розташувались в основному на Бург- і Крамерштрассе. Більшість того, що після історичних потрясінь залишилось від старого міста, а залишилось не так і багато, звезли в один район. Тепер саме тут можна порозглядати всі-всі ганноверські фахверкові будиночки, це саме ті, середньовічні, з балками. Стоять струнко, підперезані своїми дерев’яними ремінцями, продовжуючи нести архітектурну службу від самих 16-17 століть.

Читайте також: На подіумі: Німеччина

По всій довжині й ширині нинішнє місто прошите червоною і блакитною нитками. «Червона нитка» – це такий туристичний маршрут, він сполучає 36 найбільш важливих місцевих пам’яток. Шов червоної нитки починається в самому центрі Ганновера і тягнеться майже 4 кілометри 200 метрів. Маршрут розрахований на пішоходів, тому дорогою вони можуть знайти стібки-покажчики з намальованими стрілочками, що вказують вірні напрямки. А от «Блакитна нитка» ніби продовжує червону, сполучаючи собою ще 38 пам’яток, проте вона для більш впертих шукачів, адже не має своїх покажчиків, тому для пошуку її зупинок потрібно докласти топографічних зусиль. Проте у вік цифрових технологій обидва ниткові маршрути отримали свої індивідуальні офіційні сайти, чим неабияк полегшили життя любителям вичерпних прогулянок.Фото img-fotki.yandex.ru

Сьогодні Ганновер – це величезний виставковий центр. Тут систематично відбуваються різноманітні великі міжнародні виставки, конференції і спеціалізовані фестивалі. І хоч заїжджі бувають у місті доволі часто, у своїй більшості туристи тут – це якісь серйозні ділові люди, що прогулюються новим для себе містом, захоплюючись і розглядаючи його, але так і не випускаючи з голови думки про свої професійні місії і робочі завдання.Фото bestprivateguides.com

Можливо, саме тому місто трохи відрізняється від своїх туристичних німецьких братів, того ж Дрездена, Мюнхена і, звісно ж, Берліна. Він доволі мовчазний, виважений, спокійний як у світлі часи доби, так і з настанням темряви.

Поки мандрівники лише планують відкривати для себе сором’язливий Ганновер, місто завдяки своїх відомим мешканцям давно вже зробило внесок у розвиток світу. Ви ж, без сумніву, знаєте Scоrpions і Fury in the Slaughterhouse, так от вони і є вихідцями з Ганновера, як і видатний астроном Фрідріх Гершель, що відкрив планету Уран. А ще місто пишається філософом, математиком і фізиком Ґотфрідом Вільгельмом Лейбніцем, який передбачив принципи комбінаторики, створив першу механічну лічильну машину, відкрив теорему Ньютона-Лейбніца і ще купу важливих речей, необхідність яких зараз точно оцінять люди з математичним складом розуму. Ганновер же ще продовжує чекати свого великого туристичного відкриття.

Головне фото verbraucherzentrale-niedersachsen.de

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
На подіумі: Німеччина
Характерною рисою національного німецького костюма завжди вважали його самобутність і комфорт. Напевно, тому помилуватися національним одягом Німеччини в наші дні можна не лише на святах десь у селі чи в книжках з історії, але й на вулицях великих міст.
Свята краса! Що приховують найвідоміші абатства світу?
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «абатство»? Впевнена, більшість в першу чергу згадають про Вестмінстер. А якщо я скажу, що насправді це вже не абатство? Так що ж робить ці середньовічні споруди особливими? Давайте розбиратися на прикладі споруд з різних країн Європи.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Коста-Рика: причини щастя
У пошуках ідеального пункту призначення можна користатися різними критеріями. Керуючись бажанням пізнати, як живуть люди, що випромінюють світло від насолоди, вирушайте в Коста-Рику. Ця країна – лідер за показником Всесвітнього індексу щастя (The Happy Planet Index).
Закрыть
Outlook facebook page