RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Departure: Словенія

Departure: Словенія

Прийнявши за кількасот років десятки мільйонів відвідувачів, печера Постойнська-Яма змусила Словенію пишатися нею як головною туристичною пам’яткою у всій країні. Лабіринти кам’яних тунелів, залів і коридорів, висічені самою природою, плюс сучасний сервіс для гостей-мандрівників зробили ці гроти одними з найбільш популярних у світі.

Потрапити в підземелля можна, вирушивши на південний захід країни, за півсотні кілометрів від столиці, до містечка Постойна, поблизу якого і розташована система карстових печер. Перші відвідувачі спустилися в кам’яні гроти на початку XIX століття, хоча сам комплекс, за підрахунками вчених, формувався сотні тисяч років. До сьогоднішнього дня дослідникам вдалося відкрити 23 кілометри шляху, які й пропонують подолати мандрівникам. Але йти весь маршрут пішки не доведеться, адже тут прокладена вузькоколійна залізниця, що дозволяє зазирнути в найдальші куточки печери і трохи відпочити, прокатавшись у відкритих вагончиках. Також значно спрощує екскурсію і проведена електрика. Крім того, що це дає можливість більш уважно оглянути всі «викрутаси», так ще й підвищує безпеку, аби хтось бува не стукнувся лобом об кам’яні палі або не впав у яке-небудь провалля, задивившись на вражаючу застиглу красу.3d4417dea4b5985d283b0a7dfa9861de_XL.jpg
Фото total-slovenia-news.com

Природні творіння, подібно до хаотично розкиданих музейних експонатів, прикрашають кімнати підземного царства. В одній з них стіни коридорів переливаються таким чином, що здаються то відлитими з металу, то висіченими з мармуру. Різноманітні колони, оброблені ажурною ліпниною, яка за сучасних світлових ефектів змінює відтінок від світло-рожевого до насиченого червоного, підпирають стелі. А зверху звисають сотні сталактитів різної форми і щільності, що нагадують кам’яні бурульки, які при одному неправильному русі тут же відваляться і розлетяться на дрібні уламки.

Прокотившись поїздом до сусіднього залу, потрапляєш в карстовий «ліс». У самому його центрі розкинувся величезний сталагміт-кипарис, дійсно схожий на справжнє дерево. Наступна станція обладнана на краю обриву. Внизу шумить річка Півка, яка, пробігаючи через печери, виривається назовні, і в «наземному» світі відома вже під ім’ям Уніци. Два береги водойми з’єднані невеликим містком, причетним до нещодавнього відкриття. Дослідники помітили, що за 20 років функціонування сталактити, які утворилися на ньому, виросли на цілих 10 сантиметрів, а це говорить про те, що печера продовжує поповнюватися новими експонатами...

Дивіться також: Сіль за смаком. Найкращі соляні печери Європи

На зворотному шляху, згідно з плановою зупинкою, туристів висаджують на прибережному «пероні», щоб познайомити з незвичайним мешканцем Постойнської-Ями – міфічним протеєм.

Це земноводне нагадує ящірку, рибу та змію одночасно. Середньовічні перекази називають його більш гордим іменем – «дракон-ольмо» – і говорять, що це дитинча справжньої істоти, надійно заховане вогнедишними батьками в глибоких підземеллях, пробратися до яких у ті часи було досить проблематично. Але, як з’ясували прихильники наукового підходу, на величезного змія протей не перетворюється, літати не вміє, та й до всього через постійну «прописку» під землею абсолютно сліпий. Ех, знала б матінка-природа, що електрику проведуть і сюди, напевно, наділила б бідолах, на яких видивляються приїжджі, хоч якимось відсотком зору. Інші місцеві жителі, як-то павуки й скорпіони, через постійне перебування в непроглядній пітьмі також обділені зоровим відчуттям, що трохи заспокоює людей, які страждають на арахнофобію.121853585.jpgФото booking.com

Вирушаючи на екскурсію, обов’язково варто прихопити теплий одяг: температура взимку і влітку в підземеллі вище 10 градусів не піднімається. Дощовик теж не завадить, зі стель часто капає вода з розчиненим у ній вапном. Але, незважаючи на ці дрібні незручності, Постойнська-Яма неодмінно буде внесена до списку найкращих місць, які переносять у приголомшливий світ кам’яної розкоші. DRbZmc9VQAEvX9I.jpgФото twitter.com

Головне фото booking.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Де «запалюють» зірки
Мало що може зрівнятися з яскравим зоряним небом під акомпанемент тиші. Саме про зірки OUTLOOK і розповість, а точніше про місця, де на них відкривається найкращий вид. У Європі дивитися на зірки радять не де-небудь , а... в Словенії. Справа в тому, що ця невелика країна – одна з найчистіших у світі, а отже, й атмосфера тут не настільки забруднена смогом.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Departure: Сатояма
У Японії є містечко, жителі якого дуже довіряють одне одному. Довіряють настільки, що п’ють воду з одного джерела, котре протікає через їхні оселі, ще й миють там посуд після їжі. Сатояма, що у перекладі означає ідеальне місце для життя в гармонії з природою, розташоване у північній префектурі Гіфу, ізольованій від решти світу гірськими вершинами і рисовими полями.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Коста-Рика: причини щастя
У пошуках ідеального пункту призначення можна користатися різними критеріями. Керуючись бажанням пізнати, як живуть люди, що випромінюють світло від насолоди, вирушайте в Коста-Рику. Ця країна – лідер за показником Всесвітнього індексу щастя (The Happy Planet Index).
Закрыть
Outlook facebook page