RU  UK  EN
Статьи  >  Напиши  >  Ми там були: Японія - тонкощі токійського життя

Ми там були: Японія - тонкощі токійського життя

Автор: 19.03.2021 | Японія
Мало хто з туристів добереться до далекої Японії. Але у Марини Бєлки, дизайнера одягу, це вийшло, адже загадкова Країна Вранішнього Сонця була її дитячою мрією. Вона поділилася з нами враженнями від Токіо і дала майбутнім туристам практичні поради.

Я вирішила поїхати в Токіо, тому що Японія завжди мене приваблювала…

Коли мені було років 12, я знайшла у тата російсько-японський розмовник. Відкрила, подивилася його і зрозуміла, що саме в Японію я і хочу. Вона мене вабила дуже довго, сильно якимось незрозумілим чином, аж до того, що я намагалася туди поїхати попрацювати. Культура, мова - в загальному, все разом. Мені складно виділити щось одне, що саме в ній приваблює. Коли здійснилась моя мрія, і я поїхала туди вже в дорослому віці просто у відпустку на два тижні, я абсолютно нічим не була розчарована.

Тут абсолютна інша культура, етикет, світогляд людей і громадський устрій. Тому в цій країні дуже багато нюансів, які можуть здивувати європейського туриста. Наприклад, обідня перерва. Всі їдять чітко у відведений час. А потім в певні години всі ресторани закриті. У них це як санітарна година. І виходить, що якщо ти встиг поїсти до другої години дня, то добре, а ні – доведеться чекати вечора. З 14 до 17, в деяких закладах з 14 до 18 – ніякої тобі їжі. Це, звичайно, було неприємною несподіванкою для мене в перший день. Адже якраз о цій годині мені дуже хотілося перекусити в день прильоту. У нас велика різниця в часі, поки доїдеш з аеропорту до готелю, трохи відпочинеш, виходиш поїсти о 15 годині, а тобі кажуть: ніякої їжі немає. І навіть ніяких пиріжків у вуличних закусочних. Ось такі суворі правила.

Взагалі всі японці дуже виховані і доброзичливі. Їх менталітет, поведінка грунтується на повазі один до одного. Мені здається, це одна з їхніх національних ідей. Тому, потрапляючи сюди, не бійтеся, що вас десь захочуть обдурити або образити. Навіть і при тісному скупченні народу, ніхто ніколи нікого не штовхне, не наступить на ногу. У всіх закладах і магазинах вас зустрічають дуже ввічливо і дружелюбно.

Ще мені дуже подобається вулична токійська мода. Всі люди стильні і доглянуті. Молоді японки одягаються досить-таки екстравагантно, але в той же час продумано - я б сказала, що у токійської молоді свій власний яскравий стиль.31bd072d17d8d5265eec69397b7deb22.jpgФото thecrazytourist.com

Дух столиці

Якщо охарактеризувати Токіо в трьох словах, то це: динамічна, доброзичлива, незвична столиця. У ній є одночасно і нестримний поспіх, і при цьому залізна організованість. Там величезні потоки людей і дуже насичений дорожній рух (який, до речі, лівосторонній). Але при цьому все рухається згуртовано і помірковано, як один цілісний організм. Всі люди, наприклад, дуже організовано переходять дорогу.

Незвичного для нас тут є досить таки багато. Але що приємно вражає, так цечітке дотримання правил дорожнього руху абсолютно всіма його учасниками. Мені здається, аварії тут апріорі не може трапитися.japan tokyo cityscapes yokohama 2700x1800 wallpaper_www.paperhi.com_1.jpgФото paperhi.com

З транспорту мене дуже здивувало метро. Потрібно купити спеціальну карту за ціною, яка залежить від того, як далеко ти хочеш поїхати. Є декілька кіл метро, проїзд по яких коштує по-різному. Проїзні діють за часом. І туристам зручно буде купити проїзний на 1 день або кілька. Сплативши вартість цієї магнітної картити, можеш вже їздити по токійському метрополітену безлімітно. В принципі, це найраціональніший варіант.

Читайте також про пригоди в Японії Олени Расенко: Відчайдушний футуризм

Але основний вид транспорту в Токіо – це поїзд. Їх тут дуже багато різних видів. Головні в місті - монорельси. Є поїзди далекого прямування, які їздять по Токіо, а також найближчого передмістя. Усередині міста є і кілька видів електричок.

Увесь транспорт в Японії поділений на приватний і державний. Існує метро муніципальне, а є приватне - і весь токійський метрополітен обслуговують дві компанії. І якщо ти хочеш пересісти з гілки однієї компанії на гілку, яка обслуговується іншою, то потрібно купити новий квиток.image.pngФото 4gates.com.ua

Національна кухня

Що найбільше мені сподобалося з національної японської кухні? Це десерти з чаю матча і рисові пудинги - такі ось легкі солодощі з неповторним смаком. В якості сувенірів і подарунків для друзів з Токіо я як раз і привозила японські солодощі – всі були в захваті. В цілому, я б не сказала, що є якесь пафосне поняття «японська кухня». Загалом японці їдять дуже скромно - в основному, це локшина.

Якщо ви хочете випити по-японськи, то звичайно, обирайте саке. Для мене це досить легкий алкоголь, який можна пити чарку за чаркою просто за милу душу. І японське рисове пиво дуже непогане. Воно теж легке, смачне, трохи кисленьке.

Кажуть, що найкращі суші в Токіо можна спробувати на рибному ринку, тому що вони повинні готуватись зі свіжих морепродуктів - мовляв, прямо з моря на стіл. Ось на прославленному рибному ринку Цукідзі я не була. Він традиційно, як і в будь-якій країні світу, відкривається о п'ятій ранку і закривається до десяти. Але я відвідала одну знамениту мережу - Kiyomura. Засновник цієї мережі Кійосі Кімура. Це вже людина похилого віку, який колись давно працював на рибному ринку і мріяв відкрити власний суші-ресторан. І його мрія збулася. Починалося все з того, що він відкрив якесь невеличке кафе і сам їздив кожен день за рибою на Цукідзі. Тепер його підприємство розрослося в цілу мережу ресторанів. До них, правда, постійно стоять довгі черги і свого столика потрібно ще дочекатися, але це того варте.Hero-Tsujiki-Fish-Market-Move-Ninja-Rats-Tokyo-Japan.jpgФото tastingtable.com

Шопінг

Звичайно, Японія - не те місце, куди треба їхати за шопінгом. Купити якісь знамениті бренди дешевше тут не можна – можна тільки дорожчі. Але район Гінза – це суцільна чарівність і захват. Це район дуже дорогих ресторанів і бутиків. Тут і Chanel, і Louis Vuitton, загалом, всі світові бренди, ціни вище, ніж в Європі.Impressions-Japan-1-min.jpgФото exclusives.webjet.com.au

Але обов'язково варто купити в Японії кімоно і гета. Національний японський одяг дуже своєрідний і в принципі, його можна зміксувати в модний look на будь-яку подію. Звичайно, воно виготовляється з дуже якісних натуральних тканин, тому не втрачає свій вигляд роками. У спекотну погоду я ходжу іноді по Києву в японському кімоно - зручно і надзвичайно красиво. Ці предмети одягу я купила у місцевих на одному із ринків за досить-таки демократичною ціною як для такої речі – приблизно за 200 доларів.

Головне фото govoyagin.com

Вам это будет интересно:
Смачна Японія: скуштувати країну на зуб
Морозиво зі смаком конини, мариновані комахи, риба зі смертельною отрутою – японській кухні є чим дивувати, вражати й шокувати. І чесно кажучи, перелік цих страв не завжды сприяє апетитові. Але ми не женемося за екзотикою. Істинний гастротуризм – це спроба збагнути менталітет і відчути національний колорит через традиційну кухню...
Оце так сервіс! Японське таксі
Найперше, з чим має розібратися кожен турист, опинившись у новій країні – це із транспортною системою. Часто вона здається складною і заплутаною, і щоб збагнути її, потрібні тижні, а може, й місяці. Наша читачка Наталія Усенко побувала в Японії і ділиться своїми враженнями про найбільш комфортний і безпечний транспорт у світі.
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Departure: Сатояма
У Японії є містечко, жителі якого дуже довіряють одне одному. Довіряють настільки, що п’ють воду з одного джерела, котре протікає через їхні оселі, ще й миють там посуд після їжі. Сатояма, що у перекладі означає ідеальне місце для життя в гармонії з природою, розташоване у північній префектурі Гіфу, ізольованій від решти світу гірськими вершинами і рисовими полями.
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
Вісім новопризначених послів вручили вірчі грамоти Президенту України
У четвер, 9 грудня, новопризначені Надзвичайні та Повноважні Посли Алжирської Народної Демократичної Республіки, Боснії і Герцеговини, Грузіїі, Домініканської Республіки, Нової Зеландії, Республіки Сенегал, Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі-Ланка та Японії вручили вірчі грамоти Президенту України Володимиру Зеленському.
Кабукі: тернистий шлях квітки
Традиційний японський театр кабукі завжди лишався загадкою для європейського менталітету: зрозуміти спектакль без підказок гіда може хіба що спеціаліст з культури Країни вранішнього сонця. Слово «кабукі» у перекладі значить «майстерність пісні і танцю». Чому не оперета? Суть постановки не зводиться до музичної вистави...
Не лише в центрі цікаво. Спальні райони світу
Мало який мандрівник під час своїх нетривалих подорожей вибирається кудись далі центру міста, де розташований його готель. Якщо ж «дислокація» – ще й мегаполіс, то такі поїздки відкладають «до кращих часів». А дарма, адже саме у спальних районах можна подивитися на незнайому країну очима її жителів, що куди пізнавальніше за екскурсії «галопом» замками і площами.
Рисові поля: Злаки неземної краси
- Чи не хочете покуштувати рису? - таким питанням зустрічають гостей в Китаї. А якщо господарі виявляться ще і фермерами, вони можуть запросити вас на незвичайну екскурсію і покажуть шедевр природного мистецтва. Рис, який ми часто вживаємо в їжу, не замислюючись про його естетику, в момент вирощування нагадує ковдру, виткану з різнокольорових клаптиків...
У ритмі серця. Японські барабани тайко
Його звуки проникають у саме серце, зупиняють потік думок і змушують кров рухатися в якомусь магічному ритмі. Це гуркіт грому. Це мурашки по шкірі. Це – тайко. Японські барабани на їхній батьківщині зведені у ранг культу. Без них не обходиться жоден офіційний захід, їхня гра тішить слух під час радості і допомагає пережити печаль.
Кагосіма: Місто з репутацією камікадзе
«Будуйте дім біля підніжжя вулкана!» - вигукував Ніцше у пророчому екстазі. Похмурий пафос філософа навряд чи збагнули б жителі японського міста Кагосіми, розташованого на дні кальдери Айра, що виникла внаслідок вибуху 22 тисячі років тому. Землероби мотижили уступи котловини з бронзового віку, звично відмахуючись від попелу, розсіяного у повітрі.
Відчайдушний футуризм: Японія. Частина 4
Олена Расенко завершує цикл матеріалів про дивовижну країну Японію. І в цій частині розповідає читачам про свою поїздку в місто Йокосука ... Оба-сан уже декілька днів запрошував нас до Йокосуки, невеликого містечка неподалік Токіо. Японець збирався показати, як плавають американські військові кораблі, а заодно почастувати власноруч вирощеними апельсинами.
Відчайдушний футуризм: Японія. Частина 3. "Дух самурая"
Якщо вірити кінематографу, то типовий самурай постає перед нами як суворий, мовчазний і навіть трохи відлюдний воїн. Але цей образ усе ж ніяк не збігається з дійсністю... Олена Расенко пропонує вам переконатися в цьому, зустрівшись зі справжнім самураєм і навіть завітавши до бару, де збираються камікадзе.
Відчайдушний футуризм: Японія. Частина 2 “Рибний день”
Уявити японця, який не їсть риби, так само важко, як і шотландця, який не п'є віскі. Олена Расенко розповість про унікальне місце, де нащадки самураїв купують морські делікатеси до столу.
Відчайдушний футуризм: Японія. Частина 1
Олена Расенко, повернувшись з Японії, розпочинає спеціальний цикл матеріалів про цю країну. Попередження для особливо вразливих: обережно! Після прочитання розвивається гостре бажання зірватися, купити авіаквиток в таку чудову і чарівну країну висхідного сонця!
Сонце під склом. Найкращі оранжереї світу
Весна вже цілий місяць панує на планеті! Невдовзі холод і сірість відступлять, пригріє лагідне сонечко, і замість теплих курток ми дістанемо із шаф легкі вітровки. Ну і яка ж весна без зелених дерев і прекрасних квітів? А щоб очікування омріяних барв та ароматів було легшим, пропонуємо вам насолодитися красою, яка протягом року тішить відвідувачів найцікавіших оранжерей планети.
10 цікавих фактів про Олімпійські ігри в Токіо!
Вже цієї п’ятниці, 23 липня, відбудеться церемонія відкриття літніх Олімпійських ігор-2020 в Токіо. Вони, до речі, єдині в історії, які Олімпійський комітет був вимушений перенести і все через пандемію COVID-19. Тож пропонуємо вашій увазі добірку інших цікавих фактів про найбільш очікувану спортивну подію літа.
Кінцугі. Японське мистецтво реставрації
Японці – один із тих народів, котрі ревно шанують давні традиції. Вони поважають старість, цікавляться предками і нерідко знають сімейний родовід на пам’ять. З таким світоглядом не дивно, що унікальна техніка реставрації кінцугі з’явилася саме там. Далі про неї – в OUTLOOK.
Національні напої: Нуль градусів і море енергії
Всі знають, що перебуваючи в Шотландії, варто неодмінно скуштувати віскі, у Франції – вина, а в Японії – саке. Та мало хто замислюється про національні безалкогольні напої. Але ж їх різні народи створювали з куди більш практичними намірами – прохолоджувальні і зігрівальні...
Продається все: найкращі ринки планети
У наш час складно здивувати людину, особливо міську, якимось великим магазином або ринком, оскільки навіть у міні-маркеті біля будинку можна купити все. Утім, по всій планеті продовжують працювати легендарні базари, про які століттями складають легенди і розказують із захватом, розуміючи, що вони – набагато більше, ніж просто місце для збуту товарів.
Закрыть
Outlook facebook page