RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Departure: Амстердам

Departure: Амстердам

Якщо ви подумки знайшли рішення для всіх проблем світобудови в нескінченній черзі в Rijksmuseum і за якісь кілька годин вас тричі мало не збили на дорозі – не сумнівайтеся: цей день пройшов саме в Амстердамі. Популярний британський письменник Террі Пратчетт не дуже й перебільшував, кажучи: «Моє враження від Амстердама – це...

...велосипедисти, які їздять біс його знає як і в нападі люті ціляться прямо в пішоходів, при цьому оглушливо гудучи клаксонами".Тому радимо дивитися по сторонах. Ціліше будете. summer-amsterdam-FP.jpgФото flyingpig.nl

А дивитися справді є на що. Варто лише годинку поблукати містом, оглянути Королівський палац (побачити його – чисте везіння, замок майже завжди перебуває в статусі хронічного ремонту), звернути на головну Dam Square, розташовану по сусідству, – і Амстердам миттєво потрапляє на верхівку вашого особистого туристичного чарту.

Це місто – чудовий подарунок для маніяків-мистецтвознавців: загалом тут зібрано 22 полотна Рембрандта і більше чотирьох тисяч картин Ван Гога. Чотириповерховий музей останнього безперечно належить до категорії «must see». Окрім знаменитих «Соняшників», там на вас чекає ще й чимале зібрання постерів Тулуз-Лотрека. Вдосталь намилувавшись піруетами фантазії невгамовного Вінсента, не полінуйтеся і зайдіть до House of Bols, що стоїть навпроти, – імпровізованого паноптикуму лікерів Лукаса Болса. Там, до речі, можна не тільки розглядати експонати, але й дегустувати їх. Втім, не більше двох коктейлів в одні руки – ввічливі амстердамці таким чином прозоро натякають туристам, що це все-таки культурний заклад...

А для екстремалів є аналог російської Кунсткамери – Museum Vrolik, розташований на вулиці Meibergdreef, 15.

Звісно, ніхто не забороняє вам скуштувати ще й пива в припортовому барі, посмакувати ялівцевою настоянкою у якій-небудь забутій Богом (і, якщо пощастить, туристами) лікерній чи перехилити коктейль в гей-кафе. Та відвідуючи Амстердам тільки через любов до «духу свободи» і атмосфери так званих дорослих розваг (канабісу та кварталу червоних ліхтарів De Wallen, наприклад), ви ризикуєте залишити голландську Венецію, так до кінця й не пізнавши цю гримучу суміш з галерей, мостів і каналів, просякнуту духом мертвих геніїв, сиру винних сортів та позасезонної осені.

Стіни амстердамських будинків то тут, то там таємно зататуйовані стріт-артом. А отже, не зайвим буде заглядатися не тільки вгору на шпилі споруд, але й нишпорити по сторонах. Не бійтеся різномастих підворіть – цілком ймовірно, там на вас чекають роботи Stinkfish, Otto Shade, Inki, Bastardilla, Alaniz та інших самобутніх вуличних художників.GettyImages-478426411.jpgФото cntraveler.com

Дивіться також: Амстердам. Двоколісна столиця світу

Поблукайте вуличками якомога довше. Смакуйте. Відшукайте найвужчий будинок у світі шириною всього метр, і, якщо ваша фортуна не виявиться любителькою кофішопів, вам обов'язково пощастить натрапити на літери-кочівники «I amsterdam». Зазвичай для таких цілей збиваються в зграйки і вирушають на колективне полювання. Вибір за вами, йти за натовпом або ж торувати свої стежки подалі від мейнстрімових маршрутів.

Наостанок, якщо після такого туристичного бліцкригу містом ви не розгубите залишки сил і готівки, пройдіться торговою вулицею Damrak і відвідайте місцевий квітковий ринок Bloemenmarkt. Багатство голландських дарів флори викличе у вас ботанічний шок. Та й цінова політика амстердамських продавців рослинної краси тішить – тут не обдеруть до нитки. Півсотні тюльпанів усього за пару десятків євро? Alstublieft! По-місцевому – «Будь ласка!».azmkp0vl2fjzypa6sd17.jpgФото picfair.com

А от з усілякими дрібницями допоможе блошиний ринок на площі Ватерлоо – Waterlooplein Market (дістатися туди можна на трамваї – лінії № 9 та 14 або на метро – лінії № 51, 53, 54, зупинка «Waterlooplein»). Він працює щодня, крім суботи. До речі, якщо ви опинитеся там 30 квітня, знахідки на барахолці будуть справді «королівськими». На честь дня народження монархині наприкінці місяця скасовується мито на вуличну торгівлю: старовинний мідний патефон за ціною бюджетного МР3-плеєра і чудернацький посуд ручної роботи з цінником від набору звичайних пластикових стаканів.image.jpgФото timeout.com

Безпосередньо ж у день від'їзду дозволяється спішно пакувати валізи і... сумувати. Мимоволі хочеться вчепитися в помережену прожилками бруківку, зростися шкірою з якою-небудь черговою вигадливою будівлею на Прінсенграхт, взяти і зійти з колії раніше намічених планів і не їхати додому. Загубитися, заблукати в архітектурному хитросплетінні, геть забути, що колись взагалі намагалися шукати зворотний шлях. На крайній випадок, захворіти хоч на мізерну амнезію і просто не знайти дорогу до аеропорту чи вокзалу. А чим зайнятися потім – вибір є завжди. Адже, як не крути, це місто ніколи не спить по-справжньому, максимум – задумливо дрімає. Втім, повірте: вам воно теж не дасть ані знудитися, ані заснути.

Головне фото blog.parkinn.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Амстердам. Двоколісна столиця світу
Говорячи про транспорт-символ міста, не можна не розповісти про велосипеди в Амстердамі. Кожен, хто хоч раз бував у нідерландській столиці, ніколи не забуде ані самих голландців, які поспішають у справах на двоколісному другові,а ні продуманої інфраструктури, яка перетворила ровер на безпечний, екологічно чистий і корисний для здоров'я засіб пересування.
Departure: Сатояма
У Японії є містечко, жителі якого дуже довіряють одне одному. Довіряють настільки, що п’ють воду з одного джерела, котре протікає через їхні оселі, ще й миють там посуд після їжі. Сатояма, що у перекладі означає ідеальне місце для життя в гармонії з природою, розташоване у північній префектурі Гіфу, ізольованій від решти світу гірськими вершинами і рисовими полями.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
Ковзкі забави: Найкращі вуличні ковзанки світу
З криги зводять готелі і висікають фонтани з білим вином, роблять самовари і навіть гасові лампи. Фотографи пішли ще далі: призвичаїлись використовувати сухий лід для створення ефекту диму й туману в кадрі. Напередодні свят OUTLOOK підготував для вас добірку про найпопулярніші льодові арени світу.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Закрыть
Outlook facebook page