RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Departure: Роттердам

Departure: Роттердам

Портове покликання Роттердама зробило його «найбільш неголландським містом країни». Саме тут керує єдиний в Нідерландах мер-мусульманин, розташовується найбільша карибська діаспора і навіть є власний Чайна-таун. Корінних жителів і приїжджих у місті практично порівну. Та якщо озирнутися назад, скажімо, століть на сім...

... то ми побачимо лише скромне поселення на річці Ротте, захищене дамбою від її розливів.

Переродитися з риболовецького села у величезний світовий порт? Запросто. Вигідне розташування Роттердама – він комфортно влаштувався на берегах Рейну та Маасу – визначило його стрімкий зліт з кінця XIV століття і аж донині. Сотні тисяч вантажів, проходячи через нідерландський порт, надходили по водних артеріях до Німеччини, Франції, Швейцарії, тим самим змушуючи місто обростати все новими й новими гаванями і причалами, щоб впоратися з потужним потоком. Згодом, завдяки штучному каналу, обслуговуватися там почали і великі океанські судна.

У Роттердама феніксоподібна доля. Гітлерівське бомбардування міста, що тривало 5 днів, лишило після себе випалену землю і знесені дощенту будівлі. Але і його вигляд, і підірвані доки були швидко відновлені, і вже з 1962 року голландський порт став найбільш завантаженим у світі, утримуючи лідерство протягом ні багато ні мало 42 років.Is-Rotterdam-worth-it.jpgФото ipanematravels.com

Від столиці Роттердам разюче відрізняється своїм трудоголічним характером. Як інколи жартують місцеві жителі: якщо в Амстердамі гроші витрачають, то тут їх тільки заробляють. Місто перебуває в постійному русі – ніякого неробства. Можливо, саме тому він виглядає так не по літах молодо. Не кожен турист повірить у поважний вік Роттердама, побачивши в його серці найвищі хмарочоси Голландії (найбільший у країні офісний центр Маасторен простягається до неба на 164 метри, а найграндіозніша житлова будівля в Роттердамі, «Новий Орлеан», має висоту 158 м).

«Тільки небо – для нас межа», – озброївшись цим гаслом, архітектори перетворили робоче місто на своєрідний Мангеттен на Маасі. Саме про Нью-Йорк мимоволі згадуєш, прогулюючись пристанню Вільгельміни – місцем з найбільшою концентрацією хмарочосів та офісів. Звідси через футуристичний міст Еразма, що нагадує лебедя, рукою подати до центру Роттердама з його неймовірними кубічними спорудами (дахи яких зроблені у вигляді нахилених паралелепіпедів), Білим домом і базилікою в пізньоготичному стилі – Великою церквою.rotterdam-travel-guide.jpgФото architecturaldigest.com

Прямуючи до старого портового району Дельфсхавен, майте на увазі, що ви ризикуєте повторити нашу помилку і не встигнути дійти туди до сутінків. Пояснюється такий «феномен» зовсім не довгою багатокілометровою дорогою, а розташованими на шляху музеями: Бойманса – ван Бенінгена (зібрання живопису, зокрема робіт Рембрандта, Брейгеля і Рубенса), Шабо (присвячений творчості однойменного художника) і Кюнстхал, що запам'ятався зухвалою крадіжкою восьми картин 2012 року. Ну і вишенька наостанок – розташований також неподалік Нідерландський інститут архітектури, що має одну з наймасштабніших колекцій у світі в даному виді мистецтва.

І ще, приїжджаючи до Роттердама, варто чітко розуміти, що ви хочете побачити найбільше. Від цього безпосередньо залежить вибір сезону. Наприклад, якщо ви завітали сюди влітку – в кінці липня – на початку серпня, то вас зустріне барвистий карнавал, який наповнює повітря карибськими і латиноамериканськими мелодіями. У вересні ж жителі відзначають свято порту, що виливається в цілий водний парад. А в перший місяць року Роттердам приймає міжнародний кінофестиваль, у якому беруть участь переважно альтернативні режисери.fixedw_large_4x.jpgФото trover.com

Для фанів Амстердама зауважимо, що в Роттердамі також є кофішопи, і ціни там, до речі, нижчі, ніж у культовому місті на Амстелі. Ще одна відмінність тутешніх розваг від столичних – нічні клуби крутять здебільшого хіп-хоп музику, а не техно. На цьому різниця, напевно, й закінчується. А куди вже вирушити в першу чергу – вирішуйте самі. Проте ми радимо і туди, і туди.

Головне фото expatica.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Амстердам. Двоколісна столиця світу
Говорячи про транспорт-символ міста, не можна не розповісти про велосипеди в Амстердамі. Кожен, хто хоч раз бував у нідерландській столиці, ніколи не забуде ані самих голландців, які поспішають у справах на двоколісному другові,а ні продуманої інфраструктури, яка перетворила ровер на безпечний, екологічно чистий і корисний для здоров'я засіб пересування.
Departure: Сатояма
У Японії є містечко, жителі якого дуже довіряють одне одному. Довіряють настільки, що п’ють воду з одного джерела, котре протікає через їхні оселі, ще й миють там посуд після їжі. Сатояма, що у перекладі означає ідеальне місце для життя в гармонії з природою, розташоване у північній префектурі Гіфу, ізольованій від решти світу гірськими вершинами і рисовими полями.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
Ковзкі забави: Найкращі вуличні ковзанки світу
З криги зводять готелі і висікають фонтани з білим вином, роблять самовари і навіть гасові лампи. Фотографи пішли ще далі: призвичаїлись використовувати сухий лід для створення ефекту диму й туману в кадрі. Напередодні свят OUTLOOK підготував для вас добірку про найпопулярніші льодові арени світу.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Закрыть
Outlook facebook page