RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Тибет. Гори, що розмовляють із небом...

Тибет. Гори, що розмовляють із небом...

Тибет… Про що ви думаєте, коли промовляєте цю назву, коли вимальовуєте її у своїй голові, яка вже сама занурилась у пухнасті клубки хмарин? Тибет… Гори, які, здається, розмовляють з небом. Тут все ніби просякнуте релігією та різними віруваннями: культура, мистецтво, народні звичаї та обряди.

Тибет – один з найзагадковіших куточків світу. У кожного з нас чи то після знайомства з поглядами Далай-Лами, чи то після розповідей про чудодійну тибетську медицину, чи під час перегляду голлівудської стрічки «Сім років у Тибеті» з Бредом Піттом у головній ролі виникає більше запитань, ніж відповідей. Здається, що, увійшовши до КНР 1950 року, цей район Центральної Азії так і не знайшов спокою. Усім своїм розвитком, історією, культурою, релігією він ніби промовляє: я не такий, як усі, я – своєрідний, я – інший!Фото newwaytravel.ru

Тибетське Царство мало неабиякий вплив ще в VII-IX століттях. Цар Сонгцен Гампо, який приніс буддизм народу Тибету, не лише значно розширив кордони свого володіння, а й підняв культурний рівень жителів. Варто сказати, що з поваги до мудрості його величності правителі Китаю та Непалу мали за честь віддати йому за дружин своїх доньок.

Читайте також: Амазонки з племені мосо:Заповідник фемінізму у затінку Гімалаїв

Тож нічого дивного, що вже наш сучасник Далай-Лама XIV з величезною турботою та любов’ю намагається зберегти надбання предків, навіть перебуваючи у вигнанні. Порушені храми лише зміцнюють віру, мова попри утиски лише звеличує силу слова, і недарма Далай-Лама отримав Нобелівську премію миру 1989 році за ненасильницькі методи боротьби за незалежність Тибету.Фото tourisminchina.ru

Зараз близько 6 млн людей є носіями тибетської мови, а, отже, й світосприйняття. Буддійське мистецтво Тибету формувалось під впливом китайської, індійської та непальської культури. Від примітивних наскельних малюнків до різьбленого трону з сандалового дерева та дивовижних статуй у вигляді левів, драконів чи тигрів біля срібних гробниць. Нам же найбільш відомі зображення багаторуких буддійських божеств, які можна бачити всюди – від старовинних ікон до сучасних малюнків та сувенірів. І таки здається, що одна з тих рук кличе завітати до Тибету, споглянути його неспішний ритм життя, відвідати древні храми та монастирі, яких там безліч.

У місті Лхаса, історичній столиці Тибету, погляду цікавих постають одразу три визначних пам’ятки архітектури, внесених до списку ЮНЕСКО – палац Потала, храм Джоканг та літній палац Далай-Лами – Норбулинка. З приходом буддизму архітектура Тибету почала стрімко розвиватися. Величезні храми, таємничі монастирі та звичайні мирські споруди ввібрали в себе індійський архітектурний стиль. Пізніше почали додаватися ще й китайські мотиви. Навіть клімат, холодний і посушливий, зіграв свою роль у будівництві. Тибетські майстри змушені використовувати більше каменю та червоної цегли, менше дерева, зважаючи на складні природні умови та високогірне розташування. Щоб якось прикрасити суворі на вигляд будівлі, часто стіни зсередини оббивають яскравими тканинами.Фото gorodmasterov.kiev.ua

Палац Потала, який складається з двох частин, червоної та білої, зводили близько півстоліття. Спочатку в горі вирубували одну терасу і будували там перший поверх, потім вище вирубували ще одну і зводили наступний. Таким чином ця вершина творчості тибетських архітекторів у прямому розумінні слова сягає вершини гори від самого її підніжжя.

Ще одним дивом, яке вражає туристів, можна з певністю назвати Цинхай-Тибетську залізницю, найдовшу та найбільш високогірну у світі. Поблизу станції Тангла вона піднімається на висоту 5072 м над рівнем моря. Цікавий факт, що на особливо високих ділянках до вагонів примусово подається кисень, який підключено не тільки до кожного вагона, а й до кожного сидіння. Це позбавляє пасажирів «гірської хвороби».

Читайте також: Біле золото Піднебесної: Китайський фарфор

Не дивно, що в такому благодатному краї, як Тибет, де люди витрачають години, дні, а то й роки на неспішні медитації, споглядання природи та самого життя, вони навчилися ставитися по-іншому ніж, наприклад, європейці, не тільки до своєї душі, а й до тіла. Рецепти тибетської медицини, перевірені віковою практикою, стають все більше популярними останнім часом. Більшість правил лікування ґрунтується на трьох принципах: гармонії духу, правильному харчуванні та правильному співвідношенні роботи і відпочинку. Цікаво, що новітні відкриття в сучасній медицині часто виявляються наближеними до засобів східних цілителів. Подейкують, що тибетці навіть знайшли рецепт вічної молодості, що й не дивно для людей, які все життя розмовляють з небесами. Найважливішими в тибетському календарі вважаються дні, пов’язані з діяннями Будди.Фото static.tonkosti.ru

Якщо ж станеться так, що вам ніколи в житті не вдасться потрапити до Тибету, то шматочок цього загадкового краю, його дух і подих ви завжди легко знайдете у місцевій крамниці чи то у вигляді статуетки Будди, чи в зображенні багаторукої тибетської богині, чи у пакуночку трав та корінців від східних лікарів.

Головне фото besthqwallpapers.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Краса та спокій: найгарніші храми Азії
Буддисти кажуть: «Щоб позбутися страждання, треба позбутися бажання». А для цього є відповідні місця. Сьогодні ми зібрали для вас п'ятірку дивовижних храмів, де буддисти і прості туристи шукають гармонії для своєї душі.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Амазонки з племені мосо: Заповідник фемінізму в затінку Гімалаїв
Автори антиутопій пророкують сотні бід людям майбутнього, яким знову і знову забороняють грати весілля, та, схоже, не все так страшно. У китайській провінції Юньнань, коло самісінького підніжжя Гімалаїв, живе матріархальне плем'я мосо, якому поняття шлюбу зовсім не знайоме.
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
Царство льоду і снігу. Фестиваль Харбін
Щоб серед наших читачів не ставало забагато сумних і плаксивих людей, що лічать дні до літа чи бодай до теплої весни, OUTLOOK розповідає як мінімум про один привід полюбити холодний сезон всім серцем. І привід цей – вирушити в китайське місто Харбін і на власні очі побачити фантастичний за своїм розмахом фестиваль льоду і снігу.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Закрыть
Outlook facebook page