RU  UK  EN
Статьи  >  Уяви  >  Все у ваших руках. Чому корисно бути амбідекстром

Все у ваших руках. Чому корисно бути амбідекстром

Амбідекстри демонструють унікальні здібності мозку, своїм прикладом підтверджуючи приховану людську геніальність. Найцікавіше, що її можна тренувати буквально руками. Як показали останні дослідження, людей, які від народження однаково вправно керують обома верхніми кінцівками, більше, ніж ми думаємо, і, можливо, ви – один з них.

Спробуйте взяти в кожну руку по олівцю і намалювати симетричні фігури. Якщо у вас це вийшло, привітайте себе: ви – потенційний амбідекстр і у вашому мозку приховані унікальні задатки. Рівномірно задіюючи і праву, і ліву півкулю, можна працювати набагато ефективніше. Це вже сповна вдалося таким особистостям, як Барак Обама, Володимир Путін, Том Круз, Кіану Рівз, Марія Шарапова і навіть Святослав Вакарчук. Серед знаменитих амбідекстрів минулих років: Джимі Гендрікс, Андрій Сахаров, Нікола Тесла, Володимир Даль, Лев Толстой, Олександр Пушкін, Леонардо да Вінчі.

Фото assets.rebelcircus.com

Людей, які вільно володіють і тією, й іншою рукою, у світі мало – всього близько 4,7%. Для порівняння, лівш налічується біля 8%. Наділені цим талантом можуть не просто виводити симетричні лінії, але й однаково добре писати, їсти, лагодити, точити, обертати, тримати будь-які предмети обома руками, цілитися як правим, так і лівим оком. І ноги, до речі, теж у ділі. Футболіст з такими навичками добре подає і правою, і лівою. У побуті амбідекстрам вдається вправно підхопити річ з долівки будь-якою ногою. 

Але важливіша, звісно, суть самого явища: обидві півкулі мозку функціонують рівнозначно, домінування однієї над іншою відсутнє. Ліва частина, що керує правою стороною тіла, відповідає за мовні здібності, запам’ятовування фактів, імен, дат і раціональну діяльність. З правою ж пов’язана уява, інтуїція й абстрактне мислення. За допомогою неї ми можемо, наприклад, розпізнавати обличчя, обробляючи інформацію в цілому, а не послідовно, що властиво для аналітичної лівої півкулі. Отже, людина, яка розвиває обидва напрямки, сприймає світ повніше. Вона здатна, спираючись на аналіз, реалізувати творчий потенціал, створювати нове, умовно кажучи – бачити красу математичної формули і насолоджуватися при цьому фугою Баха. Найцікавіше, що повноцінної роботи мозку можна досягти незалежно від того, яка з його частин бере у вас гору спочатку!

Тренуючи «неробочу» руку, ви одночасно розвиваєте і відповідну півкулю. Для цього слід просто вчитися писати або виконувати інші звичні дії, наприклад вигулювати собаку. Але найбільш ефективним способом часто є оволодіння музичним інструментом. До речі, Альберт Ейнштейн, який теж належав до амбідекстрів, був не лише геніальним фізиком, але й непогано грав на скрипці. Зараз, на жаль, важко сказати, були його здібності вродженими або ж сформувалися у результаті тренувань.

Фото kirov-portal.ru

А тим часом вчені дедалі більше уваги приділяють виявленню амбідекстрів ще в дитячому віці. Справа в тому, що наш світ праворукий. І правші часто стають такими суто під впливом оточення, а не через природні схильності. Крім того, як показали недавні дослідження, у школі лівшам і амбідекстрам доводиться набагато складніше у зв’язку з непідхожими для них навчальними програмами. При цьому відомо, що спроба перевчити дитину, яка однаково добре володіє обома руками, тільки негативно позначається на її здібностях. Такі дані наводить німецький портал schulpsychologie.de, посилаючись на результати досліджень серед 2600 шкіл Берліна. Це питання піддавалося серйозному вивченню протягом останніх десяти років. І на першому ж етапі з’ясувалося, що до п’ятилітнього віку майже третина дітей є амбідекстрами. Пізніше рівноцінність півкуль мозку у них зникає під впливом виховання і навколишнього середовища. Це означає, що обдарованих від природи людей народжується набагато більше, ніж ми думаємо. Можливо, в далекому дитинстві ви теж мислили як геній. Ніколи не пізно про це задуматися.

Заглавное фото cdn.skim.gs

Вам это будет интересно:
День вишиванки 2020! Дипломати іноземних посольств підтримують святкування
Котрий рік поспіль українці у всьому світі, одягнувши національне вбрання на роботу, для прогулянки містом або просто для фотографії, відзначають День вишиванки. Цьогоріч святкування припало на 21 травня і до нього долучились представники іноземних посольств, акредитованих в Україні.
Не тільки нафта і туризм: сафарі від африканських роботодавців
У світі безліч варіантів професій, які може опанувати людина. Північна Америка дала поштовх стартапам та банківскому сектору, Азія - високим технологіям, Європа - медицині... А ким же працюють люди на найбільш сонячному континенті - давайте дізнаємось!
Гетто світу: Маре - Париж по-еврейські
Свіжі і хрумкі піти, намолені синагоги, кошерні ресторани і милі люди з пейсами і добрими очами – щоб побачити все це не конче летіти до Ізраїлю. Досить просто зазирнути у паризький квартал Маре, розповідь про який і продовжує нашу рубрику про національні гетто.
Визначено переможців 24 загальнонаціональної програми «Людина року-2019»
Вища Академічна Рада загальнонаціональної програми «Людина року» підвела підсумки стосовно визначення володарів титулу «Людина року-2019» в національних номінаціях.
Kiss me. Незвичайні факти про поцілунки
У День святого Валентина OUTLOOK поділиться фактами й цифрами, яких ви, можливо, і не знали про поцілунки! А крім того, порадить 3 небанальних місця, де мало хто стримається, щоб не сказати «kiss me».
Володарем міжнародної премії «Людина року – 2019» за значний внесок в розвиток партнерських, дружніх та економічних відносин з Україною стане Посол Туреччини в Україні
Для України, яка невідворотно обрала своїми пріоритетами демократичні цінності, особливого значення набувають увага і підтримка світового співтовариства, вагомий особистий внесок відомих діячів міжнародного масштабу у розбудові України як суверенної демократичної держави.
«Людина року: натхнення перетворень» Визначені лауреати 24-ї загальнонаціональної програми «Людина року – 2019»
2019 рік був насичений важливими і доленосними подіями в житті нашої країни, що знайшло безпосереднє відображення в підсумкових результатах 24-ї загальнонаціональної програми «Людина року».
Старт конференції «Туркменістан та міжнародні організації: співпраця заради миру і розвитку»
14 січня 2020 року в Ашхабаді розпочалась Міжнародна конференція «Туркменістан і міжнародні організації: співпраця заради миру і розвитку», присвячена святкуванню в 2020-му році 25-річчя постійного нейтралітету Туркменістану під гаслом «Туркменістан - батьківщина нейтралітету».
Люксембург: встигнути все
Сучасна інфраструктура, лояльна податкова та юридична система зробили Люксембург однією з найбільш привабливих країн для ведення будь-якого виду бізнесу. Щоб досягти такого добробуту, герцогству знадобилося менше ніж півстоліття...
Незвичайні шкільні уроки різних країн світу
На честь сьогоднішнього свята - Дня знань ми вирішили розповісти Вам, які незвичайні предмети належить освоїти учням у різних країнах світу! Гризти граніт науки, осягаючи основи алгебри і геометрії, або запам’ятовувати роки правління монархів, гортаючи підручники з історії, – буденна справа для школярів.
Баджо: морський народ Південно-Східної Азії
Нечисленні народи завжди цікавили вчених і художників, котрі шукали в їхньому способі життя натхнення для своєї творчості. Один із найпопулярніших етносів сьогодні - баджо, кочовий народ мореплавців, котрих формально можна співвіднести з Малайзією.
Усім потрібні гроші. Валюти світу
Називають їх скрізь по-різному, проте люблять, напевно, однаково. Ми говоримо, звісно ж, про гроші, а точніше про їхні «другі імена». Адже крім офіційної, у кожної валюти є своя, народна назва, яке не так відома, але дійсно заслуговує на увагу!
Маленькі улюбленці великих міст
Німці заводять не лише німецьких вівчарок, а в Бостоні можна побачити не тільки бостонських тер’єрів. Люди вибирають собак, спираючись на особисті вподобання. Та часом тяжіння місцевого населення до певної породи занадто помітне й інколи стає особливістю певної місцини. Цьому можуть сприяти природні умови, мода і навіть менталітет.
Вік живи, вік учись: найцікавіші кампуси світу
Напередодні початку нового навчального року ми просто не могли не надихнути як нинішніх, так і майбутніх студентів найбільш вражаючими університетськими містечками і кампусами. Напевно і ті, хто вже має освіту, теж будуть в захопленні від них і замисляться, чи не отримати ще одну, адже в таких місцях гризти граніт науки, вочевидь, можна з більшим апетитом.
Музеї, що лікують
«Мені, будь ласка, еліксир від головного болю, настоянку на корені мандрагори, пігулки від серця і трохи морфіну…» – приблизно так зверталися до аптекарів пацієнти кілька століть тому. А ті готували різноманітні бовтанки і суміші у фармакологічних лабораторіях, які знаходилися прямо в сусідніх кімнатах.
Нагородження переможців 23 загальнонаціональної премії «Людина року-2018»
23 березня 2019 року в залі Національної опери України відбулася ХХІІІ урочиста церемонія нагородження переможців загальнонаціональної програми «Людина року-2018» та володарів міжнародних та спеціальних премій програми.
26 жахливих фактів про Голокост
Голокост – одна з найстрашніших трагедій, в котру затягли людство викривлені уявлення про переваги однієї раси над іншою. У скаліченому тілі горів вогонь незламного духу. Хоча свідоцтва про Голокост неможливо читати без сліз і душевного болю, про це необхідно знати – хоча б для того, щоб уникнути подібного у майбутньому.
Примарні міста: Детройт, Орадур-сюр-Глан, Прип'ять, Ченгун
Американський Детройт ще не так давно був відомий як центр машинобудування, але сьогодні про нього куди частіше говорять в контексті вимирання і відтоку населення. Outlook вирішив розібратися, чому з’являються міста-примари.
Без кліше
Ви можете собі уявити німця, котрий запізнюється? Або ж японця, що сидить в офісі в робочий час і плює у стелю? Ну або ж хоча б іспанця, який у поті чола працює з ранку до ночі? Навряд, оскільки виною тому стереотипи, які закріпилися за тим чи іншим народом. Сьогодні ми не тільки говоритимемо про них, а й спробуємо ці кліше спростувати.
Slowlife: встигнемо все
Либонь, кожній людині, що живе в нашу стрімку добу, яка час від часу прискорюється, слід зупинитися, щоб зітхнути і перезарядити сили. Особливо часто подібні паузи необхідні жителям великих міст, оскільки там буквально весь довколишній простір ніколи не спить. Щоб знайти всередині себе заповітну кнопку «стоп», а потім і натиснути її, ми пропонуємо вам розповідь про молоду, але дуже цікаву філософію життя, котра отримала назву Slow life, що перекладається як «повільне життя».
Закрыть
Outlook facebook page