Поцілунки, граффіті, боді-арт. Найдивніші протести світу

Історія незвичайних протестів бере свій початок 10 липня 1040 року, коли прекрасна британка леді Ґодіва проскакала верхи на коні оголеною містом Ковентрі. Таким ексцентричним вчинком жінка хотіла змусити свого чоловіка графа Леофріка знизити непомірно високі податки для своїх підданих... Усе-таки фольклор – він і в Англії фольклор, бо жодними офіційними документами самовідданість британки не підтверджується. А ось те, що її чоловіка поховано у тамтешньому монастирі майже як святого, а городяни його взагалі обожнювали – це щира правда, досить почитати літописи.
У Росії, як відомо, дві біди – дурні й дороги. Досить часто ці «біди» ще й поєднуються, і це призводить до трагедій. Щоб хоч якось привернути увагу до одвічної проблеми, художники Єкатеринбурга об'єднались і створили цілу серію графіті, героями яких стали місцеві чиновники. Акція справила позитивний ефект: хоч комунальники й стерли хутко карикатури, та разом з тим залатали дірки.
Рухаємося в бік демократичного і вільного Заходу, де щодня хтось обов'язково проти чогось протестує. Особливо радикальні європейські вегетаріанці, які нічим не гребують, аби довести свою правоту і переконати інших не вживати м'ясо. І хай не всім подобається таке зухвале вираження своєї позиції, лондонська мода на «запаковування людей у напівфабрикати» набрала обертів і докотилася до Іспанії, а потім і до США. Ідея народилася в головах активістів руху РЕТА.
А ще у Старому світі переймаються глобальним потеплінням. І підтверджує це протест-фотосет на льодовику у Швейцарії, організований активістами «Грінпіс» 2007 року. Понад сто людей роздяглися догола перед об'єктивом фотографа Спенсера Туніка, щоб привернути увагу всього світу до танення альпійських вершин.
У 21 столітті люди готові протестувати і проти соціальних мереж. Донька Брюса Вілліса Скаут украй не згодна з правилом сервісу «Інстаграм», де забороняють публікувати відверті фото. Після того, як один з її знімків було видалено з цих міркувань, дівчина топлес пройшлася вулицями Нью-Йорка, зазирнувши до продуктових та квіткових крамниць.
Бразильці останніми роками часто мітингують. Практично всі виступи спрямовано проти масштабних витрат на організацію Чемпіонату світу з футболу та Олімпіаду, утім, іноді бувають і винятки. Наприклад, на початку 2014 року сотні людей вийшли на пляжі Ріо і зручно розмістилися не на шезлонгах, а... на унітазах. Таким чином жителі міста висловили своє занепокоєння тим, що понад 70% стічних вод з величезною кількістю бактерій без будь-якої обробки стікає прямісінько в океан.
Головний концепт громадянського суспільства у США: «Ми не зомбі». Три роки тому декілька десятків «мерців» уперше провели в Нью-Йорку акцію «Захопи Волл-стріт», щоби показати фінансовим ділкам, що їхня не завжди безгрішна діяльність перебуває під наглядом громадськості і за махінації доведеться відповідати.
Економічні проблеми хвилюють і чилійців, особливо молоде покоління, яке вирішило поєднати приємне з корисним. 1 вересня 2011 року у Всесвітній день знань студенти зібралися в центрі Сантьяго, щоб не просто досхочу націлуватися, а й висловити свою незгоду з високими цінами на навчання. Масовий прояв почуттів став основним елементом протесту, меседж якого можна сформулювати так: «Любов – свобода, освіта – ні». Чиновники дослухалися і зробили «граніт науки» доступнішим, знизивши ставку за кредитами для молоді з шести до двох відсотків.
Такими вагомими результатами поки не може похвалитися китайський художник і дисидент Лю Бо Лін, і все ж його протестну творчість багато хто вже вважає шедевром. Після того, як його майстерню через цензуру закрили 2005 року, митець переключився на незвичайний вид живопису і став «людиною-хамелеоном». Використовуючи власне тіло замість полотна і зливаючись з навколишнім світом, чоловік заявляє про те, що в Піднебесній немає місця вільним художникам.