RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  Історія бренду: Estee Lauder

Історія бренду: Estee Lauder

Автор: 30.04.2017 | історія бренду
Історія її бізнес-імперії почалася на маленькій домашній кухні. Для журналістів, щоправда, було вигадано іншу розповідь: з аристократичним минулим і світськими втіхами, однак до істини вони докопалися тільки 1985 року. Тоді Estee Lauder уже була власницею хмарочоса на Мангеттені, лондонської квартири і блакитної лагуни на Палм-Біч.

Народитися красунею легко. Зберегти зовнішність привабливою – набагато складніше. Estee Lauder вчила жінок залишатися чарівними в будь-яких обставинах і будувала бізнес, виходячи зі своїх уявлень про ідеал. Кожна з вас гідна бути гарною, – казала вона.

Чого було більше в житті засновниці всесвітньо відомого бренду: бажання перетворити жіноче прагнення до досконалості на надійне джерело інвестицій чи розуміння, що прекрасну половину людства можна зробити ще гарнішою? Хай там як, але про пропорції своїх дій, так само як і про співвідношення інгредієнтів найпершого крему знала все тільки сама Есте Лаудер.

Магія дядька Джона

Поки інші дівчатка із нью-йоркського передмістя Куїнса «варили кашу» з води та піску, шестирічна Жозефіна Естер Ментцер (Josephine Esther Mentzer) уважно спостерігала за діями біля плити її дядька Джона, хіміка за професією. А як інакше, якщо в тебе на очах відбувається магія народження засобу для шкіри, якому судилося стати тим самим «супер-збагаченим універсальним кремом»? Кар'єра Есті почалася з того, що вона постачала креми всім своїм шкільним подругам.

По закінченню школи за нею став упадати Джо Лаутер (пізніше змінив прізвище на Лаудер). Після заміжжя і чарівного весілля в січні 1930-го Жозефіна візьме чоловікове прізвище. Літеру "t", яка ні до чого не зобов'язувала, вони замінять на дзвінку "d". Так з'явиться Lauder. Велика оригіналка Есте, яка стверджувала, що завжди відчувала своє призначення, наполегливо і нетерпляче прагнула стати успішною, щасливою і багатою. "Якщо пізно починаєш, то потім немає ані часу ані місця для очікування". Їх із чоловіком сімейним стартапом стануть креми handmade, приготовані на кухні. А власниць найближчих салонів краси Есті зробить першими торговельними партнерами.

Коли не думаєш ні про що, крім мрії, навіть приміщення колишнього ресторану в районі Мангеттена перетворюється на міні-фабрику з виробництва косметики. 1944 року їхня перша крамниця відчинила свої двері. Удень там продавали креми, які Есті із Джозефом виготовляли вночі.

Правила просування

Сьогодні гуру маркетингу влаштовують семінари, щоб поділитися з аудиторією секретом з двох слів: "Продавайте враження". Задовго до цього пані Лаудер вчила своїх співробітниць:

 • "Коли ви пропонуєте купити крем, ви маєте пропонувати мрію про вічну юність".
 • Якщо практично нікому не відомий косметологічний засіб регулярно і грамотно рекламувати, це означає, що попереду – успішне завоювання ринку і міжнародний успіх. Доведено Estee Lauder.
 • "Ще ніхто не зміг досягти успіху без ризику у вирішальний момент".
 • Колись, понад два тисячоліття тому, інша Естер ризикнула і врятувала народ Землі обітованої. А в ХХ столітті саме пані Лаудер спало на думку оформити торгове місце з косметикою подібно до променистого острівця. Подейкували, що навіть дзеркала вона розміщувала так, аби підкреслювали потрібні акценти зовнішності, поки клієнтка робила вибір.

  Соціальні зв'язки

  На шляху до мрії Есте Лаудер спрямовувала левову частку зусиль на переконання жінок-розповсюджувачів – майбутніх адвокатів бренду. Влітку вони зустрічалися на безкоштовних презентаціях, а взимку грали у бридж. Згодом душевні посиденьки поліпшували продажі. Через більш як півстоліття підприємці скористаються ще одним її правилом:

 • Соціальні зв'язки мають велике значення для бізнесу.
 • Приватні особняки, салони краси, готелі, метро, пляжні клуби – для Есті, здавалось, не існувало місць, де демонстрація властивостей "Super-Rich All Purpose Crème" була б неможливою. Якщо є місце і привід – про товар потрібно розповісти.
 • Продавці – адвокати бренду і рекламісти в одній особі.
 • Хранителька секретів краси, закохана у свою справу, вчила дам наносити крем і користуватися створеною нею косметикою. А потім обов'язково вручала їм маленький подарунок. Цього було достатньо, щоб за тиждень жінки поповнювали свої б'юті-запаси саме у неї. Яскрава зовнішність, ідеально підібране вбрання і ретельно продуманий образ відкривали нові можливості. Створення власної компанії стало ще одним внеском у фундамент сімейного бізнесу. Асортимент розширювався, і тепер продукцію “Estee Lauder” можна було купити у відомих магазинах. Тривали й експерименти у сфері реклами. Якщо одержати замовлення не вдавалось з першого разу, під час презентації вона "випадково" розбивала флакончик із парфумами. Це був безпрограшний хід: увагу й інтерес замовників було гарантовано.

  Країнами і континентами

  Одного разу творець торговельної марки “Revlon” Чарльз Ревсон заявив місіс Лаудер, що бажає придбати її бізнес, аби мати статус "кадилака" в косметичній сфері. На це бізнес-леді відповіла, що хоче купити Чарльзів бізнес, аби бути "роллс-ройсом". Та оскільки Ревсон не мав почуття гумору, то оголосив Естер війну. Їхні стосунки одночасно скидалися на спортивне змагання й запеклу боротьбу, які супроводжували симпатія і ненависть одне до одного. Діти із родин єврейських емігрантів, вони прагнули кожен до своєї мети. Місіс Лаудер стверджувала, що половину розробок “Revlon” запозичив у неї, і продовжувала генерувати оригінальні ідеї.

  Засоби по догляду за шкірою доповнилися ароматами (все почалося з «Youth Dew») і декоративною косметикою. А в 1960 році компанія вийшла на європейський ринок. Чи легко це – забезпечувати жінок засобами для підтримки краси в 70 країнах? Засновниця легендарної Estee Lauder Inc., яка в питанні якості допускала тільки бездоганність, казала, що «сльози гостювали у неї частіше, аніж сніданки, обіди та вечері». Причина – робота, виняткова увага до деталей і безсонні ночі. До 1965 року в бізнес було інвестовано $ 14 млн, нині концерн має річний оборот у $ 5 млрд. Його частка на американському ринку косметики становить 45%.

  Радянські модниці познайомилися з брендом “Estee Lauder” 1981 року. Саме тоді в Ленінграді, Москві та Києві з'явилися черги за косметикою в оригінальній упаковці, виконаній з використанням кольору "блакитний Лаудер".

  Інтуїція не підвела бізнес-леді: на початку шляху вона зробила ставку на бажання жінок залишатися чарівними в будь-яких обставинах! І хоч Есте не мала відповідної освіти і стартового капіталу, та кожну нову точку продажів відкривала сама. Вона завойовувала нові ринки, створювала дочірні бренди, ухвалювала рішення про злиття та поглинання компаній. Будучи не тільки творцем косметики, але і блискучим рекламістом, Estee Lauder створила компанію, продукцією якої користуються сьогодні більш ніж у 130 країнах світу!

  Вам это будет интересно:
  Історія бренду: Швейцарський ніж
  Напевно, у світі не знайти чоловіка, в котрого не було б швейцарського ножа чи його подоби. І нехай ідея кишенькового ножа з’явилася зовсім не у Швейцарії, світову славу він здобув саме завдяки швейцарцеві Карлу Ельзенеру, і тепер нерозривно асоціюється з його батьківщиною і бездоганною швейцарською якістю.
  Історія бренду: Жан Пату
  Йому вдалося вловити зухвалий дух початку двадцятого століття і передати ідеали епохи в модних новаціях. Радість, швидкість і легкість – якщо емоції допомагають продавати, то враження, пов'язані з брендом Жана Пату, будуть саме такими.
  Історія бренду: Veuve Clicquot
  Сучасні гурмани напевно погребували б пити шампанське початку XIX століття: елегантну золотисто-солом'яну сорочку вина приховувала каламутна пелена дріжджів, які вносять до купажу для отримання вуглекислого газу, а чудову гру фруктових і ванільних півтонів заглушали грубі сторонні присмаки. Такий продукт не міг задовольнити витончених смаків публіки і, як наслідок...
  Історія бренду: Балет Сухішвілі: підкорені вершини маленької грузинської мрії
  Колись безмежно відданий танцю Іліко заповів своїм нащадкам з робити все, щоб ім’я його роду не зійшло з афіш ніколи. Через 70 років мільйони людей у сотнях країн розкуповують квитки, де, хоч і різними мовами, але легко читається прізвище Сухішвілі.
  Історія бренду: Мазераті
  Автомобілі марки Мазераті – це не просто швидкість і надійність, це ще й неймовірне почуття стилю, котрим не можуть похвалитися багато інших відомих брендів, адже саме італійці розуміються не лише на технологіях, а й на дизайні. Коли і як вони почали створювати ці шедеври на колесах, з якими труднощами й успіхами мали справу – читайте далі в OUTLOOK..
  Історія бренду: Телеканал Discovery
  Сьогодні OUTLOOK розповідає про черговий надихаючий приклад того, як мрія стає справою всього життя. Створення одного з найбільш успішних каналів за всю історію телебачення Discovery Channel, а слідом і величезної медіа-корпорації Discovery Communications – просто не може не мотивувати на власні великі справи.
  Історія бренду: Вода «Боржомі»
  Сьогодні ми пропонуємо вам вирушити з нами в курортну частину Грузії, в околиці красивого й затишного курортного містечка Боржомі, де вже кілька століть розливають одну з найпопулярніших і найкорисніших мінеральних вод у світі – легендарний «Боржомі».
  Історія бренду: Revlon – революція кольору у світі краси
  Найбільше його досягнення – створення кольорового стійкого лаку для нігтів. Але є на його рахунку й інші значущі творіння – лак для волосся, водостійка туш, рідкий тональний крем… Що б ми робили, якби не екзальтований і примхливий геній без освіти – Чарльз Ревсон ? Саме він придумав всі ці жіночі речі першої необхідності і створив легендарний Revlon.
  Історія бренду: Baileys
  Він є практично в кожному хорошому ресторані, кафе або домашньому барі. Серед безлічі різноманітних ємностей з не менш різноманітними видами алкоголю справжній цінитель одразу ж впізнає затемнену пляшку з етикеткою, на якій зображено зелений пейзаж і красується напис Baileys. Цей лікер, приготований на основі віскі та вершків, за свої унікальні смакові якості серед гурманів отримав назву «вершкового дива».
  Історія бренду: Amouage
  Якби кожна історична подія мала свій власний неповторний запах, то ця, імовірно, запам’яталась усім неповторною сумішшю ладану, сандалу, мускусу, амбри і мирри. Ідеться про історію появи на світ дому Amouage чи, як його ще часто називають, «скарбу Оману». Вироби цього бренду міцно й ґрунтовно поселились на туалетних столиках всіх шанувальниць парфумерії...
  Історія бренду: Chupa Chups
  З першого погляду Chupa Chups викликає жвавий інтерес, а зовнішній вигляд яскравої обгортки вабить і ніби запрошує: відкрий мене і якнайскоріше з’їж. Сьогодні розкажемо вам історію успіху цієї солодкої компанії і про те, як народилася ідея створити всесвітньовідому цукерку. Але про все по порядку.
  Історія бренду: McDonald’s
  У чому полягав секрет першої картоплі фрі, де гамбургер коштував 15 центів і чому єдиниц в 60-х фаст-фуд не почав би свій рух без... продавця міксерів? Брати Моріс і Ричард (Мак і Дік) Макдональди, як і ми, не знали відповідей на всі ці запитання, переїхавши з Нової Англії до Каліфорнії в 1927 році. Але за спиною багатозначно потирала долоні Велика депресія, готова звести нанівець усі їхні сподівання. І далі...
  Історія бренду: «Louis Vuitton» – чемоданний прорив
  Найбільш пізнаваний бренд у світі й один із найстаріших у Франції «Louis Vuitton» – це символ розкоші, елітарності й аристократизму. Усе розпочалося з якісних валіз, далі – різні види сумок, а тепер бренд виробляє все – і жіночий одяг, і чоловічий, і дитячий, і взуття, і прикраси. Причому «Louis Vuitton» нині діє не тільки в люксовому сегменті, а й розширює свій вплив і на prеt-а-porter.
  Історія бренду: Cirque du Soleil
  Феєричний шоу-проект Cirque du Soleil здійснив переворот у цирковому мистецтві, нагадавши світові, що цирк може не тільки розважати, але й творити нову реальність. Божевільні експерименти над людським тілом скасовують владу земного тяжіння, а містерія звука і світла заманює глядача у присмерковий лабіринт філософських драм, надаючи змогу пробиратися до сонця разом з героями постановок.
  Історія бренду: Davidoff
  Він заробив свої перші песо, танцюючи танго і чарльстон. Трудився зварювальником у Буенос-Айресі та не гребував будь-якою працею, щоб зібрати свій стартовий капітал. Фанатичний трудоголік, який увесь час намагався виглядати снобом. Усміхнений з клієнтами та неймовірно вимогливий до колег. Читайте в OUTLOOK у день народження Зіно Давидоффа про те, як обдарований скрипаль з українським корінням домігся для свого бренду без перебільшень королівських аудієнцій.
  Історія бренду: Coca-Cola
  Своєю появою вона завдячує чорному рабству і «сухому закону». Спочатку її продавали в аптеці як засіб від нервів та імпотенції, а сьогодні 80% населення Землі п’ють цей напій. Світовий бренд «Кока-Кола» в нинішньому році відзначає 129-ліття свого існування.
  Історія бренду: Cadillac - президенстське авто
  Автомобіль, який сміливо можна назвати американською мрією – це «Кадилак». Його впізнають за чималими розмірами і шикарною зовнішністю. Саме цей бренд був першою зареєстрованою маркою авто у Штатах, і він же донині залишається найпрестижнішим у Новому Світі. Адже понад 80 років президенти США віддають перевагу саме «Кадилакам».
  Більше ніж клуб – футбол по-каталонськи
  Якщо розкадрувати історію футбольної «Барселони» на моменти, якими можна похвалитися, у неї будуть вагомі підстави зазнатися. OUTLOOK вирішив заглибитися в історію команди та обвести маркером імена «винуватців» її майже безпрецедентного успіху. Тільки за сезон 2008/2009 вона зібрала всі можливі значні клубні трофеї, а за її протистоянням з мадридським «Реалом» світ щоразу спостерігає з екзальтованим тремтінням.
  Закрыть
  Outlook facebook page