RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  Історія бренду: Cadillac - президенстське авто

Історія бренду: Cadillac - президенстське авто

Автомобіль, який сміливо можна назвати американською мрією – це «Кадилак». Його впізнають за чималими розмірами і шикарною зовнішністю. Саме цей бренд був першою зареєстрованою маркою авто у Штатах, і він же донині залишається найпрестижнішим у Новому Світі. Адже понад 80 років президенти США віддають перевагу саме «Кадилакам».

Історія знаменитої американської марки сягає початку ХХ століття. Саме тоді невгамовний і вже відомий світові Генрі Форд запустив ще одну лінійку автомобілів. Було це в славному місті Детройті.

Нове авто назвали на честь військового дослідника маркіза Антуана де Кадійяка. Французький підданий, він за своє життя встиг багато чого: відбути термін ув’язнення у Бастилії, досліджувати канадські землі, служити королям. Ось тільки за які з цих заслуг Кадійяка увічнили в марці автомобіля, можемо тільки здогадуватись.

Першим із президентів США сів у «Кадилак» Вудро Вільсон. Потім американські лідери ще якийсь час не могли визначитись і металися з боку в бік поміж різними виробниками. Але 1933 року вибір було зроблено раз і назавжди. Тож у гаражах Білого дому й донині стоять лишень машини класу люкс від General Motors.

Одного разу під час свого візиту до Чикаго Франклін Рузвельт їхав містом разом з мером. На їхній кортеж було скоєно замах – президент вижив, а мер помер від вогнепальних поранень. Одразу ж після цього інциденту служба безпеки почала вибирати для перших осіб держави максимально захищений автомобіль. Після низки тестів і перевірок Франклін Рузвельт урочисто пересів у ... конфіскований «Кадилак» самого Аль Капоне! Авто було не гіршим, ніж у сучасних фільмах про Джеймса Бонда. Лишень уявіть: заднє сидіння при потребі перетворювалося на кулеметний пристрій!

Відтоді відома марка остаточно стала атрибутом влади та слави. Після американських президентів такі автомобілі купували собі Елвіс Преслі, Сальвадор Далі й сучасні кінозірки: Ніколас Кейдж і Метт Деймон.

До речі, одного разу геній сюрреалізму намалював і подарував компанії декілька ескізів, які згодом було втілено у дизайні нових моделей.
Внести свій шарм у зовнішність легенди американського автопрому намагалися навіть італійці. 1979 року світ побачив «Кадилак» «Гуччі Севіль». Автомобіль вийшов обмеженою серією – всього 200 машин. Біле авто з усіх боків прикрасили емблемами GG, а всередині обшили смугастою зеленою, червоною та бежевою тканиною. Кажуть, найбільш популярним дітище італійського модного дому було в Каліфорнії. В основному завдяки клімату, звісно. Адже там господарі могли не турбуватися, що кабріолет, декорований світлою тканиною, постраждає від дощу.

Слава автомобіля ще в 70-і вийшла за межі Америки. Радянські міністри закордонних справ і дипломати делікатно натякали західним гостям, що товариш Брежнєв ну дуже полюбляє «Кадилаки». Візитери, як заведено, приїздили не з порожніми руками. А тому в особистому гаражі «дорого Леоніда Ілліча» було кілька знаменитих автомобілів, на яких вождь гасав Москвою.

Існує легенда, що одного разу генсек на шаленій швидкості провіз американського політика Генрі Кіссінджера. І відтоді дипломат назавжди збайдужів до «Кадилаків».
У ХХІ столітті, коли важлива не тільки зовнішня імпозантність авто, а й сучасна «начинка», наша марка-герой зовсім не пасе задніх. Такі автомобілі, як і раніше, розкішні та популярні. Заможні люди і далі скуповують їх цілими серіями. Отже, якщо цей бренд і не вічний, то вже точно довговічний. А ті, хто прагне долучитись до вершків суспільства, можуть просто зараз вибирати модель, яка буде до смаку справді статусним особам.

Вам это будет интересно:
Гід по старині: Европейські блошині ринки
Всупереч поширеній думці, європейські блошині ринки мають небагато спільного з секонд-хендом або звичайними торговельними рядами традиційних речових базарів. По суті, ці місця унікальні тим, що своєрідно відображають дух країни, а по непоказних, на перший погляд, товарах можна прочитати її минуле, відчути настрій епохи.
Де «запалюють» зірки
Мало що може зрівнятися з яскравим зоряним небом під акомпанемент тиші. Саме про зірки OUTLOOK і розповість, а точніше про місця, де на них відкривається найкращий вид. У Європі дивитися на зірки радять не де-небудь , а... в Словенії. Справа в тому, що ця невелика країна – одна з найчистіших у світі, а отже, й атмосфера тут не настільки забруднена смогом.
"Le Grand Louvre"
В найбільш знаному музеї світу, французькому Луврі, було впершо відкрито двері для публіки в 1793. Хоча й до цього ця будівля була відома далеко за межами Франції. Тільки от використовувалась вона далеко не в таких піднесених цілях, як зараз.
Перфекціонізм – справа ювелірна
Сумні очі старого за вікном уважно стежили за революційною пожежею, яка охопила Петроград. Вогонь поширився на справу всього його життя – гордовита чотириповерхова будівля задихалася від крикливих комісарів і матросів, присутність яких здавалась грубим жартом після попередніх відвідувачів.
Священні тварини інків
Наш «перуанський цикл» продовжується розповіддю про найбільш шанованих тварин у Перу. Вони – як зв'язок піж сьогоднішнім і минулим, грають важливу роль у житті цього народу. Мудрі предки сучасних перуанців, давні інки, жили у повній гармонії з усім живим, що їх оточувало. Мудрі предки сучасних перуанців, давні інки, жили у повній гармонії з усім живим, що їх оточувало.
Мистецтво Патрика Кабрала: папір як символ крихкості світу
Незалежний художник родом із Філіппін Патрик Кабрал завойовує світ своїми незвичними арт-роботами. Його творіння – це новаторство, що поєднує в собі вікові традиціїкаліграфії й суперсучасні 3D-технології. Його мистецтво - спосіб змінити світ на краще як за допомогою естетики, так і шляхом виконання соціальної місії.
Рисові поля: Злаки неземної краси
- Чи не хочете покуштувати рису? - таким питанням зустрічають гостей в Китаї. А якщо господарі виявляться ще і фермерами, вони можуть запросити вас на незвичайну екскурсію і покажуть шедевр природного мистецтва. Рис, який ми часто вживаємо в їжу, не замислюючись про його естетику, в момент вирощування нагадує ковдру, виткану з різнокольорових клаптиків...
Історія бренду: Швейцарський ніж
Напевно, у світі не знайти чоловіка, в котрого не було б швейцарського ножа чи його подоби. І нехай ідея кишенькового ножа з’явилася зовсім не у Швейцарії, світову славу він здобув саме завдяки швейцарцеві Карлу Ельзенеру, і тепер нерозривно асоціюється з його батьківщиною і бездоганною швейцарською якістю.
ВІДЕО: Загадка на півдні Франції - печера Шове
У 1994 році в горах на півдні Франції була виявлена печера, всередині якої знаходилося більше тисячі наскельних зображень, що датуються 34 століттям до н.e. На думку експертів, це сліди першої цивілізації на території Європи. Чудовою якістю збережених малюнків печера зобов'язана тому...
Підземний полиск імперії: будапештське метро
Провівши всього годину в польоті, я раптом дізнався, що опинився в місті, де є найстаріше в континентальній Європі метро. І це ще не все, чим примітна будапештська підземка. OUTLOOK вирушає на прогулянку метрополітеном одного з найгарніших міст світу. Спускаємось?
Departure: Балчик
Якщо вам до душі відпочинок у Болгарії, але не знаєте, в якому містечку зупинитися, відвідайте Балчик. Він підійде тим, хто цінує затишні й недорогі поїздки, без напливу відпочивальників і спустошення гаманця. А древній вік міста і наявність унікальних пам'яток створять чудову альтернативу сонячним і морських ваннам.
Не вежею єдиною. ТОП кращих творінь Густава Ейфеля
Кажуть, Гі де Мопассан ненавидів Ейфелеву вежу. Знаменитий письменник вважав, що вона спотворює Париж і не приносить місту ніякої користі. Проте його частенько можна було зустріти в затишному кафе на вершині конструкції. У таких випадках автор «Любого друга» говорив, що «тільки тут клята вежа не трапляється йому на очі...»
Великий шовковий шлях по-таджицьки
Зачувши словосполучення «великий шовковий шлях», одразу уявляєш собі відважних мандрівників і нескінченні каравани, повні коштовностей і дивовижних товарів, що перетинають країни та континенти. Сьогодні ми розповімо про таджицькі міста, котрі слугували у давнину найважливішими перевалочними пунктами цієї торговельної артерії.
Підземеллями Європи: Париж, Берлін, Прага
Блукаючи мальовничими вуличками старої Європи, ми роздивляємося на всі боки і навіть не підозрюємо, скільки цікавого лежить у нас під ногами. Якщо вам набридли стандартні туристичні тури з черговим марафонським забігом до музеїв та пам'ятників, пропонуємо поглянути на бабусю Європу з іншого ракурсу. Точніше – зазирнути їй «під ноги».
Історія бренду: Жан Пату
Йому вдалося вловити зухвалий дух початку двадцятого століття і передати ідеали епохи в модних новаціях. Радість, швидкість і легкість – якщо емоції допомагають продавати, то враження, пов'язані з брендом Жана Пату, будуть саме такими.
Прийшов, побачив, збудував. Шедеври Джованні Лоренцо Берніні
Буває, подивишся на листівку із зображенням міста й одразу розумієш, що на ній Київ, Париж, Рим або рідне селище. І це зовсім не заслуга твоєї вчительки географії, а непосильна праця майстрів, руками яких створювалися знайомі всім шедеври архітектури. Сьогодні ми згадуємо італійського підкорювача мармуру Лоренцо Берніні.
26 жахливих фактів про Голокост
Голокост – одна з найстрашніших трагедій, в котру затягли людство викривлені уявлення про переваги однієї раси над іншою. У скаліченому тілі горів вогонь незламного духу. Хоча свідоцтва про Голокост неможливо читати без сліз і душевного болю, про це необхідно знати – хоча б для того, щоб уникнути подібного у майбутньому.
Петра. Скарби набатеїв
Безцінний дар земель Сходу, казкове місто, висічене з червоної плоті, столиця працьовитого арабського племені набатеїв, котрі прийшли до Йорданії понад дві тисячі років тому... У Петри багато порівнянь, та жодне з них не здатне передати красу і велич цього загадкового міста. Довгі роки воно було легендою, містом-примарою, що жило в оповідях про стародавній народ і його дивовижні скарби.
Пальчики оближеш: Що на вас чекає за кулісами найкращих кухонь світу
Давайте пригадаємо найбільш незвичну страву, котру вам випало скуштувати? Що це буде за їжа, вам вирішувати. Небагато екзотики; ті самі комахи, котрих ми слабо можемо уявити як інгредієнт; дивний напій із гіркуватим присмаком; несподіване поєднання гіркого і кислого… у кожного є свій незабутній досвід щодо цього.
А ви знали...?
У цьому випуску ми розповімо про жінок у Китаї, які мали свою мову, про жінку, яка зачинила свою квартиру на 70 років, а також про мистецтво графіті, скульптуру і місто, яке визнали історичним пам'ятником. Впевнені, вам сподобається!
Закрыть
Outlook facebook page