RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Departure: Трієст

Departure: Трієст

Автор: 19.02.2021 | Італія, departure
Спробуйте відгадати, що це за місто і де: тут і там прогулюються хорвати і словенці, п'ють пиво, як у найкращих австрійських броварнях, і при цьому закушують пастою з місцевими морепродуктами. Навряд чи ви одразу збагнете, про що мова, а от ми знаємо, і сьогоднішня наша розповідь про італійський Трієст, який іноді називають «останньою цитаделлю Італії на Сході».

Історія Трієста, який іноді називають «останньою цитаделлю Італії на Сході», дивовижна. Він виник ще за часів Римської імперії, пережив кілька століть смути і руйнувань, поки в період Середньовіччя не опинився під владою Австрії. Вона захищала місто як свій стратегічний порт від зазіхань агресивної Венеції. Однак, дивлячись на карту, розумієш, що з Відня було складно керувати без сучасних засобів зв'язку і комунікацій. Тому Габсбурги вирішили, хай ліпше синиця в руках, і надали Трієсту статус вільного міста, обмеживши свободу власним протекторатом. До кінця Першої світової війни італійці їздили у «своє», як вони завжди вважали, місто (де місцеві жителі вже давно стали напівавстрійцями та ще й змішались із сусідніми балканцями), ніби закордон. Останній переділ рубежів стався вже після Другої світової, коли територію Трієста було поділено між Італією (їй дісталося майже все) і тодішньою Югославією. Населення ж там і донині по-філософському ставиться до всіляких змін, адже люди вже й самі ледве ототожнюють себе з тією чи тією країною.

Трієст несправедливо обділений увагою туристів через свою мегапопулярну сусідку Венецію, а дарма – він прекрасний не тільки завдяки історичній спадщині і чудесному середземноморському клімату. Здається, що це місто – ілюстрація Вавилона «до вежі», адже мирне співіснування таких «вибухових» народів, як італійський і, скажімо, хорватський, розбавлене австрійською прагматичністю, доводить, що як не крути, всі ми люди. Тому здійснюючи променад набережною або вузенькими вуличками, які здіймаються в гори, хочеш чи ні, але налаштовуєшся на толерантність. І що важливо, саме в таких відносно невеликих містах (250 тисяч) усвідомлюєш значно краще, ніж будучи в мегаполісах, що таке космополітизм...chiesa-s-antoniio.jpgФото trieste411.it

Крім нематеріальних багатств, у Трієсті є на що подивитися і до чого доторкнутися. Навряд чи ви зможете оминути площу Об'єднання Італії – однієї з небагатьох центральних точок, звідки видно море. Це місце вважається найбільш «італійським» у місті: ароматні кав'ярні, піцерії, помпезні будівлі з чудовим краєвидом ідеально підходять для споглядання краси південних людей і природи. Трохи затримавшись там, варто вирушити в бік Великого каналу, що тягнеться від моря до торговельних кварталів. Паралельно з ним – основні вулиці для шопінгу і романтичних прогулянок.explore-italy-attraction-portopiccolo-piazza-unita-ditalia.jpgФото exploreitaly.com

Якщо Італія вам набридне, не пропустіть нагоди відвідати церкву святого Спиридона. Цей сербський шедевр виконано у багатому візантійському стилі. Особливої уваги заслуговує внутрішня мозаїка, ну і добре знайомий православним туристам запах ладану.barcolana17ap_0675.jpgФото brusselsdiplomatic.com

Переслідує Трієст і запах Австрії. Крім невловимого, австрійці залишили після себе не тільки безліч автентичних таверн і барів, але і величний замок Мірамаре.adriatic-trieste-xlarge.jpgФото borgosanrocco.eu

Цей білосніжний красень, котрий розкинувся на відстані 8 км від центру, слугував резиденцією ерцгерцога Максиміліана. Господар був неабияким мандрівником і натуралістом, тому практично все, що росте в саду і на території резиденції – привіз із далеких країн і посадив особисто.

Занурюємося ще «глибше в історію», і ось ми вже оглядаємо руїни Римського театру, якому понад 2 тисячі років. Розкопали арену відносно недавно, 1938 року, тому рештки продовжують вивчати. Уже встановлено, що для публіки там влаштовували не лише театральні вистави, а й справжні гладіаторські бої. І відбувалось усе це просто на березі моря. Нині лінія води змістилася, і з трибун її не видно...

Завершальний акорд з програми «подивитися обов'язково» – трамвайна лінія Опічіна. Подорож у справжнє альпійське село Віллу Опічіну відбувається у затишних вагончиках, середній вік яких перевищує 80 років. На деяких ділянках ці невтомні трударі рейок перетворюються на фунікулери, яким піднятися вгору допомагає маленький локомотив. Маршрут починається на площі Обердан, а вагони вирушають кожні двадцять хвилин із сьомої ранку до восьмої вечора.a0a51fd93b66981fcbb35730ae3f56e9.jpgФото pinterest.com

І, звісно, не можна не згадати, що Трієст був улюбленим містом Джеймса Джойса. Саме тут він написав свій головний роман «Улісс». І нехай головний герой твору подорожує по Дубліну, Трієст – по-модерністському складний, багаторівневий «читається» між рядків. У центрі міста декілька будинків-музеїв, де жив і творив великий письменник. Відшукати їх нескладно, та це вже ваше завдання – Outlook дав наводку, а ось Одисеєм кожен має стати самостійно.

Корисна інформація:

Добиратися найближче з аеропорту Ronchi dei Legionari, що за 33 км від міста. Він приймає міжнародні рейси з Лондона, Мюнхена та італійських міст. Автобуси від терміналу до центру Трієста їдуть близько години і коштують 3-4 євро, таксі – 60.

Варто вибрати час, щоб відвідати місто у жовтні, коли тут відбувається масштабна вітрильна регата «Барколана».beweekend-crociera-tra-trieste-e-listria-slovenia-e-croazia-1.jpgФото beblue.it

Місцеві жителі, особливо дорослі, практично не знають англійської. Зате німецька вельми поширена. У балканських районах непогано розуміють російську. Але все ж обов'язково запасіться італійським розмовником.

У Трієсті зберігся один з небагатьох роздільних пляжів: чоловіки з одного боку, жінки – з іншого. А взагалі місцеві кажуть, що в місті «багато моря, однак мало пляжів».

Головне фото picfair.com

Вам это будет интересно:
Дипломатія в умовах карантину. Відбулась церемонія вручення вірчих грамот Президенту України
4 березня Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у новопризначених послів В’єтнаму, Бразилії та Італії. У розмові із Главою держави, заступником керівника Офісу Президента Ігорем Жовквою та Міністром закордонних справ Дмитром Кулебою було визначено пріоритетні напрямки роботи.
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Альберобелло: у світі труллів, вина і чарувань
Стареньке селище, котре колись було розташоване на території сучасного Альберобелло, було знищене і зведене заново не менш ніж сотню разів. І йдеться не про завоювання і нальоти войовничих чужинців. Ні, його свідомо руйнували самі мешканці. Як гадаєте, навіщо?
Прийшов, побачив, збудував. Шедеври Джованні Лоренцо Берніні
Буває, подивишся на листівку із зображенням міста й одразу розумієш, що на ній Київ, Париж, Рим або рідне селище. І це зовсім не заслуга твоєї вчительки географії, а непосильна праця майстрів, руками яких створювалися знайомі всім шедеври архітектури. Сьогодні ми згадуємо італійського підкорювача мармуру Лоренцо Берніні.
Якщо в тебе 10 доларів і ти в Римі
Сьогодні OUTLOOK продовжує одну із своїх найбільш популярних рубрик розповіддю про те, як можна витратити десять вічно зелених і приємних кишені й оку у Вічному місті, в який щорічно стікаються натовпи туристів і який не перестає дивувати кожного щасливця, який побував тут! Повірте, столиці Італії є, чим вас здивувати!
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Зимова казка: які міста найгарніше прикрашають до Нового року
До початку 2021 року лишилося зовсім обмаль часу, тому, якщо ви ще не вирішили, де саме будете відзначати найпопулярніше свято на нашій планеті, OUTLOOK пропонує свою добірку найбільш яскравих міст для святкування. У них всі бажання і мрії неодмінно збудуться!
Лігурія: середземноморський рецепт ідеальних міст
Збираючись на Лігурійське узбережжя, не тіште себе думкою, що зможете за декілька днів об’їздити його вздовж і впоперек. Так ви лише роздражните свій мандрівний апетит. Кожним інгредієнтом Лігурії можна тільки ласувати, забуваючи при цьому про існування решти світу. Портове місто Генуя (італ. Genova¬) – основне у регіоні Лігурія.
Departure: Порту
Місто елегантних мостів і заплутаних вуличок, переплетених на карті, ніби навушники, недбало кинуті в кишеню. Місце, яке дало назву цілій країні і алкогольному напою, що збивав з ніг суворих моряків. Головний суперник столиці і гордість Півночі в протистоянні з Півднем. Ми говоримо про Порту – другий після Лісабона діловий і промисловий центр Португалії, а в цілому – один із ключових мегаполісів Південної Європи.
Водні ворота. Вражаючі порти світу
Аеропорти, залізничні вокзали, автобусні станції практично завжди створюються «за примхою Людини». А ось порти і гавані – це вже спільна творчість homo sapiens і природи. Outlook пропонує вашій увазі найгарніші та найоригінальніші з них.
Ми там були: Неаполь
Фотограф та читач OUTLOOK Роман Матков побував у італійському Неаполі! Здійснити усю подорож йому вдалось всього за 160 євро!
Departure: Ємен
Чимало вчених одностайно сходяться на думці, що Близький Схід, а саме Аравійській півострів – колиска людської цивілізації, оскільки практично кожен тутешній народ – один із найдавніших на нашій планеті. У цьому списку і жителі Ємену, що створили надзвичайно цікаву в туристичному плані країну, котру омивають відразу два моря та Індійський океан.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
Посольства відзначили Європейський день мов-2020!
Рада Європи спільно з Європейським Союзом оголосила 2001 рік роком Європейських мов, який став дуже успішним у всіх 45 країнах-учасницях. Цього року посольства, акредитовані в Україні, а також їх культурні центри, організували онлайн та офлайн заходи для всіх охочих долучились до розуміння культури через мову.
Віза не знадобиться: куди не пускають туристів
Певно, всі, хто тільки має зануритися у відпочинок на повну, вже запланували собі вражаючі маршрути і мальовничі місця. Щоб не зіпсувати поїздку і не побачити, як перед власним носом зачиняються двері, ми радимо ознайомитися з нашою добіркою заборонених з тих чи інших причин для відвідування локацій
Departure: Мальдіви
Подивитися на визначні пам’ятки країни, а не готелів, і наблизитися до життя мальдівців, а не сусідів по номеру, пропонує одна з найменших столиць – Мале. Перша асоціація, яка виникає при згадці Мальдів, – це щось блакитно-пасторальне. Морська гладь і невтомне сліпуче сонце, від якого хочеться закопатися в теплий розніжений пісок...
Свята краса! Що приховують найвідоміші абатства світу?
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «абатство»? Впевнена, більшість в першу чергу згадають про Вестмінстер. А якщо я скажу, що насправді це вже не абатство? Так що ж робить ці середньовічні споруди особливими? Давайте розбиратися на прикладі споруд з різних країн Європи.
Ілюзії Сикстинської капели
Понад півтисячі років тому, 1 листопада, перед очима захоплених римлян вперше постала Сикстинська капела. За цей час народжувалися і помирали як самі майстри розпису, так і цілі напрямки в образотворчому мистецтві, а на капелу, так само відкривши роти від захвату, споглядають уже наші з вами сучасники.
З екрану в реальність і назад: місця, де знімали відомі фільми
Скільки буває видів туризму? Гастро, екотуризм, шопінгтури - різновидів, напевно, стільки, скільки і самих мандрівників - кожному подавай своє. Сьогодні ж ми розповідаємо про людей, які відвідують місця, що стали локацією для зйомок відомих фільмів. Згідно з різними опитуваннями, близько 40% опитаних хоча б раз думали відвідати місця, де створювалися відомі фільми.
Departure: Роттердам
Портове покликання Роттердама зробило його «найбільш неголландським містом країни». Саме тут керує єдиний в Нідерландах мер-мусульманин, розташовується найбільша карибська діаспора і навіть є власний Чайна-таун. Корінних жителів і приїжджих у місті практично порівну. Та якщо озирнутися назад, скажімо, століть на сім...
Закрыть
Outlook facebook page